Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 Konfederacja - czy warto poprzeć? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2019 4:23
Posty: 310
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Ja tam na nich nie zagłosuję. Zrażają mnie swoją postawą wobec homoseksualistow 🤷


Pn sty 20, 2020 18:30
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Johnny99 napisał(a):
Tak tak, ale nie o tym mowa. Postawę Korwina nieźle charakteryzuje jego odpowiedź na pytanie, dlaczego nie zachowuje się jak normalny polityk, tylko zraża do siebie ludzi, sprawiając wrażenie, jakby w ogóle nie chciał być wybrany. Korwin odpowiedział, że tak właśnie jest, bo to nie on ma chcieć być wybrany, tylko ludzie powinni chcieć na niego głosować. "Wyrośnięcie z korwinizmu" polega zazwyczaj właśnie na zrozumieniu, że to tak nie działa.

Korwin kiedyś powiedział, że większość ludzi jest głupia i jeśli zacznie mieć za duże poparcie to będzie oznaczać że coś z nim jest nie tak.


Pn sty 20, 2020 18:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Nad napisał(a):
Ja tam na nich nie zagłosuję. Zrażają mnie swoją postawą wobec homoseksualistow 🤷

A co oni robią homoseksualistom?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn sty 20, 2020 18:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jockey napisał(a):
Korwin kiedyś powiedział, że większość ludzi jest głupia i jeśli zacznie mieć za duże poparcie to będzie oznaczać że coś z nim jest nie tak.


Cóż, to też jest pogląd, który zwykle relatywizuje się wraz z wiekiem. Ludzie, owszem, bywają zdumiewająco głupi, ale równie często bywają zdumiewająco mądrzy i rozsądni, co więcej, ja sam bywam i mądry, i głupi.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sty 20, 2020 20:52
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Nie chodziło mi o samokrytykę. Raczej chciałem pokazać jak nieprzewidywalnym człowiekiem jest Korwin. I jak z niektórymi tezami jego się zgadzam tak juz wdrożenie tego przez Korwina uważam za porażkę kompletna. To zdanie Korwina mówi o tym jak ocenia on otaczających ludzi. I nie za dobrze to świadczy o nim.
Moim zdaniem czas na emeryturę dla Korwina i żeby zastapił go ktoś młodszy i z większa ogłada. Czas skończyć rożne socjalistyczne mrzonki którymi od 1989 częstują nas na przemian SLD, AWS, UW, PiS, PO i znowu PiS ... moim zdaniem czas na normalność ale nie z Korwinem. Do czego zdolni są ludzie PiS, PO i SLD juz wiemy i im tez dziękujemy.


Wt sty 21, 2020 0:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2019 4:23
Posty: 310
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Nad napisał(a):
Ja tam na nich nie zagłosuję. Zrażają mnie swoją postawą wobec homoseksualistow 🤷

A co oni robią homoseksualistom?


Mówią że to zboczenie czyli wyrażają się w taki pogardliwy sposób.


Wt sty 21, 2020 8:02
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Błąd mówią prawdę. Nazywają to jak medycyna nazywała jeszcze do niedawna dopóki nie założono kagańca poprawności politycznej.


Wt sty 21, 2020 8:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Johnny99 napisał(a):
Ludzie, owszem, bywają zdumiewająco głupi, ale równie często bywają zdumiewająco mądrzy i rozsądni,


I tak i nie. Kiedy idzie o własny interes, ludzie zachowują sie na wskroś racjonalnie. Inaczej teoria gier nie mogłaby funkcjonować.

Dlatego jeżeli elektorat PIS głosuje na PIS to nie dlatego, że jest głupi, tylko dlatego, że ma w tym interes. Problem w tym że ten ich interes jest sprzeczny z interesem Polski i Polaków i dlatego PIS jest dla Polski tak niebezpieczny.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt sty 21, 2020 9:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jockey napisał(a):
Czyli Konfederacja nie jest zagrożeniem dla PiS...


No nie jest. To widać zresztą po sondażach. Odkąd zaczęto forsować "pisowskiego" Bosaka notowania Konfy spadły o prawie dwa odchylenia standardowe. Konfederacja wymienia się wyborcami z POKO, a widoczny przeplyw z PIS nie istnieje

Ale Wasz CODP w osobie Prezesa uważa inaczej i Konfederacji się, jak widać, boi. 8)

To i w sumie dobrze, bo nie widzi tym samym zagrożenia z zupełnie innej strony i tym samym ma mniejsze szanse na zapobieżenie mu. :)

Gorzej, że nie widzą tego również w Konfie. :?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt sty 21, 2020 9:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Nad napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):
Nad napisał(a):
Ja tam na nich nie zagłosuję. Zrażają mnie swoją postawą wobec homoseksualistow 🤷

A co oni robią homoseksualistom?


Mówią że to zboczenie czyli wyrażają się w taki pogardliwy sposób.

Zboczenie nie jest pogardliwym określeniem, to słowo wskazuje na odejście od normy. Jak nazwiesz autystę osobą zaburzoną/chorą, to będzie to pogardliwe?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt sty 21, 2020 11:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2019 4:23
Posty: 310
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Towarzyski Pelikan

Bez kitu. Zboczenie ma taki potępiający wydźwięk.

Jockey

Nie widzę podstaw by wierzyć Twoim słowom, o tym, że to jest polityczne a nie medyczne.


Wt sty 21, 2020 18:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
@pilaster
@Jockey wielokrotnie twierdził, że nie jest zwolennikiem PiS, więc proszę zaprzestać zaszeregowywać go w tej opcji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 21, 2020 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Nad napisał(a):
Towarzyski Pelikan

Bez kitu. Zboczenie ma taki potępiający wydźwięk.

Nie ma, tylko liberalno-lewicowe media taki wydźwięk kreują. Żeby nie było, że jestem gołosłowna, dopuśćmy do głosu słownik języka polskiego PWN:

zboczenie«zaspokajanie popędu płciowego w sposób odbiegający od normy»
zboczeniec pot. «człowiek, którego zachowania seksualne odbiegają od normy»

dla porównania:
ciemniak pogard. «człowiek niewykształcony i zacofany»

Jak widać, słowo zboczeniec jest potocyzmem, a nie sformułowaniem pogardliwym, na co wskazuje informacja przed definicją. Gdyby było pogardliwe, opatrzone by było informacją "pogard.".

Osobiście uważam, że w dyskursie publicznym powinniśmy unikać potocyzmów i ja bym preferowała określenie "dewiant", ale liberalno lewicowe środowiska mają problem również z tym niepotocznym słowem...

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt sty 21, 2020 20:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Nie należę do środowiska liberalno socjalistycznego, a nie podobają mi się określenia "zboczeniec" i "dewiant". Wystarczy termin: homoseksualista, gej czy lesbijka i każdy wie o co chodzi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 21, 2020 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Dlaczego Ci się nie podobają?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt sty 21, 2020 21:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL