Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Rzeczpospolita Obojga Narodów 
Autor Wiadomość
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Cytuj:
a) to lemingi forsują z jednej strony tezę, że wielonaradowość nie stanowi żadnego problemu w pokojowym funkcjonowaniu społeczeństwa, a z drugiej strony - przecież sami widzą, jakim problemem jest wojna polska-polska, którą na upartego można by sprowadzić do dwunarodowości obywateli Polski

Ta pierwsza narodowość, to oczywiście PRAWY POLAK KATOLIK.
A jak nazywasz tą drugą część narodu?


Cytuj:
b) to lemingi nakręcają spiralę nienawiści nie dążąc do zrozumienia moherów, tylko tworząc sobie ich karykaturę, z której łatwo jest się ponabijać; o ile zaznaczyłam, że jakaś część winy spoczywa również na barkach moherów, to jednak przyznasz, że nie można się dziwić, że moher sobie wyrabia zdanie o lemingu na podstawie jego zachowania bez wnikania w drugie dno; moher ma prawo myśleć, że leming naprawdę jest nierozsądny, żeby nie użyć mocniejszego słowa, w związku z tym uznałam, że jeśli tylko lemingi zmienią podejście do moherów, co zaowocuje zmianą zachowania, formy ekspresji, to wraz za tym pójdzie również odmienny odbiór lemingów przez moherów

Dobre - moher ma prawo myśleć, ze leming nakręca spiralę nienawiści. a leming musi to myślenie przyjąć jako rzeczywistość.

Cytuj:
Jeśli jednak bardzo nalegasz mogę zaapelować również do moherów, żeby do lemingów podchodzili z większą empatią i zamiast się irytować cierpliwie prostowali te karykatury, które mają w głowie. Choć z doświadczenia wiem, że to orka na ugorze.

4 letni mój wnuk uciekł ze sklepu i przerażony pytał "babciu za co ta pani chciała ciebie bić"...a pani moherowa rzuciła sie do mnie z pazurami, bo powiedziałam "Rydzyk" nie poprzedzając "ojciec". Tak w praktyce wygląda dogadywanie się z moherami :D


Pt paź 25, 2019 10:16
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
t_p jasno zdefiniowala swoje sympatie: jest moherem (bo przeciez nie lemingiem, a innych opcji nie podala).
No i mohery, stojace po slusznej stronie maja wszelkie prawa i przywileje, a lemingi chca im te nalezne prawa odebrac.
Prowokacja szyta grubymi nicmi w duchu na nowo pisanej historii.


Pt paź 25, 2019 10:26

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Alus napisał(a):
Tak w praktyce wygląda dogadywanie się z moherami :D

W praktyce to jak modlisz się i chodzisz do Kościoła to już jesteś moherem. Dla Ciebie to normalne, a dla innych śmieszne.
Wiem że jest miło nie być tym moherem. :mrgreen:


Pt paź 25, 2019 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Alus napisał(a):
pani moherowa rzuciła sie do mnie z pazurami


Ach, nie zrozumiałaś, że ona kulturalnie chciała Ci wytłumaczyć reguły ortograficzne określania zawodów osób duchownych? Jakie te lemingi przewrażliwione...

Cytuj:
powiedziałam "Rydzyk" nie poprzedzając "ojciec"


No i sama widzisz, jak plujesz swoimi inwektywami.

________________

katon napisał(a):
W praktyce to jak modlisz się i chodzisz do Kościoła to już jesteś moherem


To ja też jestem moherem? Alus i Kael także?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt paź 25, 2019 10:39
Zobacz profil
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Kael napisał(a):
t_p jasno zdefiniowala swoje sympatie: jest moherem (bo przeciez nie lemingiem, a innych opcji nie podala).
No i mohery, stojace po slusznej stronie maja wszelkie prawa i przywileje, a lemingi chca im te nalezne prawa odebrac.
Prowokacja szyta grubymi nicmi w duchu na nowo pisanej historii.

Nie ma to jak oceniać na podstawie jednego postu. Widzę taki standard


Pt paź 25, 2019 10:42

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
bert04 napisał(a):

To ja też jestem moherem? Alus i Kael także?

Często to już wystarcza aby ktoś tak was określił. Taki brzydki nawyk że lubimy kogoś wrzucać do jednego worka. :(


Pt paź 25, 2019 10:46
Zobacz profil
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
Tak w praktyce wygląda dogadywanie się z moherami :D

W praktyce to jak modlisz się i chodzisz do Kościoła to już jesteś moherem. Dla Ciebie to normalne, a dla innych śmieszne.
Wiem że jest miło nie być tym moherem. :mrgreen:

Może jedynie w jakichś niszowych środowiskach ateistyczno-lewicowych.
Moher ma konotację z o. Rydzykiem i jego wyznawczyniami obranymi w moherowe berety. takie małe własnoręcznie wydziergane berety w lipcu 2009r podczas spotkania RRM na Jasnej Górze, panie nosiły jako znak wspólnoty.
Nigdzie nie napotkałam rozszerzania tego miana na wszystkich katolików.

bert04 - Kael, ja, na tym forum często nazywane bywamy mianem "katolewica", zapewne i Ty mieścisz się w tek kategorii :)


Pt paź 25, 2019 10:50
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Jockey napisał(a):
Nie ma to jak oceniać na podstawie jednego postu. Widzę taki standard
Daj spokój. Po pierwsze t_p nie jest tutaj od dzisiaj. Po drugie – jasno się w tym poście zadeklarowała.
katon napisał(a):
Często to już wystarcza aby ktoś tak was określił.
No nie. Nie wystarczy. Alus, Kael i bert są jednoznacznie lemingami i jest to oczywiste dla każdego, kto czyta ich posty. Ten podział w ogóle przebiega w poprzek podziałów religijnych. Wiele moherów ma z religią mocno na bakier, lub publicznie jasno deklaruje, że nie akceptuje jej nakazów.

Z drugiej strony prawdą jest, że określenie „moher” ma jednak pewne konkretne konotacje religijne, zatem może lepszym określeniem drugiego obozu jest „genetyczny patriota”.


Pt paź 25, 2019 10:54
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Jockey napisał(a):
Kael napisał(a):
t_p jasno zdefiniowala swoje sympatie: jest moherem (bo przeciez nie lemingiem, a innych opcji nie podala).
No i mohery, stojace po slusznej stronie maja wszelkie prawa i przywileje, a lemingi chca im te nalezne prawa odebrac.
Prowokacja szyta grubymi nicmi w duchu na nowo pisanej historii.

Nie ma to jak oceniać na podstawie jednego postu. Widzę taki standard

Czyzby Jockey nie doczytal glebokiego zrozumienia dla slusznych i rozsadnych racji mohera i pouczania lemingow w pierwszym poscie t_p? A moze Jockey znalazl w jej czarno-bialej wizji trzeci "narod"?


Pt paź 25, 2019 10:57
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
I jako leminga cieszy mnie niepomiernie, że na prośbę o. Kramera o 10 zł/za 1 rok datku dla hospicjum w Gdańsku na jego 43 urodziny, w ciągu 24 godzin ludzie wpłacili 9 tys 700 zł (zbiórka traw nadal), nie oczekując, czy wymagając, pieniędzy z budżetu, jak to bywa z milionami zł dla innych duchownych :-D


Pt paź 25, 2019 11:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
zefciu napisał(a):
Faktem jest, że np. na Marszu Niepodległości niesiono jawnie rasistowskie transparenty.

Np. o jakiej treści? I kto konkretnie je niósł?
Cytuj:
Faktem jest, że ogół uczestników te transparenty akceptował.

Skąd wiadomo, ze ogół uczestników te transparenty akceptował? Skąd masz te dane? Były przeprowadzane jakieś sondaże?
Cytuj:
Faktem jest, że politycy moherowscy bronią Marszu Niepodległości.

Tak, ale czego ma to dowodzić?
Cytuj:
Wspólnota kultury i wartości polega na tym, że mogę zakładać, że inny członek tej samej wspólnoty uznaje podobne wartości i stosuje podobne kody kulturowe. A ksenofobia, to strach przed obcymi, jak sama nazwa wskazuje.

Dziękuje za solidną dawkę teorii, a teraz prosiłabym o zilustrowanie to przykładami, które unaocznią nam, czy są te "podobne wartości", jakiego obszaru życia dotyczą i czym są te "podobne kody kulturowe" oraz jak przejawia się strach przed obcymi w wydaniu moherów. Rzucanie ogólnikami niestety nie pomoże nam się zbliżyć o krok do źródła konfliktu pomiędzy moherami a lemingami.
Alus napisał(a):
Ta pierwsza narodowość, to oczywiście PRAWY POLAK KATOLIK.
A jak nazywasz tą drugą część narodu?

A jakie to ma znaczenie, jak nazwę pierwszą albo drugą część narodu? Co w ogóle chciałaś przekazać tym pytaniem? Jak chcesz mogę nazwać jedną wróblami, a drugą pelikanami, ale co to niby nam da?
Cytuj:
Dobre - moher ma prawo myśleć, ze leming nakręca spiralę nienawiści. a leming musi to myślenie przyjąć jako rzeczywistość.

Leming ma prawo się odnieść do mojej tezy, że to właśnie lemingi tę spirale nakręcają. Przecież ja nikomu nie każę się ze mną zgadzać. Proszę, przekonaj mnie, że się mylę, a natychmiast zmienię zdanie.
Cytuj:
4 letni mój wnuk uciekł ze sklepu i przerażony pytał "babciu za co ta pani chciała ciebie bić"...a pani moherowa rzuciła sie do mnie z pazurami, bo powiedziałam "Rydzyk" nie poprzedzając "ojciec". Tak w praktyce wygląda dogadywanie się z moherami

Przypuszczam, że w tego typu sytuacjach chodzi o intencje. Moher (słusznie lub nie) przypisuje lemingowi złe intencje, że specjalnie np. pomija grzecznościowe tytuły, żeby okazać swoją pogardę w stosunku do pewnych środowisk. I może być tak, ze Bogu ducha winny leming nie miał żadnych niecnych intencji i tylko w swojej nonszalancji czy roztargnieniu nie przywiązuje wagi do pewnych formalnych oznak szacunku do drugiego człowieka, ale za to jak został potraktowany przez mohera może podziękować różnym Jachirom i Urbanom.
Kael napisał(a):
t_p jasno zdefiniowala swoje sympatie: jest moherem (bo przeciez nie lemingiem, a innych opcji nie podala).
No i mohery, stojace po slusznej stronie maja wszelkie prawa i przywileje, a lemingi chca im te nalezne prawa odebrac.
Prowokacja szyta grubymi nicmi w duchu na nowo pisanej historii.

Gdybyś przeczytała mój wstępniak ze zrozumieniem, tobyś z niego wyczytała, że Pelikan jest zdania, że podział na mohery i lemingi jest sztucznie wykreowany przez media. Innymi słowy: przeciętny Polak jest bardzo wypośrodkowany z jakimś umiarkowanym skrzywieniem w jedną lub drugą stronę, natomiast mediom bardzo zależy na tym, żeby te różnice się groteskowo wyolbrzymiły, a więc Polak o orientacji lemingowatej ma być skrajnie lemingowaty, a Polak o orientacji moherowej ma być skrajnie moherowym, co bardzo łatwo osiągnąć, jednej i drugiej stronie sprzedając karykaturalnie wykrzywiony wizerunek strony drugiej. Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg.
zefciu napisał(a):
Z drugiej strony prawdą jest, że określenie „moher” ma jednak pewne konkretne konotacje religijne, zatem może lepszym określeniem drugiego obozu jest „genetyczny patriota”.

Moher jeszcze może kilka lat temu rzeczywiście mógł się kojarzyć z moherowymi babciami słuchającymi Radia Maryja. Dzisiaj "moher" to po prostu człowiek o sympatii prawicowej. Deklarowane wyznanie religijne już dawno niczego nie mówi o człowieku, wyznawanych przez niego wartościach itd.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt paź 25, 2019 11:24
Zobacz profil
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
towarzyski_pelikan napisał(a):
Np. o jakiej treści?
Np. o treści, że Europa ma być biała.
Cytuj:
I kto konkretnie je niósł?
Oczywiście nieśli je prowokatorzy, a nie prawdziwi Polacy Patrioci. Już to mówiłem. Dlatego nie ma to sensu.
Cytuj:
Skąd wiadomo, ze ogół uczestników te transparenty akceptował?
Stąd, że były przypadki prania osób, które próbowały rozwinąć transparenty np. antyfaszystowskie. A niosących transparenty faszystowskie nikt nie prał.
Cytuj:
Tak, ale czego ma to dowodzić?
Tego, że jest to impreza genpacka, a nie lemingowska.
Cytuj:
Rzucanie ogólnikami niestety nie pomoże nam się zbliżyć o krok do źródła konfliktu pomiędzy moherami a lemingami.
Dopytywanie się o definicję każdego słowa też nie.
Cytuj:
Dzisiaj "moher" to po prostu człowiek o sympatii prawicowej.
Nie. Ja mam sympatie prawicowe, a jestem lemingiem. Rząd po lewicowemu rozdaje pieniądze za nic, a jest rządem genpackim.


Pt paź 25, 2019 11:35
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Odnośnie treści haseł tegorocznego marszu
https://deon.pl/kosciol/abp-depo-chcial ... ki-,621694


Pt paź 25, 2019 11:39
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Kael napisał(a):
Czyzby Jockey nie doczytal glebokiego zrozumienia dla slusznych i rozsadnych racji mohera i pouczania lemingow w pierwszym poscie t_p? A moze Jockey znalazl w jej czarno-bialej wizji trzeci "narod"?

Z tego co wiem t_p deklarowała się jako gnostyczka a to wyklucza ją z bycia moherem. Na sieci jest mnóstwo jej wpisów. Wszędzie występuje pod tym samym nickiem. Może pod innymi również ale ja skupiłem się na analizie wpisów z tego jednego nicka.


Pt paź 25, 2019 11:43
Post Re: Rzeczpospolita Obojga Narodów
Jockey napisał(a):
Z tego co wiem t_p deklarowała się jako gnostyczka a to wyklucza ją z bycia moherem.
Gdyż? Przecież sama wyżej pisze, że bycie „moherem” leży w poprzek deklaracji religijnych.


Pt paź 25, 2019 11:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL