Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 4:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Następna strona
 Konfederacja - czy warto poprzeć? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jak juz Kael wyzej napisala, nie musi pod swoj dach przyjmowac imigrantow, bo sa instytucje do tego powolane w jej kraju ktore to robia, a oplacane sa miedzy innymi z Kael podatkow.
Podobnie jak w moim, przyjmujacym ze 350 tys imigrantow rocznie przez ostatnie 50 lat, ktorych tez pod swoj dach nie musze przyjmowac.


Pt maja 03, 2019 16:37
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Quinque nie rozumie, więc łopatologicznie: to ty upierasz się, że jedynie słuszna pomoc, godna katolika, to przyjęcie pod własny dach uchodźcy. To dlaczego Quinque ciężarnych kobiet nie przygarnia, żeby ich dzieci ocalić? Widać chodzi o prawo a nie o konkrety. Zbyt wymagający dla siebie nie jesteś.
Widać pouczać łatwo i paragrafy wymyślać. To jest faryzejskie a nie chrześcijańskie. Ake komu ja to mówię?

Jeżeli Quinque chce Kościoła prawych i sprawiedliwych, bez grzechu i bez wątpliwości, to musi go sam dla siebie założyć.


Pt maja 03, 2019 18:14
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Z dedykacją tym, którzy tak ochoczo szafują definicjami w odniesieniu do innych "patriota", "katolik" - o ile zechcą pochylić sie nad tekstem
https://www.deon.pl/religia/wiara-i-spo ... riota.html


So maja 04, 2019 7:36
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
To ja dołączę inny głos w tej sprawie

https://www.siostramalgorzata.chlebzyci ... g/?p=11410


So maja 04, 2019 8:43
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Sławomir Mentzen w Krakowie ogłosił "5 Konfederacji" - nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i UE.


Cz maja 09, 2019 11:02
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Alus napisał(a):
Sławomir Mentzen w Krakowie ogłosił "5 Konfederacji" - nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i UE.
No nie wiem, z czego będzie opłacana policja, sądy albo armia. Mnie to wygląda na program likwidacji państwa, czyli anarchistyczny. Być może anarchokapitalizm? Niestety grupa "Jak będzie w Akapie?" rozbiła się na dziesiątki sekcji, przez co niełatwo się połapać.


Pt maja 10, 2019 20:55

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Odniosę się do tego postu dot. Kai Godek, choć nie dostała się do PE (moim zdaniem dobrze, że tak się stało), bo uważam, że poruszany problem jest bardzo poważny i dotyczy wielu kandydatów, którzy mandat otrzymali.

proteom napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Hm, czy na pewno mówimy o tej samej pani, co przyszła do RMFu opowiadać o swojej eurokandydaturze i nie potrafiła odróżnić Rady Europejskiej od Rady Europy? A czy to nie ona walnęła kiedyś na wizji tekstem, że wszystkie dzieci w Polsce muszą się urodzić, w tym to najbardziej oczekiwane (bodaj Boże Narodzenie było wtedy za pasem)?

A skoro jest wrażliwa, to nie powinna się bawić w politykę. Bo polityk musi mieć grubą skórę.

To są zwykłe błędy - można się douczyć. To, że ktoś czegoś nie wie, nie znaczy, że jest głupi - tylko nie ma wiedzy w danym zakresie. Nazywanie kogoś osobą głupią, to raczej nie jest wyrazem szacunku, który każdemu się należy, a zwłaszcza kobiecie. To oczywiście kwestia savoir-vivre ( kto tego uczy?), czy jak wolisz - zasad. Jest za ochroną życia i to mi się podoba.


Przede wszystkim chcę zaznaczyć, że staram się unikać określania takich stygmatyzujących słów jak "głupia" czy "głupi", bo to nic nie wnosi, jednak w przypadku europosła kompetencje intelektualne i merytoryczna wiedza o funkcjonowaniu instytucji unijnych (a także prawie, ekonomii i historii oraz znajomość języków obcych) to absolutna podstawa. Kaja Godek może być na swój sposób inteligentna, może być dobrą anglistką - nie wiem, nie chcę oceniać, ale nie ma wiedzy, ani kompetencji intelektualnych by sprawować mandat europosła. Nie każdy - nawet bystry człowiek - ma takie kompetencje, a wręcz przeciwnie, zdecydowana większość ich nie ma.

Mylenie Rady Europejskiej, Rady Unii Europejskiej i Rady Europy to dość częsty błąd w przypadku studentów, ale gdy chodzi o kandydata na europosła - moim zdaniem dyskwalifikujący. I tu nie chodzi o to, że to prosta rzecz do sprawdzenia, do douczenia się. Owszem, pewnie gdy zostałaby wybrana, zaczęłaby sprawdzać, douczać się, zaznajamiać z zakresami kompetencji każdej z instytucji itp. Tylko że w czasie, gdy ona by to robiła, doświadczeni politycy niemieccy czy francuscy już negocjowaliby na przykład budżet.

Taki trochę problem jest obecnie z wieloma europosłami PIS - typu Szydło, Zalewska, Kempa, Jaki - trzeba od razu działać w sprawie budżetu, w sprawie podziału unijnych stanowisk i wielu innych kwestiach, tymczasem oni dopiero powoli próbują uczyć się języków, orientować się, co gdzie się załatwia, kombinują tak, by przeczekać w PE nie biorąc żadnej poważniejszej funkcji - to mandaty zmarnowane.


N cze 23, 2019 15:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
proteom napisał(a):
Co sądzicie o partii KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY? Część mnie namawia do głosowania na nich, bo m.in. bronią życia poczętego i Polski przed roszczeniami żydowskimi. Jak pytam o program, w dyskusjach pod filmikami z ich udziałem, to tylko hasełka lub retoryka anty-Pisowska. Na ich stronie też nic o programie nie znalazłem https://konfederacja.eu/ Z obejrzanych filmików dominuje negatywny przekaz: UE zła, Żydzi - roszczeniowi, PiS - zdrajcy.


To jest partia antydemokratyczna, promująca monarchie, a więc coś co dzisiaj już nie jest spotykane, i jakoś nie specjalnie miałbym ochotę żyć w jakimś tam królestwie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 23, 2019 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Ja poprę monarchię gdy ja będę władcą absolutnym ;)
Już się przygotowuję- próbuję zapanować sama nad sobą...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N cze 23, 2019 18:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
akruk napisał(a):
Alus napisał(a):
Sławomir Mentzen w Krakowie ogłosił "5 Konfederacji" - nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i UE.
No nie wiem, z czego będzie opłacana policja, sądy albo armia. Mnie to wygląda na program likwidacji państwa, czyli anarchistyczny. Być może anarchokapitalizm? Niestety grupa "Jak będzie w Akapie?" rozbiła się na dziesiątki sekcji, przez co niełatwo się połapać.

Precyzyjnie:

1. Sprzeciw względem roszczeń do mienia bezspadkowego.
2. Sprzeciw wobec promocji LGBTWTF w szkołach.
3. Sprzeciw wobec aborcji.
4. Sprzeciw wobec wysokich i skomplikowanych podatków.
5. Sprzeciw wobec obecnej Unii Europejskiej" – napisał polityk na Facebooku.
Nie chodzi więc o Żydów, tylko o roszczenia żydowskie.


N cze 23, 2019 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Robek napisał(a):
proteom napisał(a):
Co sądzicie o partii KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY? Część mnie namawia do głosowania na nich, bo m.in. bronią życia poczętego i Polski przed roszczeniami żydowskimi. Jak pytam o program, w dyskusjach pod filmikami z ich udziałem, to tylko hasełka lub retoryka anty-Pisowska. Na ich stronie też nic o programie nie znalazłem https://konfederacja.eu/ Z obejrzanych filmików dominuje negatywny przekaz: UE zła, Żydzi - roszczeniowi, PiS - zdrajcy.


To jest partia antydemokratyczna, promująca monarchie, a więc coś co dzisiaj już nie jest spotykane, i jakoś nie specjalnie miałbym ochotę żyć w jakimś tam królestwie.

Gdzie widzisz antydemokratyzm tej partii? Obejrzyj sobie dyskusję o jej postulatach

https://www.youtube.com/watch?v=y-QPsP2ZaUk


N cze 23, 2019 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
MayKasahara
Cytuj:
Kaja Godek może być na swój sposób inteligentna, może być dobrą anglistką - nie wiem, nie chcę oceniać, ale nie ma wiedzy, ani kompetencji intelektualnych by sprawować mandat europosła.

Skąd to wiesz? Czy w ten sam sposób oceniasz innych europosłów?
MayKasahara
Cytuj:
Nie każdy - nawet bystry człowiek - ma takie kompetencje, a wręcz przeciwnie, zdecydowana większość ich nie ma.

Decydują wyborcy.
MayKasahara
Cytuj:
Mylenie Rady Europejskiej, Rady Unii Europejskiej i Rady Europy to dość częsty błąd w przypadku studentów, ale gdy chodzi o kandydata na europosła - moim zdaniem dyskwalifikujący. I tu nie chodzi o to, że to prosta rzecz do sprawdzenia, do douczenia się. Owszem, pewnie gdy zostałaby wybrana, zaczęłaby sprawdzać, douczać się, zaznajamiać z zakresami kompetencji każdej z instytucji itp. Tylko że w czasie, gdy ona by to robiła, doświadczeni politycy niemieccy czy francuscy już negocjowaliby na przykład budżet.

Tego można się błyskiem nauczyć i nie wiem, dlaczego ma to kogokolwiek dyskwalifikować. Negocjacje budżetowe to nie jest kwestia jednej osoby, nawet najbardziej kompetentnej, ale układów i twardych negocjacji. Dobrze, że Pani Godek się nie dostała do Europarlamentu. Liczę na nią w naszym parlamencie. Może w końcu wprowadzą Konfederaci dobrą ustawę antyaborcyjną itd
Obejrzy sobie proszę dyskusję o postulatach Konfederacji. https://www.youtube.com/watch?v=y-QPsP2ZaUk Jak to zrozumiesz i zaakceptujesz, to sama ich poprzesz. Jedyna katolicka opcja w tym kraju.


N cze 23, 2019 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
proteom napisał(a):
Gdzie widzisz antydemokratyzm tej partii? Obejrzyj sobie dyskusję o jej postulatach


Przecież nie raz Korwin mówił, że w Polsce trzeba zlikwidować demokracje, i wprowadzić monarchie.


IrciaLilith napisał(a):
Ja poprę monarchię gdy ja będę władcą absolutnym ;)
Już się przygotowuję- próbuję zapanować sama nad sobą...



Ty jaki dyktator! to by było coś strasznego!! :mrgreen: w szkołach zamiast religii lekcje o istnieniu 5 wymiaru opartego na buddyzmie :D ciężko by było taką edukacje przetrwać :mrgreen:
I właśnie dlatego monarchia jest złym pomysłem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 23, 2019 21:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Korwin mówi rózne rzeczy. Liczą się aktualne postulaty. Zresztą Konfederacja to nie tylko Korvin.


N cze 23, 2019 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
A tu się Robek mylisz, zamiast religii byłoby religioznawstwo oraz etyka plus zajęcia z sztuki merytorycznej dyskusji, które oboje byśmy oblali za offtop ;)

A tak na serio to patrząc na postulaty to Konfederacja jest najlepszą opcją moim zdaniem, mądrze zachowali sensowne pomysły Korwina odrzucając te absurdalne.
Wiele rzeczy mi jako osobie o poglądach skrajnie libertariańskich a wręcz anarchistycznych się nie podoba, ale wiem, że do anarchii zewnętrznej potrzebna jest monarcha i suwerenność wewnętrzna, a do tego daleko, więc Konfederacja wygrywa z resztą opcji.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 24, 2019 10:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL