Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 13:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nie odpowiadam za bzdury, które krążą wśród ludzi.


Wt lis 14, 2017 9:57
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie odpowiadam za bzdury, które krążą wśród ludzi.

Czyli uznajesz, że prezydent A. Duda plecie bzdury.....dobre :brawo: :badgrin: .....tylko w tej konkretnej kwestii kto ma prawo mienić się Polakiem, czy stale?


Wt lis 14, 2017 10:00
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ale wiesz o tym, że prezydenci RP, nawet kiedy przemawiają jako głowa państwa, nie są nieomylni?


Wt lis 14, 2017 10:07

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Dla mnie Polak, to ten kto chce pracować dla Polski, dla mnie Polak to ten, kto chce by Polska była na mapie, dla mnie Polak, to ten, kto chce by Polska była państwem silnym, które potrafi realizować potrzeby mieszkańców, to jest dla mnie Polak ....i nie ma znaczenie kolor skóry, ani narodowość jego przodków, PAD......czyżby prezydent się zbiesił i nie pojmuje prawidłowo kogo nazywamy Polakami :o :o

Ta definicja też ma słabe punkty, bo np. Polak mieszkający w Niemczech, pracujący dla Niemiec itd. może nadal czuć się Polakiem. Wbrew jego woli będziemy go nazywali Niemcem? Oczywiście analogicznie w przypadku Niemca mieszkającego i pracującego dla Polski.


Wt lis 14, 2017 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
andej napisał(a):
O byciu Polakiem nie decyduje pochodzenie etniczne, kolor skóry, ani religia. Decydujący jest posiadany system wartości. Posiadany i realizowany w życiu.

Ja bym powiedział, że posiadany i realizowany w życiu system wartości decyduje o tym, kto jest moim sojusznikiem (siostrą/ bratem), a kto nieprzyjacielem. I czasami po drodze może mi być z obywatelami innego kraju, a nie po drodze z obywatelami mojego kraju. Początki chrześcijaństwa są dobrą ilustracją tego dylematu.
Dlatego też uważam, że nacjonalizm jest krokiem wstecz w rozwoju ludzkości i bohatersko zmaga się z problemami które sam stworzył (proponując jakieś karkołomne rozwiązania typu separatyzmu rasowego).


Wt lis 14, 2017 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Już wspominałem. Mam na myśli (miedzy innymi) osoby uważające się za Polaków i działające dla dobra Polski i Polaków. Nie raz zetknąłem się z osobami, które są Polakami z wyboru. I na prawdę pochodzenie etniczne nie ma tu wiele do powiedzenia.

A co do tezy, że główny trzon Polaków stanowią osoby słowiańskiego pochodzenia uznaję ją za prawdziwą. To definicja określająca nurt, który w żaden sposób nie definiuje, kto jest poza nim. Oczywiście czując do kogoś organiczną niechęć, można mu zawsze przypisać złe intencje (a właściwie projekcje własnych intencji). Gdyby zamiast szpilek chwilkę pomyśleć, to w definicji podany przymiotnik, który jednoznacznie informuje, że definicja nie ogranicza, tylko określa główny trend.


Wt lis 14, 2017 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
andej napisał(a):
Już wspominałem. Mam na myśli (miedzy innymi) osoby uważające się za Polaków i działające dla dobra Polski i Polaków. Nie raz zetknąłem się z osobami, które są Polakami z wyboru. I na prawdę pochodzenie etniczne nie ma tu wiele do powiedzenia.

Na pewnym poziomie abstrakcji jest to niezłe podejście, aż do momentu, kiedy ktoś zacznie brnąć w szczegóły. Problem bowiem polega na określeniu dobra Polski i Polaków. Dla jednego rozwalenie UE będzie wręcz polską racją stanu, dla innego silna Unia jak najbardziej będzie leżała w interesie Polski. Wówczas jedni drugim zaczynają odmawiać polskości i pojawiają się określenia typu prawdziwi Polacy czy masa polskojęzyczna.


Wt lis 14, 2017 11:45
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ale wiesz o tym, że prezydenci RP, nawet kiedy przemawiają jako głowa państwa, nie są nieomylni?

Nie nieomylny, czy opowiadający bzdury?
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
Dla mnie Polak, to ten kto chce pracować dla Polski, dla mnie Polak to ten, kto chce by Polska była na mapie, dla mnie Polak, to ten, kto chce by Polska była państwem silnym, które potrafi realizować potrzeby mieszkańców, to jest dla mnie Polak ....i nie ma znaczenie kolor skóry, ani narodowość jego przodków, PAD......czyżby prezydent się zbiesił i nie pojmuje prawidłowo kogo nazywamy Polakami :o :o

Ta definicja też ma słabe punkty, bo np. Polak mieszkający w Niemczech, pracujący dla Niemiec itd. może nadal czuć się Polakiem. Wbrew jego woli będziemy go nazywali Niemcem? Oczywiście analogicznie w przypadku Niemca mieszkającego i pracującego dla Polski.

Owszem, ale na pewno nie jedynie słowianin o płowych włosach i niebieskich oczach.


Wt lis 14, 2017 11:58
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
andej napisał(a):
I na prawdę pochodzenie etniczne nie ma tu wiele do powiedzenia.
No. Np. taki andej prawdopodobnie ma polskie pochodzenie, ale w celowo je neguje i dowodzi publicznie, że Polakiem nie jest.
Cytuj:
Idź i powiedz Niemcom, którzy żyją w Polsce od iluś tam pokoleń, ze są Polakami, a potem opisz nam ich reakcję.
Chodzi Ci o np. Bambrów?

Natomiast fakt, że Polacy są narodem słowiańskim nie implikuje istnienia jakiejś „rasy polskiej”. Słowianie to w pierwszej kolejności wspólnota językowa. Nie ma żadnego „genu słowiańskiego”.


Wt lis 14, 2017 12:06
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Tak Bogiem a prawdą, to z najstarszych znanych europejskich szczątków Homo sapiens wyekstrahowano haplogrupę charakterystyczną dla ziem polskich własnie.

KLĘKAJCIE NARODY


Wt lis 14, 2017 12:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Inaczej inteligentny zaneguje wszystko. Bez wgłębiania się w treść. Bez zrozumienia. Ale za to w wyręczaniem kota ogonem. Gratuluję. Śmieszne.


Wt lis 14, 2017 12:58
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
andej napisał(a):
wyręczaniem kota ogonem
Petru Ci konto zhackował?


Wt lis 14, 2017 13:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Trafne spostrzeżenie!


Wt lis 14, 2017 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Polak mieszkający w Niemczech, pracujący dla Niemiec itd. może nadal czuć się Polakiem. Wbrew jego woli będziemy go nazywali Niemcem?


Byt określa świadomość. Ktoś, kto mieszka w Niemczech, pracuje w Niemczech, prowadzi swoje interesy w Niemczech, etc, po prostu jest Niemcem, niezależnie od tego co się komu, a nawet jemu samemu, wydaje.

Analogicznie Polakiem jest ten, kto mieszka w Polsce, pracuje w Polsce, prowadzi interesy (albo przynajmniej ich największą część) w Polsce, etc, etc..

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt lis 21, 2017 11:31
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Logika nie do odparcia. W ten sposob Polakami sa setki tysiecy Ukraincow, Wietnamczykow, Chinczykow i innych nacji pracujacych w Polsce.
Chyba sie pilaster komus bardzo narazil...


W kazdym razie ja, mimo mieszkania w Niemczech, Niemka sie nie czuje. Mimo znajomosci jezyka, czy kontaktow prywatnych. Do tego trzeba wiecej niz adres czy pracodawca (zreszta nie niemiecki, takiego jeszcze nigdy nie mialam, a podatki place w dwoch krajach)


Czy nawet pilaster nie potrafi wyjsc poza myslenie nacjami? Ostatnio byl tu problem, jak je precyzyjnie zdefiniowac i moze najwyzszy czas, zeby nie przypisywac im znaczenia nadrzednego.


Wt lis 21, 2017 12:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL