Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Dyktatury XX w. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dyktatury XX w.
Po prostu PKB to jest jeden ze wskażników. Ważny, ale nie należy go absolutyzować.
Cytuj:
Ale przecież sam twierdziłeś, że przynajmniej Adolf (a być może też Castro?) w tym punkcie mieli różnicę jakościową
Tak, oni uczynili wiele zbrodni, ale akurat nie zdradę.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn maja 27, 2019 17:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dyktatury XX w.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Po prostu PKB to jest jeden ze wskażników. Ważny, ale nie należy go absolutyzować.


PKB czy PKBpc mogą pokazywać chwilową siłę gospodarczą jak i chwilowy poziom szczęścia. Jestem pewien, że w złotych latach 70-tych wyspiarze z Nauru byli szczęśliwi pławiąc się w bogactwach. Nie musieli naprawiać samochodów, kupowali nowe jeszcze droższe (serio, do dziś wraki nowych samochodów są na poboczach dróg). Dla nich koniec g-wna, czyli guano, z którego "żyli" większą katastrofą, niż plaga komarów. Nie poradzili sobie.



Cytuj:
Tak, oni uczynili wiele zbrodni, ale akurat nie zdradę.


Primo, z dwojga złego wolę jednak zbrodniarza, który zabija niewielu, a zdradził, niż tego, który zabija miliony lekką ręką. Wiem, gdybym był jednym z zabitych, nie robiłoby mi to wielkiej różnicy, niemniej szanse przeżycia Polaków pod rządami Gierka i Hitlera były diametralnie różne.

Secundo, nadal nie odnosisz się do kwestii, czy między ludobójstwem a "innymi zbrodniami" jest tylko różnica ilościowa. Ale brak odpowiedzi jest też odpowiedzią.

Tertio, romantyzm już w XIX wieku był nieaktualny, niestety jest mocno zakorzeniony w polskiej mentalności i regularnie wygrywał z pozytywizmem. Ostatni raz w roku 2015.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn maja 27, 2019 17:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dyktatury XX w.
Palmer napisał(a):
Nie wyszło, bo na Stolicę Piotrową został wybrany Polak, uczciwy antykomunista, bardzo mądry i dobry człowiek.
A Małgosiaa myśli, że to dzięki Gierkowi?

No popatrz. Palmer wie co Małgosia myśli :o Prorok czy wróżbita? Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem lub odpowiednie zaszeregowanie :?
Palmer napisał(a):
No tak, ma to sens, a co za tym sensem idzie należy z życia politycznego wypędzić katolików i głosować na nienawidząca Boga, Kościoła i Polski postkomunę. Już rozumiem!

Ręce opadają poniżej podłogi. Po pierwsze PiSowi daleko do katolicyzmu, a po drugie: raz na zawsze zapamiętaj, że nie mam żadnych preferencji partyjnych. Moją jedyną partią jest Kościół, a statutem Ewangelia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn maja 27, 2019 18:23
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w.
Cytuj:
Ręce opadają poniżej podłogi. Po pierwsze PiSowi daleko do katolicyzmu, a po drugie: raz na zawsze zapamiętaj, że nie mam żadnych preferencji partyjnych. Moją jedyną partią jest Kościół, a statutem Ewangelia.

Twoją tak, ale wielu wyznaje "mówisz Kościół myślisz partia, mówisz partia myślisz Ojczyzna".


Pn maja 27, 2019 18:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dyktatury XX w.
Małgosiaa napisał(a):
. Po pierwsze PiSowi daleko do katolicyzmu, a po drugie: raz na zawsze zapamiętaj, że nie mam żadnych preferencji partyjnych. .

Mimo wszystko, najbliżej ma do katolicyzmu w porównaniu do reszty partii. Jaka jest jakość tego katolicyzmu - to inna sprawa. Może to wynikać z tego, że takie mamy społeczeństwo: deklaratywnie katolickie, praktycznie - w większości mocno pogańskie.


Pn maja 27, 2019 18:38
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w.
proteom napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
. Po pierwsze PiSowi daleko do katolicyzmu, a po drugie: raz na zawsze zapamiętaj, że nie mam żadnych preferencji partyjnych. .

Mimo wszystko, najbliżej ma do katolicyzmu w porównaniu do reszty partii. Jaka jest jakość tego katolicyzmu - to inna sprawa. Może to wynikać z tego, że takie mamy społeczeństwo: deklaratywnie katolickie, praktycznie - w większości mocno pogańskie.

Właśnie - tylko deklaratywny katolik powie o innych katolikach, że modlą sie śpiewając Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie.


Pn maja 27, 2019 18:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dyktatury XX w.
Alus napisał(a):
proteom napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
. Po pierwsze PiSowi daleko do katolicyzmu, a po drugie: raz na zawsze zapamiętaj, że nie mam żadnych preferencji partyjnych. .

Mimo wszystko, najbliżej ma do katolicyzmu w porównaniu do reszty partii. Jaka jest jakość tego katolicyzmu - to inna sprawa. Może to wynikać z tego, że takie mamy społeczeństwo: deklaratywnie katolickie, praktycznie - w większości mocno pogańskie.

Właśnie - tylko deklaratywny katolik powie o innych katolikach, że modlą sie śpiewając Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie.

Byłem w tym roku na Komuniach. Wszyscy zadeklarowani katolicy. Prezenty: kasa, gry, wycieczki. Jakieś dewocjonalia: jedna dziewczynka Różaniec. Co drugi związek w rozpadzie, większość praktykuje tylko w Święta. Poglądy: liberalne. Może to specyfika ludzi z zachodniej Polski i dużych miast?


Pn maja 27, 2019 19:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Dyktatury XX w.
Moze i to nie tylko zachodniej.
Najbardziej z memow powyborczych spodobal mi sie pasek w TVP " Od dzisiaj wszyscy warszawiacy traca polskie obywatelstwo" :)


Pn maja 27, 2019 23:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dyktatury XX w.
proteom napisał(a):
Mimo wszystko, najbliżej ma do katolicyzmu w porównaniu do reszty partii.

I rzekł Pan: Ponieważ ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim,
Dlatego też Ja będę nadal dziwnie postępował z tym ludem, cudownie i dziwnie, i zginie mądrość jego mędrców, a rozum jego rozumnych będzie się chował w ukryciu.(Iz 29,13-14)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 28, 2019 5:33
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jest sobie szczęśliwa wyspa, na której żyją ludzie. PKB jest mały, ale i życie dość lekkie - i przede wszystkim tanie.
Nagle wyspę nawiedza straszliwa plaga moskitów oraz robactwa. Sa wszędzie, gryzą, przenoszą choroby. Kilku miejscowych przedsiębiorców buduje fabryki komarozolu - spray przeciw owadom.
Jednak ludzie, aby kupić niezbedny specyfik, muszą zarabiać. Idą więc do owych fabryk a także imają sie różnych zajęć - rzeźbią coś dla turystów, noszą im bagaże itd.

Oczywiście PKB wyspy rośnie. Ale czy ludziom żyje się lepiej?
A co zrobią ludzie po wyginięciu komarów? Czy porzucą fabryki, czy też przerzucą się na inną produkcję? Według jednej z teorii rewolucja neolityczna była spowodowana głodem. Jednakże kiedy warunki atmosferyczne się poprawiły, część rolników nie wróciła do życia myśliwsko-zbieraczego, tylko kontynuowało budowę cywilizacji.


Wt maja 28, 2019 7:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Dyktatury XX w.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Po prostu PKB to jest jeden ze wskażników. Ważny, ale nie należy go absolutyzować.


I właśnie dlatego wymyśliłem kiedyś Bad Karma Index. Im wyższy wskaźnik BKI, tym gorzej się w danym kraju urodzić jako przeciętny jego mieszkaniec (no i odwrotnie, im niższy tym lepiej). :)

BKI = (MI/LP) * 100
gdzie:
M = śmiertelność dzieci przed piątym rokiem życia (na 1000)
I = nierówność ekonomiczna: dochody górnego kwintyla w stosunku do dochodów dolnego („R/P 20%”)
L = średnia długość życia
P = PKB pc (PPP) w tys. Int$

[w nawiasie kwadratowym zaokrąglony pierwiastek z powyższego, bo może tak wygląda to lepiej, a może nie xD]

Wszelkie dane sprzed kilku lat (wymyśliłem toto w 2014 i od tamtej pory nie aktualizowałem, bo sporo przy tym roboty, za którą nikt mi nie zapłacił). :)
(Liczby z gwiazdką i w zwykłym nawiasie oznaczają, że którejś składowej wzoru nie udało mi się znaleźć, więc dawałem zamiast niej swoje przypuszczenia.)

Norwegia: 0,24 [0,5]
Islandia: (0,28*) [0,5]
Japonia: 0,34 [0,6]
Szwecja: 0,35 [0,6]
Finlandia: 0,38 [0,7]
Austria: 0,52 [0,7]
Dania: 0,54 [0,7]
Słowenia: 0,54 [0,7]
Niemcy: 0,56 [0,7]
Holandia: 0,62 [0,8]
Czechy: 0,63 [0,8]
Szwajcaria: 0,64 [0,8]
Belgia: 0,68 [0,8]
Irlandia: 0,68 [0,8]
Korea Południowa: 0,69 [0,8]
Francja: 0,79 [0,9]
Kanada: 0,85 [0,9]
Australia: 0,99 [1]
Italia: 1 [1]
Hiszpania: 1,1 [1]
Izrael: 1,12 [1,1]
Wielka Brytania: 1,17 [1,1]
Estonia: 1,39 [1,1]
USA: 1,44 [1,2]
Grecja: 1,51 [1,2]
Portugalia: 1,56 [1,2]
Nowa Zelandia: 1,61 [1,3]
Węgry: 1,61 [1,3]
Słowacja: 1,62 [1,3]
Chorwacja: 1,65 [1,3]
Polska: 1,76 [1,3]
Białoruś: 2,07 [1,4]
Litwa: 2,1 [1,4]
Arabia Saudyjska: (2,28*) [1,5]
Bośnia i Hercegowina: 4,12 [2]
Serbia: (4,16*) [2]
Łotwa: 4,4 [2]
Bułgaria: 5,07 [2]
Urugwaj: 5,99 [2]
Rumunia: 6,35 [3]
Rosja: 6,37 [3]
Macedonia: 7,07 [3]
Ukraina: 8,47 [3]
Chile: 10,91 [3]
Kazachstan: 11,38 [3]
Turcja: 11,99 [3]
Maroko: 12,92 [4]
Albania: 13,4 [4]
Meksyk: 17,48 [4]
Tunezja: 17,69 [4]
Iran: 17,88 [4]
Argentyna: 18,56 [4]
Egipt: 22,61 [5]
Algieria: 22,79 [5]
Wenezuela: 24,21 [5]
Chiny: 25,05 [5]
Jamajka: 25,14 [5]
Jordania: 29,54 [5]
Peru: 34,94 [6]
Brazylia: 35,09 [6]
Surinam: 36,32 [6]
Mołdawia: 38,87 [6]
Wietnam: 39,64 [6]
Mongolia: 40,53 [6]
Irak: (42,73*) [7]
Indonezja: 45,51 [7]
Ekwador: 51,9 [7]
Kolumbia: 55,94 [7]
Filipiny: 86,68 [9]
Gujana: (100, 23*) [10]
RPA: 116,28 [11]
Indie: 117,65 [11]
Paragwaj: 125,11 [11]
Pakistan: 181,81 [13]
Kambodża: 182,96 [13]
Korea Północna: (371*) [19]
Birma/Myanma: (480,7*) [22]
Boliwia: 503,57 [22]
Afganistan: (672,3*) [26]
Lesotho: 4110,48 (!) [64]

Mapa BKI: https://imgur.com/YmCiQvB


Wt maja 28, 2019 7:59
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w.
proteom napisał(a):
Mimo wszystko, najbliżej ma do katolicyzmu w porównaniu do reszty partii. Jaka jest jakość tego katolicyzmu - to inna sprawa. Może to wynikać z tego, że takie mamy społeczeństwo: deklaratywnie katolickie, praktycznie - w większości mocno pogańskie.

Właśnie - tylko deklaratywny katolik powie o innych katolikach, że modlą sie śpiewając Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie.[/quote]
Cytuj:
Byłem w tym roku na Komuniach. Wszyscy zadeklarowani katolicy. Prezenty: kasa, gry, wycieczki. Jakieś dewocjonalia: jedna dziewczynka Różaniec. Co drugi związek w rozpadzie, większość praktykuje tylko w Święta. Poglądy: liberalne. Może to specyfika ludzi z zachodniej Polski i dużych miast?

To specyfika wszystkich deklaratywnych katolików - we wskazanej przez Ciebie partii ilość posłanek i posłów rozwiedzionych, w kolejnych niesakramentalnych związkach, w konkubinatach i ukrytych gejów nie jest ni joty mniejsza niż w pozostałych partiach.
To dziennikarz zagorzały akolita tej partii pozwala sobie napisać papież idiota.
Komunie jak małe wesela odprawiane są podobnie we wszystkich regionach Polski...tylko u rodzin ze wspólnot, zdecydowanie mniej, albo wcale leje sie alkohol.
Tylko słowa deklaracji o wartościach chrześcijańskich głośniejsze - trafnie to ujęła w niedziele w wieczór wyborczy w studiu Polsat Kaja Godek w rozmowie przedstawicieli reprezentantek komitetów wyborczych. Posłanka PiS tylko otwierała usta jak ryba łapiąca powietrze.


Wt maja 28, 2019 8:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Małgosiaa napisał(a):
Nie bronię Gierka, tym bardziej nie bronię komuny, ale usadowianie Gierka na jednej ławce z Hitlerem, to wielka przesada.


Jeden i drugi rządzili nielegalnie i jeden i drugi doprowadzili rządzone przez siebie kraje do katastrofy. Oczywiście katastrofa sprowadzona przez Hitlera na swój kraj była o wiele większa niż katastrofa którą Gierek sprowadził na swój, ale w obu przypadkach była to katastrofa.

Hitler był najgorszą alternatywą ze wszystkich możliwych politycznych rozwiązań dla Niemiec w latach 20 i 30 XX wieku. (tak samo jak Lenin dla Rosji)

Co do Gierka, nie ma takiej pewności, ale na pewno był znacznie gorszy zarówno od poprzednika (Gomułki) jak i następcy (Jaruzelskiego)

Marek_Piotrowski napisał(a):
]Jest sobie szczęśliwa wyspa, na której żyją ludzie. PKB jest mały, ale i życie dość lekkie - i przede wszystkim tanie.
Nagle wyspę nawiedza straszliwa plaga moskitów oraz robactwa. Sa wszędzie, gryzą, przenoszą choroby. Kilku miejscowych przedsiębiorców buduje fabryki komarozolu - spray przeciw owadom.
Jednak ludzie, aby kupić niezbedny specyfik, muszą zarabiać. Idą więc do owych fabryk a także imają sie różnych zajęć - rzeźbią coś dla turystów, noszą im bagaże itd.

Oczywiście PKB wyspy rośnie. Ale czy ludziom żyje się lepiej?


Oczywiście że tak, co już podnieśli przedpiścy. Gospodarka wchodzi na wyższy poziom i się komplikuje, pojawiają się możliwości handlowe, etc...

Równie dobrze można napisać że cywilizacja chrześcijańska w XV wieku była właściwie taka sama jak egipska 3 tysiące lat wcześniej, skoro przecież przeciętnemu mieszkańcowi żyło się tak samo :roll:

Marek_Piotrowski napisał(a):
Po prostu PKB to jest jeden ze wskażników. Ważny, ale nie należy go absolutyzować.


To jakie są inne, przynajmniej nie mniej ważne?


Cytuj:
oni uczynili wiele zbrodni, ale akurat nie zdradę


Czyli jednak Kim Dzong Un i Polpot są dla Marka lepsi niż Poniatowski i Drucki - Lubecki.. :roll:

Imponujące. Ale na pewno nie do pozazdroszczenia :roll:

bert04 napisał(a):
PKB czy PKBpc mogą pokazywać chwilową siłę gospodarczą jak i chwilowy poziom szczęścia. Jestem pewien, że w złotych latach 70-tych wyspiarze z Nauru byli szczęśliwi pławiąc się w bogactwach.


Owszem, PKB per capita ma swoje wady. Najważniejszą z nich bert04 wymienił - zaburzający wpływ eksploatacji ponadprzeciętnych surowców naturalnych.

PKB można tez sztucznie "napompować" poprzez działania zupełnie bezsensowne, jak w PRL wożeniu węgla ze Śląska do centrali w Bydgoszczy, a potem prosto jak strzelił do pieców we Wrocławiu.

Ale to też jest działanie na kilka lat najwyżej.

Zresztą nie chodzi o wady PKB per capita tylko o pokazanie jakiegoś wskaźnika lepszego, tych wad pozbawionego.

proteom napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
. Po pierwsze PiSowi daleko do katolicyzmu, a po drugie: raz na zawsze zapamiętaj, że nie mam żadnych preferencji partyjnych. .

Mimo wszystko, najbliżej ma do katolicyzmu w porównaniu do reszty partii.


Przeciwnie - najdalej. PIS jest zarazem socjalistyczne i nacjonalistyczne. Obie te ideologie są bardzo cięzkimi herezjami. PIS jest zatem sektą heretycką do kwadratu. Inne partie bywają albo socjalistyczne (RAZEM, Wiosna), albo nacjonalistyczne (Konfederacja), ale tylko PIS jest jednym i drugim naraz. :evil:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt maja 28, 2019 8:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dyktatury XX w.
Palmer napisał(a):
Bad Karma Index. Im wyższy wskaźnik BKI, tym gorzej się w danym kraju urodzić jako przeciętny jego mieszkaniec (no i odwrotnie, im niższy tym lepiej). :)

BKI = (MI/LP) * 100
gdzie:
M = śmiertelność dzieci przed piątym rokiem życia (na 1000)
I = nierówność ekonomiczna: dochody górnego kwintyla w stosunku do dochodów dolnego („R/P 20%”)
L = średnia długość życia
P = PKB pc (PPP) w tys. Int$

[w nawiasie kwadratowym zaokrąglony pierwiastek z powyższego, bo może tak wygląda to lepiej, a może nie xD]


No i to jest już COŚ, jakiś konkret. Wychodzi mniej więcej rozsądnie i na pewno jest znacznie lepsze od takiego dziwactwa jak HDI, które wymyślono wyłącznie po to, żeby wykazać, że Kuba wcale nie jest mniej zajebista od USA

Ale jeszcze lepszym wskaźnikiem byłby ...bilans migracyjny. Ilu ludzi procentowo z jakich krajów migruje do jakich. Niestety nikt nie gromadzi takich zbiorczych zestawień w skali świata i byłoby to bardzo duża i ciężka robota. :-(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt maja 28, 2019 8:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dyktatury XX w.
bert04 napisał(a):
Cytuj:
Tak, oni uczynili wiele zbrodni, ale akurat nie zdradę.


Primo, z dwojga złego wolę jednak zbrodniarza, który zabija niewielu, a zdradził, niż tego, który zabija miliony lekką ręką.
A z kim dyskutujesz? Kto coś takiego mówił?
Pisałem o różnych aspektach - i w tym akurat jest tak, jak napisałem. W ogóle nie odnosiłem się do tego, która zbrodnia jest większa.
Cytuj:
Secundo, nadal nie odnosisz się do kwestii, czy między ludobójstwem a "innymi zbrodniami" jest tylko różnica ilościowa. Ale brak odpowiedzi jest też odpowiedzią.
Bo to oczywiste - pomiędzy zamordowaniem kilkunastu osób a milionów różnica jest ilościowa.

Cytuj:
Tertio, romantyzm już w XIX wieku był nieaktualny, niestety jest mocno zakorzeniony w polskiej mentalności i regularnie wygrywał z pozytywizmem.
A to a propos czego?
Cytuj:
Ostatni raz w roku 2015.
Rozbawiłeś mnie :badgrin:
PO i pozytywizm.... ale jaja....

Małgosiaa napisał(a):
Palmer napisał(a):
No tak, ma to sens, a co za tym sensem idzie należy z życia politycznego wypędzić katolików i głosować na nienawidząca Boga, Kościoła i Polski postkomunę. Już rozumiem!

Ręce opadają poniżej podłogi.
To musisz głupio wyglądać z taki opadłymi rękoma ;)
Cytuj:
Po pierwsze PiSowi daleko do katolicyzmu
Palmer pisał o katolikach i nie ma wątpliwości że ugrupowania tworzące KE wprowadziły z powrotem na scenę polityczną pogrobowców komuny oraz że atakują Kościół (niekiedy bardzo gwałtownie) i bynajmniej nie tylko za błedy. Oto zdjęcie z manifestacji, w której uczestniczyła i z której była dumna kandydatka numer jeden na gdańskiej liście Obrazek
Cytuj:
a po drugie: raz na zawsze zapamiętaj, że nie mam żadnych preferencji partyjnych.
Tak, to widać...
Cytuj:
Moją jedyną partią jest Kościół, a statutem Ewangelia.
To też widać. W sprawie aborcji zwłaszcza :(
Alus napisał(a):
Właśnie - tylko deklaratywny katolik powie o innych katolikach, że modlą sie śpiewając Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie.
Medal za najbardziej buracki tekst tygodnia.

Cytuj:
Cytuj:
oni uczynili wiele zbrodni, ale akurat nie zdradę
Czyli jednak Kim Dzong Un i Polpot są dla Marka lepsi niż Poniatowski i Drucki - Lubecki.. :roll:
[/quote]Dziwne. Taki mądry Pilaster, a nie umie czytać ;)
Niczego podobnego nie stwierdziłem.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 28, 2019 8:31
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL