Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Następna strona
 Strajk nauczycieli 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk nauczycieli
Kael napisał(a):
Czyli wyniki egzaminów można zaskarżyć... I naeet wygrać, tyle, że po latach.

Wygrana będzie na jesieni, bo może i nauczyciele nie stanowią procentowo zbyt dużej grupy, ale mają rodziny, rolnicy też widzą absurdalność 500+ na krowę, a tych wcale niemało w kraju (nie wszyscy zagłosują przeciw, ale w ostatnich wyborach wcale wygrana PiS nie była miażdżąca). Rządzący o tym nie myślą. No i nie sądzę, aby tfurcóf wszelkich deform nie dosięgła sprawiedliwość. Tylko nie można głosować na zasadzie kto ma szansę na wygraną, a dopuścić młodych do rządzenia. Nie może to być ani PiS ani PO, bo ci drudzy tak samo rozliczą tych pierwszych, jak ci pierwsi rozliczyli tych drugich.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr kwi 10, 2019 16:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Strajk nauczycieli
Kael napisał(a):
Marek z nauczycielstwa zrezygnował, bo zajęcie było dla niego zbyt jałowe intelektualnie, ale liczni wytrzymali i wykształcili mimo tego oporu materii nie tylko Marka ale i jego dzieci, a może teraz się i z wnukami użerają?
No to co? Taki zawód. Nie widze powodu do jakiejś wdzęczności - zwłaszcza jak sobie przypomnę jakiej jakości była ta nauka.

Cytuj:
Nie wiem, jak dla nauczyciela z powołania, nauczanie może być "jałowe intelektualnie"?
Nie napisałem, że mam powołanie do nauczycielstwa. Pytaliście (fałszywie sugerując, ze odszedłem z powodów finansowych) więc wyjaśniłem. To wszystko.
Cytuj:
Albo go fach nie interesuje
Dokładnie.
Cytuj:
nie potrafi żadnego ucznia nim zainteresować i pogłębiać jego (i swoich) zainteresowań
A niby skąd wiesz? Moi uczniowie byli innego zdania.
Cytuj:
albo nie ma kompletnie zacięcia pedagogicznego i nie lubi ludzi (dzieci/młodzieży) i pracy z nimi.
Dokładnie tak.

Cytuj:
A "znakomity komentarz" ekscytuje się obiecankami pani-która-nic-nie może
Pomyliłaś partie. To PO złamał chyba wszystkie swoje obietnice wyborcze. Co jeszcze bardziej Was wkurza ;)


Alus napisał(a):
bert04 napisał(a):
Aha, w Niemczech normy tzw. "tablicowego" są wyzsze niż w Polsce. Ale w Niemczech każdy nauczyciel ma obowiązek znania dwóch przedmiotów (matma i fiza, angielski i biologia). Wtedy jest mozliwość wypełnienia norm w jednej szkole. W Polsce taką możliwość mają moze nauczyciele polskiego czy matmy, ale slyszałem o chemiku, który "obskakuje" trzy szkoly, zeby wyrobić pensum 18 h
A co naszych nauczycieli powstrzymuje (prócz lenistwa) od znania dwu przedmiotów?

akruk napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
1000 złoty podstawy przekłada się na realną podwyżkę ok. 1800 zł. Tyle to niektórzy nie mają pensji
Płaca minimalna w Polsce wynosi 2250 zł.
Za 18 godzin? Wątpię.
akruk napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Podwyżka - proszę, ale
* zrożnicowanie płac w zależności od jakości pracy
Kiedy jesienią protestowali policjanci(...)
Nie na temat.
Cytuj:
Wtedy Marek Piotrowski nie gardłował.
Przeciwnie. Pisałem o tym, ze każdy policjant (który przecież ma strzec prawa) który wziął lewe zwolnienie (to był tak niby-strajk) powinien natychmiast wylecieć z roboty. Wraz z lekarzem, który to zwolnienie wydał.
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
skończenie z parodią 18 godzin tygodniowo.
Opowiadajacym bajki o 22 godzinach tygodniowo na wywiadówkach, sprawdzaniu kartkówek czy przygotowywaniu się do lekcji[...]
Ile wynosi tygodniowy czas pracy posła?
Nie na temat.
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
likwidacja kuriozalnych przywilejów nauczyciela mianowanego (jest ich większość w Polsce) którego faktycznie nie da się zwolnić. Dlaczego niby akurat nauczyciele mają być wyłączeniu z rynku pracy?
Bidula nie słyszała o urzędnikach mianowanych.
Słyszałem. Taka sama granda.
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Skończenie ze sztucznym zatrudnianiem nauczycieli w niżu demograficznym, tylko dlatego "by nie stracili pracy". Niby dlaczego akurat oni mają mieć ten przywilej?
Swego czasu na uczelniach technicznych jednym z przedmiotów obowiązkowych była filozofia. Po to, żeby trochę "odchamić" przyszłych inżynierów i otworzyć im oczy na kwestie spoza ich własnej wąskiej działki śrub lewoskrętnych. Jak rozumiem, przedmiot ten zlikwidowano.
Co wnosza do rozmowy takie chamskie wstawki z Twojej strony? Tym bardziej, że ja nie pisałem ad personam. Świadczy to jedynie o Twojej klasie (a raczej jej braku).
Cytuj:
Zatrudnianie nauczycieli w niżu demograficznym jest potrzebne po to, żeby z nadejściem wyżu miał kto uczyć.
Raczysz sobie żartowac. Po pierwsze, nie mamy znaczącego wyżu w perspektywie. Po drugie i ważniejsze, mamy cały czas nadmiar nauczycieli. Nawet w czasie wyżu.
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Za co nauczyciele dostają 13 pensję? Gdzie dziś jeszcze w ogóle coś takiego egzystuje
Dopirco rząd obiecał 13 emeryturę emerytom... nawet nie wspomnę o policji, w której "egzystuje" 13 pensja, nazywana "nagrodą roczną".
Emeryci sobie wypracowali. Ja bym w ogóle na miejscu PiS zaczął od uczynienia emerytur realnymi - przed wszystkimi innymi dopłatami.
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nauczyciele mają urlop w wymiarze 70 dni w roku
Z kalendarza posiedzeń sejmu w roku 2017:
Nie na temat.

Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
O licznych dodatkach nie mówię, choc niektóre (np. za wysługę lat) to relikt czasów dawnych. Kto w normalnej gospodarce dostaje wysługe lat??
Pytaj się Morawieckiego i Szydło. Ministrowie dostają, urzędnicy dostają. Ale ty pojęcia o świecie nie masz, więc pleciesz, aby tylko szczuć.
I znów tak osobista "życzliwość" w dyskusji.
Tymczasem na temat wysługi lat urzędników mam dokładnie to samo zdanie co o wysłudze lat nauczycieli. Przeżytek PRL.
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Albo kto dostaje dodatek mieszkaniowy
Posłowie i senatorowie dostają dodatek mieszkaniowy. Obecny parlament podniósł tę kwotę do 2500 złotych miesięcznie.
Po pierwsze nie na temat, po drugie parlamentarzyści muszą mieć mieszkanie poza swoim miejscem zamieszkania.
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czemu nauczyciele, a nie lekarze?
Lekarze już strajkowali. Jak bezczelnym trzeba być, żeby utrzymywać, że lekarze nie protestowali i nie domagali się więcej pieniędzy? Porozumienie Zielonogórskie regularnie, przy każdej okazji negocjuje z NFZ wyższe stawki.
Nie pisałem czemu nauczyciele strajkują, tylko czemu mamy dac akurat nauczycielom.
Lekarzy mamy za mało, nauczycieli za dużo. Rachunek rynku pracy jest prosty
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czemu nauczyciele, a nie [...] Urzędnicy?
Są inżynierowie, co nie wystawiają nosa poza własną dziedzinę, i są tacy, co się orientują. Od prawie trzydziestu lat urzędnicy (pracownicy zatrudnieni w organach władzy państwowej, administracji rządowej i samorządowej) są objęci całkowitym zakazem strajku.
No własnie. DLaczego zatem nauczyciele z jednej strony korzystają z przywilejów bycia urzędnikiem (mianowani, niemożność zwolnienia itd) a jednocześnie mają prawo do strajku? Albo-albo.
Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czemu nauczyciele, a nie [...] pielęgniarki
Jak bezwstydnym trzeba być, żeby insynuować, że pielęgniarki nie strajkowały?
Nie wiem jakim trzeba być, bo się na ten temat - wbrew temu co kłamliwie twierdzisz - nie wypowiadałem.
Jak powyżej: Nie pisałem czemu nauczyciele strajkują, tylko czemu mamy dac akurat nauczycielom. A dlaczego? Bo mamy za dużo nauczycieli, a za mało pielęgniarek.

I tak dalej, i tym podobne. Nie chce mi się odpowiadać na te wszystkie demagogiczne maile, które usiłują zaciemnic fakty, które podałem. Myślę, że to co powyżej wystarczy, zeby zobaczyć co te Wasze "polemiki" są warte.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr kwi 10, 2019 21:07
Zobacz profil WWW
Post Re: Strajk nauczycieli
Ze tez marnujesz swoj cenny czas na dlugie "polemiki" w stylu "nie na temat".

Polscy nauczyciele nie ucza dwoch przedmiotow, bo system ksztalcenia jest zupelnie inny. U nas studiuja na uniwersytecie swoj fach i jednoczesnie pedagogike i dydaktyke, a w Niemczech studiuja fach: nauczyciel szkoly podstawowej/real/gimnazjum i konkretne dwa- trzy przedmioty. Nawet zakres pedagogiki jest rozny: im wyzsza szkola kierunkowa tym mniej pojecia o pedagogice a wiecej wiedzy fachowej. Niestety.

Na reszte szkoda mi czasu.


Śr kwi 10, 2019 21:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk nauczycieli
Kael napisał(a):
Na reszte szkoda mi czasu.

Masz rację. Odniosę się do tych 18 godzin. Najwyraźniej Marek nie wysilał się ponad to, bo trudno się wysilać, jeśli nie ma się powołania, do czego się przyznał.
Ciekawe komu zawdzięcza swoje wykształcenie, skoro nauczyciele to nieroby.

EDIT:
Zapomniałam o słynnym dodatku mieszkaniowym, którego już nie ma, bo m.in. z tego dodatku sfinansowano ubiegłoroczne podwyżki. Otóz ten dodatek wynosił 40 zł brutto na osobę, ale nie więcej niż na 4 osoby, czyli 160 zł, przy dwójce, trójce, czwórce itd. dzieci.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr kwi 10, 2019 21:52
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
Kael napisał(a):
Ze tez marnujesz swoj cenny czas na dlugie "polemiki" w stylu "nie na temat".

Polscy nauczyciele nie ucza dwoch przedmiotow, bo system ksztalcenia jest zupelnie inny. U nas studiuja na uniwersytecie swoj fach i jednoczesnie pedagogike i dydaktyke, a w Niemczech studiuja fach: nauczyciel szkoly podstawowej/real/gimnazjum i konkretne dwa- trzy przedmioty. Nawet zakres pedagogiki jest rozny: im wyzsza szkola kierunkowa tym mniej pojecia o pedagogice a wiecej wiedzy fachowej. Niestety.

Na reszte szkoda mi czasu.

Masz 100% racji - szkoda czasu w obliczu tego, że były nauczyciel nie wie ile godzin faktycznie pracują nauczyciele - nie dziwne, że piorunem uciekł, bo za mała kasa, bo nie czuł powołania, a na dodatek nie doceniono jego geniuszu.
Godziny pracy - w innych krajach pracują dłużej - bo w innych krajach dzieci nie targają codziennie przeciążonych tornistrów z książkami do szkoły. Uczą się dłużej w szkole aby mieć wolne od zakuwania w domu, a nauczyciele też nie noszą do domu ciężkich toreb z klasówkami do sprawdzenie, bo dokonują tego na terenie szkoły.


Cz kwi 11, 2019 6:25
Post Re: Strajk nauczycieli
Marszałek Karczewski - dla dzieci powinno sie pracować dla idei.
J. Kaczyński - do polityki nie idzie się po pieniądze.
B. Szydło - nam się te pieniądze należały!!.
Nic dodać, nic ująć.


Cz kwi 11, 2019 9:44

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Strajk nauczycieli
[quote="Alus"]Marszałek Karczewski - dla dzieci powinno sie pracować dla idei.
A żyć za co? Idąc w ślad za tym, co sam powiedział, marszałek powinien zrzec się wynagrodzenia...


Cz kwi 11, 2019 10:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk nauczycieli
mareta napisał(a):
A żyć za co? Idąc w ślad za tym, co sam powiedział, marszałek powinien zrzec się wynagrodzenia...

Na śniadanie - powołanie
Na obiad - pasja
Na kolacje - misja

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 11, 2019 13:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3723
Post Re: Strajk nauczycieli
Ciemne moce Europy atakują nasze szkolnictwo i nasze dzieci. Tym razem zostały zaatakowane nasze dzieci, nauczyciele i ZNP nie są zainteresowani podwyżką lecz
Maży im się zmiana ustroju w Polsce z demokratycznego na siłowy, gdzie rządzić ma nie naród , lecz bogata garstka odlódków. Teraz muszą wystąpić rodzice wszystkich tych dzieci , które zostały pozbawione prawa do nauki! Rodzice muszą z bojkotować ten dziki strajk, muszą się zjednoczyć i wystąpić w obronie własnych dzieci, co jest ich naturalnym , przyrodzonym obowiązkiem, CHRONIĆ DZIECI! Rodzice muszą wystąpić przeciwko agresji jaką ZNP stosuje wobec naszych własnych dzieci!


Cz kwi 11, 2019 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Strajk nauczycieli
Chyba ciebie te ciemne moce Europy zaatakowaly i zaanektowaly ze takie androny wypisujesz :).


Cz kwi 11, 2019 17:19
Zobacz profil
Post Re: Strajk nauczycieli
subadam napisał(a):
Chyba ciebie te ciemne moce Europy zaatakowaly i zaanektowaly ze takie androny wypisujesz :).

Nie lubi nauczycieli, bo jak widać, albo nie uważał na lekcjach, albo miał słabego polonistę...maży im się zamiast poprawnie marzy im się; odlódek zamiast odludek :D


Cz kwi 11, 2019 17:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk nauczycieli
Cóż, dzieci wcale nie zostały pozbawione możliwości nauki, bo tacy jak inny_punkt_widzenia uważają, że nauczyciele to nieroby, a uczyć muszą oni w domu. Mają teraz dobrą okazję i nawet takie prawo. Cóż, najbardziej takich boli to, że mają już dość swoich dzieci mając je kilka dni przez cały dzień w domu. I nie piszę tego z sufitu, ale czytam wpisy rodziców na fb,
I nie zamierzam tłumaczyć się z niczego, no chyba tylko dopowiem, że nasz tu user niewiele nauczy swoje dzieci, widząc jak sam sobie radzi z ortografią.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 11, 2019 17:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3723
Post Re: Strajk nauczycieli
Nasze dzieci CHRONIĆ, BRONIĆ i STRZEC trzeba, wszystkimi dostępnymi i możliwymi sposobami, ponieważ zamaskowani żołnierze wojny hybrydowej z naszym Państwem przyjmują pozory nauczycieli i zasłaniają się dobrem ZNP. Prawdziwy wróg ukrywa się , nie można go zidentyfikować , takie są metody współczesnej wojny. Nie można czekać , każda chwila zwłoki przyniesie niepożądane, nieodwracalne zmiany w psychice naszych dzieci!


Cz kwi 11, 2019 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3723
Post Re: Strajk nauczycieli
Ja swoje słowa kieruję do rodziców forumowicze, a nie do dzieci.


Cz kwi 11, 2019 17:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk nauczycieli
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nasze dzieci CHRONIĆ, BRONIĆ i STRZEC trzeba, wszystkimi dostępnymi i możliwymi sposobami, ponieważ zamaskowani żołnierze wojny hybrydowej z naszym Państwem przyjmują pozory nauczycieli i zasłaniają się dobrem ZNP. Prawdziwy wróg ukrywa się , nie można go zidentyfikować , takie są metody współczesnej wojny. Nie można czekać , każda chwila zwłoki przyniesie niepożądane, nieodwracalne zmiany w psychice naszych dzieci!

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ja swoje słowa kieruję do rodziców forumowicze, a nie do dzieci.

Np to teraz masz super okazję, aby chronić, bronić i strzec. No, ale skoro kierujesz swoje słowa do rodziców i boisz się o psychikę dzieci..., czyżbyś uważał, że rodzice tę psychikę zniszczą?
I nie zabieraj się za politykę, skoro nie masz pojęcia o tym, co jest dalej Twojego czubka nosa, bo piszesz bzdury mówiąc o zasłanianiu się dobrem ZNP.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 11, 2019 17:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL