Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 17:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
Obecna władza, jak chcą zachodnie media, nie tylko toleruje ale popiera faszyzm, a nawet nazizm. Teraz okazję do antypolskiego ataku był Marsz Niepodległości.

A tam "skandaliczne hasła", "propagowanie faszyzmu". Zagraniczne media grzmią o "niebezpiecznym" i zorganizowanym "przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie" marszu 60 tysięcy faszystów.
A jakież to hasła wzbudziły taki paroksyzm antypolskiej nagonki?

1. Najważniejsze hasło: "My chcemy Boga" rzeczywiście budzi nienawiść liberokomuny. Odwołanie się do Boga jest widomym znakiem faszyzmu, nazizmu i komunizmu jednocześnie. Ale tylko dla idiotów i różnego rodzaju satanistów. Ja nie znajduję w tym żadnych negatywnych treści.

2. "Śmierć wrogom ojczyzny" - to hasło jest dla mnie zbyt radykalne. Nikomu nie życzę śmierci. Ale nie mam też żadnych ciepłych uczuć dla wrogów Polski. Uważam, że należy z nimi walczyć wszystkimi dopuszczalnymi przez prawo sposobami. Uważam też to hasło za skrót myślowy. Nie tyle jest to nawoływanie do zabijania, ile do walki z wszelkimi przejawami wrogości do Polski.

3. "Wszyscy różni, wszyscy biali" - to budzi ambiwalentne skojarzenia. Głównym skojarzeniem jest podział na białych i czerwonych i odcięcie się tych drugich. I to przy zachowaniu różnorodności na mniej istotne różnice. Drugie skojarzenie dotyczy koloru skóry, jest trochę niedorzeczne. Wszak biel jest sumą wszystkich kolorów. Wszak w ramach tego, co nazywamy bielą są różne odcienie ludzkiej skóry. Od oliwkowej śniadości do niemal śnieżnej bladości. Poza tym, choć wszyscy są różni (z tym się zgadzam), to nie wszyscy są biali. Ale, ale: Czy to hasło nawołuje do czegokolwiek? Czy jest ino fałszywą oceną rzeczywistości? Wg mnie, nie nawołuje do niczego.

4. "Europa będzie biała albo bezludna" - to prorocze słowa. Niestety nieprawdziwe. Powinno brzmieć Europa brązowo czarna lub bezludna. Gdyż taka perspektywa się rysuje, gdy zerkniemy do statystyk urodzin. Ale może to jest postulat a nie proroctwo? Jaki może być sens? Skłaniam się ku temu, że warunkiem zachowania kultury europejskiej czy tożsamości europejskiej jest uszanowanie korzeni. Hasło jest ostrzeżeniem przed wyrugowaniem tradycji chrześcijańskich przez zwyczaje muzułmańskie, hedonistyczne, komunistyczne itp. Hasło to nie ma nic wspólnego z rasizmem ani faszyzmem.

5. "Biała Europa braterskich narodów" - tu przymiotnik nie jest konieczny. Ale też nie głosi żadnej wyższości. Ani białych nad czerwonymi, ani białych nad kolorowymi (np. tęczowymi). Raczej stanowi przekonanie, że im mniejsza różnorodność kulturowa i etniczna, tym łatwiej osiągnąć kompromis i utrzymać stan, na który wszyscy się zgadzają.

Skandowano też hasła:
1. "Bóg, honor i ojczyzna" - tu znowu odwołanie się do Boga. W oczach i uszach lewaków, muzułmanów i ateistów, to rzeczywista zbrodnia. Ale przypią tem łatki fqaszyzmu, wg mnie nie sposób. Tutaj ino martwi mnie honor. Wszak wśród polityków słowo to zupełnie nieznane. Jako i wśród hedonistycznego społeczeństwa.

2. "Polski przemysł w polskich rękach" - przyznaję rację. Bliższa koszula ciału. Łatwiej wyegzekwować przestrzeganie prawa od obywatela własnego kraju, niż od ponadnarodowego koncernu. Wolałbym, aby zyski w przemysłu trafiały z powrotem na polski rynek. W postaci podatków, w postaci konsumpcji właścicieli ...

3. "Naszą drogą nacjonalizm" - ocena zależy od tego, co kto rozumie pod pojęciem nacjonalizm. Dla mnie nacjonalizmem jest umiłowanie Ojczyzny i stawianie jej na pierwszym miejscu. Przed interesami innych nacji. Ale zawsze z poszanowaniem praw innych narodów. Ale są tacy, którzy utożsamiają nacjonalizm z szowinizmem. Temu się sprzeciwiam. Jeśli niosący ten transparent dążą do dobra Polski kosztem innych krajów (w sposób niezgodny w prawem), to należy im to wyperswadować.

4. "Precz z lewactwem" - w całej rozciągłości słuszne hasło. Lewactwo jest gorsze od faszyzmu. Jest ono, nie tylko antypolską, ale antyludzką skrajnością. I nie jest w żadnym stopniu popieraniem faszyzmu.

5. "Polska katolicka, nie laicka", tak, tak, tak. Wyrośliśmy na fundamencie religii katolickiej. Wyrośliśmy na fundamencie tolerancji. W nasz geny wpisana jest obrona Boga, Ojczyzny i wiary. (Przepraszam, lewaków, komunistów, nazistów, homofilów itd. oczywista to nie dotyczy. Aczkolwiek szkoda mi, że zostali wysterylizowani z tradycyjnych wartości.)

Ale rozumiem doskonale, że antypolscy genpaci (słowa tego używa jeden z forumowiczów w stosunku do tych, których tępi) rzucą mi się do gardła. Wiem, że lobby antypolskie mus zawsze udowadniać, że wszystko w Polsce jest złe i zasługuje na potępienie. W czambuł.
A jeszcze lepiej byłoby nasłać na mnie nazistowską Antifę, która w obronie komuny strzeliłaby w tył głowy z nagana.


Pn lis 13, 2017 12:52
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
@andej, bronisz czegos, co ciebie zmiecie. Ale widac kazde pokolenie musi dostac w tylek za wlasna glupote i zaslepienie.

"My chcemy Boga" w polaczeniu z rasistowskimi haslami, to "Gott mit uns" mordercow ludzi "nieczystych rasowo". Tez zaczynali od marszow.
A chrzescijan powinno to od razu odstraszyc. Polskich katolikow juz na pewno. Inaczej pluja na swoja Krolowa i Na Pana Jezusa. Taki ONRowiec skopalby Go za wyglad przy milczacej aprobacie policji.
No chyba, ze traktujesz sprawe niepowaznie i liczysz na to, ze Pan Jezus, Zyd z dziada pradziada, nie bedzie sie realnie do swojego Krolestwa w Polsce mieszal.
A Czarna Madonna w rzeczywistosci jest niebieskooka blondynka.


Pn lis 13, 2017 13:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Komuniści przez kilkadziesiąt lat chcieli mi obrzydzić "My chcemy Boga". Nie udało im się. Tobie też się nie uda. Komuniści przez wiele lat używali podobnych argumentów. Starali się obrzydzić dowolnie absurdalnymi argumentami. Nie udało im się. Tobie też się nie uda.
Polski my naród,
Polsku lud,
Królewski szczep piastowy
...
pójdziemy w życie z pieśnią "My chcemy Boga" na ustach. Nie zniechęcisz Polaków do wiary i patriotyzmu. A sławetne sugestie Tuska, że "Polskość to nienormalność" odrzucam zdecydowanie. Dla mnie POLSKOŚĆ to normalność. Dla mnie polskość, to moje życie.


Pn lis 13, 2017 14:40
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Piastowy? To moze Swiatowida czcisz? U Boga Trojjedynego nie ma Greka ani Zyda. A podobno Mieszko Pierwszy byl .. Wikingiem.

Czy ktos o ciemniejszym odcieniu skory, wychowany w Polsce nie jest Polakiem? Czy przyjezdny, ktory tu zostal, bo zachwycil sie (naiwny - jak dzis widac) Polska i jej kultura, ma sie wynosic, bo nie wyglada "po slowiansku" (czyli jak? Jak Aryjczyk?)
Czy krzyz w koncu, jest do rabania po glowie np chrzescijanina z Indii, Grecji czy Syrii?

Czy zyczysz sobie, zeby swiat potraktowal dokladnie tak wszystkich Polakow poza granicami "Wielkiej Wyspy Wolności"? A jak ci sprawdza pochodzenie i wykryja Zyda albo innego nie- Slowianina,to dobrowolnie opuscisz nieswoj juz kraj?

No i pytanie podstawowe: czy zyczysz sobie zeby twoja Krolowa byla Zydowka i padasz na kolana przed Zydem, ktorego kukle pewien "patryjota" z tego marszu spalil?


Pn lis 13, 2017 14:57
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
Czy ktos o ciemniejszym odcieniu skory, wychowany w Polsce nie jest Polakiem?

Zależy od tego, czy któryś z jego rodziców lub przodków jest Polakiem.


Pn lis 13, 2017 15:11
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A kto jest Polakiem? Slazak? Kaszub? Roma? Tatar? Zyd? Inne nacje, ktore przewialo i przywialo na aktualny teren Rzeczpospolitej?
Ktore pokolenie wstecz liczy sie jako "prawdziwie polskie"? Czy wszyscy wasi przodkowie pochodza od Piasta Kolodzieja?

I co z np malzonkami "rdzennych" Polakow? Won?

Ktoz by pomyslal, ze najwieksza potege miala Rzeczpospolita Obojga Narodow, przyjmujaca Zydow, protestantow i kazdego, kto chcial mieszkac w jej granicach!


Ostatnio edytowano Pn lis 13, 2017 15:34 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn lis 13, 2017 15:29

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
andej napisał(a):
1. Najważniejsze hasło: "My chcemy Boga"

To hasło nikomu nie przeszkadzało, przeszkadzało jedynie powiązanie go z innymi, przytoczonymi przez Ciebie poniżej.

andej napisał(a):
3. "Wszyscy różni, wszyscy biali"
4. "Europa będzie biała albo bezludna"
5. "Biała Europa braterskich narodów"

To hasła wyraźnie rasistowskie i nawołują do tego, do czego nawołuje rasizm. Twoje wywody przypominają tłumaczenia o zamawianiu piwa salutem rzymskim.

Ważna jest też oprawa graficzna samego hasła, tu masz przykład:
http://bi.gazeta.pl/im/73/96/15/z22634611IER,Marsz-Niepodleglosci.jpg

I nie jest to fotomontaż, bo takie i temu podobne obrazki widziałem w transmisji na żywo w TVTrwam.

Dodam jeszcze, że treści rasistowskie nie były wprawdzie dominujące, ale jednak mocno rzucały się w oczy. Nie jest więc tak, że doszukuje się na Marszu treści, których przeciętny obserwator by nie zauważył.


Pn lis 13, 2017 15:33
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A, i Yarpen, myslisz ze ten chloptys (odwazny do bolu i bez maski na slowianskiej twarzy),bedzie pytal o rodzicow kopiac mulata?


Pn lis 13, 2017 15:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kael napisał(a):
Czy ktos o ciemniejszym odcieniu skory, wychowany w Polsce nie jest Polakiem?

Zależy od tego, czy któryś z jego rodziców lub przodków jest Polakiem.

Uważam, że się mylisz. Polakiem jest ten, kto uważa się za Polaka, kto dba o dobro Polski i Polaków. Polakiem jest ten, kto działa na rzecz kultury i tradycji Polskiej. A kolor skóry, obywatelstwo rodziców, wyznanie nie ma żadnego wpływu. Przykładowo zetknąłem się w wieloma polskimi patriotami niemieckiego lub żydowskiego pochodzenia, którzy wykazali się wielkim bohaterstwem w czasie okupacji niemieckiej. Pochodzenie etniczne, ani kolor skóry nie stanowi żadnej przeszkody, aby być Polakiem. To "coś", jest w głowie.
Poczytaj też sobie wiele z publikowanych tu wypowiedzi. Dokonywane przez osoby mające polskich rodziców, wychowane w Polsce, ale szkalujące ją na wszystkie sposoby. Oczerniające polskie władze i deprecjonujące polskie osiągnięcia. To oni, choć są etnicznie pochodzenia polskiego nie zasługują na miano Polaków. Niezależnie od pochodzenia, koloru skóry czy wyznania.


Pn lis 13, 2017 15:51
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
@andej, bronisz czegos, co ciebie zmiecie. Ale widac kazde pokolenie musi dostac w tylek za wlasna glupote i zaslepienie.

"My chcemy Boga" w polaczeniu z rasistowskimi haslami, to "Gott mit uns" mordercow ludzi "nieczystych rasowo". Tez zaczynali od marszow.
A chrzescijan powinno to od razu odstraszyc. Polskich katolikow juz na pewno. Inaczej pluja na swoja Krolowa i Na Pana Jezusa. Taki ONRowiec skopalby Go za wyglad przy milczacej aprobacie policji.
No chyba, ze traktujesz sprawe niepowaznie i liczysz na to, ze Pan Jezus, Zyd z dziada pradziada, nie bedzie sie realnie do swojego Krolestwa w Polsce mieszal.
A Czarna Madonna w rzeczywistosci jest niebieskooka blondynka.

"My chcemy Boga", a pod tym hasłem skandowanie sierpem raz młotem w czerwoną hołotę; a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści; cała Polska śpiewa z nami w***ać z uchodźcami; Europa będzie biała, albo bezludna.....chcą tego Boga uchodźcę do Egiptu, o ciemnej karnacji skóry, który nakazywał kochać nieprzyjaciół i którego rodaczkę pierwszą damę RP nazywają Żydówą .....


Pn lis 13, 2017 15:59
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Szkalujace polskie wladze? Jak PiS za rzadow PO? Czy o. Rydzyk w Brukseli?
Andej, opamietaj sie!
Kto niby bedzie przeswietlal co wolno myslec Polakom a co nie?

Wszyscy nacjonalisci powinni zrobic sobie badania genetyczne i zobaczyc ile procent w nich jest Zydem, Ukraincem, Niemcem, Azjata czy Rosjaninem.


Pn lis 13, 2017 16:27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Dla przypomnienia, bo widzę, że niektórzy zapomnieli o tym, kogo nazywamy Polakiem:

Polacy – naród słowiański zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.


Pn lis 13, 2017 16:49
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Slowianski czyli jaki? Poslugujacy sie konkretnym jezykiem slowianskim? Majacy jakies (jakie?) wspolne cechy genetyczne?
A Polonia musi byc "czystej krwi"? Czy wystarczy jedna babcia z terenow Polski (ktorych?)
Yarpen, nie ujawniaj moze swoich brakow znajomosci historii Polski i jej skomplikowanych losow.
Czy Kazimierz Jagiellonczyk byl Polakiem?


Pn lis 13, 2017 16:58

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Moze inne pytanie zadasz, ktory z krolow Polski byl Polakiem ?
I ile w przecietnym Polaku jest % prawdziwego Polaka ? :)


Pn lis 13, 2017 17:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No to kiedy badania na czystość rasy?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 13, 2017 17:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL