Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Kościół katolicki jednoznacznie potępia aborcje i nazywa to zabijaniem dzieci nienarodzonych.
Jednakże w postępowej Europie Zachodniej stawia się tu na prawa kobiet do swobodnego decydowania
czy kobieta ma urodzić dziecko czy też nie.
Brak tego typu praw jest przemocą wobec kobiet.Konwencja Stambulska jest tak pomyślana aby bronić kobiety przed przemocą.
Wielu katolików nie może zrozumieć dlaczego Kościół tak ostro wystąpił przeciwko tej konwencji która
przecież walczy z przemocą.


Po stronie kobiet i ich praw stanął Parlament Europejski:


''Jedną z najbardziej niepokojących deklaracji w Sprawozdaniu jest postulat uznania ochrony prawnej dziecka przed urodzeniem (zakaz aborcji) za formę przemocy wobec kobiet i dziewcząt. (por. art. 4). Zgodnie z przewidywaniami Konwencja Stambulska, tak jak podobna konwencja z Belém do Pará wiążąca szereg państw obu Ameryk, będzie używana jako narzędzie presji ukierunkowanej na legalizację i upowszechnienie praktyki pozbawiania życia dzieci w prenatalnym okresie ich rozwoju.

Przyjęte Sprawozdanie służyło będzie propagowaniu aborcji jako rzekomego prawa. Lewicowe środowiska prezentują zabójstwo prenatalne jako wyraz troski o zdrowie kobiet.''

  https://www.gosc.pl/doc/4181022.Parlame ... za-przemoc


Według ONZ przepisy antyaborcyjne w Irlandii Północnej są porównywalne z torturami.


''- Odmowa aborcji i jej penalizacja to dyskryminacja kobiet, ponieważ jest to odmowa świadczenia, którego potrzebują tylko kobiety, co stawia je w przerażających sytuacjach - stwierdziła w swoim oświadczeniu wiceprzewodnicząca komisji Ruth Halperin-Kaddari.

Dodała, że sytuacja w Irlandii Północnej stanowi formę legalnej przemocy wobec kobiet, która jest porównywalna z torturami lub okrutnym, nieludzkim i poniżającym traktowaniem.''

  https://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/180229 ... urami.html


Jak się okazuje przemoc wobec kobiet to nie tylko sam zakaz aborcji ale też filmiki z dziećmi z zespołem Downa które mogą poczynić wiele szkód kobietom ponieważ naruszają ich spokój sumienia.
  https://www.gosc.pl/doc/3563939.Francja ... z-zespolem


Również Amnesty International staje po stronie praw kobiet:


''Brak dostępu do możliwości przerwania ciąży może naruszać szereg praw człowieka, które przynależą każdej kobiecie i które formalnie są chronione na mocy takich dokumentów jak Konstytucja czy międzynarodowe konwencje o prawach człowieka, które Polska ratyfikowała.''
  https://amnesty.org.pl/dostep-do-aborcj ... czlowieka/


Widać tu wyraznie że wartości katolickie stoją przemocą wobec kobiet a Polska ratyfikując Konwencję antyprzemocową wyraznie ją ignoruje.


Zdrovvelove -program oparty na zaleceniach przez śp Adamowicza-też na czasie:
  https://www.gdansk.pl/download/2018-09/114906.pdf


A tam miedzy innymi:
Na końcu w punkcie 12
''Korzystanie z niniejszego prawa wymaga dostępu do odpowiednich warunków determinujących zdrowie i dobrostan oraz do odpowiednich warunków mających na nie wpływ, w tym do świadczeń i usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego w zakresie ciąży, antykoncepcji, płodności, PRZERWANIA i ZAKONCZENIA CIAZY oraz adopcji.''


Ciekaw jestem opinii zwłaszcza tych bardziej liberalnych otwartych katolików czy Kościół powinien tu w sprawie aborcji złagodzić swoje stanowisko aby być na czasie czy też trwać konsekwentnie przy starym.
Trwanie przy starym to zaś naruszanie praw kobiet swobodnego decydowania o własnym ciele,a jest to przemoc.
No i Polska przecież ratyfikowała Konwencję antyprzemocową i obecnie ją narusza.


Edukacja seksualna WHO to też jest nie dozaakceptowania przez większość katolików.


Program WHO który jest wprowadzany w krajach UE( W Polsce np promowany w Gdańsku) 


 Od 38 str podział ze względu na wiek:
    https://www.bzga-whocc.de/fileadmin/use ... lnisch.pdf
Np w przedziale wiekowym 0-4
''Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa''
A np skuteczne stosowanie prezerwatyw już w przedziale wiekowym 6-9 lat


No i kwestia adopcji dzieci przez pary homoseksualne to też na to KRK zgodzić się nie chce.
Czyli brak równości.
No w tym to już nasz kraj jest już zupełnie do tyłu:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodziciel ... 3%B3b_LGBT


Jak my kiedyś dobijemy do 10%-15% to oni odjadą nam pewnie na 50% no bo to zjawisko dość szybko się rozwija.


Wt kwi 23, 2019 21:33
Zobacz profil
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Mam nadzieję że za 100 lat następne pokolenia, będą patrzeć na to co się dzieje jako przykry rozdział w historii


Śr kwi 24, 2019 8:44

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
katon napisał(a):
Ciekaw jestem opinii zwłaszcza tych bardziej liberalnych otwartych katolików czy Kościół powinien tu w sprawie aborcji złagodzić swoje stanowisko aby być na czasie czy też trwać konsekwentnie przy starym.

Trwać konsekwentnie przy starym, ale bez ambicji przenoszenia tego stanowiska do prawa państwowego. Co boskie Bogu, co cesarskie cezarowi.
Tak jest obecnie np. z cudzołóstwem - Kościół głosi swoje nauczanie, ale jednocześnie nie domaga się delegalizacji rozwodów w prawie państwowym.


Śr kwi 24, 2019 11:38
Zobacz profil
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
SweetChild napisał(a):
katon napisał(a):
Ciekaw jestem opinii zwłaszcza tych bardziej liberalnych otwartych katolików czy Kościół powinien tu w sprawie aborcji złagodzić swoje stanowisko aby być na czasie czy też trwać konsekwentnie przy starym.

Trwać konsekwentnie przy starym, ale bez ambicji przenoszenia tego stanowiska do prawa państwowego. Co boskie Bogu, co cesarskie cezarowi.
Tak jest obecnie np. z cudzołóstwem - Kościół głosi swoje nauczanie, ale jednocześnie nie domaga się delegalizacji rozwodów w prawie państwowym.

I jeszcze kwestia co kto czyta, jak czyta i jak pojmuje czytany tekst - Najistotniejszą rolę, zwłaszcza w okresie rozwoju, odgrywają źródła nieformalne, czyli przede wszystkim rodzice, mający na tym etapie życia najistotniejsze znaczenie , Program WHO.


Śr kwi 24, 2019 11:55

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
SweetChild napisał(a):
katon napisał(a):
Ciekaw jestem opinii zwłaszcza tych bardziej liberalnych otwartych katolików czy Kościół powinien tu w sprawie aborcji złagodzić swoje stanowisko aby być na czasie czy też trwać konsekwentnie przy starym.

Trwać konsekwentnie przy starym, ale bez ambicji przenoszenia tego stanowiska do prawa państwowego. Co boskie Bogu, co cesarskie cezarowi.
Tak jest obecnie np. z cudzołóstwem - Kościół głosi swoje nauczanie, ale jednocześnie nie domaga się delegalizacji rozwodów w prawie państwowym.

Kościół nie domaga się delegalizacji rozwodów,lecz jeśli chodzi o aborcję to Kosciół uważa że życie powinno być chronione już od poczęcia.


Śr kwi 24, 2019 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Alus napisał(a):
I jeszcze kwestia co kto czyta, jak czyta i jak pojmuje czytany tekst - Najistotniejszą rolę, zwłaszcza w okresie rozwoju, odgrywają źródła nieformalne, czyli przede wszystkim rodzice, mający na tym etapie życia najistotniejsze znaczenie , Program WHO.

No i co z tego?
Jak państwo wprowadza edukację seksualną opartą o WHO do przedszkoli i do szkół to rodzic musi się do tego dostosować,
ale rodzic może potem dzieciom mówić że to jest be.


Śr kwi 24, 2019 20:49
Zobacz profil
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Nasz katon zdaje się uważać, że szkoła na dzieciaka ma tak przemożny wpływ, a rodzic tak mikry, że gdyby wprowadzić do przedszkoli Dostojewskiego w oryginale, toby w następnym pokoleniu obrodziło w kraju maniakalnymi zwolennikami Putina.

Pytanie, czy ma rację. No ale jedno wątpliwości nie ulega: naszego katona uświadomiła właśnie szkoła z przedszkolem zusammen i jego zdejmuje teraz zgroza, że nauczyciele też zaczną opowiadać dowcipy o dwóch kulkach i armatce. Oj, katon, katon.

katon napisał(a):
Kościół nie domaga się delegalizacji rozwodów, lecz jeśli chodzi o aborcję to Kosciół uważa że życie powinno być chronione już od poczęcia.

Ja katolikiem nie jestem, przed kościelnymi myslozbrodniami nie klękam i co mi pan zrobi, proszę pana?


Śr kwi 24, 2019 21:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
ErgoProxy napisał(a):
Ja katolikiem nie jestem, przed kościelnymi myslozbrodniami nie klękam i co mi pan zrobi, proszę pana?


Pewnie nic, choć podobno to katolickie forum. :D


Cz kwi 25, 2019 0:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Kosciol katolicki nie musi lagodzic swego stanowiska, chodzi glownie o to zeby nie staral sie narzucac go niekatolikom za pomoca prawa panstwowego, a kazdy wowczas ma wybor czy chce zachowac zasady katolickie w obyczajowosci czy nie.
Ja te zasady odrzucam w calosci i to jeden z powodow dlaczego katolikiem nigdy nie bylem.


Cz kwi 25, 2019 0:33
Zobacz profil
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Tylko zauważ subadamie, że aborcja to nie jest „sprawa obyczajowa”. Zakaz aborcji wywodzą chrześcijanie z przekonania, że płód jest osobą ludzką, której należy się ochrona życia. Jest to zupełnie inna sytuacja, niż w przypadku cudzołóstwa, czy łamania postów.


Cz kwi 25, 2019 6:02
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Niby tak. Ale według Prawa (biskiego) cudzołożnice karano ukamienowaniem.
A akurat aborcja jak i in vitro (bądź inne techniki wspomagające zapłodnienie) są bardzo skomplikowane moralnie. Najczęściej skutki (i to śmiertelne, bądź inne, także ciężkie) ponoszą kobiety, a umoralniają mężczyźni. Często z wyboru bezdzietni.


Cz kwi 25, 2019 6:27
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Kael napisał(a):
Niby tak. Ale według Prawa (biskiego) cudzołożnice karano ukamienowaniem.
Owszem. Ale to było w pańswie wyznaniowym, jakim był Starożytny Izrael. My zaś mówimy o tym, jakie stanowisko powinni zająć chrześcijanie żyjący w państwie świeckim. W tym przypadku istnieje zasadnicza różnica między wybijaniem zębów za łamanie postu, a zakazaniem uśmiercania wg uznania istot uznanych przez chrześcijan za istoty ludzkie.
Cytuj:
Najczęściej skutki (i to śmiertelne, bądź inne, także ciężkie) ponoszą kobiety, a umoralniają mężczyźni. Często z wyboru bezdzietni.
Pusty slogan, nieistotny dla dyskusji.


Cz kwi 25, 2019 6:46
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
I jeszcze kwestia co kto czyta, jak czyta i jak pojmuje czytany tekst - Najistotniejszą rolę, zwłaszcza w okresie rozwoju, odgrywają źródła nieformalne, czyli przede wszystkim rodzice, mający na tym etapie życia najistotniejsze znaczenie , Program WHO.

No i co z tego?
Jak państwo wprowadza edukację seksualną opartą o WHO do przedszkoli i do szkół to rodzic musi się do tego dostosować,
ale rodzic może potem dzieciom mówić że to jest be.

Które państwo wprowadza?
Na pewno nie wprowadziło i nie wprowadza państwo polskie, a wiedzę nie czerpie od mediów, ale z autopsji - 5 moich wnuków chodziła/chodzi do przedszkola i nigdy ani rodzice, ani my dziadkowie nie zetknęliśmy się z jakąkolwiek formą edukacji seksualnej maluchów.

Palmer napisał(a):
Ja katolikiem nie jestem, przed kościelnymi myslozbrodniami nie klękam i co mi pan zrobi, proszę pana?



Cytuj:
Pewnie nic, choć podobno to katolickie forum. :D

A katolicy naśladujący Chrystusa nie powinni unikać nikogo spoza kręgu katolików, jak nie unikał nikogo nasz Pan....co wcale nie jest śmieszne.


Cz kwi 25, 2019 7:13
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
zefciu napisał(a):
Kael napisał(a):
Najczęściej skutki (i to śmiertelne, bądź inne, także ciężkie) ponoszą kobiety, a umoralniają mężczyźni. Często z wyboru bezdzietni.
Pusty slogan, nieistotny dla dyskusji.

Typowa odpowiedź mężczyzny.
Gwałty są stosowane powszechnie w konfliktach wojennych jako broń. Czy kobieta musi urodzić dziecko z gwałtu?
Ja uważam, że może, ale na pewno nikt i żadne prawo nie może jej zmusić. Szczególnie, że jak widzimy w Polsce, zwolennicy "prawnej obrony życia" troszczą się o nie do momentu narodzin. A potem to sprawa i oboeiązek rodziców.
A trauma kobiet? Na pewno same były sobie winne!
Podobnie z dziećmi niezdolnymi do źycia, bez mózgu, z uszkodzonymi nieodwracalnie organami itp. Nie można zmuszać do heroizmu. Należy zacząć od rozbudowy sieci wsparcia dla rodziców, a nie prawnie zabronić i udawać, że problemu nie ma.
To nie temat o aborcji, ale o ile ja jestem przeciw, to uważam, że to nie jest sprawa biało- czarna.

Zresztą rozwody to trauma dzieci żyjących ze skutkami dla ich rodzin.
Każdy grzech coś niszczy i zabija. Dlaczego karać za kradzieże a nie za zdradę małżeńską? Bądźmy konsekwentni.


Cz kwi 25, 2019 8:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Palmer napisał(a):
Pewnie nic, choć podobno to katolickie forum. :D


Podobno charakter tego forum jest określony w Regulaminie. Ale kto by tam się takimi bzdetami przejmował, ważniejsza jest ideologiczna (nie mylić z religijną) urawniłowka.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz kwi 25, 2019 8:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL