Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wyborach 
Autor Wiadomość
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Kael napisał(a):
Widac poszedl tam dla kariery. Bo Opus Dei ma strukture elitarna i tajna, "dla wtajemniczonych" i werbuja czlonkowie prywatnie. Taka katolicka masoneria.


Tak tak, i dlatego założyciel Opus Dei jest święty


Śr paź 09, 2019 15:44
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
subadam napisał(a):
Dokladnie tak jest.

A jakieś dowody na poparcie tej prawdy objawionej?


Śr paź 09, 2019 19:08
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Jockey napisał(a):
No to na rynku dla katolika pozostaje Konfederacja, PSL i PiS

Jakie to szczęście, że obywatel ma większe możliwości, do tego z gwarancją wyboru według własnego światopoglądu i sumienia.
Mam nadzieję, że co poniektórzy katoliccy hierarchowie przetrą oczęta ze zdumienia, jak okaże się, że jedynie słuszna partia nie wygra wyborów w takim stopniu, jak tego oczekują.
To że w tym uciemiężonym kraju żyje statystycznie ponad 90% katolików, jeszcze nie oznacza, że dzieli swoje poglądy z hierarchami KRK. Zwłaszcza że sumień z kryształu nie mają. Co pokazali bracia Sekielscy i p. Smarzowski. A i w swojej diecezji każdy też coś bulwersującego znajdzie.
Ponadto dlaczego hierarchowie KRK nie stosują się z równym zapałem do nakazów papieża Franciszka w kwestii opłat za chrzty, śluby, msze św.? Przecież papież wyraźnie zabronił pobierania jakichkolwiek opłat. Jak to jest, że polskim hierarchom KRK wolno być posłusznym biskupowi Rzymu, wedle własnego widzimisię?


Śr paź 09, 2019 19:20
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Pytanie po co mnie cytujesz? Skoro wypowiadasz się całkowicie obok. To się nazywa manipulacja i wkładaniu w usta swojej tezy żeby można było łatwo obalić niby zdanie dyskutanta. Tak właśnie prowadzą rozmowę sekciarze np. Świadkowie Jehowy lub rożnego rodzaju trolle.
Ja wypowiadałem się do konkretnego wpisu. A ty próbujesz mi przypisać swoją tezę.


Śr paź 09, 2019 19:34

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Believing napisał(a):
Ponadto dlaczego hierarchowie KRK nie stosują się z równym zapałem do nakazów papieża Franciszka w kwestii opłat za chrzty, śluby, msze św.? Przecież papież wyraźnie zabronił pobierania jakichkolwiek opłat. Jak to jest, że polskim hierarchom KRK wolno być posłusznym biskupowi Rzymu, wedle własnego widzimisię?

Pewnie dlatego że nie zabronił. No ale do manipulacji mediów tym co tak naprawdę powiedział papież Franciszek to powinniśmy się jakoś przyzwyczaić. Komuś tu wyraznie zależy aby siać zamęt i robić podziały wśród wiernych.


Śr paź 09, 2019 19:38
Zobacz profil
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Jockey napisał(a):
Pytanie po co mnie cytujesz?

To oczywiste i zrozumiałe. Umiesz czytać.

Jockey napisał(a):
To się nazywa manipulacja i wkładaniu w usta swojej tezy żeby można było łatwo obalić niby zdanie dyskutanta. Tak właśnie prowadzą rozmowę sekciarze np. Świadkowie Jehowy lub rożnego rodzaju trolle.

A to się nazywa ad personam. Żal mi cię, bo postawę jaką prezentujesz można zaliczyć do sekciarstwa i trollowania.
Co do manipulacji na poczuciu winy to polecam ci abyś przeczytał list zacytowany na początku w tym temacie.

katon napisał(a):
No ale do manipulacji mediów

Masz rację. Te "porządne" media nie manipulują. One potrafią tylko przemilczeć, to co im jest nie na rękę. A jak opłaty za chrzty itp wyglądają w zachodniej katolickiej Europie, to większość z nas doskonale wie.

Czy wam się podoba czy nie, wybory pokażą jak wielu katolików podziela jedynie słuszny nurt katolicko-partyjny.


Śr paź 09, 2019 19:51

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Believing napisał(a):
Masz rację. Te "porządne" media nie manipulują. One potrafią tylko przemilczeć, to co im jest nie na rękę. A jak opłaty za chrzty itp wyglądają w zachodniej katolickiej Europie, to większość z nas doskonale wie.

Rozchodzi się tu o to abyś raczył sprostować tę fałszywą informację jaką tu podałeś jakoby papież Franciszek zabronił pobierania opłat za sakramenty.


Śr paź 09, 2019 20:11
Zobacz profil
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Papież Franciszek jedynie prosił, ma bowiem pełną świadomość rewolty jaka by się zrobiła pośród kleru gdyby im zakazał brać pieniądze za sakramenty, zwłaszcza że idę one w większości, bezpośrednio do kieszeni konkretnego księdza sprawującego sakrament.
http://deon.pl/kosciol/serwis-papieski/ ... nty,256452

Zabronił Jezus darmo otrzymaliście, darmo dawajcie...ale to już tak dawno padły te słowa...


Cz paź 10, 2019 7:02

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
A najśmieszniejsze jest to że ci co tak ostro krytykują Kościół m.in za te niby ofiary co łaska to sami chętnie obdarowują i to nawet lubią dawać o wiele więcej niż ustalona stawka. Ależ mnie się oberwało od takiego krytyka Kościoła wychowującego się na TVN gdy zdecydowałem się plebanowi dać o wiele mniej niż dać się powinno. W spotkaniu z tym księdzem ów krytyk księży i Kościoła zalał go swoją życzliwością.


Cz paź 10, 2019 9:01
Zobacz profil
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Aluś, masz rację.
Oto linki:
https://www.wprost.pl/swiat/10167249/pa ... entow.html
https://epoznan.pl/news-news-43617-Kosc ... _to_papiez
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/papie ... -XV2h.html
http://colaska.pl/


katon napisał(a):
A najśmieszniejsze jest to że ci co tak ostro krytykują Kościół m.in za te niby ofiary co łaska to sami chętnie obdarowują i to nawet lubią dawać o wiele więcej niż ustalona stawka


Myślę kolego, że nie widzisz różnicy ofierze złożonej do puszki, a "ofierze" złożonej w parafialnej kancelarii na ręce kapłana, po usłyszeniu co łaska , ale nie mniej niż...
I ten fakt, jest przedmiotem oburzenia i napominania papieża Franciszka.
Pozwól mi zrozumieć, dlaczego w innych krajach zachodniej katolickiej Europy, nikt nie daje księdzu pieniędzy do ręki za sakramenty, msze św. A w Polsce nie ma takiej opcji.

Przykład koleżanki, która przez jakiś czas mieszkała na Malcie. Tam księża, nie biorą do ręki ofiar w postaci pieniędzy. Wysyłają do złożenia ofiary do jednej z puszek znajdujących się w kościele. Koleżanka grzecznie zapytała ile wynosi ofiara za mszę. Na co usłyszała odpowiedź ile pani chce. Nawet jeśli pani nic nie wrzuci, ja i tak odprawię mszę św. Kobitka nie odpuściła i zapytała innych Polaków tam mieszkających ile dają na ofiarę za mszę św. Usłyszała 1-5 euro.
A ile euro za mszę jest w "składane" w ofierze w polskich kościołach w przeliczeniu na złotówki, gdy msza na tygodniu kosztuje 50 Pln

I jeszcze jedna drobnostka. W polskich kościołach są puszki na utrzymanie kościoła, na Caritas, na ubogich, na kwiaty. Zatem dlaczego do tej pory nie ma puszek na ofiarę za sakramenty czy mszę?


Cz paź 10, 2019 19:00

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Believing napisał(a):

Myślę kolego, że nie widzisz różnicy ofierze złożonej do puszki, a "ofierze" złożonej w parafialnej kancelarii na ręce kapłana, po usłyszeniu co łaska , ale nie mniej niż...

Jak co łaska panie kolego to co łaska i jak dasz dwa złote to też jest to co łaska i to nawet jak jest jakaś ustalona kwota ponieważ taki ma właśnie charakter to co łaska.


Cz paź 10, 2019 19:29
Zobacz profil
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Kolega widzę ma pewne trudności w zrozumieniu. Trudno.


Cz paź 10, 2019 19:39

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
A to niech ludzie zaczną dawać masowo co łaska a nie jak według jakiejś ustalonej kwoty. To niech ludzie przestaną dawać na tacę i niech
nie narzekają na te tace. Niech przyjmą księdza po kolędzie i niech mu nic nie dadzą. Niech ludzie przestaną dawać na Msze za zmarłych. Da się? Jakieś konsekwencje prawne? I co z tego że nie wypada? A może jednak wypada?
Narzekają,narzekają a nic nie robią tylko dają a potem żal serce ich rozrywa że dali i że księża i Kościół tacy bogaci.


Cz paź 10, 2019 20:00
Zobacz profil
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Cytuj:
Jak co łaska panie kolego to co łaska i jak dasz dwa złote to też jest to co łaska i to nawet jak jest jakaś ustalona kwota ponieważ taki ma właśnie charakter to co łaska.

W teorii - zamawiałam na cały rok 5 Mszy w różnych intencjach i płaciłam "co łaska" całą kwotę za wszystkie.
Młody ksiądz (nota bene młodszy od moich dzieci), najwidoczniej nie usatysfakcjonowany kwotą, zaczął mnie uporczywie dopytywać ile ma zapisać na pierwszą Mszę.
Załapałam w czym rzecz, więc rzuciłam pytanie - czyżby zostały ustalone jakieś konkretne kwoty?
Odpowiedział, że nie, i nadal czeka na odpowiedź ile to on ma wpisać.
Wkurzył mnie do maksa i powiedziałam mu, że rozumiem iż w seminarium nie uczył się matematyki, ale dzielenia danej kwoty na 5 uczyli go w szkole podstawowej. A jeśli nie potrafi podzielić, to niech całą kwotę zapisze na pierwszą Mszę, a przy pozostałych zero, bo przecież nadal trwa niezmieniony przykaz Jezusa darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
Zamilkł, nie wiem praktycznie jak wpisał, bo nie czekałam by sprawdzać.


Pt paź 11, 2019 7:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatów Europy o wybo
Przypominam, że od północy jest cisza wyborcza, dlatego do jej zakończenia nie dyskutujemy w temacie programów i poparcia dla poszczególnych partii.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt paź 11, 2019 22:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL