Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 45  Następna strona
 Strajk nauczycieli 
Autor Wiadomość
Post Re: Strajk nauczycieli
Andej, bo tak o nienawiści nawijasz. Chciałbyś oczyścić Polskę z niegodnych nauczycieli, czy nie chciałbyś?


So kwi 13, 2019 8:57

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Ponieważ Niepodległość została wywalczona strajkami w latach 1980-1981, w Trzeciej RP została słabość dla strajkujących i protestujących choć teraz oni już nie walczą o niepodległość a o kasiorę dla siebie.
Tak było w przypadku Leppera: aby Lepper mógł sobie protestować, zwykli, niewinni ludzie mieli blokowany przejazd.
Tymczasem ci co mają najciężej nie protestują: bezrobotni, ludzie po lasach zbierający winniczki, ludzie sortujący śmierci, panie w pampersach w Biedronce itp. Dziś odżywają dzięki 500+.
Ale problem jest że nie daje się tym, którzy potrzebują, ale tym, którzy szantażem wymuszą!
Albo tacy "twórcy" : Podsiadło czy kto inny zarabia kokosy, a wprowadza się Acta2, po to by mogli zarobić więcej, kosztem wolności innych.
Oburzenie że porównałem dzisiejszych nauczycieli z nauczycielami z okresu rozbiorów czy okupacji.
A jeszcze gorzej się nazywa innych. Na przykład o Żółtych Kamizelkach na tym forum napisano "bandyci" i nic.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 9:29
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
Ja zawsze jestem przeciw tym, którzy wymuszają pieniądze różnymi metodami. [...]
Jedyne moralnie dopuszczalne strajki były w 1980 roku przeciw komunistycznemu reżimowi, a tak to jestem za tymi którzy w pokorze pracują a nie tymi którzy strajkują!
Biedne dziecko, otumanione propagandą. Po pierwsze, w Polsce nigdy nie było komunizmu, a władze w 1980 wcale nie były komunistyczne. Po drugie, w postulatach strajkowych większość stanowiły żądania ekonomiczne i socjalne, bo od tego się w ogóle zaczęły strajki - przyczyną była podwyżka przez rząd cen żywności bez podniesienia płac. Międzyzakładowy Komitet Strajkowy domagał się spełnienia 21 postulatów, w tym:
* wypłacić wszystkim strajkującym wynagrodzenie za okres strajku
* podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł miesięcznie
* podnieść diety z 40 zł do 100 zł
* zagwarantować automatyczny wzrost płac w stosunku do wzrostu inflacji
* wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy
* wprowadzić trzyletni płatny urlop macierzyński
* obniżyć wiek emerytalny kobiet do 50 lat, mężczyzn do 55 lat
* zlikwidować "stary portfel" (wyrównać dawniej przyznane renty i emerytury do poziomu aktualnych świadczeń)
* zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach
* poprawić warunki pracy służby zdrowia
* zapewnić pełne zaopatrzenie rynku w artykuły żywnościowe
* wprowadzić kartki (bony) na mięso i wędliny do czasu unormowania sytuacji na rynku
* skrócić czas oczekiwania na mieszkanie
Co najmniej 13 spośród 21 postulatów w ogóle nie miało związku z ustrojem ani systemem sprawowania władzy. Niektóre były "polityczne" tylko częściowo, jak np.
* wprowadzić dobór kadry kierowniczej według kwalifikacji, a nie według przynależności partyjnej ("Misiewicze, Misiewicze, kiedy wspomnę was, to kwiczę...").


So kwi 13, 2019 9:54
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
Ponieważ Niepodległość została wywalczona strajkami w latach 1980-1981, w Trzeciej RP została słabość dla strajkujących i protestujących choć teraz oni już nie walczą o niepodległość a o kasiorę dla siebie.
Tak było w przypadku Leppera: aby Lepper mógł sobie protestować, zwykli, niewinni ludzie mieli blokowany przejazd.
Tymczasem ci co mają najciężej nie protestują: bezrobotni, ludzie po lasach zbierający winniczki, ludzie sortujący śmierci, panie w pampersach w Biedronce itp. Dziś odżywają dzięki 500+.
Ale problem jest że nie daje się tym, którzy potrzebują, ale tym, którzy szantażem wymuszą!
Albo tacy "twórcy" : Podsiadło czy kto inny zarabia kokosy, a wprowadza się Acta2, po to by mogli zarobić więcej, kosztem wolności innych.
Oburzenie że porównałem dzisiejszych nauczycieli z nauczycielami z okresu rozbiorów czy okupacji.
A jeszcze gorzej się nazywa innych. Na przykład o Żółtych Kamizelkach na tym forum napisano "bandyci" i nic.

Jeśli chodzi o kasiorę nam się to należało. , nauczyciele powinni pracować dla idei, ja pracowałem, pracuje dla idei - zapominał jedynie ideowiec dodać, że ta idea w jego przypadku wynosi (wedle oświadczenia majątkowego za 2018r) 236 543 zł.
Panie w Biedronce, Lidlu już dawno odeszły od mitu o pampersach (znam osobiście kilka pań) a mając zasadnicze/średnie wykształcenie zarabiają aktualnie po 2 x tyle co nauczyciele z wyższym wykształceniem.


So kwi 13, 2019 9:57
Post Re: Strajk nauczycieli
A PiS wybitnie nie lubi nauczycieli, bo prezes nie cierpi nauczycieli, albowiem zrobili mu krzywdę nie dojąc promocji z 10 do 11 klasy LO.
Otrzymał pały z j. polskiego, angielskiego i przysposobienia wojskowego. Tatuś załatwił u min. Kuberskiego przeniesienie do innego liceum do klasy 11.


So kwi 13, 2019 10:08

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Zła diagnoza, po prostu jest to lewicowe środowisko - ZNP, OPZZ itd

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 10:13
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Nauczysz się w końcu odróżniać cywilizowaną lewicę europejską od rosyjskiej bolszewii, czy nie?


So kwi 13, 2019 10:23
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
Zła diagnoza, po prostu jest to lewicowe środowisko - ZNP, OPZZ itd

A z lewicowymi środowiskami należy postąpić wedle wskazania pisowskiego senatora Biereckiego.


So kwi 13, 2019 10:31
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 sie nie nauczy, no bo mu sie trafily same miernoty jako nauczyciele i zycie mu zlamali. Teraz juz tylko pluc na nich potrafi, bo przeciez samemu zostac nauczycielem i ratowac dzieci i ich przyszlosc "pokornie pracujac za miske ryzu", to zbyt trudne.

Albo nauczyciele i ich praca sa wazni i potrzebni i chcemy miec jak najlepszych, a wiec i dobrze oplacanych, albo wystarczy, kiedy ludzie potrafia literowac proste teksty i liczyc do stu, a cala reszta jest nieistotna.
Jako wielodzietne rodziny wyzywia sie z zasilkow na kredyt z zagranicy (bo kraj tyle robotnikami przy tasmie, ktorych niedlugo zastapia roboty) nie wypracuje, az to wszystko pirzgnie jak w Wenezueli.
Do tego dazy PiS, ktory z PRLu przejal i udoskonalil metody propagandy do tego stopnia, ze ciagle sa ludzie, ktorzy wierza na slowo, ze to partia antykomunistow (co by to nie znaczylo, ot, slow o-klucz) i gorliwych katolikow. Fakty im tej wiary nie zniszcza.


So kwi 13, 2019 10:52
Post Re: Strajk nauczycieli
Kael napisał(a):
Andy72 sie nie nauczy, no bo mu sie trafily same miernoty jako nauczyciele i zycie mu zlamali. Teraz juz tylko pluc na nich potrafi, bo przeciez samemu zostac nauczycielem i ratowac dzieci i ich przyszlosc "pokornie pracujac za miske ryzu", to zbyt trudne.

Albo nauczyciele i ich praca sa wazni i potrzebni i chcemy miec jak najlepszych, a wiec i dobrze oplacanych, albo wystarczy, kiedy ludzie potrafia literowac proste teksty i liczyc do stu, a cala reszta jest nieistotna.
Jako wielodzietne rodziny wyzywia sie z zasilkow na kredyt z zagranicy (bo kraj tyle robotnikami przy tasmie, ktorych niedlugo zastapia roboty) nie wypracuje, az to wszystko pirzgnie jak w Wenezueli.
Do tego dazy PiS, ktory z PRLu przejal i udoskonalil metody propagandy do tego stopnia, ze ciagle sa ludzie, ktorzy wierza na slowo, ze to partia antykomunistow (co by to nie znaczylo, ot, slow o-klucz) i gorliwych katolikow. Fakty im tej wiary nie zniszcza.

Jako, że w tzw publicznej TV oglądam jedynie "1 z dziesięciu", to dopiero w tym tygodniu dowiedziałam się, że do tzw publicznej, wzorem TV w PRL, powróciły spikerki zapowiadające kolejny punkt programu....chyba z racji sentymentu naczelnika do dobrych czasów młodości :D


So kwi 13, 2019 11:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Dlaczego nie ma ostrzeżenia dla Kael za
Cytuj:
Andy72 sie nie nauczy, no bo mu sie trafily same miernoty jako nauczyciele i zycie mu zlamali. Teraz juz tylko pluc na nich potrafi, bo przeciez samemu zostac nauczycielem i ratowac dzieci i ich przyszlosc "pokornie pracujac za miske ryzu", to zbyt trudne.

?
Moi nauczyciele nie wymuszali szantażem kasiory.

Cytuj:
Do tego dazy PiS, ktory z PRLu przejal i udoskonalil metody propagandy do tego stopnia

PiS to przedszkolaki jeśli chodzi o propagandę. Najlepszą propagandę ma środowisko Gazety Wyborczej: "nam nie jest wszystko jedno", te ciągłe akcje, komitety itd. Powiedziałbym co o tym myślę, ale znowu byłoby ostrzeżenie...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 11:47
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
Moi nauczyciele nie wymuszali szantażem kasiory.

Czyli miałeś prywatnych nauczycieli, bo ci ze szkół powszechnych od 1989r stale sie upominali o wynagrodzenie.

Cytuj:
Do tego dazy PiS, ktory z PRLu przejal i udoskonalil metody propagandy do tego stopnia

Cytuj:
PiS to przedszkolaki jeśli chodzi o propagandę. Najlepszą propagandę ma środowisko Gazety Wyborczej: "nam nie jest wszystko jedno", te ciągłe akcje, komitety itd. Powiedziałbym co o tym myślę, ale znowu byłoby ostrzeżenie...

Bo Ty non stop czytasz GW i jesteś na bieżąco zorientowany :D ...przestań pisać podobne dyrdymały, bo sam sobie obniżasz wiarygodność.
Nie myślę, że jesteś trollem utrzymywanym przez dobrą zmianę, opłacającą z naszych podatków trolli w kwocie 200 tys zł miesięcznie...a może się mylę???


So kwi 13, 2019 12:04

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Nie widzisz ze to protest polityczny.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 12:19
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Polityczny, bo nauczycielom sie oczy otworzyly, ze pracuja za grosze i maja sami wyczyscic chaos , ktory im pani Zalewska zafundowala? Ta pani, ktora teraz do tej wstretnej Brukseli zwiewa i to wtedy, kiedy jej cudowna deforma osiagnie apogeum spotkania dwoch rocznikow w pierwszej klasie liceum?
Pokory im brakuje! Za to pani minister ma jej az zbyt duzo i pracuje ciezko dla idei. Jak niejaki Karczewski z 300 tysiacami za rok.

Cytuj:
Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w 2017 roku, kiedy marszałek Senatu zarabiał ponad 19 tys. zł miesięcznie, średnie zarobki nauczycieli wynosiły dla: stażysty – 2 753 zł, kontraktowego – 3 056 zł, mianowanego – 3 963 zł i dyplomowanego – 5 065 zł.

Według szacunków resortu od 1 stycznia 2019 r. średnie wynagrodzenie dla nauczycieli wynosi dla: stażysty - 3045 zł, kontraktowego - 3380 zł, mianowanego – 4385 zł, dyplomowanego - 5603 zł brutto (ok. 3970 zł netto).

Na wynagrodzenie nauczycieli składa się wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatki (m.in. za wysługę lat, dodatek motywacyjny i funkcyjny). Średnie wynagrodzenie nauczycieli to suma dodatków oraz wynagrodzenia zasadniczego. Związki zawodowe od lat przekonują, że wysokość tzw. średniego wynagrodzenia jest odległa od tego, ile w rzeczywistości otrzymują nauczyciele.


https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/praca-dl ... 26836.html


So kwi 13, 2019 12:37

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Kael napisał(a):
Polityczny, bo nauczycielom sie oczy otworzyly, ze pracuja za grosze

A ile procent średniej krajowej zarabiają?
Tak, wszyscy by chcieli zarabiać co najmniej 150% średniej krajowej, a to jest matematycznie niemożliwe. :o

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 12:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL