Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Rzeczpospolita Obojga Narodów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
zefciu napisał(a):
Np. o treści, że Europa ma być biała.

Dlaczego hasło "Europa ma być biała" jest Twoim zdaniem rasistowskie?
Cytuj:
Oczywiście nieśli je prowokatorzy, a nie prawdziwi Polacy Patrioci. Już to mówiłem. Dlatego nie ma to sensu.

Czyli nie bierzesz pod uwagę, że te hasła były niesione przez prowokatorów albo jakąś radykalną formację "prawdziwych Polaków"? Czy może jest to dla Ciebie bez znaczenia dla wyrobienia sobie oceny o uczestnikach czy sympatykach MN w ogóle?
Cytuj:
Stąd, że były przypadki prania osób, które próbowały rozwinąć transparenty np. antyfaszystowskie. A niosących transparenty faszystowskie nikt nie prał.

Ale z tego, ze "były przypadki" nie wynika, że ogół uczestników marszu akceptował te transparenty. Żeby takie wynikanie nastąpiło, te przypadki musiałyby być nagminne.
Cytuj:
Tego, że jest to impreza genpacka, a nie lemingowska.

Nie rozumiem. Fakt, że politycy moherowscy bronią Marszu Niepodległości świadczy o tym, że jest to impreze genpacka? A jeśli politycy moherowscy bronią teorii ewolucji, to też teoria ewolucji staje się nagle genpacka?
Cytuj:
Dopytywanie się o definicję każdego słowa też nie.

Owszem. Jednak:
a) ja się nie pytam o definicję każdego słowa
b) nawet nie pytam o definicje, tylko proszę o przykłady ilustrujące używane przez Ciebie pojęcia

Jestem zmuszona to zrobić, bo w przeciwnym razie rozmowa nie ruszy do przodu. Ty będziesz posługiwał się takimi samymi ogólnikami co ja i każde z nas wyjdzie z przekonaniem, że dokładnie tak samo definiujemy te same pojęcia, a różnica pomiędzy nami jest fundamentalna, czyli - wyznajemy inne wartości. Być może tak jest, ale nie sprawdzimy tego, nie konfrontując uprzednio naszych definicji.
Cytuj:
Nie. Ja mam sympatie prawicowe, a jestem lemingiem. Rząd po lewicowemu rozdaje pieniądze za nic, a jest rządem genpackim.

Mówisz o kwestiach gospodarczych, a ja światopoglądowych. Prawica = konserwatyzm światopoglądowy. Wedle mojego rozróżnienia światopoglądowego jesteś lemingiem, a więc światopoglądowym liberałem/lewakiem.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt paź 25, 2019 12:38
Zobacz profil
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
towarzyski_pelikan napisał(a):
Dlaczego hasło "Europa ma być biała" jest Twoim zdaniem rasistowskie?
Pozwolisz, że to pytanie zbędę milczeniem?
Cytuj:
Czyli nie bierzesz pod uwagę, że te hasła były niesione przez prowokatorów
Nie, nie biorę. Uzasadniłem, czemu.
Cytuj:
albo jakąś radykalną formację "prawdziwych Polaków"?
Ależ z pewnością tak. Problem w tym, że ja wolę być w tym obozie, gdzie rasizm nie jest akceptowany nawet jako „radykalna” opinia.
Cytuj:
Ale z tego, ze "były przypadki" nie wynika, że ogół uczestników marszu akceptował te transparenty.
Przecież piszę o co chodzi. Osoby rozwijające transparenty antyfaszystowskie zawsze dostają po ryju. Osoby rozwijające transparenty faszystowskie nigdy nie są niepokojone. Jest reguła, a nie przypadki.
Cytuj:
A jeśli politycy moherowscy bronią teorii ewolucji, to też teoria ewolucji staje się nagle genpacka?
Gdyby co do zasady politycy lemingowscy ją krytykowali, a moherowscy bronili – to tak.
Cytuj:
Mówisz o kwestiach gospodarczych, a ja światopoglądowych. Prawica = konserwatyzm światopoglądowy.
A gdzie Ty masz w PiS-ie konserwatyzm światopoglądowy? No chyba, że chodzi o konserwowanie norm PRL.


Pt paź 25, 2019 12:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
zefciu napisał(a):
Pozwolisz, że to pytanie zbędę milczeniem?.

Kultura dyskusji wymaga od uczestników uzasadniania swoich tez. Oczywiście, masz prawo tego nie robić, ale i ja mam prawo uznać to za przejaw Twojej słabości jako dyskutanta.
Cytuj:
Nie, nie biorę. Uzasadniłem, czemu.

Nie przekonało mnie to Twoje uzasadnienie. Takie "dla zasady" nie biorę pod uwagę, że hasła określone przeze mnie jako rasistowskie były niesione przez prowokatorów. No bo przecież, gdybyś taką ewentualność uwzględnił, musiałbyś zrewidować swoją opinię o uczestnikach MN, a po co to robić, skoro tak fajnie jest być antyrasistą tylko przez sam fakt niesympatyzowania z rasistami.
Cytuj:
Ależ z pewnością tak. Problem w tym, że ja wolę być w tym obozie, gdzie rasizm nie jest akceptowany nawet jako „radykalna” opinia.

Niestety dla Ciebie, również w Twoim obozie tak rasizm jak ksenofobia są akceptowalne:
https://dorzeczy.pl/kraj/99492/Polityk- ... zyzni.html
https://nczas.com/2019/02/01/finska-fem ... z-korwina/
Cytuj:
Przecież piszę o co chodzi. Osoby rozwijające transparenty antyfaszystowskie zawsze dostają po ryju. Osoby rozwijające transparenty faszystowskie nigdy nie są niepokojone. Jest reguła, a nie przypadki.

Co znaczy, ze zawsze dostają po ryju albo nigdy nie są niepokojone? Przeprowadzono badania na reprezentatywnej grupie uczestników MN, badając ich reakcje na transparenty antyfaszystowskie i faszystowskie? Możesz mi podesłać te badania? Chętnie zerknę.
Cytuj:
Gdyby co do zasady politycy lemingowscy ją krytykowali, a moherowscy bronili – to tak.

Ale zgodzisz się, że nic by to nie mówiło o słuszności albo niesłuszności teorii ewolucji?
Cytuj:
A gdzie Ty masz w PiS-ie konserwatyzm światopoglądowy? No chyba, że chodzi o konserwowanie norm PRL.

A gdzie ja choć słówkiem wspomniałam o PiSie? Jakaś projekcja czy co?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt paź 25, 2019 13:29
Zobacz profil
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
towarzyski_pelikan napisał(a):
Kultura dyskusji wymaga od uczestników uzasadniania swoich tez.
Owszem. Ale jeśli ktoś każe udowadniać, że hasło bezpośrednio odwołujące się do rasy jest rasistowskie, to jest to zwykła upierdliwość, a nie dążenie do wyjaśnienia.
Cytuj:
Nie przekonało mnie to Twoje uzasadnienie.
A co by Cię w takim razie przekonało?
Cytuj:
No bo przecież, gdybyś taką ewentualność uwzględnił
Uwzględnić uwzględniłem. Ale stoi ona w sprzeczności z faktami.
Cytuj:
Niestety dla Ciebie, również w Twoim obozie tak rasizm jak ksenofobia są akceptowalne:
(…) dorzeczy.pl (…) nczas.com
Aha. Dorzeczy i nczas to są media „mojego obozu”?
Cytuj:
Co znaczy, ze zawsze dostają po ryju albo nigdy nie są niepokojone?
To znaczy, że nie ma udokumentowanego przypadku, aby się stało inaczej.
Cytuj:
Ale zgodzisz się, że nic by to nie mówiło o słuszności albo niesłuszności teorii ewolucji?
To zależy od podnoszonych argumentów. Gdyby jedne argumenty były wyłącznie polityczne, a drugie – naukowe, byłaby to jakaś przesłanka za prawdziwością tych drugich. Ale to już niepotrzebna dygresja.
Cytuj:
A gdzie ja choć słówkiem wspomniałam o PiSie? Jakaś projekcja czy co?
No przecież to PiS jest partią, która zdobyła sobie prawie monopol (obecnie ten monopol podgryzła nieco Konfederacja) na polityczne reprezentowanie obozu genetycznopatriotycznego. A jeśli tak, to znaczy, że poglądy PiS w dużym stopniu odzwierciedlają poglądy tegoż obozu.


Pt paź 25, 2019 14:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Jockey napisał(a):
Z tego co wiem t_p deklarowała się jako gnostyczka a to wyklucza ją z bycia moherem. Na sieci jest mnóstwo jej wpisów. Wszędzie występuje pod tym samym nickiem. Może pod innymi również ale ja skupiłem się na analizie wpisów z tego jednego nicka.


Ponoć na tym forum przenoszenie jest zakazane. Jeden user mnie ostatnio pouczał. Dlatego nie odniosę się do powyższej uwagi ponad to, żebyś nie przywiązywał zbyt dużego znaczenia do pewnych deklaracji pewnych userów. Reszta jest milczeniem, bo, patrz wyżej.


_____________________


zefciu napisał(a):
Owszem. Ale jeśli ktoś każe udowadniać, że hasło bezpośrednio odwołujące się do rasy jest rasistowskie, to jest to zwykła upierdliwość, a nie dążenie do wyjaśnienia.


Ach, jak ty się nie znasz. "Biała" może się odnosić do miliona różnych rzeczy. Może chodzi o kolor włosów? Siwy jak Geralt, to jest look. A może chodzi magię? Ta biała jest dobra, co nie? Może też chodzi o polityczny kierunek, jak w Rosji rewolucyjnej. Wolisz być Biały czy Czerwony? Snieg jest biały, lilie są białe, nawet orzeł jest biały, choć w koronie.

To, że ty kojarzysz jakiś kolor z rasą bardziej pokazuje Twoje rasistowskie uprzedzenia.

(I ze względu na Prawo Poego: to była ironia)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt paź 25, 2019 15:42
Zobacz profil
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Nic nie przenoszę. Mówię tylko o deklaracji osoby. Co nie zmienia fakty ze Kael bez podstaw osądziła ja jako mohera. A to już się działo na tym forum. Takim o zgrozo liberalnym i tolerancyjnym. No dobra z ta tolerancja ro przesadziłem. Bo to jak Michnikowe nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji.


Pt paź 25, 2019 17:10
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Jockey: ani nie bezpodstawnie, ani nie osadzila.
t-p wyraznie w tekscie sympatyzuje z postawa moherow i poucza lemingi.
Trzeciej opcji nie podaje.
Wniosek, do kogo jest jej blizej pogladami nasuwa sie sam.
Czyzby wedlug ciebie, pouczajac lemingi stosowala samokrytyke i samobiczowanie?


Pt paź 25, 2019 17:22
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Moim zdanie nie sympatyzuje a drwi sobie. Zbyt dużo czytałem wpisów t_p żeby uwierzyć ze sympatyzuje z moherami.


Pt paź 25, 2019 18:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
zefciu napisał(a):
Owszem. Ale jeśli ktoś każe udowadniać, że hasło bezpośrednio odwołujące się do rasy jest rasistowskie, to jest to zwykła upierdliwość, a nie dążenie do wyjaśnienia.

I już w tym tekście ujawnia się różnica pomiędzy moim i Twoim rozumieniem słowa "rasizm". Dla mnie zdanie "Murzynek Bambo w Afryce miesza, czarną ma skórę ten nasz koleżka" rasistowskie nie jest.
Cytuj:
A co by Cię w takim razie przekonało?

Np. to:
Cytuj:
Uwzględnić uwzględniłem. Ale stoi ona w sprzeczności z faktami.

Jeśli swoją tezę opierasz na faktach, to wystarczy te fakty przywołać, udokumentować.
Cytuj:
Aha. Dorzeczy i nczas to są media „mojego obozu”?

Ke? Przecież ilustracją Twojego obozu są przykłady przywołane przez te media, a nie same media.
Cytuj:
To znaczy, że nie ma udokumentowanego przypadku, aby się stało inaczej.

To nie jest wystarczający dowód na poparcie stawianej przez Ciebie tezy. Użycie określenia "zawsze" bądź "nigdy" w takim kontekście jest uprawnione (choć mimo to kontrowersyjne) tylko w oparciu o rzetelne badania na reprezentatywnej grupie ludzi.
Cytuj:
To zależy od podnoszonych argumentów. Gdyby jedne argumenty były wyłącznie polityczne, a drugie – naukowe, byłaby to jakaś przesłanka za prawdziwością tych drugich. Ale to już niepotrzebna dygresja.

To nie dygresja, tylko analogia. Nie sądziłam, ze naprawdę można sobie wyrabiać zdanie o MN na tej podstawie, że ją zachwalają moherowi politycy. Rozumiem, że określenie "leming" zobowiązuje, ale że aż do tego stopnia? Jestem w lekkim szoku.
Cytuj:
No przecież to PiS jest partią, która zdobyła sobie prawie monopol (obecnie ten monopol podgryzła nieco Konfederacja) na polityczne reprezentowanie obozu genetycznopatriotycznego. A jeśli tak, to znaczy, że poglądy PiS w dużym stopniu odzwierciedlają poglądy tegoż obozu.

PiS jest partią cynicznie wykorzystującą konserwatywny wizerunek, żeby przyciągać rzeczywiście konserwatywnych wyborców. Na poziomie deklarowanej ideologii rzeczywiście jest jakoś konserwatywna, ale na tym koniec. Reprezentatywnym dla konserwatystów nie tylko w słowie, ale i czynie ugrupowaniem politycznym jest obecnie wyłącznie Konfederacja.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt paź 25, 2019 20:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL