Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sty 19, 2020 9:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Konfederacja - czy warto poprzeć? 
Autor Wiadomość

Post Re: Konfederacja - czy warto poprzeć?
Wracam prosto z prawyborów w Gdańsku. Przybyły straszne tłumy - pi razy drzwi jakieś 400 osób. Byli obecni wszyscy kandydaci poza Ziętek-Wielomską (zostawiła list do odczytania). Bardzo ciekawe, energiczne wystąpienia. Najlepsze wystąpienie miał moim zdaniem Konrad Berkowicz, z jajem, bardzo pozytywnie wypadł również Skutecki. Korwin zwrócił uwagę na ważny aspekt roli prezydenta - orędzia. Prezydent powinien wykorzystywać orędzia do tego, by wypowiadać się sprawach światopoglądowych, a tym samym wpływać na naród.

Między kandydatami nie czuć ducha rywalizacji, dominuje podejście wspólnotowe - gramy do jednej bramki, niech wygra najlepszy. Tylko Korwin robił jakieś uwagi, że już w środku Konfederacji zaczyna się myślenie kompromisowe, w czym on upatruje niebezpieczeństwo, w związku z czym apeluje o głosowanie na ludzi bezkompromisowych. Nie wiem dokładnie, kogo miał na myśli, ale możliwe, że jest jakieś spięcie między Korwinem a częścią Konfederatów.

Sądząc po oklaskach, na najwięcej głosów mogą liczyć: Dziambor i Bosak, względnie wysoko mogą wypaść Braun i JKM, ale oni raczej dostali oklaski za osobowość.

Ja głosowałam zgodnie z zapowiedzią na Jacka Wilka, ale nie sądzę, żeby akurat w Gdańsku zdobył szczególnie dużo głosów. Wolnościowe głosy spadną gł. na Dziambora.

Po pierwszym zjeździe wygrywa Bosak:
https://www.rp.pl/Konfederacja/19120947 ... aleko.html

N gru 08, 2019 14:33
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18