Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 Konfederacja - czy warto poprzeć? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Z tego samego powodu, o którym pisał Nad. Słowa pisane nie oddają wydźwięku, ale nie raz słyszałam je w mowie. Niestety, ale zawsze były wymawiane z pogardą.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 21, 2020 22:03
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Małgosiaa napisał(a):
Nie należę do środowiska liberalno socjalistycznego, a nie podobają mi się określenia "zboczeniec" i "dewiant". Wystarczy termin: homoseksualista, gej czy lesbijka i każdy wie o co chodzi.

Nie spotkałem się z określeniami zboczeniec czy dewiant. Może dlatego że nie przebywam z narodowcami czy kibolami. Raczej spotykałem się z atakiem środowisk LGBT na normalność.
Homoseksualista - nazwa medyczna
Gej jest trochę zafałszowanym określeniem wywodzącym się od radości szczęścia itp. Większość homoseksualistów których w życiu spotkałem było potwornie nieszczęśliwych.


Wt sty 21, 2020 22:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jockey napisał(a):
Większość homoseksualistów których w życiu spotkałem...


Interesujace. Ciekawość ilu ich też było? - pytanie retoryczne, Jockey oczywiście nie odpowie.

Bo na ten przykład pilaster nie zna osobiście żadnego homoseksualisty - tzn. osoby o której by wiedział że jest homoseksualistą. :roll:

Ale widocznie Jockey obraca się w zupełnie innych środowiskach...

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sty 22, 2020 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Małgosiaa napisał(a):
Z tego samego powodu, o którym pisał Nad. Słowa pisane nie oddają wydźwięku, ale nie raz słyszałam je w mowie. Niestety, ale zawsze były wymawiane z pogardą.

Czyli chodzi o sposób wymawiania, a nie same słowa?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr sty 22, 2020 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
towarzyski_pelikan napisał(a):

Żeby nie było, że jestem gołosłowna, dopuśćmy do głosu słownik języka polskiego PWN:

zboczenie«zaspokajanie popędu płciowego w sposób odbiegający od normy»
zboczeniec pot. «człowiek, którego zachowania seksualne odbiegają od normy»

dla porównania:
ciemniak pogard. «człowiek niewykształcony i zacofany»

Jak widać, słowo zboczeniec jest potocyzmem, a nie sformułowaniem pogardliwym, na co wskazuje informacja przed definicją. Gdyby było pogardliwe, opatrzone by było informacją "pogard.".
.

Żeby nie było, że jestem gołosłowny, dopuśćmy do głosu słownik języka polskiego PWN:
łajdak pot. «człowiek godny potępienia, pogardy»
łajdactwo
1. pot. «czyn godny łajdaka»
2. pot. «zbiór łajdaków»
Jak widać, słowo łajdak jest potocyzmem, a nie sformułowaniem pogardliwym, na co wskazuje informacja przed definicją. Gdyby było pogardliwe, opatrzone by było informacją "pogard.".

PS.
Nie bedzie Ci przeszkadzało, jeżeli ktos będzie używał powyższego słowa w stosunku do Twojej osoby?


Śr sty 22, 2020 12:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jeśli w czyjejś opinii jestem godna miana łajdaka, to czemu miałabym mieć coś przeciwko? Może mi być przykro, że ktoś mnie uważa za kogoś godnego pogardy, ale nie mogę nikomu odebrać prawa do oceny mojej osoby. O ile mnie nie obraża, a więc nie zwraca się do mnie w sposób pogardliwy, to nie mogę nic takiej osobie zarzucić.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr sty 22, 2020 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2019 4:23
Posty: 310
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Małgosiaa napisał(a):
Z tego samego powodu, o którym pisał Nad. Słowa pisane nie oddają wydźwięku, ale nie raz słyszałam je w mowie. Niestety, ale zawsze były wymawiane z pogardą.


O właśnie. Ja wyczuwałem w tych wypowiedziach coś jeszcze, trudno to określić, przyrównał bym to do sytuacji w której jakiś uczeń wie, że powie coś kontrowersyjnego i zwróci tym uwagę całej klasy, niektórych zbulwersuje i właśnie to powoduje, że nie może się oprzeć by to powiedzieć wręcz jest tym ukrycie podekscytowany. Choć oczywiście to może moje wrażenie tylko 🤔


Śr sty 22, 2020 14:08
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jak na razie to mamy próbę terroryzowania przez lobby gejowskie normalnego społeczeństwa. Jak ktoś uważa ze homoseksualizm jest grzechem i prosta droga do zatracenia to oczywiście jest homofobem i hektolitry pomyj wylewane są na taka osobę.
W mediach przemilczane są różne przestępstwa których dokonywane są przez homoseksualistów. Nie ma co się dziwić ze będą osoby które ostro będą reagować.
Sprawy należy nazywać po imieniu ale bez obrażania innych a to niestety się czasami zdarza w takich radykalnych środowiskach jak narodowcy.


Śr sty 22, 2020 14:50
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jockey napisał(a):
Jak na razie to mamy próbę terroryzowania przez lobby gejowskie normalnego społeczeństwa.

A tak konkretnie, to kiedy lobby gejowskie planuje uruchomić dla katolików tę poniemiecką infrastrukturę w Auschwitzu? Weź się nie ośmieszaj, że nie rozumiesz znaczenia słowa: terroryzować.
Jockey napisał(a):
Jak ktoś uważa ze homoseksualizm jest grzechem i prosta droga do zatracenia to oczywiście jest homofobem i hektolitry pomyj wylewane są na taka osobę.

Jak się znalazłeś w pozycji homoseksualisty sprzed, nie wiem, dwustu lat, to nagle jest Ci niewygodnie?


Śr sty 22, 2020 14:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jockey napisał(a):
Jak na razie to mamy próbę terroryzowania przez lobby gejowskie normalnego społeczeństwa.

No popatrz, a gdzież to jest tak niebezpiecznie?

Jockey napisał(a):
Jak ktoś uważa ze homoseksualizm jest grzechem i prosta droga do zatracenia to oczywiście jest homofobem i hektolitry pomyj wylewane są na taka osobę.

Jak ktoś uważa, że homoseksualizm jest grzechem, to nie zna ani Biblii ani katechizmu.
Jockey napisał(a):
W mediach przemilczane są różne przestępstwa których dokonywane są przez homoseksualistów

Proszę wskazać te przemilczanie przestępstwa dokonane przez osoby homoseksualne i udowodnić, że jest to spowodowane tzw. poprawnością polityczną.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 22, 2020 15:02
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
ErgoProxy napisał(a):
sprzed, nie wiem, dwustu lat

Autokorekta: jeszcze w "Dniu Szakala" jest taki opis podziemia "parszywych pedryli", że Jockey powinien chyba otworzyć Forsythowi proces beatyfikacyjny, żeby móc się modlić o wstawiennictwo. :D


Śr sty 22, 2020 15:09
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
pilaster napisał(a):
Jockey napisał(a):
Większość homoseksualistów których w życiu spotkałem...


Interesujace. Ciekawość ilu ich też było? - pytanie retoryczne, Jockey oczywiście nie odpowie.
A jaki to ma związek z dyskusją wie tylko pilaster
Małgosiaa napisał(a):
Jak ktoś uważa, że homoseksualizm jest grzechem, to nie zna ani Biblii ani katechizmu.
Coś się zmieniło? Czyny homoseksualne są OK?


Śr sty 22, 2020 15:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Mówiłeś o homoseksualizmie, a nie czynach homoseksualnych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 22, 2020 16:51
Zobacz profil
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Małgosiaa napisał(a):
Mówiłeś o homoseksualizmie, a nie czynach homoseksualnych.
Skrót myślowy. Grzechem nie jest bycie kimś a czyny. Narkoman, alkoholik itp nie grzeszy dopóki nie zażyje lub nie upije się. Każdy wyleczony nałogowiec jest do końca życia nałogowcem narkomanem lub alkoholikiem ale dopóki nie podejmie czynów upicia się czy zaćpania nie grzeszy to taka logika. Myślałem że to jest dla ciebie oczywiste.

A co do niebezpieczeństwa i celów lobby to może zobaczcie to:
https://wrealu24.pl/paryz-manifestacja- ... eczenstwo/
Cytuj:
Ulicami Paryża przeszła manifestacja LGBT. Szokujące okazały się postulaty, jakie podnoszono podczas przemarszu.

„Nie jesteśmy tu dla ozdoby – zniszczymy wasze społeczeństwo” – taki napis widniał na transparencie, który nieśli manifestanci LGBT. Ten „przekaz” został podpisany w następujący sposób: „Trans – Bi – Pedały – Lesbijki”.


Śr sty 22, 2020 17:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Jockey napisał(a):
Myślałem że to jest dla ciebie oczywiste.

Dla mnie tak, ale czy dla wszystkich czytających?

A co do niebezpiecześtwa i celów; póki co nie mieszkamy we Francji, nie tylko w Paryżu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 22, 2020 17:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL