Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
Taśmy Neumanna - cyniczna gra polityków Platformy Obywatelskiej.


https://www.tvp.info/44676278/brudna-po ... y-neumanna

Te taśmy (dzisiaj ujawnione), nagrania jednego z uczestników spotkania (spotkanie Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej z Tczewa), które odsłaniają kulisy brutalnej politycznej gry wewnątrz PO zdradzając cynizm Platformy Obywatelskiej pokazują to co czuję już od dawna. Najbardziej stresuje mnie w PO to, że kłamstwo jest ich normalnym narzędziem w walce politycznej. Lewica przykładowo nie jest całkowicie z mojej bajki, ale niektórzy jej reprezentanci widać, że wierzą w to co mówią. W PO widzę głownie cynizm i kłamstwo, zero patriotyzmu do własnej Ojczyzny i brak wspierania wartości katolickich.

Neuman napisał(a):
– Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę.
...
– Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k***a, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego [znaczenia]. Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach.

Poseł Neumann zapewnia, że partia stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem. Warunek jest jeden: członkostwo w Platformie Obywatelskiej.
Neuman napisał(a):

– Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt paź 04, 2019 8:18
Zobacz profil
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
TVP wyciaga przed wyborami starocie i to tylko z jednej strony, a pom zaklada temat po temacie z ekscytacji.
Otwarte klamstwa i chamstwo PiS ci nie przeszkadza. Rzadowi miernot ufasz bezmysl.. bezgranicznie.
No to ufaj dalej.
Na razie swoja obsesja anty-PO zasmiecasz forum iloscia watkow.


Pt paź 04, 2019 8:27
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
Kael
Taśmy są faktem. A to kto ujawnił No przecież telewizja rządowa. W TVN na pewno by się to nie pojawiło.
Pytanie o zawartość na taśmach. Sprawa jest poważna a ty robisz adpersonam. Próbujesz zaatakować kogoś kto przynosi złe informacje. A sprawa jest poważna. To co mówi jest w moim odczuciu dyskwalifikujące polityka. To ze pojawia się w końcówce kampanii to standard polskiej polityki. Taki mamy klimat.

Taśma pokazuje kilka rzeczy.
1. Sposób traktowania w PO osób z zarzutami. To dla nich materiał na sposób walki i bedą osoby takie bronić co jest w Państwie prawa niedopuszczalne. W demokracjach zachodnich taki polityk byłby skończony i musiałby się poddać do dymisji i zniknąć z życia publicznego. Przy okazji dowiedzieliśmy się ze na Adamowicza były mocne dowody i jego nie chcieli bronić co zreszta było widać w kampanii samorządowej po tekstach w GW i wypowiedziach polityków PO w rożnych mediach głownie jednak w TVN
2. Sposób traktowania w PO osób które im sprzyjają. Traktowanie osób z KODu pokazuje ze dla nich są oni tylko mięsem armatnim.
3. Sposób traktowania wyborców jako głupków i trzeba tylko przedstawić jako atak PiS na ludzi szlachetnych.
4.Jak można ufać „przyjaciołom” z partii. Nagranie zostało zrobione na spotkaniu zamkniętym najpewniej przez kogoś blisko związanemu z panem SN. A to oznacza ze zbierają na siebie haki i to oznacza ze w PO jest jakaś wojna wewnętrzna i ktoś chciał go usunąć. Pewnie za jakiś czas dowiemy się kto ża tym stoi.

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka ... -info.html


Pt paź 04, 2019 9:14
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
Może mi profesjonalizm i obiektywność telewizji rządowej (dobrze piszesz. Publiczna już dawno nie jest, tylko obywatele i tak muszą premie Kurskiwgo finansować) umknęła.
Czy puściła ona także "taśmy Kaczyńskiego"?


Pt paź 04, 2019 9:28
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
Kael ale nie sprowadzaj tematu na offtop.
Ja mam negatywne zdanie o dwóch partyjnych telewizjach. Nie ufam ani TVN (im od dawna tak mniej więcej od 2005 roku) ani TVP (tej po telefonie Leszka Millera żeby zdjąć jakiś program na żywo bo zagrażał SLD) Po przejęciu przez PiS nic się nie zmieniło. A nie zmieniło się propaganda zaczęła być tak widoczna że odrzuca. KONIEC OFFTOPU
Kael napisał(a):
Czy puściła ona także "taśmy Kaczyńskiego"?
Nie mam pojęcia. O tych taśmach dowiedziałem się z innego źródła. Masz link w poprzednim poście.
Mnie nie interesuje kto to podał ale co jest tam zawarte.


Pt paź 04, 2019 10:29
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
Nagrany Neuman skrycie mówił o trybie postępowania wszystkich polskich partii, co senator Bobko powiedział głośno - Myśmy dostali, jak zwykle, instrukcje. Obyczaj jest taki, ze nikt nie pyta.
https://koduj24.pl/senator-pis-marszale ... itycznych/


Pt paź 04, 2019 10:58

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
Neumann przed kamerami:
''Do słów o. Ludwika Wiśniewskiego odniósł się w niedzielę na antenie TVN24 szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Te słowa padły na mszy, na pogrzebie Pawła Adamowicza, który przez ostatnie kilka lat był hejtowany, pomawiany przez służby państwa, publiczną TV, partyjną dzisiaj. To wszystko doprowadziło w końcu do tragedii i warto mieć ten kontekst - powiedział.''
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka ... grzeb.html

Gdy nikt nie widzi:
'' Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach.
''

Ciekawe o jakie tu maega twarde rzeczy chodzi. Z przekazu medialnego co innego wychodziło i wszyscy uwierzyli. Pochowany w miejscu szczególnym.
Chyba trudno znalezć w świecie polityki ludzi szczerych i uczciwych. Różnego rodzaju oszuści znajdują posłuch i zrozumienie wśród zmanipulowanego elektoratu i będą ich usprawiedliwiać za wszelką cenę.

A gdybyśmy poznali więcej prawdy, to ci panowie wyszkoleni w manipulacjach i praniu mózgów musieliby się zająć wypasem owiec i baranów.


Pt paź 04, 2019 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 07, 2019 14:55
Posty: 3
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
Czy postępowanie telewizji rządowej wespół z partią PIS, które ochoczo kreują się na obrońców wartości chrześcijańskich, nie jest w istocie działaniem antychrześcijańskim ?

Istnieje coś takiego jak grzech obmowy. W przypadku taśm Neumana, wydaje mi się, że ujawnianie ich jest grzechem ciężkim.

Zdobywanie głosów poprzez niszczenie (dobrego imienia) człowieka oraz gorszenie opinii publicznej, to są standardy chrześcijańskie ? Czy raczej nihilizm, o którym wspominał Kaczyński.


Pn paź 07, 2019 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
To są standardy walki politycznej. Wcześniej mieliśmy do czynienia z taśmami Kaczyńskiego. No cóż w polityce to są same brudy.
Najlepiej aby osoby publiczne postępowały tak aby żadne taśmy ich nie mogły zniesławić.

Poza tym to jego kolega z PO go nagrał i udostępnił telewizji.


Pn paź 07, 2019 15:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
pom napisał(a):
A mnie najbardziej martwi ta sprawa.

Cytuj:
"Kasta" zawsze pomoże? Neumann zapewnia: Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami


https://wpolityce.pl/polityka/466683-ne ... d-wyborami

Czy to przejęzyczenie?

Cytuj:
Sławomir Neumann:… Reszta to są goście, którzy mogą trafić do sądu z aktem oskarżenia, a sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami.Żadnej. Przez rok nie zrobią ku*a nic. Będą prowadzić sprawy – i chj.


To jest więcej niż niepokojące i wymaga naprawdę bardzo gruntownej reformy Sądownictwa w Polsce. To mi pachnie masonerią.


Natomiast ten fragment jest bardzo niepokojący i cuchnie mi tu masonerią.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn paź 07, 2019 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 07, 2019 14:55
Posty: 3
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
katon napisał(a):
To są standardy walki politycznej.

Przyznasz, że wysoce niemoralne?
katon napisał(a):
Poza tym to jego kolega z PO go nagrał i udostępnił telewizji.

To jedno, ale rozumiem, że zmusił Kurskiego do publikacji tych nagrań ? :)


Pn paź 07, 2019 15:42
Zobacz profil
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
emetryt napisał(a):
Czy postępowanie telewizji rządowej wespół z partią PIS, które ochoczo kreują się na obrońców wartości chrześcijańskich, nie jest w istocie działaniem antychrześcijańskim ?

A możesz dokładniej co jest takiego antychrześcijańskiego?
emetryt napisał(a):
Istnieje coś takiego jak grzech obmowy. W przypadku taśm Neumana, wydaje mi się, że ujawnianie ich jest grzechem ciężkim.

To może zacznijmy od obmowy.
Cytuj:
Obmowa

Inną formą grzesznego wyjawiania prawdy jest obmowa. Polega ona na ujawnianiu – bez obiektywnie ważnej przyczyny – wad i błędów drugiego człowieka osobom, które o tym nie wiedzą (por. KKK 2477)..

Teraz możesz wykazać ze TVP nie miała obiektywnie ważnej przyczyny. Bo dziennikarstwo to misja. Misja informacyjna. Ma rzetelnie informować o tym co się dzieje. Przynajmniej w założeniach jest misja. A teraz poproszę o udowodnienie ze ujawnienie tych taśm to coś złego.
Na tej samej podstawie można by było zanegować ujawnienie taśm Rywina i była cała afera, taśm Oleksego co Gudzowaty nagrał i ujawnił, taśm z Sowy, taśm Kaczyńskiego. Jak negujemy wszystko.

emetryt napisał(a):
Zdobywanie głosów poprzez niszczenie (dobrego imienia) człowieka oraz gorszenie opinii publicznej, to są standardy chrześcijańskie ? Czy raczej nihilizm, o którym wspominał Kaczyński.

Należałoby wykazać ze niszczono dobre imię Neumana.
Ujawnienie prawdy o tym co mówił nie jest niszczeniem dobrego imienia a informowaniem o pewnych standardach istniejących w PO. Tak samo jak swojego czasu Michnik ujawnił taśmy z Rywinem i rozpoczęła się wielka zadyma. I tez można by powiedzieć ze Michnik zniszczył dobre imię Rywina. Co jest oczywista bzdura. W przypadku Rywina było pokazane jak kupowało się ustawy a w przypadku Neumana mamy do czynienia z ukazaniem jak chroni się osoby które maja zarzuty. Jak manipuluje się wyborcami i jak się pogardza mięsem armatnim jaki są ludzie z KODu.


Pn paź 07, 2019 15:50
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
Tak naprawde, to Neumann prywatnie sobie cos gadal, a niejaki Banas, stojacy na strazy praworzadnosci i majacy prawo skontrolowac kazdego, kpi do dzis z przyzwoitosci, prawa i swojego urzedu.
Nikomu z oburzonych na Neumanna to nie przeszkadza, ze kontroluje Polske kumpel przestepcy, ktory robil ciemne interesy z polswiatkiem? Naprawde? Takie macie standardy?


Pn paź 07, 2019 16:17

Dołączył(a): Pn paź 07, 2019 14:55
Posty: 3
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
Jockey napisał(a):
Teraz możesz wykazać ze TVP nie miała obiektywnie ważnej przyczyny. Bo dziennikarstwo to misja. Misja informacyjna.

Neuman na tych taśmach nie zrobił nic sprzecznego z prawem. Taśmy przedstawiają jedynie jego metody działania i sposób postępowania.
Również obmowa – która jest mówieniem prawdy – narusza przykazanie miłości bliźniego, ponieważ godzi w naturalne prawo człowieka do czci, do dobrego imienia i szacunku
Ingerencja środków społecznego przekazu w prywatne życie osób zaangażowanych w działalność polityczną lub publiczną powinna być potępiona, o ile narusza ich intymność i wolność." (KKK 2492)

Jockey napisał(a):
Należałoby wykazać ze niszczono dobre imię Neumana.

„Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!” (Mt 7,12)
„Poszanowanie dobrego imienia osób zabrania jakiegokolwiek niesprawiedliwego czynu lub słowa, które mogłyby wyrządzić im krzywdę (KPK, kan. 220).” (KKK 2477).


Tak naprawdę to osoby publikujące to nagranie, muszą same w swoim sumieniu odpowiedzieć jakimi motywami kierowali się przy udostępnianiu tych taśm. Dobrem wspólnym czy chęcią zemsty i odwetu ?


Pn paź 07, 2019 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Taśmy Neumanna - cyniczna gra Platformy Obywatelskiej
Ciąg dalszy blogu wyborczego pom-a

pom napisał(a):
Najbardziej stresuje mnie w PO to, że kłamstwo jest ich normalnym narzędziem w walce politycznej.


Mnie bardziej stresuje, że podsłuchy są normalnym narzędziem w walce politycznej. Oczywiście ktoś może błędnie założyć, że partia nie-podsłuchiwana nie kłamie. Z drugiej strony w PiS jedynym bardziej znanym podsłuchem w PiS było nagranie przez szwagra prezesa, więc wszystko w rodzinie.

________________________


Jockey napisał(a):
1. Sposób traktowania w PO osób z zarzutami. To dla nich materiał na sposób walki i bedą osoby takie bronić co jest w Państwie prawa niedopuszczalne.


Bronienie człowieka jest niedopuszczalne? Pardon, to tylko w ZSRR adwokat musiał się odcinać od osoby bronionej, w państwach prawa istnieje prawo do obrony, domniemanie niewinności i inne bzdety.

Cytuj:
W demokracjach zachodnich taki polityk byłby skończony i musiałby się poddać do dymisji i zniknąć z życia publicznego.


Ach nie wiem, w sumie nawyzywał, naprzeklinał, ale nic karalnego tam nie wyczytałem. W Austrii wicekanclerz chciał sprzedawać (domniemanej) córce ruskiego oligarchy gazetę za wsparcie wyborcze, ale to jednak inna kategoria przewinienia. IMHO.

Cytuj:
Przy okazji dowiedzieliśmy się ze na Adamowicza były mocne dowody i jego nie chcieli bronić co zreszta było widać w kampanii samorządowej po tekstach w GW i wypowiedziach polityków PO w rożnych mediach głownie jednak w TVN


Chronologia się kłania. Adamowicz od 2015 r. zawiesił prawa członkowskie w PO, AFAIK wygasło ono niedługo później, więc nasz Neumann nie musiał już czuć żadnej partyjnej lojalności i wieszać psy ile wlezie. Poza tym wiarygodność naprutego działacza, no wiesz, taka sobie. Ale to już kwestia gustu.

Cytuj:
2. Sposób traktowania w PO osób które im sprzyjają. Traktowanie osób z KODu pokazuje ze dla nich są oni tylko mięsem armatnim.


O ile wiem, nagranie jest z końca roku 2017, po aferze Kijowskiego, kiedy KOD był już cieniem czasów pierwszego zrywu. A po odjęciu wulgaryzmów, teza się zgadza, ruch bez organizacji zapleczowej staje się nieuporządkowanym zbiorowiskiem ludzi, kłócących się o rachunki za catering.

Cytuj:
3. Sposób traktowania wyborców jako głupków i trzeba tylko przedstawić jako atak PiS na ludzi szlachetnych.


Ach, ja raczej wyczytałem, że ludzie i tak odbiorą to jako atak PiS na ludzi szlachetnych, bez potrzeby jakichś specjalnych akcji. Zresztą, akurat w tej kwestii symetryzm jest idealny, ataki na PiS są odbierane przez elektorat PiS identycznie. W obecnym klimacie politycznym tutaj już nawet nie trzeba nic robić.

Cytuj:
4.Jak można ufać „przyjaciołom” z partii. Nagranie zostało zrobione na spotkaniu zamkniętym najpewniej przez kogoś blisko związanemu z panem SN. A to oznacza ze zbierają na siebie haki i to oznacza ze w PO jest jakaś wojna wewnętrzna i ktoś chciał go usunąć. Pewnie za jakiś czas dowiemy się kto ża tym stoi.


Tak, u Sowy też pewnie się nawzajem podsłuchiwali, motyla noga. A Marek Falenta ma jakieś urojenia, że działał "w sprawie".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn paź 07, 2019 16:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL