Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
Cytuj:
A ta maksyma tyczy jedynie jednej opcji politycznej????


Dotyczy grzesznych ludzi z różnych opcji politycznych i wszystkie wymieniłem.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt wrz 27, 2019 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
Część posłów opozycji głosowała za życiem.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt wrz 27, 2019 10:25
Zobacz profil
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
pom napisał(a):
poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20

Mt 7,15-20
15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.



W głosowaniu nad ustawą „Zatrzymaj aborcję” udział wzięło 418 posłów. Przeciwko odrzuceniu obywatelskiej inicjatywy w pierwszym czytaniu głosowało 277 osób. Za odrzuceniem projektu głosowało 134 posłów. Wstrzymało się 7, w tym jeden z PiS.
Przeciwko życiu, głosowało 107 posłów z Platformy Obywatelskiej, 21 z Nowoczesnej, 2 z PSL oraz 4 z Unii Europejskich Demokratów.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/g ... ciu-lista/


Jeżeli chodzi o kwestię aborcji to rząd jest zły. A opozycja tragiczna. Kościół Katolicki ma jeszcze 4 lata żeby przygotować się na nadejście lewicy, która zalegalizuje aborcję na życzenie, i różnej maści dewiacje


Pt wrz 27, 2019 10:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
Platforma Obywatelska po wyborach miała 138 posłów, nie dotarłem ilu miała w chwili głosowania.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_pa ... _2015_roku

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt wrz 27, 2019 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
Cytuj:
Dotyczy grzesznych ludzi z różnych opcji politycznych i wszystkie wymieniłem.


Pominąłem z klubów parlamentarnych Kukiz`15, który głosował za życiem.

Cytuj:
Jeżeli chodzi o kwestię aborcji to rząd jest zły. A opozycja tragiczna. Kościół Katolicki ma jeszcze 4 lata żeby przygotować się na nadejście lewicy, która zalegalizuje aborcję na życzenie, i różnej maści dewiacje


Także uważam, że PiS jest w tej sprawie za miękki.

Mi się wydaje, że PiS się rzeczywiście przestraszył utraty części elektoratu i główny akcent położył teraz nie na zakazach, a na promowaniu życia i katolickiego modelu rodziny.

Lewica sama rządzić nie będzie chyba już nigdy, ale miałką Platformę Obywatelską (w moim odczuciu) jest wstanie nakłonić przy wspólnych rządach do liberlizacji przepisów w sprawie aborcji. Należy tu przypomnieć, że jedyny raz w historii Polski aborcja była legalna „na żądanie” w okresie okupacji hitlerowskiej i prawo to obowiązywało w latach 1943–1945.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aborcja_w_Polsce

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So wrz 28, 2019 6:01
Zobacz profil
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
Cytuj:
Mi się wydaje, że PiS się rzeczywiście przestraszył utraty części elektoratu i główny akcent położył teraz nie na zakazach, a na promowaniu życia i katolickiego modelu rodziny.

Zwłaszcza te rzesze prominentnych posłów i działaczy PiS (średnio co trzeci) pozostający w kolejnych związkach, najbardziej promują katolicki model rodziny.


So wrz 28, 2019 6:59
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
pom napisał(a):
Cytuj:
A ta maksyma tyczy jedynie jednej opcji politycznej????


Dotyczy grzesznych ludzi z różnych opcji politycznych i wszystkie wymieniłem.

Rozumiem, że ty jesteś bez grzechu, nie wiem tylko z jakiej opcji politycznej.

Czy nie jest tak, że decyzja o ewentualnej aborcji dotyczy w y ł ą c z n i e kobiety? Czyż nie ona ponosi konsekwencje zbliżenia z osobnikiem, który do takiej decyzji swoją postawą ją niejako przymusił?
Czyżbyś nie wiedział że i faceci w sutannach czynią podobnie - dając pieniądze na aborcje swoim kochankom? Może to i fikcja z filmu "Kler" p. Smarzowskiego, jednak skądś zaczerpnął inspirację. Czyż nie z życia?

Nie wierzę, że kobiety dopuszczają myśl o aborcji ot tak sobie. Co takiego musi się wydarzyć, że rozważają możliwość aborcji?
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?


So wrz 28, 2019 7:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
Believing napisał(a):
Czy nie jest tak, że decyzja o ewentualnej aborcji dotyczy w y ł ą c z n i e kobiety?


Tylko Bóg jest Panem życia i śmierci.
Grzesznikami jesteśmy wszyscy, także i ja. Nie oceniam tych osób nie znając czynów. Nie potępiam. Ale chcę by w mojej Ojczyźnie było prawo chroniące życie od poczęcia do naturalnej śmierci. I nie będę głosował na partie dążące do liberalizacji aborcji.

KKK 2258 "Życie ludzkie jest święte, ponieważ od samego początku domaga się «stwórczego działania Boga» i pozostaje na zawsze w specjalnym odniesieniu do Stwórcy, jedynego swego celu. Sam Bóg jest Panem życia, od jego początku aż do końca. Nikt, w żadnej sytuacji, nie może rościć sobie prawa do bezpośredniego niszczenia niewinnej istoty ludzkiej" (Kongregacja Nauki Wiary, instr. Donum vitae, Wstęp, 5).

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Ostatnio edytowano So wrz 28, 2019 8:17 przez pom, łącznie edytowano 1 raz



So wrz 28, 2019 8:10
Zobacz profil
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
Liberalizację w programie ma jedynie lewica, PO + PiS + PSL uznają status quo i nie zamierzają tego zmieniać. Zatem pozostaje Ci jedynie Konfederacja.


So wrz 28, 2019 8:17
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
pom napisał(a):
Tylko Bóg jest Panem życia i śmierci.

I tego się trzymaj!
Żaden polityk, człowiek, mężczyzna czy kobieta.

Jednak nie zastanowiłeś się, dlaczego kobiety podejmują decyzję o aborcji? A może warto by było?

pom napisał(a):
KKK 2258 "Życie ludzkie jest święte

Zatem co takiego musi się wydarzyć, że człowiek plugawi świątynię?

pom napisał(a):
Ale chcę by w mojej Ojczyźnie było prawo chroniące życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

Idź do szpitala na oddział opieki paliatywnej. Idź do domu starców i przypatrz się warunkom w jakich starzy ludzie żyją/wegetują. Idź na przeciętną porodówkę i zobacz w jakich warunkach przychodzi na świat życie poczęte.

Powiem ci jedno, w naszej ojczyźnie święte jest t y l k o życie poczęte.


So wrz 28, 2019 8:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
Cytuj:
Pod koniec stycznia na konwencji "Kobieta, Europa, Polska" Platforma Obywatelska i Inicjatywa Polska zadeklarowały walkę o prawa kobiet. Podpisano wówczas tzw. "Deklarację Styczniową", w której znalazło się wiele postulatów - do tej pory kojarzonych głównie z lewicą - m.in. refundacja antykoncepcji i zabiegów in vitro, edukacja seksualna oraz wprowadzenie w szkołach nauczania o prawach osób LGBT.


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... o-aborcji/

https://platforma.org/aktualnosci/deklaracja-styczniowa

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So wrz 28, 2019 8:27
Zobacz profil
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
I wszystko jasne. Polityczna propaganda.

Zastanawiałeś się jakie ty masz owoce swojego życia?
Może warto zacząć od podstaw, od siebie? I zdać sobie pytanie kim jestem, po co żyję, dokąd zmierzam? Może wówczas będziesz mógł napisać - po owocach mnie poznacie.
Ale zawsze łatwiej jest roztrząsać ich niż własne.
Kłania się przypowieść o belce w oku.

Ojczyznę wymarzoną zobaczysz, jeśli zaczniesz od siebie.


So wrz 28, 2019 8:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
Ja dążę do Świętości. Staram się jak mogę, ale mam sporo problemów. np trudno znoszę cierpienia, często grzeszę grzechem zaniedbania. Ale liczę na miłosierdzie Boże i staram się poprawiać.

Ojczyznę wymażoną zobaczę w Niebie, jak mi Bóg pozwoli. :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So wrz 28, 2019 8:56
Zobacz profil
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
pom napisał(a):
Ojczyznę wymażoną zobaczę w Niebie, jak mi Bóg pozwoli.


https://www.youtube.com/watch?v=wS1z5VcdA3E

pom napisał(a):
Ja dążę do Świętości.

To może skup się na tym. A wtedy niebo przyjdzie do ciebie, i nie będziesz musiał marzyć.


So wrz 28, 2019 9:32

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: poznacie ich po ich owocach Mt 7,15-20
@Believing jesteś satanistą? Największe kłamstwo szatana , to takie że nie ma Nieba
drugie w kolejności, że nie ma piekła

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 28, 2019 9:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL