Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 Konfederacja - czy warto poprzeć? 
Autor Wiadomość
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Z ciekawości zajrzałem, żeby się dowiedzieć czegoś więcej o tym przemarszu, organizatorach i tak dalej.

Czy wrealu24 zatrudnia analfabetów?

Najlepsze okazało się źródło. Jest nim - uwaga, uwaga - twitter. Nie wiadomo, kto konkretnie. Po prostu: "twitter".

W dobie fake-newsów...


Śr sty 22, 2020 17:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
A ja z lenistwa łyknęłam cytat :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 22, 2020 17:31
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Tzn. może faktycznie taki marsz w Paryżu się odbył. Może faktycznie z takim banerem. Tylko że... jakby to ująć. No jest coś takiego jak kontekst, nie? Kulturowy, polityczny. Każde słowo znaczy w kontekście. Jak nazwę Jockeya per Drąg (Pole), to on się obrazi, a jak go nazwę per Polak (Pollack), to obrażą się Amerykanie. Jasne?

Jaki ten kontekst jest we Francji - nie wiem, ale podejrzewam, że trochu inny niż w Polsce. Ludkowie z wrealu24 powinni ten kontekst naświetlić, bo od tego właśnie są. Na tym polega zawód dziennikarski, ich fach pieprzony, że się ludzi informuje, co się na świecie dzieje, w sposób wyczerpujący i uczciwy do tego.

Amatorszczyzna, pic na wodę. Jockey pewno jeszcze sobie do głowy przybiera, że razem z nimi będzie Polskę ratował.


Śr sty 22, 2020 17:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
ErgoProxy napisał(a):
Tylko że... jakby to ująć. No jest coś takiego jak kontekst, nie?

Dlatego mówiłam, że póki co nie mieszkamy we Francji.
No, ale póki co zrobił się offtop.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 22, 2020 18:24
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Widzę że adpersonam jak nie można inaczej zwalczyć tezy. Ale odniosę się po raz ostatni z wyjaśnieniami.

Moim ulubionym miejscem jest loża szyderców. Ja wolę świat komentować a nie zmieniać. Nie jestem Don Kichot.
Zmieniać to mogę swoje otoczenie. A wpływ mogę mieć na moich bliskich i to ograniczony, bo każdy jest wolnym człowiekiem. Rewolucjonistą nie jestem i nigdy nie byłem. Co najwyżej mogę głosować na tych którzy będą jakoś zabezpieczać moją rodzinę przed idiotyzmami. Jednak prześwietlając partie polityczne to mają jedynie tylko na sztandarach a nic dalej nie robią.

A jeśli chodzi o życie publiczne to bardziej interesuje mnie komentowanie. Mam dobrą zabawę jak próbują mnie przypisać do jakiejś opcji. I jak wrogiem jestem dla betonowego elektoratu. Patrz wypociny pilastra i próba zaszeregowania mnie do pisowców.

Można to wydzielić do jakiegoś innego tematu.


Śr sty 22, 2020 18:42
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jockey napisał(a):
Widzę że adpersonam jak nie można inaczej zwalczyć tezy.

Na reddicie jest podforum sympatyków komunizmu, którzy uprawiają kłamstwo oświęcimskie, jakoby łagry nigdy nie istniały, a Hołodomor to ściema. Zgłosiła się tam raz dziennikarka z Polski, co miała w rodzinie człowieka, który ten Hołodomor przeżył. Została zglanowana i zbanowana, ale wcześniej - uwaga, uwaga - zarzucono jej używanie dowodu anegdotycznego, ponieważ przekazała świadectwo tego człowieka, naocznego świadka zbrodni.

Wiecie, gdzie ja mam tę waszą hamerykańską cooltórę dyskusji?

Natomiast nie przeszkadzam Jockeyowi odnieść się do tego, co w jego pojęciu adpersoną nie jest. Uwaga - Jockey się odnosi.


Śr sty 22, 2020 18:57

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
"Konfederacja" to lewicowy Koń Trojański, zadaniem konfederacji jest rozłam Polskiej Prawicy. Zjednoczona Polska Prawica wygrała wybory i rządzi w Polsce, a Zjednoczona Polska Lewica chce to zmienić . Kiedy głosy Polskiej Prawicy zostaną podzielone między różne ugrupowania to lewica wygra, dojdzie do władzy i wszystko się zmieni .


Wt mar 10, 2020 21:46
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
"Konfederacja" to lewicowy Koń Trojański, zadaniem konfederacji jest rozłam Polskiej Prawicy. Zjednoczona Polska Prawica wygrała wybory i rządzi w Polsce, a Zjednoczona Polska Lewica chce to zmienić . Kiedy głosy Polskiej Prawicy zostaną podzielone między różne ugrupowania to lewica wygra, dojdzie do władzy i wszystko się zmieni .
Aha. Czyli według tej logiki Petru został podstawiony przez PiS?


Śr mar 11, 2020 10:22

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Czytaj uważnie Zefciu. Daje do zrozumienia że Konfederacja to Koń Trojański podstawiony przez lewicę, aby rozproszyć głosy prawicy. ( Tylko , czy ty wiesz czym był Koń Trojański?)


Śr mar 11, 2020 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Czytaj uważnie Zefciu. Daje do zrozumienia że Konfederacja to Koń Trojański podstawiony przez lewicę, aby rozproszyć głosy prawicy. ( Tylko , czy ty wiesz czym był Koń Trojański?)
PiS to prawica? Prawica obniża podatki, a nie podwyższa: https://dziennikzachodni.pl/nowe-podatk ... 1-14059963
Choć PiS ma w programie „szacunek dla życia” i uznaje eugenikę za rzecz złą, to jednak nie zamierza poprawić obowiązującego prawa dotyczącego dopuszczalności aborcji w Polsce.

Read more: http://www.pch24.pl/-pis-nie-poprawi-pr ... z6GPXn30d4
Wzrosła administracja, nie ma zmian w sądach korzystnych dla obywateli itd.


Śr mar 11, 2020 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
proteom napisał(a):
PiS to prawica?
Gospodarczo to ciut na prawo od Razem, mocno na lewo od SLD.
proteom napisał(a):
Choć PiS ma w programie „szacunek dla życia” i uznaje eugenikę za rzecz złą, to jednak nie zamierza poprawić obowiązującego prawa dotyczącego dopuszczalności aborcji w Polsce.
I bardzo dobrze, bo taka "poprawa" to nie rozwiązanie, a pudrowanie problemu.
Pomimo tego to jedna z najbardziej konserwatywnych społecznie partii i jako taka chce być nazywana prawicą. Co ciekawe w dużej części jej elektorat to ten sam, co kiedyś na SLD głosował.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 11, 2020 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Na arenie politycznej w Polsce są tylko dwie partie , partia prawicowa i partia lewicowa. Tylko dwie siły ścierają się w naszym kraju. Jest tylko jeden front walki. Po jednej stronie barykady jest lewica a po drugiej prawica. W polityce, w walce o władzę nie ma żadnego znaczenia jakie nazwy i hasła przybierają ugrupowania polityczne, środki nie mają żadnego znaczenia, bo najważniejszy jest cel. To nie ma żadnego znaczenia jaki odcień ma dana partia, czy jest bardziej prawicowa , czy mniej prawicowa. Czy jest bardziej lewicowa , czy mniej lewicowa. Bo tuż przed wyborami , kiedy walka osiąga apogeum, wszystkie partie łączą się w dwa skrajne obozy i dzieli ich tylko jedna barykada. Która partia nie wejdzie do strategicznego obozu ta ryzykuje wejściem do parlamentu. Na pojedynczych maruderów mało kto głosuje. PIS wygrał , bo się zjednoczył z innymi podobnymi . Lewica chce tego samego, jednoczy się z innymi , a między tych drugich rzuca fermęt , aby się nie jednoczyli i w ten sposób osłabili przed rozstrzygającym starciem. W chwili starcia z lewicą musimy być RAZEM, bo inaczej oddamy im władzę i wszystko co złe sprzed 10 lat znów do nas wróci i to że zdwojoną siłą!


So mar 14, 2020 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Na arenie politycznej w Polsce są tylko dwie partie , partia prawicowa i partia lewicowa.

Może najpierw zdefiniuj, czym jest prawica/lewica?


So mar 14, 2020 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
proteom napisał(a):
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Na arenie politycznej w Polsce są tylko dwie partie , partia prawicowa i partia lewicowa.

Może najpierw zdefiniuj, czym jest prawica/lewica?

Bardzo słuszna uwaga!
Ja np. nie widzę w Polsce żadnej liczącej się partii prawicowej. Niektóre chca się tak nazywac (np. PiS) ale tak na prawdę to nie ma żadnej walki prawicy z lewica. Dla mnie są tylko rózne ugrupowania lewicowe.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N mar 15, 2020 0:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Czytacie, tylko początek mojego postu, wyjaśnienie tego następuje później


N mar 15, 2020 23:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL