Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Quinque napisał(a):

Konkretnie jaka Europa? Bo nie życzę sobie aby mnie jako Polaka utożsamiać z procederem kolonizacji


No to muse cie zmartwic bo przez Ukraincow, Bialorusinow i Litwinow tak wlasnie Polacy sa postrzegani.


Śr paź 09, 2019 22:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 840
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Jockey napisał(a):
I tak oto
Altiero Spinelli – włoski polityk, zwolennik federalnej koncepcji zjednoczenia Europy. Nazywany ojcem Unii Europejskiej, jako osoba, która wywarła wpływ na proces integracji europejskiej po II wojnie światowej. W latach 1924–1937 członek Włoskiej Partii Komunistycznej, wydalony z partii za krytykę stalinizmu.

(zaznaczenie moje)
To tylko dobrze o nim świadczy...
Zgadzam się, że dla zwolenników spiskowej teorii dziejów to nic nie znaczy, a w dodatku traktat akcesyjny podpisali Miller z Cimoszewiczem, pod patronatem Kwaśniewskiego... straszne!

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz paź 10, 2019 7:49
Zobacz profil
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Stara kadra PZPR.Skoro tobie nie przeszkadzają.
A coś się kojarzy że krytykujesz Kaczyńskiego za ciągoty do PZPR


Cz paź 10, 2019 20:20
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
No bo gdyby to Lech Kaczynski z JaroslawPolskeZbaw podpisywali, to UE bylaby cacy!


Pt paź 11, 2019 5:15
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Kael napisał(a):
No bo gdyby to Lech Kaczynski z JaroslawPolskeZbaw podpisywali, to UE bylaby cacy!

Od tej strony cię nie znałem, sądzisz ze byłoby inaczej?
Nigdy nie byłem euroentuzjastą. Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do socjalistycznego tworu jakim jest UE.
Lecha i Jarosław Kaczyński to niestety lewicowi politycy i to ich w większości koncepcji dyskwalifikuje w moich oczach. Oczywiście staram się dostrzegać tez pozytywy w ich działaniach , których jest bardzo mało. Mowię o całym PiS.

Odnośnie całej kadry z SLD to ich nie powinno być w polityce. Tylko przez układ przy okrągłym stole załatwili sobie bezkarność w przypadku takich osób jak Kiszczak czy Jaruzelski a młodzi typu Kawsniewski lub ci w średnim wieku jak Miller czy Oleksy możliwość uprawiania polityki.
W normalnym kraju zostaliby odsunięci od polityki. To się nazywało dekomunizacja. Jedynie Czesi ja przeprowadzili.

Ale do Kael nie dociera ze jeśli ktoś nie popiera w całości antyPiSu to od razu jest zwolennikiem PiS.
Cześć polityków PiS była zaangażowana w okrągły stół.


Pt paź 11, 2019 6:08

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 840
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Jockey napisał(a):
Stara kadra PZPR.Skoro tobie nie przeszkadzają.

Oczywiście że mi przeszkadzają, dlatego nigdy na nich nie głosowałem, ja osobiście pamiętam PRL.
Tylko co to ma do rzeczy ?

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt paź 11, 2019 7:00
Zobacz profil
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
zepp napisał(a):
Jockey napisał(a):
Stara kadra PZPR.Skoro tobie nie przeszkadzają.

Oczywiście że mi przeszkadzają, dlatego nigdy na nich nie głosowałem, ja osobiście pamiętam PRL.
Tylko co to ma do rzeczy ?

Starej kadry PZPR brakuje chyba jedynie w Konfederacji. Chyba - bo nie znam nazwisk kandydatów na listach wyborczych - choć doczytałam, że od 1962r do 1982r był członkiem SD, satelity PZPR.
Stara karda PZPR praktycznie zniknie za +- 20 lat.


Pt paź 11, 2019 7:34
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
zepp napisał(a):
Jockey napisał(a):
Stara kadra PZPR.Skoro tobie nie przeszkadzają.

Oczywiście że mi przeszkadzają, dlatego nigdy na nich nie głosowałem, ja osobiście pamiętam PRL.
Tylko co to ma do rzeczy ?

Ja też pamiętam i dlatego właśnie jestem przeciwnikiem okrągłego stołu.
A co do znaczenia to ty powinieneś wiedzieć w końcu wyciągnąłeś
zepp napisał(a):
Zgadzam się, że dla zwolenników spiskowej teorii dziejów to nic nie znaczy, a w dodatku traktat akcesyjny podpisali Miller z Cimoszewiczem, pod patronatem Kwaśniewskiego... straszne!

Jestem też przeciwnikiem socjalizmu dlatego nie pasuje mi większość partii obecnych na naszej scenie politycznej. A ludzie związani z SLD a już w szczególności byli TW a dzisiaj obecni w PO i PiS są dla mnie nie do zaakceptowania.


Pt paź 11, 2019 8:39

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 840
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Jockey napisał(a):
A ludzie związani z SLD a już w szczególności byli TW a dzisiaj obecni w PO i PiS są dla mnie nie do zaakceptowania.

Wystarczy na nich nie głosować: na szczęście teraz nie oddajemy głosu na partię, ale na konkretnego kandydata na liście.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt paź 11, 2019 12:41
Zobacz profil
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Politycy Unijni to turbo hipokryci. Gdy w Katalonii dzieją się burdy na ulicach, gdy we Francji pali się auta. UE ma zamkniętą morde. Gdyby 1/10 z tego działa się w Polsce ile Timermansów by płakało że w Polsce niszczy się demokrację. To tylko obrazuje jaką mentalność mają zachodnie tak zwane "elity"


Wt paź 22, 2019 12:59
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Quinque napisał(a):
Politycy Unijni to turbo hipokryci. Gdy w Katalonii dzieją się burdy na ulicach, gdy we Francji pali się auta. UE ma zamkniętą morde. Gdyby 1/10 z tego działa się w Polsce ile Timermansów by płakało że w Polsce niszczy się demokrację.
No tak. Jak się nie ma za co UE skrytykować, to można ją skrytykować za to, co by się stało w jakimś wyimaginowanym scenariuszu. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że skoro musisz stosować takie argumenty, to UE stawiasz w świetle organizacji nieskazitelnej?


Wt paź 22, 2019 13:08
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Długo nad tym myślałeś? Pytam, bo wyjątkowo się nie postarałeś

https://www.radiomaryja.pl/informacje/w ... LDO-QI5K9o przypominam, Katalonia płonie


Wt paź 22, 2019 16:19
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Były zamieszki w Paryżu są w Barcelonie a nie ma w Warszawie. Ale to nikogo w Brukseli nie interesuje. Udają ze nic się nie stało. Taki klimat.
I ktoś będzie mówił ze UE to równe traktowanie wszystkich państw.


Wt paź 22, 2019 17:12
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Quinque napisał(a):
Długo nad tym myślałeś? Pytam, bo wyjątkowo się nie postarałeś
Aha. Czyli nie odpowiesz.
Cytuj:
Katalonia płonie
No i co w związku z tym, że Katalonia płonie? Jaki w ogóle poza „a u Was biją Murzynów” jest związek między tym, co się dzieje w Katalonii, a tym co się dzieje w Polsce?


Śr paź 23, 2019 7:04
Post Re: Wartości katolickie a wartości Europejskie-sprzeczności
Jockey napisał(a):
Były zamieszki w Paryżu są w Barcelonie a nie ma w Warszawie. Ale to nikogo w Brukseli nie interesuje. Udają ze nic się nie stało. Taki klimat.
I ktoś będzie mówił ze UE to równe traktowanie wszystkich państw.

A co niby UE ma zrobić z żółtymi kamizelkami z frakcji Le Pen opłacanymi przez Kreml?
Katalonia chce autonomii, podobnie jak wiele innych regionów w różnych krajach UE - co niby wobec tych żądań winna zrobić UE?


Śr paź 23, 2019 7:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL