Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 8:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona
 Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o filmie 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
Usiłuje przerzucać odpowiedzialność na rzekome homolobby
Pytanie pomocnicze: jaki procent aktów pedofilskich o jakich mówimy było aktami heteroseksualnymi? Wiesz?
Cytuj:


A skad my to mamy wiedziec, jak nawet nie wiadomo ile bylo tych przypadkow? Tu masz opisany jeden ewidentnie heteroseksualny. Ks Jankowski tez zdawal sie nie wybierac.

https://kobieta.wp.pl/dwukrotnie-zglasz ... 936496769a

Poza tym ministranci sa latwiejszymi ofiarami, co przypadek Artura Wlodarskiego pokazuje. Warto przeczytac, bo pokazany jest tam klasyczny przyklad jak znajdowali ofiary:
Cytuj:
Nawet go lubiłem. Młody, drobny, zawsze uśmiechnięty, miał dla nas czas. Stawał w drzwiach, gdy kończyła się religia i zagadywał. Zwłaszcza chłopców. – No i jak ci poszła ta kartkówka? – spytał raz, łagodnie gładząc moje ramię. Byłem zdumiony, że pamięta. I wniebowzięty, gdy miesiąc później zaprosił mnie do siebie. Znienacka przy spowiedzi. Tuż po wieczornej mszy. Nie mogłem się doczekać. I min rodziców, gdy im opowiem! Dopiero co przeprowadziliśmy się na Jelonki. Nikogo tu nie znałem, bo do szkoły – siedemdziesiątki – wciąż jeździłem na Bruna. A tu taki zaszczyt!


http://wyborcza.pl/7,75398,24783176,mia ... lacja.html

albo tu
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4132537311


Wt maja 14, 2019 17:47
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
A przykładów rzekomego ukrywania pedofilii jak nie było tak nie ma. A od łapania potencjalnych przestępców jest prokuratura i policja a nie biskup


Wt maja 14, 2019 18:11
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Quinque napisał(a):
A od łapania potencjalnych przestępców jest prokuratura i policja a nie biskup
Obowiązkiem biskupa, tak samo jak każdego obywatela, jest zgłaszanie do policji i prokuratury wiadomości o przestępstwie, o którym się dowiedzieli. Zamiast tego biskupi ukrywali zbrodniarzy.

Quinque napisał(a):
A przykładów rzekomego ukrywania pedofilii jak nie było tak nie ma.
[ciach... obraźliwe ad personam. M]W filmie Sekielskich jest pokazany taki przykład. Nie tylko tam.

Rozumiem Twoje emocje, ale nie usprawiedliwia to obrażania. Ostrzeżenie. M


Wt maja 14, 2019 18:40
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Quinque napisał(a):
A przykładów rzekomego ukrywania pedofilii jak nie było tak nie ma. A od łapania potencjalnych przestępców jest prokuratura i policja a nie biskup

Bo przerzucanie pedofila ks Kani - mocą decyzji Watykanu już byłego księdza - z diecezji do diecezji, z parafii do parafii, to nie ukrywanie. Ukrywaniem wedle Quinque byłoby zamkniecie go w podziemiach kościoła.
Na mocy dyrektywy Watykanu pierwszą instancją w badaniu pedofilii jest biskup. I to on po stwierdzeniu faktu, zobligowany jest przekazać sprawę prokuraturze.
Taki schemat obowiązuje w KK. chyba że Quingue ,a na myśli jakiś inny Kościół.


Śr maja 15, 2019 7:43

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Zadziwia takie podejście, że ujawnienie przestępstwa jest większym grzechem niż samo przestępstwo...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Śr maja 15, 2019 8:02
Zobacz profil
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
bert04 napisał(a):
Alus napisał(a):
Ksiądz ponoć miał wiele ofiar na sumieniu, a przez abp Głódzia był przesuwany z parafii do parafii.
Jeden z chłopaków, po latach, zapewne nie potrafiąc sie uporać z przeżyciami, zabił owego kapłana. Zmarnowane życie ofiary i jego rodziny: żony i dwójki dzieci.


Alus, właśnie możesz na sobie stwierdzić, jak powstają plotki i pomówienia. Jedyny ksiądz pasujący do profilu tego poruszanego w artykule jest tutaj:

https://diecezja.waw.pl/pasterze/ks-kremer-janusz

Natomiast co do kariery abpa Głódzia, to można ją odnaleźć tutaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82aw ... %B3d%C5%BA

Więc abp Głódź, rządził diecezją warszawsko-praską od roku 2004. Przedtem był biskupem polowym WP. Raczej nie mógł mieć jeszcze wpływu na przenosiny tego wspomnianego księdza przed rokiem 1999.

Przeczytaj jeszcze raz artykuł, na który się powołujesz, nie znajdziesz tam insynuacji, którą tutaj zamieściłaś jako "skrót myślowy". Delikatnie mówiąc. Bardzo delikatnie.


___________________



Osobna sprawa, że jest cienka czerwona linia między oskarżeniami żywych przez żywych, a oskarżaniem "ze słyszenia", w zastępstwie, żywych lub umarłych. Istnieją różne relacje na temat zabójstw różnych księży, czasem z powodów rabunkowych, czasem z innych. Tu jest mowa o morderstwie sprzed dwóch dekad, w jaki sposób chcesz ocenić, co jest tu faktem a co nieuzasadnionymi domysłami dziennikarza? Ja bym nie potrafił.

Sorry - nie sprawdziłam dokładnie, ordynariuszem był bp Romaniuk.
Niemniej z podanego przez ciebie linku wynika, że ks Kremer już nawet jako proboszcz był 3-krotnie przenoszony z parafii do parafii - co współcześnie nie jest często praktykowane, a 20 lat temu ksiądz obejmując probostwo, do wieku emerytalnego, lub do śmierci, pozostawał proboszczem w danej parafii.
Mężczyzna sądzony za morderstwo ks Kremera zapewne podał przyczyny tego drastycznego kroku, zwłaszcza, że tym postępkiem zniszczył własną rodzinę.


Śr maja 15, 2019 8:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Osobiście uważam, że bierność to współwina.
Teraz powinien iść nacisk na biskupów o ujawnienie wszystkich faktów i ustąpienie, bądź procesy kanoniczne wszystkich, którzy chronili pedofilów.


Moge sie mylić, ale jak na moje oko, to dwie trzecie biskupów, by musiało ustąpić, bo schemat jest dosyć prosty, jest jakiś problem z księdzem, to przenosimy go do innej parafii, i przynajmniej na jakiś czas po problemie, niestety ale wielu biskupów tak robiło, więc większość jest do usunięcia.

towarzyski_pelikan napisał(a):
Quinque zapewne chodzi o stronniczość twórcy filmu, który przedstawia prawdę, ale w sposób instrumentalny jako hak na Kościół. Film został wypuszczony tuż przed wyborami, w bezpośredniej bliskości z żenującą wypowiedzią Jeżdżewskiego, profanacją wizerunku Matki Boskiej oraz szeregiem innych medialnych ciosów wymierzonych w Kościół.


To ludzie nie wiedzieli, że wśród księży jest pedofilia? a jak teraz dzięki filmowi wiedzą, to już nie zagłosują na PIS?

Alus napisał(a):
Obowiązek zgłoszenia leży na każdej kurii - kuria kielecka już dziś wydała komunikat w sprawie ks. Jana przedstawionego w filmie T. Sekielskiego, wcześniej nieznanego.
A bezczynność ze strony innych kurii i biskupów, aktualnie skutkuje zapowiedzianymi przez Jezusa efektami a coście w izbie szeptali na ucho, będzie głoszone na dachach (Łk 12,3).
To dla żywych, w wieczności Bóg upomni sie o krzywdę ofiar.


Obowiązki kurii to są tylko na papierze, kler to zamknięte środowisko, poza jakimiś wyjątkami, to tu zawsze jeden drugiemu pomaga, jeden drugiego wspiera. No i z własnej strony dodam, że od 30 lat oglądam, wszelkiego rodzaju kanały i programy informacyjne, gdzie są poruszane przeróżne kwestie, mówi sie tam absolutnie o wszystkim, i o kwestii jakiś afer w Kościele również sie mówi, no i jak mamy przypadki, gdy u księdza są zapędy do ministrantów, jest romans i dziecko z parafianką, ogromny alkoholizm, czy też domaganie sie za udzielenie ślubu kwoty 5 tyś. lub więcej, to wtedy w większosci przypadków są przenosiny do innej parafii, czasami jest próba odizolowania kogoś takiego od ludzi, i wysłanie do jakiegoś zakonu.
Oczywiście może być odwrotnie, i to co widze w telewizji to tylko jakieś wyjątkowe skrajne przypadki, natomiast jak proboszcz coś narozrabia, to biskup od razu idzie z tym do prokuratury, no i nikt takich przypadków nie pokazuje, bo nie ma tutaj żadnej sensacji, a w telewizji może być tylko sensacja.

bert04 napisał(a):
Cóż, zarówno racjonalne jak i te "mniej racjonalne" argumenty okazały się błędne. A mój wrodzony pesymizm znowu miał rację. Pewne mechanizmy powstawania tych skandali są uniwersalne, zarówno po stronie przyczyn takowych zboczeń, obchodzenia się z nimi wewnątrz Kościoła, jak i reakcji społeczno-medialnej. I nie, nie lubię mieć racji w takich przypadkach.


A czego innego tu się spodziewać? przecież jak ktoś jest homoseksualistą, czy też ma upodobania do małych dzieci, lub jakieś inne zwyrodnienie, to pomysł żeby zostać księdzem, nie jest aż tak głupi, no bo ten obowiązkowy celibat wśród księży, nie jest przeszkodą, bo ta osoba i tak by nie założyła rodziny, a zyski są dość spore, w końcu jest w miarę łatwy dostęp do dzieci, jakiś inny procent księży może mieć podobne zainteresowania, więc tutaj w razie kłopotów jeden drugiemu pomoże, i nie można zapominać, że to jest dość dobrze płatna stała praca, więc praktycznie same plusy.

Z tego powodu w tym środowisku, ludzi o takich zapędach, zawsze będzie więcej, i z tej przyczyny takich historii również będzie więcej, to sie nigdy nie skończy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr maja 15, 2019 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 18, 2016 11:43
Posty: 3
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Pierwszym krokiem do rozwiązania chociaż części problemu byłoby zniesienie celibatu. Dzieci są najłatwiejszym celem, gdy pojawi się pożądanie, a ksiądz, jak każdy człowiek, jest istotą seksualną i prędzej czy później to wypływa. Niektórzy odurzają się alkoholem, inni obierają sobie na cel dzieci. Wydaje mi się, że mało jest księży, którzy sobie z tym bezproblemowo radzą. Chociaż są oczywiście osoby o małym libido.

_________________
http://blueblog.pl


Śr maja 15, 2019 12:50
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
pilaster napisał(a):
akruk napisał(a):
Film ukazał się o 14:30 w sobotę. Dlaczego do tej pory ksiądz Olejniczak nie został aresztowany, na terenie ośrodka misyjnego, o 6 rano, przez sześciu policjantów? Dlaczego nie dokonano przeszukania, zabezpieczenia ewentualnych materiałów dowodowych, przesłuchania osób zamieszanych w sprawę?


Proszę zwrócić na to uwagę. Twórcy rzeczonego filmu doskonale wiedzieli, ze Olejniczak złamał zakaz sądowy. Wiedzieli i ...nie zawiadomili stosownych organów.

Zgodnie z prezentowaną tu logiką, zatem Sekielski i jego współpracownicy ukrywali i pomagali pedofilom uniknąć odpowiedzialności. :-(

Efekt marketingowy i medialny był dla nich ważniejszy, niż dobro jakiś tam gwałconych bachorów :roll:

A namacalny dowód, że się mylisz, albo usiłujesz wprowadzać w błąd, daje rzecznik kurii kieleckiej - na kilka miesięcy przed emisją, kuria została powiadomiona
https://www.diecezja.kielce.pl/oswiadcz ... w-kielcach


Śr maja 15, 2019 13:17
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
magic38 napisał(a):
Pierwszym krokiem do rozwiązania chociaż części problemu byłoby zniesienie celibatu. Dzieci są najłatwiejszym celem, gdy pojawi się pożądanie, a ksiądz, jak każdy człowiek, jest istotą seksualną i prędzej czy później to wypływa. Niektórzy odurzają się alkoholem, inni obierają sobie na cel dzieci. Wydaje mi się, że mało jest księży, którzy sobie z tym bezproblemowo radzą. Chociaż są oczywiście osoby o małym libido.

Gdyby autentycznie celibat był przyczyną zachowań pedofilskich, to skąd się biorą żonaci pedofile?


Śr maja 15, 2019 13:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Film popsuty "tefałenizmem", czyli tendencją do skrajnego manipulowania czym się da, choćby była to roztrzęsiona kamera rodem z "blair witch" i równie roztrzęsiony głos narratora: "schodzimy do piwnicy kościoła..." xDD

Wystarczyło pokazać same rozmowy i nie dokładać takich męczących bzdur (przez nie, mniej więcej w połowie wyłączyłem).

Czego zabrakło? Tego co sam Sekielski przyznał dopiero po projekcji filmu: https://www.tvp.info/42602312/sekielski ... ieczenstwa

Czyli tego, że "księżowska pedofilia" była, jest i będzie narzędziem Kulturkampfu przeciw Kościołowi.
Przy okazji odsyłam do starego, ale coraz aktualniejszego eseju Pilastra w temacie: https://blogpilastra.wordpress.com/2010 ... turkampfu/

Żeby to kimś wstrząsnęło, to ja wiem kim? Albo kimś kto nigdy o żadnej pedofilii nie słyszał, albo tymi co zawsze "na nowo" wstrząsa.

Jestem pewien, że zbrodniarzy-pedofilów powinno się rozstrzeliwać, o ile nie da się jakoś skutecznie leczyć (taki jestem humanitarny, bo niektórzy wymyślają "surowsze" kary), ale też jestem pewien, że ten film jest elementem kampanii wyborczej coraz żałośniejszego "międzybytu" jakim się stała totalna opozycja.

Aha. W tym obrzydliwym temacie nie zapominajmy o nie-księżach, którzy są sprawcami, lekko licząc, 99,9% przypadków przestępstw. Są m.in. nawet świeckie autorytety: http://www.plotek.pl/plotek/7,154063,24 ... ulina.html


Śr maja 15, 2019 20:42
Zobacz profil
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Podobno 97%... No, ale to szczegol. Szczegolnie, ze ksiezy jest okolo 0.3% doroslych mezczyn w Polsce.

Palmera nie gorszy, jak widac, ze istnieje w Kosciele (jego Kosciele?) system ukrywania pedofilii (i nie tylko). Palmera gorszy, ze to jakas "totalna opozycja" kampanie sobie tym filmem moze chciec robic.
Ciekawe jaka? Jacys ksieza kandyduja do Parlamentu Europejskiego?
Czy to moze "totalna" wiesza swoje plakaty wyborcze na plotach kosciolow, a nawet na plotach cmentatzy? A moze chce tam powiesic?

Jesli Palmer jest madrzejszy od prymasa, a nawet od abp Glodzia, ktory juz przeprasza, to niech widzi knowania polityczne. Ja widze ofiary i bagno, ktore w Kosciele (moim Kosciele) zrobili ci, ktorzy mieli dbac o dusze, a dbali o siebie samych.
Lepiej by bylo kamien mlynski.... I nie, to nie moje slowa.


Śr maja 15, 2019 21:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Kilka opinii z mojej strony:
1. Roztrzęsiona kamera jest efektem tego, że była... ukryta. Szkoda, że ktoś nie ogarnia takiego banału.
2. Mówiąc o homoseksualistach nie zapominajcie o pierwszej historii - ksiądz wykorzystywał dziewczynki.
3. Gdyby film został opublikowany za jakiś czas, to pewnie byłyby głosy, że to przed kolejnymi krajowymi wyborami. Tak źle, i tak niedobrze.
4. Wielu z Was rzuca tutaj procentami, szkoda, że bez żadnych źródeł. Polecam ten fragment:
"Po drugie, ostrożne szacunki niezależnych zespołów badawczych w USA, Niemczech i Australii mówią, że o przestępstwa seksualne wobec niepełnoletnich oskarżono 4–7 procent tamtejszych księży [2]. Rzeczywiste odsetki sprawców niemal na pewno będą wyższe – wprawdzie niewielka część przypadków kończy się uniewinnieniem, ale jednocześnie możemy tylko zgadywać, ilu pokrzywdzonych nigdy nie złożyło formalnej skargi." Przypisy i więcej na temat tutaj: https://www.facebook.com/StaszekKrawczykFanpage/posts/2313008845640445?__tn__=K-R
5. Wielu komentatorów zapomina, że problem jest systemowy. Przez dekady KK tuszował sprawy przestępstw seksualnych i efekty tego obserwujemy dziś na całym świecie. U nas się dopiero zaczyna.
6. Śmieszą mnie porównania do innych grup zawodowych. Czy związek nauczycieli przerzuca tych skompromitowanych do innych szkół?
7. Zastanówcie się nad tym: księża popełniali akty pedofilskie, bo współpracowali z SB czy może SB chętniej współpracowało z księżmi o takich skłonnościach? Jak myślicie? Pokombinujcie.
8. Celibat może mieć tu pewne znaczenie. Już nawet nie chodzi o wykorzystywanie dzieci, ale ilu księży ma kochanki czy nawet dzieci? Zastanawiam się w imię czego utrzymujemy dziś ten zupełnie zbędny zakaz? Co jest gorsze? Szczęśliwy ksiądz ze szczęśliwą rodziną, czy ksiądz potajemnie odwiedzający kochankę tudzież porzucający własne dzieci?
9. Jeśli chodzi o homoseksualizm to istnieje w formie zastępczej. Rozwija się na przykład w więzieniach. Zastanówcie się dlaczego? Wiecie, zamknięta wspólnota osób tej samej płci. Większość ciągle ma potrzeby seksualne. Musi sobie z nimi jakoś radzić... Różnica jest taka, że tam siedzą sami dorośli ludzie. Jeśli chodzi o środowiska kościelne, to często w najbliższym otoczeniu są dzieci tej samej płci (ministrant, lektor itd.).
10. Dziecko to łatwa ofiara. Często nie powie, bo nie rozumie lub się wstydzi. Bywa, że jak powie, to nawet rodzic nie uwierzy. Przekonanie co do świętości księży było tak wielkie, że niektórzy rodzice pchali nieświadomie swoje dzieci w paszczę lwa (w filmie jest historia ministranta, który aż przestał jeść ze stresu i otarł się przez to o śmierć).
11. KK bardzo mocno ingeruje w sferę seksualną i ja się dziś pytam, jaki ma moralny mandat do tego po tylu skandalach? Masa katolików ma życiowe dylematy, bo problemem jest kawałek lateksu na penisie, a wielu księży i ich zwierzchników przymykało oko na coś tak strasznego, jak wykorzystywanie seksualne dzieci. Jak Ci czy mniej przekonani mają teraz wierzyć, że droga KK jest drogą właściwą?
12. Film może działać motywująco dla innych ofiar. Teraz może zacząć się lawina ujawnień. Autorzy dokumentu już kilka dni temu przyznali, że mają setki nowych doniesień. Dlatego poczekałbym z ferowaniem wyroków o faktycznej skali zjawiska w polskim Kościele.
13. Do polski jedzie wysłannik papieża, który porządkuje z jego ramienia sprawy nadużyć seksualnych. Myślę, że nie bez wpływu na tę wizytę pozostaje film braci Sekielskich. Oczywiście oficjalna narracja jest inna (wizyta była ponoć dawno zaplanowana, tylko kilka razy przeniesiona), ale w PR to KK w Polsce ostatnio niespecjalnie "umie".
14. Nie ma nic gorszego niż robienie z własnej gęby cholewy. Kiepsko to wygląda, gdy mówi się o czymś "to byle co", by za dwa dni stwierdzić "przepraszam, to nie tak" (wspomnę tu tylko o bp. Głódź, o. Knabit itp.).

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie!

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Śr maja 15, 2019 21:47
Zobacz profil
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
Oczywiście przykładów tego tuszowania nie będzie. Mam na myśli prawdziwe tuszowanie czyli np. dawanie fałszywego alibi


Śr maja 15, 2019 22:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Tomasz Sekielski, "Tylko nie mów nikomu" - dyskusja o fi
15. "Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi."
16. "Jeśli Bóg – po latach rozkwitu – dopuści jakieś nieszczęście na nasz Kościół i naszą wiarę, to przyjdzie ono nie z zewnątrz, ale od wewnątrz: z krzykliwej wiary nie w Boga, ale wiary w wiarę."

Ci co nie znają autora tych słów, niech sobie wygooglają. Podpowiem, że to żaden lewak antyklerykał, który walczy z Kościołem i go zajadle atakuje.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Śr maja 15, 2019 23:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL