Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 7:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 45  Następna strona
 Strajk nauczycieli 
Autor Wiadomość
Post Re: Strajk nauczycieli
Normalność byłaby, gdyby każdy nauczyciel był traktowany tak samo, bez względu na święcenia, poglądy polityczne i inne. Ma się liczyć wykształcenie, przygotowanie i jakość pracy.

A ja widzę, że w Polsce ciągle świecki ma pracować za Bóg zapłać i pamiętać, że to wszystko dla Pana Boga, a księdzu jest godny zapłaty swojej. A jak świecki chce się na to samo i swoją godność powołać, to mu sie smycz skróci. Dla mnie jest to oburzające i, szczerze mówiąc, niezrozumiałe, że ludzie godzą się na takie warunki pracy.


Pt kwi 12, 2019 19:33
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
Jednych grup społecznych nie można skrytykować, a krytyka innych jest w "dobrym tonie", np. księży na których wylewa się tony pomyji.
Smutne to

Skrytykować można, ale rzucać obelgami nie. Przypominam, że nazwałeś nauczycieli lumpeninteligencją. Poza tym jakoś nie spieszysz się z odpowiedzią na moje pytania.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 12, 2019 19:35
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Małgosiaa napisał(a):
Katecheci nie powinni angażować się w działalność związków, bo mają być apolityczni.
Przynależność do związku zawodowego łamie zasadę apolityczności? W tym kraju chyba nigdy nie będzie normalnie przy takim nienormalnym myśleniu.


Pt kwi 12, 2019 21:33
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
Tak, łamie. Wiadomo nie od dzisiaj, że Solidarność to nie jest ta Solidarność z 1980 r., a pro PiS, co widać po zachowaniu się w obecnej sytuacji. Pominę już, że Proksa jest członkiem PiS. Co do ZNP nie mam zdania na temat "polityczności" w przeszłości, bo w obecnej sytuacji staje po stronie wszystkich, także niezrzeszonych. No i właśnie dlatego, że ZNP nie uchyla się od pomocy nikomu (kiedyś pomogli mojej koleżance), nie muszę być w żadnym związku, aby nie być posądzaną przez zwolenników PiS o to, że jestem po stronie PO, o co i tak jestem oskarżana za moje poglądy :D.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 12, 2019 21:40
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
To, że władze jakiegoś związku zawodowego są powiązane politycznie, nie oznacza, że przynależność do związków zawodowych jako takich, sama w sobie, łamie zasadę apolityczności. Toż to jawna brednia! I mówię to bez najmniejszej przesady, zupełnie dosłownie. Jeśli jutro ktoś założy związek zawodowy w pewnej, powiedzmy, firmie kurierskiej, to też będzie od razu, z założenia polityczny??? W tym kraju nigdy, dyrba, nigdy nie będzie normalnie przy takim myśleniu.


Pt kwi 12, 2019 22:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
Nie zgadzam się z Tobą. Solidarność jawnie popiera PiS, a przystąpienie do strajku to był kamuflaż. Mieli wszystko dogadane przed przystąpieniem do strajku. Nauczyciele należący do tego związku też popierają PiS. Na szczęście stanowią mniejszość grona. Ci, którzy sądzili, że to jest niezależny związek, wypisują się z niego, ale pozostają wierni PiSowi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 12, 2019 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Co złego że Solidarność popiera PiS? PiS jest partią antykomunistyczną.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 12, 2019 22:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Strajk nauczycieli
Nie będę tłumaczyć czym jest PiS i w jaki sposób rujnuje kraj.
Związki zawodowe mają bronić praw pracowników i z założenia powinny być apolityczne. Jeśli są związane z partią rządzącą, to nie mają żadnego interesu stawać za pracownikami przeciw władzy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 12, 2019 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Za rządów PO jakoś nie narzekali ci co dziś narzekają...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 12, 2019 22:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Małgosiaa napisał(a):
nie mają żadnego interesu stawać za pracownikami przeciw władzy.

Dlaczego powtarzasz slogan że to władza zawsze zła a pracownicy zawsze dobrzy.
Ja zawsze jestem przeciw tym, którzy wymuszają pieniądze różnymi metodami. Gdy były strajki Leppera, byłem przeciw, uważając że władza powinna była rozepchnąć blokady zamiast ulegać.
Jedyne moralnie dopuszczalne strajki były w 1980 roku przeciw komunistycznemu reżimowi, a tak to jestem za tymi którzy w pokorze pracują a nie tymi którzy strajkują!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 12, 2019 22:49
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
To popierasz Michnika, bo to on zrobił sprawę polityczną z protestów przeciw podwyżkom cen.


So kwi 13, 2019 5:37
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
Jedyne moralnie dopuszczalne strajki były w 1980 roku przeciw komunistycznemu reżimowi, a tak to jestem za tymi którzy w pokorze pracują a nie tymi którzy strajkują!

Andy72, zgaduję, że masz albo własną firmę, albo nie masz rodziny i może mieszkasz z rodzicami?
Polecam ten komentarz pana Macury do refleksji
https://info.wiara.pl/doc/5461160.Przeb ... -i-agresor

Niestety, do wielu pracodawców, w tym także publicznych, dociera tylko strajk i szkody z nim związane. Jeśli posłowie czy (ex) ministrowie sobie lekką ręką przyznają dziesiątki tysięcy "należnych im" wynagrodzeń, bądź kasują wiernych na setki złotych za sprawowanie sakramentów, a pouczają własnych podwładnych, że to wstyd i hańba walczyć o godne zarobki za (ważną społecznie) pracę, to jest to bezczelność i faryzeizm, którego popierać nie wolno.


So kwi 13, 2019 8:12
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
Cytuj:
Przedstawiciele różnych zawodów zgodnie twierdzą, że każdy, kto kocha swoja pracę albo choćby ma poczucie odpowiedzialności za to, co robi, bardzo często pracuje o wiele więcej, niż musi. Nauczyciele nie są tu wyjątkiem. Ja gdybym był dzisiaj nauczycielem, do strajku bym nie przystąpił. Znam trochę historie i wiem, jaką cenę płacili polscy nauczyciele za nauczanie polskich dzieci w zaborach rosyjskim i pruskim. I wiem, że podczas okupacji niemieckiej zapłatą dla nauczycieli tajnych kompletów w razie dekonspiracji był obóz lub nawet śmierć. A jednak trwali na służbie Ojczyźnie i jej młodemu pokoleniu.
Dzisiaj strajk jest faktem. Trudno, ale trzeba sobie i społeczeństwu wyraźnie powiedzieć: o dzieci tu nie chodzi, chodzi o pieniądze!


Popieram!
Lumpeninteligencja...

Najwidoczniej autora i Ciebie wyedukowała, niewielka dzięki Bogu, grupa nauczycieli lumpeninteligencji.
Autor i Ty olewacie zupełnie nakaz Pisma św godzien jest robotnik zapłaty swojej )1 Tym 5)

Andy72 napisał(a):
Za rządów PO jakoś nie narzekali ci co dziś narzekają...

Za rządów PO od roku 2008 do 2012 w 5 etapach podwyżki nauczycieli zyskali po +- 50% podwyżki pensji.
Od 2012 w największym dołku światowego kryzysu finansowego rząd PO+PSL zamroził podwyżki dla pracowników administracji państwowej, w tym nauczycieli.
Rząd PiS od 2015r do stycznia 2019r podniósł pensję nauczycielom o 10% - podałam tabelkę z konkretnymi kwotami, ale gdy jedynie wiarygodne są media PiSowskie + RM, to piszesz, praktycznie bez znajomości rzeczywistości.


So kwi 13, 2019 8:16
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
Co złego że Solidarność popiera PiS? PiS jest partią antykomunistyczną.

I ta partia antykomunistyczna, konkretni pisowski IPN w 2006r w 2006r "uśmierciła" generała Janiszewskiego, współtwórcę stanu wojennego, wieloletniego pracodawcę p. Basi, obecnie sekretarkę J. Kaczyńskiego.
"Uśmierciła" aby tenże generał nie zasiadł z innymi na ławie oskarżonych....p.Basia, może prokurator stanu wojennego Piotrowicz mieli w tym "uśmiercaniu" udział.
Generał zaś w spokoju dożył do 2016r.
Tak się prezentuje antykomunizm w wersji PiS :D

Gdyby podobnie postąpiła PO, to tysiące wynajętych trolli jazgotałoby przez 24 godz przez kilka miesięcy.


So kwi 13, 2019 8:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Strajk nauczycieli
Wszystko, co wpływa na życie społeczne jest sprawą polityczną. I nie ma w tym niczego złego.

To, ze nauczyciele akurat zawsze wymuszają coś, gdy u sterów rządu znajduje się partia nielewicowa jest symptomatyczne. Ale nie dziwne, ani złe. Każdy walczy o swoje. Lewica ma prawo gnębić przeciwników politycznych. O vice versa.

Osobiście uważam, że dla stabilności państwa najlepiej opłacane powinno być wojsko, policja i nauczyciele. Nauczycielom powinno się podnieść uposażenie, nie o tysiąc, ale o dwa lub więcej. Ale tylko tym, którzy są pedagogami z prawdziwego zdarzenia. Którzy kochają to, co robią. Którzy chcą i potrafią nauczyć. Którzy posiadają umiejętność zainteresowania przedmiotem. Którzy osiągnęli odpowiedni poziom moralny i etyczny.

A skąd się biorą nauczyciele? Ano, poza wyjątkami, spośród nieudaczników, którzy nie potrafią znaleźć sobie pracy. Są za ciency do pracy naukowej czy twórczej. Którzy nie mają ambicji, aby samodoskonalić się.
A całej swojej edukacji spotkałem kilku, może nawet ponad dziesięciu, nauczycieli, którzy potrafili nauczyć. Ale tylko jedną, która potrafiła zachęcić, dać przyjemność z nauki i satysfakcję. Która zawsze zachowywała się kulturalnie w stosunku do uczniów. Zawsze z szacunkiem do dziecka. Która była pedagogiem nie tylko w murach szkoły, nie tylko w godzinach pracy, ale przez cały czas. Na ulicy, w sklepie, czy w tramwaju. Takim ludziom płaciłbym dużo, dużo więcej.
Ale miernotom bez ambicji, odwalającym swoje pensum nie dawałbym żadnych podwyżek. Żądanie urawniłowki jest w interesie najsłabszych nauczycieli. Stałe obniżanie się poziomu nauczania jest wynikiem urawniłowki. Obowiązuje jeszcze hasło z czasów pezetpeerpowskich: Czy stoi, czy się leży ... O to walczy Broniarz. O przywileje bez obowiązków. Kasa, kasa, kasa. Bez kontroli, bez doskonalenia, bez odpowiedzialności.
Smuci mnie to, że rząd sam sprowokował tę sytuację. Najpierw tolerując psią grypę. Następnie propagandą sukcesu. I wreszcie postawą, tym damy, a tym nie damy. To wyprowadza z równowagi.
Pragmatycznie rzecz oceniając uważam, że Schetyna bardzo dobrze doradził Broniarzowi i skutecznie wykorzystuje zaistniałą satysfakcję. Ale nie wiem, czy jest na tyle dalekowzroczny, by dostrzec, że miecz Damoklesa jest dwustronny.
Jest jeszcze jedno zjawisko. Ostracyzm wśród nauczycieli. Ci, którzy nie dopuścili do zrobienia świństwa dzieciom są traktowani z nienawiścią. Strajkujący nie podają im rąk, odwracają się plecami, nie rozmawiają. To eskalacji nienawiści antypisowskiej. A nienawiść zasmuca.
I jeszcze ciekawy ton antyksięzowski jednej z dyskutantek. Tu to nie jest szkodliwe. Ale podszczuwanie strajkujących nauczycieli na księży katechetów jest też przejawem wrogich uczuć do całej instytucji Kościoła.


So kwi 13, 2019 8:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL