Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 22:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna strona
 Dyktatury XX w. 
Autor Wiadomość
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Małgosiaa napisał(a):
Litości!!!! Stawiać Gierka w jednej grupie z Hitlerem i innymi tego typu, to wielkie przegięcie. Argumentowanie tym, że śmiał istnieć w 1953 r jest co najmniej śmieszne, zwłaszcza, że nie porusza się tu w ogóle Bieruta. Nie wiem jak Gierek funkcjonowałby w okresie stalinowskim jako przywódca partii. Nie oceniamy na zasadzie "gdyby babcia miała wąsy", a konkretny czas.
Zdaje się, że nie ma tutaj pola do dyskusji. Tak jak pilaster wielbi PKB, tak Marek i Palmer wielbią suwerenność. Zatem nikt, kto stosował politykę lojalności wobec zaborcy (św. prorok Daniel np.) nie znajdzie w ich oczach usprawiedliwienia. Gierek będzie dla nich zawsze będzie gorszy niż Kim Dzong Il z powodów pryncypialnych, których żadne argumenty nie przykryją.


Cz maja 23, 2019 8:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
@Palmer

Ręce i gacie opadają. Gierek był zbrodniarzem, bo przed jego władzą, w sporej części nawet zanim przyjechał do Polski (1948) partia będąca (współ-)poprzedniczką PZPR popełniała zbrodnie. Dlatego jest gorszy od Hitlera. Allende był zbrodniarzem, bo zapraszał Castro i, być może, ewentualnie, kto wie czy, z prawdopodobieństwem bliskim pewności, kiedyś w jakieś całkiem bliskiej przyszłości, wprowadziłby komunizm z jego całym aparatem represji. Wprawdzie nie wprowadził, ale tylko dlatego że na całe szczęście Pinochet i spółka wytępili zarazę z korzeniami. Dlatego Allende zawsze pozostanie gorszy niż Pinochet.

(Możesz mi w każdej chwili przerwać, zaprzeczyć, sprostować)

@zefciu

A Jeremiasz?

A Jezus?

A ten prawosławny patriarcha, którego imienia zawsze zapominam, który odmówił pokłonu przed posągiem jakiegoś bożka, ale pokłonił się przed obcym władcą?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz maja 23, 2019 8:20
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
bert04 napisał(a):
A Jeremiasz?

A Jezus?
Ale to tłumacz Palmerowi i Markowi, a nie mnie. Ja po prostu czytam ich wypowiedzi. A z ich wypowiedzi wynika, że władca lojalny obcemu zwierzchnictwu jest automatycznie „spalony” i nie ma sensu w ogóle dywagować, czy mógł rządzić lepiej, łagodniej, dostatniej etc.
Cytuj:
A ten prawosławny patriarcha, którego imienia zawsze zapominam, który odmówił pokłonu przed posągiem jakiegoś bożka, ale pokłonił się przed obcym władcą?
Nie wiem, o jakiego patriarchę może chodzić. Gdybyś nie mówił, że to patriarcha, to bym skojarzył św. Aleksandra Newskiego.


Cz maja 23, 2019 11:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Nie jakiemuś tam "obcemu zwierzchnictwu", tylko tej bolszewickiej bestii nienasyconej, która cały świat chciała zapędzić do obozów koncentracyjnych!


Cz maja 23, 2019 12:11
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Palmer napisał(a):
Nie jakiemuś tam "obcemu zwierzchnictwu", tylko tej bolszewickiej bestii nienasyconej, która cały świat chciała zapędzić do obozów koncentracyjnych!
O jejku. A o wzmiankowanych Babilonii, Medo-Persji, Rzymie czy Złotej Ordzie nie da się takich ładnych, poetyckich epitetów napisać?


Cz maja 23, 2019 12:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Małgosiaa napisał(a):
pilaster napisał(a):
1. Był dyktatorem i władzę sprawował nielegalnie
2. Doprowadził rządzony przez siebie kraj do katastrofy.

Tak samo jak tamci dwaj.

Znakiem tego Bierut, Ochab, Gomułka itd. sprawowali legalną władzę


A gdzie pilaster tak napisał? Tak samo byli dyktatorami. Ale Gomułka czy Jaruzelski rządzili od Gierka znacznie lepiej. Ochab rządził za krótko, żeby coś orzec, a Bierut to nie była żadna władza, bo żadnych istotnych decyzji samodzielnie nie podejmował. Za jego czasów Polską zarządzano bezpośrednio z Moskwy. Dopiero od 1956 roku władcy PRL mieli pewien (spory) zakres suwerenności i w ramach tego zakresu można ich rozliczać.

Cytuj:
powinieneś usadowić w tym miejscu także obecną władzę, bo nieuchronnie prowadzi kraj do przepaści.


Przecież posadowił pilaster. :roll:

bert04

Cytuj:
w świecie pilastra liczą się autostrady i samochody. A ludzie, cóż, produkują i używają, rodzą się i umierają. I tyle. To że jedni umierają z przejedzenia a inni za opowiadanie politycznych dowcipów jest statystycznie nieistotne dla wysokości PKB, choć może wpływać na PKBpc.


Poniekąd. Chociaż jednak tak się jakoś dziwnie składa, że tam gdzie ludzie umierają za opowiadanie politycznych dowcipów, to nie uświadczysz ani autostrad ani samochodów. :)

Te czynniki nie są niezależne, zatem nie ma sensu rozpatrywać ich osobno.

Cytuj:
co we władzy Gierka było nielegalne?


To, że jego władza nie przestrzegała prawa, także tego, które sama wprowadziła.

Wg konstytucji PRL władza należała do ludu pracującego miast i wsi, który ją sprawował poprzez demokratyczne wybory organów państwa.

Było tak za Gierka?

Cytuj:
"Gierek gorszy od Hitlera", to brzmi ciekawie.


Żadnej takiej tezy pilaster nie stawiał. :roll:

Ruina sprowadzona na Polskę przez Gierka ani się umywała do ruiny sprowadzonej na Niemcy przez Hitlera. Zatem owszem, Hitler był gorszy od Gierka. Nie oznacza to jednak że Gierek był dobry.

Marek_Piotrowski

Cytuj:
Hitler i Castro przynajmniej nie zdradzili swojego kraju


Doprawdy? Jak wyglądały Niemcy na początku rządów Hitlera i na końcu? Jak wyglądała Kuba na początku rządów Castro a jak na końcu?

Jak wyglądała Polska na początku rządów Gomułki/Gierka/Jaruzelskiego, a jak na końcu?

Palmer napisał(a):

Ktokolwiek dobre słowo o jakiejkolwiek formie komunizmu powie


W zasadzie nie jest znany pilastrowi ani jeden przykład, w którym zaprowadzenie w danym kraju komunizmu byłoby dla niego lepsze niż ewentualne dostępne wtedy alternatywy. :(

Ale może ktoś taki przykład znajdzie i poda. :roll:

Cytuj:
Odnośnie "obrony Pinocheta": nie mam zamiaru go bronić.


Bo on akurat broni się sam. Gdyby nie Pinochet, to Chile wyglądałoby dzisiaj jak Wenezuela, a nie jak Chile właśnie, czyli najbardziej rozwinięty kraj latynoamerykański, nieodróżnialny od europejskich.

Rezultat rządów Pinocheta

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz maja 23, 2019 12:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Chodziło mi o to, że nie mam zamiaru bronić jego ostrych metod, bo nawet gdyby to co o nim mówi lewicowa propaganda podzielić przez 10, to i tak z etycznego punktu widzenia facet przegiął...

Oczywistym jest, poza tym, że Pinochet uratował Chile przed prawdziwym bagnem.


Cz maja 23, 2019 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
zefciu napisał(a):
Tak jak pilaster wielbi PKB,


Nie tylko PKB. Także IEF, CPI, EPI, listę szanghajską., etc...

Zresztą proszę podać jakikolwiek inny sposób oceny jakości rządów w danym kraju, byle obiektywny i mierzalny.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz maja 23, 2019 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Alus napisał(a):
bert04 napisał(a):
Bez urazy za powyższe. A tak na marginesie, co we władzy Gierka było nielegalne? Oprócz tego, że był "zwykłym posłem" i "zwykłym członkiem Rady Państwa"?

Cytuj:
Był członkiem okupacyjnych władz, poddanych sowieckiemu okupantowi. Tym samym popełnił zdradę główną.
Podobnie zresztą jak Bierut czy - w mniejszym stopniu, jako minister - na przykład Kwaśniewski.

Podobnie jak wszyscy przywódcy państw demoludów sprzedanych Stalinowi w Teheranie i Jałcie :(
Tak.
bert04 napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jeśli idzie o zbrodniczość, różnica jest jedynie ilościowa, nie jakościowa. Poważna, ale jednak tylko iliściowa.


Więc nadal brniesz w tezę, że między Holocaustem a, niech będzie, Radomiem, jest tylko różnica ilościowa?
Zacytuj gdzie tak napisałem, to się będę tłumaczył :mrgreen:
Z własnych wymysłów tłumacz się sam, zamiast przypisywać je mi.

Cytuj:
Cytuj:
Jeśli idzie o stosunek do włąsnego państwa, to Hitler i Castro przynajmniej nie zdradzili swojego kraju, utrzymując go w poddaniu okupantowi.


"Gierek gorszy od Hitlera", to brzmi ciekawie.
Tego też nie napisałem.

Cytuj:
Nawet jeżeli nie to miałeś na myśli, można to tak odczytać.
Aha, Marek nie napisał, ale bert będzie dyskutował z tym, co się bertowi skojarzyło. Więc niech sobie bert "dyskutuje" sam z sobą.



Cytuj:
Marek_Piotrowski napisał(a):
bert04 napisał(a):
Bez urazy za powyższe. A tak na marginesie, co we władzy Gierka było nielegalne? Oprócz tego, że był "zwykłym posłem" i "zwykłym członkiem Rady Państwa"?

Był członkiem okupacyjnych władz, poddanych sowieckiemu okupantowi. Tym samym popełnił zdradę główną.
Podobnie zresztą jak Bierut czy - w mniejszym stopniu, jako minister - na przykład Kwaśniewski.


Tyle że akurat Gierek "zalegalizował" ten wasalistyczny stosunek, wpisując go do ówczesnej Konstytucji. Zresztą, te odwołania były już w oryginale z roku 1952, tyle że w preambule.
Nieistotne. Sprawował władzę z nadania i dla korzyści okupanta.
Małgosiaa napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jeśli idzie o zbrodniczość, różnica jest jedynie ilościowa, nie jakościowa. Poważna, ale jednak tylko iliściowa.
Proszę więc wskazać osoby zagzowane, polewane wrzącym woskiem, zmuszane do niewolniczej pracy za miskę zupy ze zgniłej brukwi i kromki czarnego, gliniastego chleba jako porcji dziennej.
Wygląda na to Małgosiu, że nie rozumiesz drukowanego, oraz takich pojęć jak "ilościowa" i "jakościowa". To niestety utrwala moje zdanie o (...gryze się w język).

Palmer napisał(a):
Odnośnie "obrony Pinocheta": nie mam zamiaru go bronić.
Mogę tylko powiedzieć, że dowolny komunistyczny kacyk na jego miejscu, w razie triumfu "rewolucji" (która by triumfowała gdyby Pinocheta i pinochetystów nie było), byłby stokroć gorszym katem własnego narodu.
Dobrze napisane.
Alus napisał(a):
Wskazywanie Stalina i systemu komunistycznego jako większego mordercy niż Hitler to zabawa dzieci w piaskownicy.
Liczba ofiar II wojny światowej na świecie, czyli Hitlera, kształtuje się na poziomie ponad 60 milionów ; liczba wszystkich ofiar Stalina i komunizmu od 1917r do końca XXw określana jest na 90-100 milionów.
"Wydajność" zatem jednakowa :(
Serio? 30-40 milionów trupów się nie liczy?
Cytuj:
Cytuj:
Hitler i Castro przynajmniej nie zdradzili swojego kraju
Doprawdy? Jak wyglądały Niemcy na początku rządów Hitlera i na końcu? Jak wyglądała Kuba na początku rządów Castro a jak na końcu?
A co ma wspólnego jakość rządów ze zdradą kraju? Niejeden zdrajca był sprawnym administratorem

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz maja 23, 2019 13:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
I jeszcze:

Rezultat rządów Jaruzelskiego

Rezultat rządów Hitlera

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz maja 23, 2019 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Marek_Piotrowski napisał(a):
A co ma wspólnego jakość rządów ze zdradą kraju?


Złe rządy są równoznaczne ze zdradą kraju, tym bardziej jeżeli zła ich jakość pochodzi ze złej woli (a nie np nieudolności)

Dobre rządy są równoznaczne z patriotyzmem wobec kraju.

Dla Marka Piotrowskiego na ten przykład Lenin czy Kim Dzong Il nie są "zdrajcami", a taki Drucki-Lubecki, czy Stanisław Staszic są. :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz maja 23, 2019 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Palmer napisał(a):
Ktokolwiek dobre słowo o jakiejkolwiek formie komunizmu powie (co gorsza: napisze!, bo "verba volent") bierze na siebie współodpowiedzialność za setki milionów morderstw.

Formą komunizmu był np. fikcyjny ustrój opisany przez Platona w dziele "Państwo".
Inną formą komunizmu była rzeczywista wspólnota chrześcijan opisana w Dziejach Apostolskich.
Ja napiszę DOBRE SŁOWO o wspólnocie chrześcijańskiej w I wieku n.e.
Więc czy jestem współwinny np. zbrodniom dokonanym przez Stalina, który dokonywał zbrodni nie w imieniu i interesie komunizmu, tylko w interesie: swoim, swoich poglądów, swojej partii?


Cz maja 23, 2019 13:46
Zobacz profil
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
pilaster napisał(a):
Doprawdy? Jak wyglądały Niemcy na początku rządów Hitlera


Bardzo źle

Cytuj:
i na końcu


Jeszcze gorzej

Ale co to ma do rzeczy? Skoro, Hitler przynajmniej przez jakiś czas sprawił że ludziom żyło się lepiej


Cz maja 23, 2019 13:49
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Alus napisał(a):
Wskazywanie Stalina i systemu komunistycznego jako większego mordercy niż Hitler to zabawa dzieci w piaskownicy.
Liczba ofiar II wojny światowej na świecie, czyli Hitlera, kształtuje się na poziomie ponad 60 milionów ; liczba wszystkich ofiar Stalina i komunizmu od 1917r do końca XXw określana jest na 90-100 milionów.
"Wydajność" zatem jednakowa :(

Cytuj:
Serio? 30-40 milionów trupów się nie liczy?

Mam podać definicję wydajności?
Hitler wymordował 60 milionów w 12 lat.
Gdyby przemnożyć liczbę ofiar przez 5,5 raza dłużej trwający system komunistyczny, liczby ofiar kształtowałyby się w okolicy 600 milionów.
Który zatem system był wydajniejszy w okrucieństwie i rzeziach?
Zastosowałam typowe gdybanie gdyby Aliende nadal rządził, Peru wyglądałoby dziś jak Wenezuela...gdyby babcia miała wąsy.....


Cz maja 23, 2019 13:50
Post Re: Dyktatury XX w - wydzielony z "Pedofilia temat do rozmow
Cytuj:
Ale co to ma do rzeczy? Skoro, Hitler przynajmniej przez jakiś czas sprawił że ludziom żyło się lepiej

Gierek także i nadal wieś go chwali, usiłują mu stawiać pomniki, a w każdą rocznicę śmierci mogiła jest obsypana stosami kwiatów.


Cz maja 23, 2019 13:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL