Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 17:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona
 Strajk nauczycieli 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Strajk nauczycieli
Małgosiaa napisał(a):
Omijam jego "audycje" szerokim łukiem, bo moja psychika jest dla mnie ważniejsza niż wiedza o tym, co p. Braun ma do powiedzenia w jakiejkolwiek sprawie. I pomyśleć, że w wyborach na prezydenta Polski głosowałam na niego w pierwszej turze. Ech....

Tak bardzo byłaś wtedy "nawiedzona" ? ;) Ja omalże nie zagłosowałem na Ogórek. Chyba nie wybaczyłbym sobie tego do końca życia ;)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N kwi 28, 2019 7:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
Wybawiony napisał(a):
Tak bardzo byłaś wtedy "nawiedzona" ?

Nie. Braun wówczas przedstawiał racjonalne poglądy i nic nie wskazywało na jego antysemityzm.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 28, 2019 7:57
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Wybawiony napisał(a):
Ja omalże nie zagłosowałem na Ogórek. Chyba nie wybaczyłbym sobie tego do końca życia ;)

Chyba jedynie z racji urody :D :D ...bo trudno było od niemej kandydatki poznać jej poglądy i ocenić intelekt.


N kwi 28, 2019 8:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Strajk nauczycieli
Małgosiaa napisał(a):
Tym nauczycielem wyznaczonym przez organ prowadzący będzie mogła być osoba mająca wykształcenie pedagogiczne i niekoniecznie kiedykolwiek pracująca w szkole

No i co w tym widzisz złego?


N kwi 28, 2019 8:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
No własnie: co w tym złego? Idźmy dalej: po co w ogóle nauczyciele? Każdy z ulicy może ich zastąpić.
Przepraszam za irytację. Nauczyciel, aby zasiąść w komisji egzaminacyjnej musiał odbyć wiele godzin szkoleń proceduralnych. Po co to było, skoro okazało się, że można i bez tego, nawet bez zaświadczenia o niekaralności? Teoretycznie Trynkiewicz mógłby zasiąść w takiej komisji, gdyby przebywał na wolności, bo ma wykształcenie pedagogiczne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 28, 2019 8:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Strajk nauczycieli
Ale po co mamy iść dalej? Lepiej powiedz co złego widzisz w tym, że dodano ten artykuł.


N kwi 28, 2019 9:18
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Małgosiaa napisał(a):
No własnie: co w tym złego? Idźmy dalej: po co w ogóle nauczyciele? Każdy z ulicy może ich zastąpić.
Przepraszam za irytację. Nauczyciel, aby zasiąść w komisji egzaminacyjnej musiał odbyć wiele godzin szkoleń proceduralnych. Po co to było, skoro okazało się, że można i bez tego, nawet bez zaświadczenia o niekaralności? Teoretycznie Trynkiewicz mógłby zasiąść w takiej komisji, gdyby przebywał na wolności, bo ma wykształcenie pedagogiczne.

Nie irytuj się...ludzie, którzy zupełnie nie znają realiów pracy nauczycieli, a wiedzę czerpią z mediów narodowych, autentycznie myślą, że nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo, wakacji ma 2 miesiące, nie dokształca się non stop, często przy tym dopłacając finansowo z własnej kieszeni.
Dopłaca także za leczenie chorób zawodowych: chorób strun głosowych, uszu z postępującą głuchotą, po kilkunastu latach pracy "luzackiej".
Jak pisałam, posiadam w rodzinie kilku nauczycieli i znam realia ich pracy ..."lajtowej" ;)


N kwi 28, 2019 9:20

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Strajk nauczycieli
Małgosiaa napisał(a):
Nie, nie zostali ograni, a wytrącili (nie)rządowi dalsze psucie edukacji (wprawdzie ustawa przeszła, że sprzątaczka wójta będzie mogła dokonać klasyfikacji). To nauczyciele okazali się odpowiedzialnymi ludźmi, mającymi na uwadze dobro dzieci, bo to, co rząd zamierzał zrobić w sprawie klasyfikacji i matur, to masakra, a winą obarczyliby nauczycieli. Ten rząd gra dziećmi, a wciska, że dzieci są zakładnikami nauczycieli. Niestety, zaczadzeni pisowską szczujnią ludzie to kupują.

Ludzie to kupują, bo po prostu tak to wygląda. Nauczyciele wzięli maturzystów za zakładników i domagali się okupu za ich uwolnienie. Rząd okupu nie zapłacił i zdecydował się odbić zakładników siłą. Dopiero wtedy nauczyciele zdecydowali się uwolnić maturzystów.
Gdyby rząd nie zgodził się na podwyżki i nie przygotował rozwiązania siłowego, to co by się stało z maturzystami?

Zastanawia mnie, że nauczyciele nie potrafili przystępnie wytłumaczyć istoty swojego protestu. Małgosiaa jest tu dobrym przykładem - jak nie popierasz strajku, to jesteś zaczadzony pisowską szczujnią, nie potrafisz myśleć samodzielnie itp. itd.

Alus napisał(a):
Jak pisałam, posiadam w rodzinie kilku nauczycieli i znam realia ich pracy ..."lajtowej" ;)

Jak jest wśród nich polonista, to może Ci wyjaśni, że nauczycieli w rodzinie nie można posiadać ;) Mam nadzieję, że Ci nie nawrzuca od nieuków zamiast wyjaśnienia :?


N kwi 28, 2019 9:57
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
SweetChild napisał(a):
Ludzie to kupują, bo po prostu tak to wygląda. Nauczyciele wzięli maturzystów za zakładników i domagali się okupu za ich uwolnienie. Rząd okupu nie zapłacił i zdecydował się odbić zakładników siłą. Dopiero wtedy nauczyciele zdecydowali się uwolnić maturzystów.
Gdyby rząd nie zgodził się na podwyżki i nie przygotował rozwiązania siłowego, to co by się stało z maturzystami?

Zastanawia mnie, że nauczyciele nie potrafili przystępnie wytłumaczyć istoty swojego protestu. Małgosiaa jest tu dobrym przykładem - jak nie popierasz strajku, to jesteś zaczadzony pisowską szczujnią, nie potrafisz myśleć samodzielnie itp. itd.

Czyli Twój pracodawca podwyższając ci uposażenie za pracę wypłaca Ci okup.....może za zmianę poglądów z wybitnie neutralnych politycznie na..... :D

Alus napisał(a):
Jak pisałam, posiadam w rodzinie kilku nauczycieli i znam realia ich pracy ..."lajtowej" ;)

Jak jest wśród nich polonista, to może Ci wyjaśni, że nauczycieli w rodzinie nie można posiadać ;) Mam nadzieję, że Ci nie nawrzuca od nieuków zamiast wyjaśnienia :?[/quote]
:P


N kwi 28, 2019 10:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
SweetChild napisał(a):
Zastanawia mnie, że nauczyciele nie potrafili przystępnie wytłumaczyć istoty swojego protestu. Małgosiaa jest tu dobrym przykładem - jak nie popierasz strajku, to jesteś zaczadzony pisowską szczujnią, nie potrafisz myśleć samodzielnie itp. itd.

Czyli słaby z Ciebie psycholog. Do wyznawców, którzy pójdą w ogień za swoim dobrodziejem (wszystkie plusy), nic, żadne tłumaczenie nie trafi. Nawet upublicznione paski z faktycznymi wynagrodzeniami nie trafiły. Nadal uważali i uważają, że nauczyciel zarabia tyle, co mówi rząd i za mityczne 18 godz, chociaż badania tegoż rządu wskazują przeciętny czas pracy na 47 godz. Zawiść, zazdrość i niechęć, jeśli nie nienawiść za własne niepowodzenia też swoje robią.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 28, 2019 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Strajk nauczycieli
Alus, czegoś się w końcu nauczyłem i tym razem nie dam się strollować :P

Małgosiaa napisał(a):
Czyli słaby z Ciebie psycholog.

To dla mnie komplement, osobiście uważam, że żaden ze mnie psycholog.

Małgosiaa napisał(a):
Do wyznawców, którzy pójdą w ogień za swoim dobrodziejem (wszystkie plusy), nic, żadne tłumaczenie nie trafi.

Może. Ja z kolei zagłosowałbym na partię, która deklarowałaby likwidację wszystkich plusów socjalnych. 500+ na pierwsze dziecko i Emerytura+ zdecydowanie pogłębia moją niechęć do PiS. Cała moja delikatna sympatia dla strajku wynikała z faktu, że uważałem go za polityczny ;)

Małgosiaa napisał(a):
Nawet upublicznione paski z faktycznymi wynagrodzeniami nie trafiły.

Ale te paski niewiele mówią :( Dla mnie ciekawe byłyby rzetelne zestawienia w stylu tych, które prezentował Marek Piotrowski. Głównie roczne dochody nauczycieli z PIT w porównaniu do średniej krajowej i podobne zestawienie dla krajów unijnych.

Małgosiaa napisał(a):
Zawiść, zazdrość i niechęć, jeśli nie nienawiść za własne niepowodzenia też swoje robią.

Zaraz mocno słowa. Może niechęć, ale nie do nauczycieli, ale do faktu, że trzeba będzie za te podwyżki zapłacić. Niechęć podobna do podwyżki ceny chleba, bo trzeba więcej zapłacić piekarzowi, aby zatrzymać fachowców. Jak muszę, to zapłacę, ale bez entuzjazmu :-|


N kwi 28, 2019 10:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Strajk nauczycieli
SweetChild napisał(a):
Zastanawia mnie, że nauczyciele nie potrafili przystępnie wytłumaczyć istoty swojego protestu. Małgosiaa jest tu dobrym przykładem - jak nie popierasz strajku, to jesteś zaczadzony pisowską szczujnią, nie potrafisz myśleć samodzielnie itp. itd.

A tak na marginesie, to jak rozpoznać zaczadzenie szczujnią? Czy jak ktoś mówi na przykład, że ustawa maturalna daje kompetencje "sprzątaczce" burmistrza, to jest zaczadzony szczujnią, czy nie ?


N kwi 28, 2019 11:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Strajk nauczycieli
feelek napisał(a):
A tak na marginesie, to jak rozpoznać zaczadzenie szczujnią?

Podejrzewam, że test jest ten sam co na samodzielne myślenie - jeśli zgadzasz się ze mną, to znaczy, że myślisz samodzielnie, jeśli nie, to jesteś zmanipulowany/ zaczadzony.


N kwi 28, 2019 11:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Strajk nauczycieli
SweetChild, świetna definicja, :brawo:


N kwi 28, 2019 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Strajk nauczycieli
feelek napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Zastanawia mnie, że nauczyciele nie potrafili przystępnie wytłumaczyć istoty swojego protestu. Małgosiaa jest tu dobrym przykładem - jak nie popierasz strajku, to jesteś zaczadzony pisowską szczujnią, nie potrafisz myśleć samodzielnie itp. itd.

A tak na marginesie, to jak rozpoznać zaczadzenie szczujnią? Czy jak ktoś mówi na przykład, że ustawa maturalna daje kompetencje "sprzątaczce" burmistrza, to jest zaczadzony szczujnią, czy nie ?


Wiadomo, że większej szczujni od "Wyborczej" w dziejach III RP nie było.
Istnieją wprawdzie jakieś tam "Nie" czy "Fakty i Mity", ale to szczujnie amatorskie, nieopiniotwórcze, niszowe.
Natomiast "Czerska" to szczujnia profesjonalna, potężna (swego czasu, gdyż co za dużo to i świnia nie chce, a co dopiero Polak) i wyjątkowo obrzydliwa.


N kwi 28, 2019 12:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL