Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 06, 2024 17:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 45  Następna strona
 Strajk nauczycieli 
Autor Wiadomość
Post Re: Strajk nauczycieli
A mają być państwowymi niewolnikami za śmiecie i ochłapy? Bo Andy, wzór szlachetności, dorabia sobie do renty, więc niech wszyscy zarabiają taki procent średniej krajowej jak on? To zapewne jest matematycznie możliwe. :P


So kwi 13, 2019 13:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Strajk nauczycieli
https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-do-nauc ... 763689601a

W głowach się przewraca "prawowitym" katolikom....


So kwi 13, 2019 13:13
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
Nie widzisz ze to protest polityczny.

A Ty co innego uprawiasz, czy aby nie politykę opcji PiS???

Andy72 napisał(a):
Kael napisał(a):
Polityczny, bo nauczycielom sie oczy otworzyly, ze pracuja za grosze

A ile procent średniej krajowej zarabiają?
Tak, wszyscy by chcieli zarabiać co najmniej 150% średniej krajowej, a to jest matematycznie niemożliwe. :o

!50% czy 600% to zarabiają politycy dobrej zmiany, których Ty bronisz tak zajadle.


So kwi 13, 2019 13:19
Post Re: Strajk nauczycieli
Tomek44 napisał(a):
https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-do-nauczycieli-na-mszy-swolocz-wyszli-z-kosciola-6369918763689601a

W głowach się przewraca "prawowitym" katolikom....

Sądzisz, że wszyscy duchowni, bez żadnego wyjątku, to ludzie wierzący kierujący sie ewangeliczną zasadą miłuj bliźniego jak siebie samego.
Wybitnie trafnie ujął to o. G. Kramer - Nie buduj wiary i życia na księdzu. Buduj na fundamencie jakim jest Jezus. Ksiądz jest tylko pomocą w twojej drodze....a czasem może być zawadą :placze:


So kwi 13, 2019 13:23

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Akurat Kramer nie jest z mojej bajki...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 13:55
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
Akurat Kramer nie jest z mojej bajki...


Wiem - ani sympatyk PiS, ani narodowców - jednym słowem nieprzydatny pasożyt :D


So kwi 13, 2019 14:00
Post Re: Strajk nauczycieli
Tomek44 napisał(a):
https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-do-nauczycieli-na-mszy-swolocz-wyszli-z-kosciola-6369918763689601a

W głowach się przewraca "prawowitym" katolikom....


...czas najwyższy skończyć mówić o kazaniach - Słowo Boże. To w wielu przypadkach grzech przeciwko II przykazaniu. Jeśli ksiądz w kazaniu nazywa kogoś "swołoczą", a później jego bracia sie od niego odcinają, to trzeba zadać pytanie: jakiego boga jest to słowo? , o. G. Kramer.


So kwi 13, 2019 15:30
Post Re: Strajk nauczycieli
Alus napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-do-nauczycieli-na-mszy-swolocz-wyszli-z-kosciola-6369918763689601a

W głowach się przewraca "prawowitym" katolikom....
Sądzisz, że wszyscy duchowni, bez żadnego wyjątku, to ludzie wierzący kierujący sie ewangeliczną zasadą miłuj bliźniego jak siebie samego.
Wybitnie trafnie ujął to o. G. Kramer - Nie buduj wiary i życia na księdzu. Buduj na fundamencie jakim jest Jezus. Ksiądz jest tylko pomocą w twojej drodze....a czasem może być zawadą :placze:
Taktyczne sypanie piaskiem po oczach. Ponieważ do wiary w Boga kler, księża w ogóle nie są potrzebni. Setki aroganckich facetów, przeświadczonych, że są wyższymi istotami niż ich "owieczki". Teraz Alus pomniejsza ich znaczenie, wskazując na wiarę w Boga i Jezusa, co nie będzie przeszkadzać Alus, żeby za jakiś czas powoływać się na to, co powiedział Kościół -- czyli właśnie księża. I tak ad mortem defaecatam, naprzemiennie, zależnie od sytuacji.


So kwi 13, 2019 15:33
Post Re: Strajk nauczycieli
Cytuj:
Jeśli ksiądz w kazaniu nazywa kogoś "swołoczą", a później jego bracia sie od niego odcinają, to trzeba zadać pytanie: jakiego boga jest to słowo? , o. G. Kramer.
Sytuacja jest prosta jak sikanie na krzaki: albo przełożeni tego księdza odsuną go całkowicie od działalności tzw. duszpasterskiej, albo wszelkie wyrazy potępienia są puste, skoro jednocześnie towarzyszy im "swoich nie ruszamy".


So kwi 13, 2019 15:36
Post Re: Strajk nauczycieli
Całkowicie chyba nie mogą, bo przebaczenie; niemniej jakieś rekolekcje w klasztorze by się temu człowiekowi przydały.


So kwi 13, 2019 16:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
Alus napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Akurat Kramer nie jest z mojej bajki...


Wiem - ani sympatyk PiS, ani narodowców - jednym słowem nieprzydatny pasożyt :D

Nie, ale dlatego bo politykuje.
Wolę słuchać księży i ludzi którzy głosząc Ewangelię nie politykują.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 16:01
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
ErgoProxy napisał(a):
Całkowicie chyba nie mogą, bo przebaczenie; niemniej jakieś rekolekcje w klasztorze by się temu człowiekowi przydały.
Jak nie mogą, kiedy mogą. Za nieposłuszeństwo hierarchii dużo surowsze konsekwencje wyciągali, gdy im pasowało.

Swoją drogą, kolejny raz się zastanawiam: czy oni na księży biorą z łapanki? Pierwszego lepszego łachudrę z ulicy, niechby i głupka albo chama? Bo jakim cudem ksiądz, który przeszedł "formację duchową" może publicznie do nauczycieli, do własnych wiernych mówić, że są swołoczą? Jak mu to w ogóle mogło przyjść do głowy, żeby coś takiego robić? Jakim cudem może kłamać w żywe oczy, zmyślając historyjki dla ciemnego ludu na poziomie średniowiecza:
Cytuj:
W kościele była niewielka grupa pracowników szkoły, trochę emerytów, rencistów, garstka dzieci. O. Kryspin grzmiał do nich, że nauczyciele pełnią misję i nie powinni pytać o pieniądze. Oburzał się, że chcą podwyżek. Judził: "Jedną nauczycielkę zapytałem, dlaczego nie była na mszy. Odpowiedziała. że nie ma się w co ubrać do kościoła. Pytam ją, ile ma par butów. Ona: pięćdziesiąt. A sukienek? Ona: Po 15 w każdym kolorze".
[...]
Co najmniej 7 nauczycieli wyszło. Byli tak wzburzeni, że już nie wrócili na mszę. O. Kryspin wołał za nimi do mikrofonu, że wystarczy w stół uderzyć, a nożyce się odezwą.

Czy on ludzi za durniów uważa? Najwyraźniej tak.


Ostatnio edytowano So kwi 13, 2019 16:17 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So kwi 13, 2019 16:16

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
A jak jeden biskup bardzo chamsko powiedział o premier Szydło to było w porządku?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 16:17
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Andy72 napisał(a):
A jak jeden biskup bardzo chamsko powiedział o premier Szydło to było w porządku?
Jeśli chamsko (nie znam sprawy), to nie było w porządku. Ale mówienie publicznie do własnych wiernych, w ich obecności, że są swołoczą, krzyczenie za nimi do mikrofonu, kiedy wychodzili z kościoła, że takim zachowaniem tylko potwierdzają -- to chamstwo bezprzykładne. Ten człowiek w ogóle nigdy nie powinien zostać duchownym. Nigdy. Ale jakie "powołania", taki Kościół.


So kwi 13, 2019 16:21

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Strajk nauczycieli
A ja myślę że "doły" duchowieństwa są w porządku, gorzej z "górą".

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 16:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL