Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Krytyka ludzkości 
Autor Wiadomość
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72 napisał(a):
Polsce akurat nie grozi nacjonalizm,lepiej nie pisać jakim narodom grozi ;-)

Chwała Bogu, całej Polsce nie grozi, jedynie grupom "prawych katolików patriotów" już zagarnął.


Pt kwi 26, 2019 10:52

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Krytyka ludzkości
Mówisz o Międlarze? Czy hasło: "duma, duma, narodowa duma" załapuje się na nacjonalizm? Chyba nie, a gdy porównamy to z wypowiedziami Menachema Begina?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 26, 2019 10:59
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72 napisał(a):
Mówisz o Międlarze? Czy hasło: "duma, duma, narodowa duma" załapuje się na nacjonalizm? Chyba nie, a gdy porównamy to z wypowiedziami Menachema Begina?

Tiaa... i ta wypowiedź jakoby przed II wojną, w czasie wojny, i po wojnie, Żydów mordowali sami Żydzi, to przyczynek do domy narodowej :diabel:


Pt kwi 26, 2019 11:15

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Krytyka ludzkości
Gdzie tak się wypowiedział?, ja nie znam jego tekstów. Przyznaję że jest zbyt skrajny , sam się nakręca, tak samo źle jak być takim z drugiej strony, który na schodach nie wiadomo czy wchodzi czy schodzi ;-)
Trzeba iść Drogą Królewską, ani na prawo ani na lewo.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 26, 2019 11:26
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72 napisał(a):
Gdzie tak się wypowiedział?, ja nie znam jego tekstów. Przyznaję że jest zbyt skrajny , sam się nakręca, tak samo źle jak być takim z drugiej strony, który na schodach nie wiadomo czy wchodzi czy schodzi ;-)
Trzeba iść Drogą Królewską, ani na prawo ani na lewo.

To sobie wyszukaj na youtube, skoro ja znalazłam, to tym bardziej zdołasz Ty.


Pt kwi 26, 2019 12:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72 napisał(a):
Na przykład Niemcy czy Japończycy nie mają z powodu historii takich powodów do dumy.


Zważywszy że przeciętny Niemiec czy Japończyk wytwarza 2,5 raza więcej dóbr i usług od przeciętnego Polaka, to przeciwnie - chyba jednak mają. :-D

Cytuj:
polska historia jest jak najbardziej chwalebna.


W jakim sensie?

Cytuj:
Obiektywnie rzecz biorąc Polacy to najświetniejszy naród,


Skoro obiektywnie, to znaczy że nie będzie miał Andy72 problemu, żeby te obiektywne wskaźniki "świetności" wymienić?

Cytuj:
Kryterium może być Historia. Czy identyfikujemy się z nią.


Jak można się identyfikować z historią? A z archeologią tez można? A z chemią?

Cytuj:
bolszewicy nie byli Rosjanami.


A jakobini Francuzami, naziści Niemcami, pisowcy Polakami, etc..?

Cytuj:
polskiej historii, z której jestem dumny.


Jaki był wkład Andy72 w tą "dumną historię"?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt kwi 26, 2019 12:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Krytyka ludzkości
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/czlowiek-zyje-na-wiecznosc/
Cytuj:
Każda rzecz istniejąca jest niepowtarzalna. Proszę popatrzeć na liście na drzewie – nie ma dwóch identycznych, od początku świata nie było i nie będzie. Nie ma dwóch ludzi identycznych. Logicy posługują się abstraktami: „‚Człowiek’ to brzmi dumnie”! A ja odpowiadam: kiedy spocznie w trumnie! To, co decyduje, że coś jest bytem, to jest jego istnienie niepowtarzalne. W takich naukach mierzalnych jak matematyka mamy poznanie jednoznaczne, tam posługujemy się abstraktami, ale realia są analogiczne i obowiązuje tu poznanie analogiczne, a nie jednoznaczne. Jednoznacznie się myśli, a nie poznaje. W domu mama mówiła do siostry: „Idź i wydój krowę”! „Krowa” jest abstraktem, jednoznacznym. Nie doi się jednak pojęcia. Krowa jest analogiczna: jedna była łaciata, druga była czerwona, trzecia krasa. Chłopi bardzo dobrze rozumują analogicznie, chociaż posługują się pojęciami abstrakcyjnymi, jednoznacznymi. Nikt jednak nie doi krowy jako abstraktu, ale krowę konkretną, niepowtarzalną. Uprawia filozofię!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 26, 2019 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Krytyka ludzkości
Andy72 napisał(a):
Ale Robkowe farmazony. Męczennicy byli sami mordowani a nie mordowali innych. Męczennikami można raczej nazwać tych poległych policjantów.


Męczennikiem jest każdy, kto wysadzi się w powietrze z nakazu swojej religii, czyżbyś takich rzeczy nie wiedział?

Andy72 napisał(a):
Chodzi mi że z tzw. Ludzkości robi się bożka.
Na jednym mocnym video księdza Pawlukiewicza było o tym, że myślimy o sobie ludziach jacy to ważni jesteśmy.


Przecież ludzie nie mają żadnej wartości, skąd pomysł że jest inaczej?

Alus napisał(a):
Polskę szczególnie umiłowałem ja jeżeli posłuszna będzie wywyższę ja w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra która przygotuje świat na ostateczne Moje przyjście.
Istota w jeżeli - czyli przyjmie całą naukę Chrystusa, nie dzielą ją na kawałki pasujące do poglądów poszczególnych grup.
A "iskra", którą wielu utożsamia ze św Janem Pawłem II, tak wiele w swoim przekazie wskazywała na zagrożenia wynikające z nacjonalizmów.


To wszechwiedzący Bóg, nie wie czy Polska posłuszna będzie? ta kwestia jest jeszcze nie rozstrzygnięta? czyżby Jezus nie wiedział jak będzie wyglądać przyszłość?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 26, 2019 13:14
Zobacz profil
Post Re: Krytyka ludzkości
Alus napisał(a):
Polskę szczególnie umiłowałem ja jeżeli posłuszna będzie wywyższę ja w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra która przygotuje świat na ostateczne Moje przyjście.
Istota w jeżeli - czyli przyjmie całą naukę Chrystusa, nie dzielą ją na kawałki pasujące do poglądów poszczególnych grup.
A "iskra", którą wielu utożsamia ze św Janem Pawłem II, tak wiele w swoim przekazie wskazywała na zagrożenia wynikające z nacjonalizmów.


Cytuj:
To wszechwiedzący Bóg, nie wie czy Polska posłuszna będzie? ta kwestia jest jeszcze nie rozstrzygnięta? czyżby Jezus nie wiedział jak będzie wyglądać przyszłość?

To warunek nie dla Boga, ale dla ludzi.


Pt kwi 26, 2019 13:18

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Krytyka ludzkości
Robek napisał(a):
Męczennikiem jest każdy, kto wysadzi się w powietrze z nakazu swojej religii, czyżbyś takich rzeczy nie wiedział?

Tylko według japońskich kamikadze i wahabickich terrorystów.

Robek napisał(a):
Przecież ludzie nie mają żadnej wartości, skąd pomysł że jest inaczej?

Uważasz że nie masz żadnej wartości?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 26, 2019 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Krytyka ludzkości
pilaster napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Na przykład Niemcy czy Japończycy nie mają z powodu historii takich powodów do dumy.


Zważywszy że przeciętny Niemiec czy Japończyk wytwarza 2,5 raza więcej dóbr i usług od przeciętnego Polaka, to przeciwnie - chyba jednak mają. :-D

Ale co ma piernik do wiatraka? Przecież jedno z drugim nie ma żadnego związku.


Pt kwi 26, 2019 13:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Krytyka ludzkości
Alus napisał(a):
To warunek nie dla Boga, ale dla ludzi.


No to w końcu Bóg wie czy Polska będzie posłuszna, czy jednak tego nie wie?

Andy72 napisał(a):
Tylko według japońskich kamikadze i wahabickich terrorystów.


To ty "Andy72" nie jesteś w stanie umrzeć za wiarę? czegoś takiego nie da się zrobić?

Andy72 napisał(a):
Uważasz że nie masz żadnej wartości?


Sam tak powiedziałeś, więc jedynie powtarzam to co tutaj powiedziałeś

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 26, 2019 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Krytyka ludzkości
feelek napisał(a):
pilaster napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Na przykład Niemcy czy Japończycy nie mają z powodu historii takich powodów do dumy.


Zważywszy że przeciętny Niemiec czy Japończyk wytwarza 2,5 raza więcej dóbr i usług od przeciętnego Polaka, to przeciwnie - chyba jednak mają. :-D

Ale co ma piernik do wiatraka? Przecież jedno z drugim nie ma żadnego związku.


Poniekąd. Pilaster tego nie rozumie. Dumnym można być z czegoś co się samemu uczyniło, albo do czego się jakoś samemu przyczyniło. Rodzice mogą być dumni ze swoich dzieci, bo je urodzili i wychowali. Ale jak dzieci mogą być dumne z rodziców? A tym bardziej z dziadków? Pradziadków?

A z tego co robili 500, czy 1000 lat temu jacyś całkowicie obcy nam ludzie?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt kwi 26, 2019 13:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Krytyka ludzkości
pilaster napisał(a):
Dumnym można być z czegoś co się samemu uczyniło, albo do czego się jakoś samemu przyczyniło. Rodzice mogą być dumni ze swoich dzieci, bo je urodzili i wychowali. Ale jak dzieci mogą być dumne z rodziców? A tym bardziej z dziadków? Pradziadków?

A z tego co robili 500, czy 1000 lat temu jacyś całkowicie obcy nam ludzie?

Zgadzając się z powyższym, tym bardziej nie rozumiem tego "chyba jednak mają".


Pt kwi 26, 2019 13:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Krytyka ludzkości
feelek napisał(a):
pilaster napisał(a):
Dumnym można być z czegoś co się samemu uczyniło, albo do czego się jakoś samemu przyczyniło. Rodzice mogą być dumni ze swoich dzieci, bo je urodzili i wychowali. Ale jak dzieci mogą być dumne z rodziców? A tym bardziej z dziadków? Pradziadków?

A z tego co robili 500, czy 1000 lat temu jacyś całkowicie obcy nam ludzie?

Zgadzając się z powyższym, tym bardziej nie rozumiem tego "chyba jednak mają".


Bo przecież to oni sami mają wkład w swoją gospodarkę. A nie w gospodarkę swoich przodków sprzed stu lat.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt kwi 26, 2019 13:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL