Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona
 PRL kontra czasy obecne 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Małgosiaa napisał(a):
A handel przygraniczny kwitnie w najlepsze. Papierosy, benzyna... bez trudu kupisz.
Uległem propagandzie sukcesu PiS, czy raczej: Polak potrafi?
Tzn. zmiany są niewielkie, czy tez rynek się dostosował przez zmianę metod i ominięcie barier?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So gru 22, 2018 23:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Kozioł napisał(a):
Uległem propagandzie sukcesu PiS, czy raczej: Polak potrafi?

Ja nie uległam, bo nie oglądam jedynie słusznej (żadnej innej też) telewizji. Korzystam z wiadomości w necie i róznych źródeł. Polak nawet w czasie okupacji potrafił handlować mięsem, a ubój był zabroniony.
Kozioł napisał(a):
Tzn. zmiany są niewielkie, czy tez rynek się dostosował przez zmianę metod i ominięcie barier?

Aż tak mocno w temacie nie siedzę. Nie znam sposobów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 22, 2018 23:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Małgosiaa napisał(a):
Ja nie uległam, bo nie oglądam jedynie słusznej (żadnej innej też) telewizji.
Faktycznie odkad odłaczyłem telewizor od anteny to jakos lepiej jest. A do gotowania włączam sobie audiobook.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So gru 22, 2018 23:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Ja nie mam tak dobrze, bo telewizor gra i czasem słyszę z innego pokoju urywki wiadomości, ale na zasadzie "coś gra". Próbowałam obejrzeć raz, jedyny raz i wytrzymałam 5 minut. Nie mogłam zdzierżyć propagandy sukcesu, lepszej nawet od gierkowskiej, bo zaczynającej nowy wątek każdorazowo od "za PO... rzad PO..., a teraz my... .

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N gru 23, 2018 2:54
Zobacz profil
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Po II wojnie gęstość sieci dróg kształtowała sie następująco;
- Dolny Śląsk 57 km/100 km kw
- Mazowsze 25 km/100 km kw
- Podlasie 16 km/100 km kw
https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,1939322
Ani w PRL, ani w wolnej Polsce nie koncentrowano się na wyrównywaniu różnic.


N gru 23, 2018 9:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Alus napisał(a):
Po II wojnie gęstość sieci dróg kształtowała sie następująco;
- Dolny Śląsk 57 km/100 km kw
- Mazowsze 25 km/100 km kw
- Podlasie 16 km/100 km kw
https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,1939322
Ani w PRL, ani w wolnej Polsce nie koncentrowano się na wyrównywaniu różnic.

A gęstość zaludnienia?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 23, 2018 10:27
Zobacz profil
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Po II wojnie gęstość sieci dróg kształtowała sie następująco;
- Dolny Śląsk 57 km/100 km kw
- Mazowsze 25 km/100 km kw
- Podlasie 16 km/100 km kw
https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,1939322
Ani w PRL, ani w wolnej Polsce nie koncentrowano się na wyrównywaniu różnic.

Cytuj:
A gęstość zaludnienia?

Rok 1946r
- kieleckie liczba mieszkańców 1717,9, gęstość zaludnienia na 1 km2 - 95,
- lubelskie - 1889,1 gęstość 69
- białostockie - 940,8 gęstość 40
- rzeszowskie - 1535,3 gęstość 84
- poznańskie - 2422,1 gęstość 62.
Ze strony: "Historia Polski w liczbach".
Jak widać gęstość zaludnienia niewiele ma wspólnego z siecią dróg.


N gru 23, 2018 10:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Alus napisał(a):
Ze strony: "Historia Polski w liczbach".
Jak widać gęstość zaludnienia niewiele ma wspólnego z siecią dróg.

Możesz podac link?
Podane zestawienia nie pokrywają się.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 23, 2018 12:11
Zobacz profil
Post Re: PRL kontra czasy obecne
http://mbc.cyfrowemazowsze.pl/Content/1 ... 198147.pdf


N gru 23, 2018 12:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Cytuj:
Po II wojnie gęstość sieci dróg kształtowała sie następująco;
- Dolny Śląsk 57 km/100 km kw
- Mazowsze 25 km/100 km kw
- Podlasie 16 km/100 km kw


1946, tuz po wojnie:
- Wrocławskie 78 mieszkańców na km2
- Warszawskie 74 mieszkańców na km2 + 20% sama Warszawa
- Białostockie 40 mieszkańców na km2

Wychodzi na to, że Warszawskie i Białostockie mieli proporcjonalnie podobna sieć dróg (nie licząc nawet samej Warszawy)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 23, 2018 12:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Woj zachodniopomorskie - Sytuacja wygląda podobnie jak w Kujawsko-Pomorskim. Zdecydowanie większość niemieckich inwestycji z tamtego rejonu Polski otrzymuje pomorskie, stąd tu ich znacznie mniej.

Mam wrażenie, że mylisz województwo zachodniopomorskie z pomorskim :?

Alus napisał(a):
A tu konkretnie - może inwestycje niemieckie nie stanowią 80%, ale zdecydowaną większość
http://www.coi.wzp.pl/kapital-zagraniczny-w-regionie

:lol: "Zdecydowaną większość", czyli liczbowo ile? Przecież w podanym przez Ciebie linku jest to podane:
Kod:
Niemcy  18%
Dania   18%
Szwecja  6%
...

Radio Erewań się przypomina :( Nie 80% a 18%, nie zdecydowaną większość a tyle co inwestycje duńskie, ale poza tym wszystko się zgadza :twisted:

Alus napisał(a):
PS. nie pieklij się tak, bo nie było moim zamiarem kogokolwiek urażać, a jeśli poczułeś się urażony, to serdecznie przepraszam.

Nie poczułem się urażony, mam nadzieję, że Ty również :) A pieklę się :evil: tylko dlatego, że uparcie piszesz nieprawdę. Nie idź tą drogą, Alus.


Pn gru 24, 2018 10:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PRL kontra czasy obecne
Kozioł napisał(a):
Wychodzi na to, że Warszawskie i Białostockie mieli proporcjonalnie podobna sieć dróg (nie licząc nawet samej Warszawy)

Nie demonizowałbym tej gęstości dróg, chociażby rzut oka na drogową mapę Niemiec wystarczy, aby stwierdzić, że gęstość dróg w Nadrenii-Północnej Westfalii jest wyraźnie wyższa niż w Bawarii czy Badenii-Wirtembergii, a janosikowe płynie z Bawarii i Badenii-Wirtembergii do Nadrenii-Północnej Westfalii.


Pn gru 24, 2018 10:44
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
Woj zachodniopomorskie - Sytuacja wygląda podobnie jak w Kujawsko-Pomorskim. Zdecydowanie większość niemieckich inwestycji z tamtego rejonu Polski otrzymuje pomorskie, stąd tu ich znacznie mniej.

Cytuj:
Mam wrażenie, że mylisz województwo zachodniopomorskie z pomorskim :?

Mylne wrażenia - jabyć nie zauważył cytuję zdanie z podanego linku.

Alus napisał(a):
A tu konkretnie - może inwestycje niemieckie nie stanowią 80%, ale zdecydowaną większość
http://www.coi.wzp.pl/kapital-zagraniczny-w-regionie

:lol: "Zdecydowaną większość", czyli liczbowo ile? Przecież w podanym przez Ciebie linku jest to podane:
Kod:
Niemcy  18%
Dania   18%
Szwecja  6%
...

Radio Erewań się przypomina :( Nie 80% a 18%, nie zdecydowaną większość a tyle co inwestycje duńskie, ale poza tym wszystko się zgadza :twisted:

Alus napisał(a):
PS. nie pieklij się tak, bo nie było moim zamiarem kogokolwiek urażać, a jeśli poczułeś się urażony, to serdecznie przepraszam.

Nie poczułem się urażony, mam nadzieję, że Ty również :) A pieklę się :evil: tylko dlatego, że uparcie piszesz nieprawdę. Nie idź tą drogą, Alus.

A ile % zainwestowali w Polsce wschodniej?......w lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim?....zero, bo 80% inestycji znalazło się w wojeództwach Polski zachodniej
Może zerknij na mapę
http://forsal.pl/artykuly/1023264,inwes ... -mapa.html


Pn gru 24, 2018 11:36

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Mylne wrażenia - jabyć nie zauważył cytuję zdanie z podanego linku.

To może następnym razem, jak podajesz cytat który przeczy Twoim tezom, to dodaj, że się pomyliłaś i że się wycofujesz z wcześniejszych stwierdzeń.

Alus napisał(a):
A ile % zainwestowali w Polsce wschodniej?......w lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim?....zero, bo 80% inestycji znalazło się w wojeództwach Polski zachodniej
Może zerknij na mapę
http://forsal.pl/artykuly/1023264,inwes ... -mapa.html

Mylisz województwo zachodniopomorskie z województwami Polski zachodniej? Bo jeśli nie, to zerknij na mapę za swojego linka i poszukaj tych 80% w województwie zachodniopomorskim. Jak nie znajdziesz, to wycofaj się ze swoich błędnych stwierdzeń, a następnie możemy przejść do ustalenia, które województwa nazywamy województwami Polski zachodniej.


Pn gru 24, 2018 12:05
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Pomorze Zachodnie jak i Ziemia Lubuska od lat było w ścisłej czołówce jeśli chodzi o stopę bezrobocia czy średnie wynagrodzenie, mimo tego domniemanego sentymentu kapitału niemieckiego. Różnica w rozwoju między tymi regionami a Wielkopolską była zasadnicza i nadal jest wyraźna.

Najważniejszy jest kapitał ludzki, problem w tym, jak skutecznie dokapitalizować słabsze regiony :? Podobne trudności na linii wschód-zachód mają Niemcy, na linii północ-południe Włochy (a szerzej cała Europa).

Były.....czas przeszły lat 90-tych. Po 2000r masowo wszedł tam kapitał w 80% niemiecki i aktualnie to przedsiębiorcy usilnie poszukują pracowników.


Alus napisał(a):
A ile % zainwestowali w Polsce wschodniej?......w lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim?....zero, bo 80% inestycji znalazło się w wojeództwach Polski zachodniej
Może zerknij na mapę
http://forsal.pl/artykuly/1023264,inwes ... -mapa.html

Cytuj:
Mylisz województwo zachodniopomorskie z województwami Polski zachodniej? Bo jeśli nie, to zerknij na mapę za swojego linka i poszukaj tych 80% w województwie zachodniopomorskim. Jak nie znajdziesz, to wycofaj się ze swoich błędnych stwierdzeń, a następnie możemy przejść do ustalenia, które województwa nazywamy województwami Polski zachodniej.

Wszedł tam kapitał w 80% niemiecki - tam - czyli 80% kapitału niemieckiego zainwestowanego w Polsce zlokalizowane jest w woj zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim, można jeszcze z tej puli 80% dodać woj. pomorskie.
Na pozostałe województwa Polski środkowej i wschodniej pozostaje 20% zainwestowanego niemieckiego kapitału.


PS. gdy się jeszcze bardziej zapędzisz w deprecjonowaniu mnie napiszesz zapewne, że nie znam położenia Polski w Europie, nie wiem do jakiego morza Polska ma dostęp.


Wt gru 25, 2018 9:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL