Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona
 Konfederacja - czy warto poprzeć? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Wracam prosto z prawyborów w Gdańsku. Przybyły straszne tłumy - pi razy drzwi jakieś 400 osób. Byli obecni wszyscy kandydaci poza Ziętek-Wielomską (zostawiła list do odczytania). Bardzo ciekawe, energiczne wystąpienia. Najlepsze wystąpienie miał moim zdaniem Konrad Berkowicz, z jajem, bardzo pozytywnie wypadł również Skutecki. Korwin zwrócił uwagę na ważny aspekt roli prezydenta - orędzia. Prezydent powinien wykorzystywać orędzia do tego, by wypowiadać się sprawach światopoglądowych, a tym samym wpływać na naród.

Między kandydatami nie czuć ducha rywalizacji, dominuje podejście wspólnotowe - gramy do jednej bramki, niech wygra najlepszy. Tylko Korwin robił jakieś uwagi, że już w środku Konfederacji zaczyna się myślenie kompromisowe, w czym on upatruje niebezpieczeństwo, w związku z czym apeluje o głosowanie na ludzi bezkompromisowych. Nie wiem dokładnie, kogo miał na myśli, ale możliwe, że jest jakieś spięcie między Korwinem a częścią Konfederatów.

Sądząc po oklaskach, na najwięcej głosów mogą liczyć: Dziambor i Bosak, względnie wysoko mogą wypaść Braun i JKM, ale oni raczej dostali oklaski za osobowość.

Ja głosowałam zgodnie z zapowiedzią na Jacka Wilka, ale nie sądzę, żeby akurat w Gdańsku zdobył szczególnie dużo głosów. Wolnościowe głosy spadną gł. na Dziambora.

Po pierwszym zjeździe wygrywa Bosak:
https://www.rp.pl/Konfederacja/19120947 ... aleko.html

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N gru 08, 2019 14:33
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Moim zdaniem Konfederacja za chwile przestanie istnieć
https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezyde ... 415583873a
Korwin się obraził ze wygrał ktoś inny niż on albo Braun i najpewniej rozwali Konfederacje tak jak rozwalał każdą formacje którą zakładał gdy ta ośmieliła się mieć inne zdanie niż Korwin. Cóż ten typ tak ma. Czyli znika alternatywa dla katolików którym nie pasuje PO PiS


N sty 19, 2020 10:21
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
A jaką alternatywę mają ci, którym nie pasuje żadna opcja? Zostać w domu? To wbrew nauczaniu UNK (KNS).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 19, 2020 10:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jockey napisał(a):
Moim zdaniem Konfederacja za chwile przestanie istnieć
https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezyde ... 415583873a
Korwin się obraził ze wygrał ktoś inny niż on albo Braun i najpewniej rozwali Konfederacje tak jak rozwalał każdą formacje którą zakładał gdy ta ośmieliła się mieć inne zdanie niż Korwin. Cóż ten typ tak ma. Czyli znika alternatywa dla katolików którym nie pasuje PO PiS

A Ty Jockey tylko czekasz, aż ta Konfederacja się rozpadnie. Jak tylko pojawi się jakiś news o zgrzytach w Konfederacji, to jesteś pierwszy do komentowania. O co Ci biega, tak szczerze? Masz ochotę głosować z czystym sumieniem na PiS a Konfederacja psuje Ci szyki, więc oczekujesz jej upadku?

To że Korwinowi coś się nie podoba, to może co najwyżej skończyć się tym, że Korwin opuści Konfederację, co akurat dla Ciebie (zagorzałego wroga Korwina) powinno być na rękę... Korwin po prostu nie może pogodzić się z tym, że jego dobra passa jako polityka się skończyła. Kuce wolą głosować na Dziambora czy Berkowicza, idde Korwina wciąż mają branie, ale atrakcyjniej brzmią w młodszych ustach.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N sty 19, 2020 10:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
towarzyski_pelikan napisał(a):
Kuce wolą głosować na Dziambora czy Berkowicza, idde Korwina wciąż mają branie, ale atrakcyjniej brzmią w młodszych ustach.

Kuce..., czyli kto?
Oczywiście perspektywa dzikiego zachodu, to atrakcja dla młodych, którzy nie byli w wojsku, nawet stanu wojennego nie przeżyli, nie mówiąc o wojnie, a chcieliby postrzelać.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 19, 2020 11:12
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Małgosiaa napisał(a):
A jaką alternatywę mają ci, którym nie pasuje żadna opcja? Zostać w domu? To wbrew nauczaniu UNK (KNS).

Obecnie żadnej. Niestety. Ale Konfederacja tez nie jest za bardzo alternatywa.

towarzyski_pelikan napisał(a):
A Ty Jockey tylko czekasz, aż ta Konfederacja się rozpadnie. Jak tylko pojawi się jakiś news o zgrzytach w Konfederacji, to jesteś pierwszy do komentowania. O co Ci biega, tak szczerze? Masz ochotę głosować z czystym sumieniem na PiS a Konfederacja psuje Ci szyki, więc oczekujesz jej upadku?

Nie oczekuje a obserwuje co się dzieje.
PiS jest partia socjalistyczna i dość daleko mi do nich. Wiec nie ma mowy o czystym sumieniu głosowania na PiS.
Jakbyś [ciach... proszę nie przekręcać nicków, w dodatku w niezbyt kulturalny sposób. M.] nie zauważyła to zauważam również dziwne wpadki gangu olsena czyli KO i dziwne wpadki i akcje PiS którym się wydaje ze będą rządzić wiecznie.
A pisze o Konfederacji bo przepowiadałem to ze Korwin zniszczy ja jak tylko będą mieli inne zdanie od niego. Ciągły startujący polityk pod nowymi szyldami z nowymi ludźmi.

Małgosiaa napisał(a):
Oczywiście perspektywa dzikiego zachodu, to atrakcja dla młodych, którzy nie byli w wojsku, nawet stanu wojennego nie przeżyli, nie mówiąc o wojnie, a chcieliby postrzelać.
dokladnie . Z korwinizmu się wyrasta około 25 roku życia jak kończy się studia i idzie do pracy i człowiek widzi ze idee JKM to utopia.


N sty 19, 2020 12:53

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Małgosiaa napisał(a):
A jaką alternatywę mają ci, którym nie pasuje żadna opcja? Zostać w domu? To wbrew nauczaniu UNK (KNS).

Zawsze można oddać nieważny głos, no bo przecież zagłosowanie wbrew własnemu przekonaniu byłoby grzechem.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N sty 19, 2020 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jockey napisał(a):
Moim zdaniem Konfederacja za chwile przestanie istnieć
https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezyde ... 415583873a
Korwin się obraził ze wygrał ktoś inny niż on albo Braun i najpewniej rozwali Konfederacje tak jak rozwalał każdą formacje którą zakładał gdy ta ośmieliła się mieć inne zdanie niż Korwin. Cóż ten typ tak ma. Czyli znika alternatywa dla katolików którym nie pasuje PO PiS


Już od bardzo dawna na prawicy istniała świadomość destrukcyjnej agendy Pana Janusza, nie było tylko mentalnej gotowości na zrzucenie go z tronu. Może teraz wreszcie się pojawi. Bosak już w kampanii parlamentarnej próbował pozycjonować się na liberała - z pewnością właśnie po to, by ośmielić KoLibry. JKM ma swoje lata, lepiej by dla niego i dla wszystkich było, gdyby zajął się własnym zdrowiem (te zaśnięcia na sali plenarnej robią się już podejrzane) i zostawił innym robienie w Polsce prawicy.

Cytuj:
A jaką alternatywę mają ci, którym nie pasuje żadna opcja? Zostać w domu? To wbrew nauczaniu UNK (KNS)


Można iść i głosować nieważnie. Żadne nauczanie nie może nikogo zmusić do zagłosowania wbrew własnemu sumieniu.

Cytuj:
Z korwinizmu się wyrasta około 25 roku życia jak kończy się studia i idzie do pracy i człowiek widzi ze idee JKM to utopia.


Nie, to tak jak z religią - nie wyrasta się z korwinizmu, tylko z jego licealno-pryszczatej wersji (to, że sam Guru, mimo podeszłego wieku, również taką wersję często reprezentuje, to inna sprawa). Ja mam dużo więcej niż 25 lat, nie podoba mi się dziki zachód i nie mam ochoty sobie postrzelać, ale nadal uważam się za korwinistę - tyle, że dojrzałego (co oznacza np. to, że NIE POPIERAM Janusza Korwina-Mikke, BARDZO mi nie odpowiada to, co on wygaduje - zwłaszcza na temat Rosji - i z utęsknieniem oczekuję dnia, kiedy nareszcie uda się do Sulejówka i zostawi nas i Polskę w spokoju). Jeżeli ktoś natomiast myśli o niektórych znanych postaciach, co to kiedyś były w UPR, a teraz z dumą reprezentują barwy Sami Wiecie Jakich Partii, to oni nie "wyrośli z korwinizmu", tylko z rozumu. To się niestety zdarza równie często.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N sty 19, 2020 17:06
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Korwinizm to nie jest liberalizm. To raczej wersja kapitalizmu która.


N sty 19, 2020 17:43
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Nie sprawdziła się. Korwinizm = utopia.
Liberalizm częściowo splajtował ale pewne jego elementy jak najbardziej są ok.
Z korwinizmu czyli z takiego kapitalizmu średniowiecznego wyrasta się po 25 roku życia. Jego ideały padły i wciąż ma poparcie wśród młodych uczniów szkół średnich i studentów. Potem przychodzi proza życia i widać ze jego idee się nie sprawdzają w realnym życiu.


N sty 19, 2020 18:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jockey napisał(a):
Z korwinizmu czyli z takiego kapitalizmu średniowiecznego wyrasta się po 25 roku życia. Jego ideały padły i wciąż ma poparcie wśród młodych uczniów szkół średnich i studentów. Potem przychodzi proza życia i widać ze jego idee się nie sprawdzają w realnym życiu.


Zupełnie nie tak. Idee się nie mają jak sprawdzić, bo żyjemy w zupełnie odmiennej rzeczywistości. Życie uczy natomiast empatii, współczucia etc. które korwinizm "czysty" odrzuca. W moim przekonaniu - niepotrzebnie. Ale wielu ludzi uważa, że tego się nie da pogodzić (zwłaszcza ci, których właśnie ten swoisty cynizm i nieczułość do korwinizmu przyciągnęły - ze mną tak nie było) i dlatego odchodzą.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N sty 19, 2020 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Johnny99 napisał(a):
Zupełnie nie tak. Idee się nie mają jak sprawdzić, bo żyjemy w zupełnie odmiennej rzeczywistości. Życie uczy natomiast empatii, współczucia etc. które korwinizm "czysty" odrzuca.
A ja nie zgodzę się z żadnym z was. "Korwinizm" nie odrzuca empatii ale przywraca funkcję społeczną społeczeństwu, a zabiera państwu. Tak jak urzędnik nie ma ustalać jakie filmy kręcić, jakie sztuki wystawiać, jakie obrazy malowac, czy jakie piosenki śpiewać tak samo nie powinien decydować "w naszym imieniu" komu pomagać, jak wychowywać dzieci, czy jak odkładać na emeryturę.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn sty 20, 2020 9:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
towarzyski_pelikan napisał(a):
A Ty Jockey tylko czekasz, aż ta Konfederacja się rozpadnie. Jak tylko pojawi się jakiś news o zgrzytach w Konfederacji, to jesteś pierwszy do komentowania. O co Ci biega, tak szczerze? Masz ochotę głosować z czystym sumieniem na PiS a Konfederacja psuje Ci szyki, więc oczekujesz jej upadku?


Po prostu Konfa zaczęła być postrzegana w PIS jako zagrożenie dla genetycznego patriotyzmu, zatem z Centralnego Ośrodka Dyspozycji Politycznej wyszło polecenia skomasowania hejtu tak jak wcześniej na Tuska, Rzeplinskiego, Kijowskiego, a obecnie Grodzkiego.

No i wykonawcy posłusznie wykonują...

To ze ta diagnoza jest fałszywa, bo między PIS a Konfą nie ma (przynajmniej do tej pory) żadnego przepływu elektoratów, niczego nie zmienia. Polecenia spłynęły do wykonwawców, a oni pośłusznie wykonują.

Johnny99

Cytuj:
Bosak już w kampanii parlamentarnej próbował pozycjonować się na liberała


Wtedy kiedy mówił o koniecznosci obniżenia w Polsce PKB, wtedy kiedy chwalił zakaz robienia zakupów w niedzielę i wtedy kiedy głosował za przyznaniem 13 emerytury....

To jest "liberalizm" w rozumieniu PIS. :?

Kolejny raz Konfa próbuje odebrać wyborców PIS, co kolejny raz skończy sie tym, że swoich odda POKO. 8)

Cytuj:
nadal uważam się za korwinistę


Nadal czyli od kiedy? Bo przed 2015 Johnny99 w 100% popierał PIS, dopiero później zaczął go krytykować, wtedy kiedy nie miało to już żadnego znaczenia.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn sty 20, 2020 10:08
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jakie piękne zaprzeczenie:
pilaster napisał(a):
Po prostu Konfa zaczęła być postrzegana w PIS jako zagrożenie dla genetycznego patriotyzmu, zatem z Centralnego Ośrodka Dyspozycji Politycznej wyszło polecenia skomasowania hejtu tak jak wcześniej na Tuska, Rzeplinskiego, Kijowskiego, a obecnie Grodzkiego.

No i wykonawcy posłusznie wykonują...

To ze ta diagnoza jest fałszywa, bo między PIS a Konfą nie ma (przynajmniej do tej pory) żadnego przepływu elektoratów, niczego nie zmienia. Polecenia spłynęły do wykonwawców, a oni pośłusznie wykonują.

Czyli Konfederacja nie jest zagrożeniem dla PiS... a następnie:
pilaster napisał(a):
Wtedy kiedy mówił o koniecznosci obniżenia w Polsce PKB, wtedy kiedy chwalił zakaz robienia zakupów w niedzielę i wtedy kiedy głosował za przyznaniem 13 emerytury....

To jest "liberalizm" w rozumieniu PIS.

Kolejny raz Konfa próbuje odebrać wyborców PIS, co kolejny raz skończy sie tym, że swoich odda POKO.
Genialne. Samozaoranie 1 klasa.


Pn sty 20, 2020 16:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Kozioł napisał(a):
A ja nie zgodzę się z żadnym z was. "Korwinizm" nie odrzuca empatii ale przywraca funkcję społeczną społeczeństwu, a zabiera państwu. Tak jak urzędnik nie ma ustalać jakie filmy kręcić, jakie sztuki wystawiać, jakie obrazy malowac, czy jakie piosenki śpiewać tak samo nie powinien decydować "w naszym imieniu" komu pomagać, jak wychowywać dzieci, czy jak odkładać na emeryturę.


Tak tak, ale nie o tym mowa. Postawę Korwina nieźle charakteryzuje jego odpowiedź na pytanie, dlaczego nie zachowuje się jak normalny polityk, tylko zraża do siebie ludzi, sprawiając wrażenie, jakby w ogóle nie chciał być wybrany. Korwin odpowiedział, że tak właśnie jest, bo to nie on ma chcieć być wybrany, tylko ludzie powinni chcieć na niego głosować. "Wyrośnięcie z korwinizmu" polega zazwyczaj właśnie na zrozumieniu, że to tak nie działa.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sty 20, 2020 18:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL