Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 O pewnej piosence 
Autor Wiadomość
Post Re: O pewnej piosence
towarzyski_pelikan napisał(a):
Ale ja rozumiem, co popchnęło Alus do tej ironii: problemy z logicznym myśleniem oraz nadinterpretacja, co już wyżej napisałam. Jeśli już podjąłeś się roli adwokata Alus, to wykaz zasadność zastosowanej ironii, a więc to, że moja wypowiedź, na którą Alus zareagowała ironicznie, uprawnia taką ironię.
Kolejne błędne założenie


Śr sty 01, 2020 20:34

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: O pewnej piosence
towarzyski_pelikan napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Niczego się nie czepiam. Na razie Ty się czepiałaś najpierw wypowiedzi Alusa, a potem mojej :)

Wskaż proszę, kiedy się czepiam.

Proszę:
Cytuj:
Tak samo się przyczepię i zapytam:

Cytuj:
W zacytowanej wypowiedzi zadaję pytania

Gdybyś pytań nie poprzedził deklaracją "tak samo się przyczepię", uznałabym je za zwykłe pytania. Jednak ta deklaracja wszystko zmienia...
Cytuj:
A zadając te pytania staram się naprowadzić Cię na to, w jaki sposób Alus mógł użyć ironii. Ironia to nie jest atak, ale zwrócenie uwagi na jakiś aspekt sprawy. Ironia nie zawsze ma być uszczypliwa, ale ma często na celu zdziwienie odbiorcy lub zwrócenie uwagi na jakiś paradoks.

Ale ja rozumiem, co popchnęło Alus do tej ironii: problemy z logicznym myśleniem oraz nadinterpretacja, co już wyżej napisałam. Jeśli już podjąłeś się roli adwokata Alus, to wykaz zasadność zastosowanej ironii, a więc to, że moja wypowiedź, na którą Alus zareagowała ironicznie, uprawnia taką ironię.


Wykazałem Ci już zasadność tej ironii. I mógłbym ironicznie napisać: może to nie Alus ma problemy z logicznym myśleniem, ale to Ty masz takie problemy?
Nie napiszę jednak takiej ironii. Natomiast zaapeluję: skończ z offtopem i nie zarzucaj nikomu braku logicznego myślenia. Jeśli zaś nadal będziesz zarzucała wszystkim brak logicznego myślenia, być może ktoś Tobie zarzuci to samo. Logiczne myślenie przewiduje czytanie ze zrozumieniem, a nie ograniczanie się tylko do czytania dosłownego. A moje "przyczepię się" nie musiało być dosłowne, wiesz? Przemyśl to, bo kolejna osoba, Jockey, też chyba zwrócił uwagę na to, że robisz awanturę o coś, co nie jest warte awantury.

_________________
MODERATOR


Śr sty 01, 2020 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: O pewnej piosence
Jockey napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):
Ale ja rozumiem, co popchnęło Alus do tej ironii: problemy z logicznym myśleniem oraz nadinterpretacja, co już wyżej napisałam. Jeśli już podjąłeś się roli adwokata Alus, to wykaz zasadność zastosowanej ironii, a więc to, że moja wypowiedź, na którą Alus zareagowała ironicznie, uprawnia taką ironię.
Kolejne błędne założenie

Chodzi o to?
Cytuj:
Robisz błędne założenie. Środowiska o których piszesz są mocno skoncentrowane na udowadnianiu swoich racji i odrzucaniu jakichkolwiek dziur we własnym myśleniu. Widać to na wszelkich manifach środowisk lewicowych

Moim zdaniem to o czym piszesz jest właśnie przyczyna odrzucenia logiki. Zacietrzewienie ideologiczne sprawia, że człowiek traci głowę. Jeśli fakty nie zgadzają się z teorią, tym gorzej dla faktów.
Zbigniew3991 napisał(a):
Wykazałem Ci już zasadność tej ironii.

Nie, próbowałeś wykazać zasadność stosowania ironii w ogóle, ale nie wykazałeś zasadności zastosowania przez Alus ironii akurat w reakcji na moją wypowiedź. Powiedziałeś, że ironię się stosuje, żeby coś komuś pokazać, zdziwić - nie napisałeś, czym takim, o czym bym nie wiedziała, chciała mnie zaskoczyć Alus.
Cytuj:
I mógłbym ironicznie napisać: może to nie Alus ma problemy z logicznym myśleniem, ale to Ty masz takie problemy?

Mógłbyś tak napisać całkiem serio, ale żebym wzięła taką uwagę poważnie, musiałbyś mi ten brak logiki wykazać. Ja wykazała brak logiki u Alus.
Cytuj:
skończ z offtopem i nie zarzucaj nikomu braku logicznego myślenia. Jeśli zaś nadal będziesz zarzucała wszystkim brak logicznego myślenia, być może ktoś Tobie zarzuci to samo.

Że co? Mam nie zwracać uwagi na to, że ktoś w dyskusji wykazuje brak logiki, a więc nie potrafi dyskutować w poprawny sposób? :badgrin: Mnie nie przeszkadza, że ktoś mi zarzuci brak logiki, przeciwnie - nalegam, żeby interlokutorzy wykazywali mi każde potknięcie, bo dzięki temu ja się mogę rozwinąć. Więc jeśli moja krytyka jest zachętą do rewanżu, to jeszcze chetniej będę ją praktykować.
Cytuj:
Logiczne myślenie przewiduje czytanie ze zrozumieniem, a nie ograniczanie się tylko do czytania dosłownego. A moje "przyczepię się" nie musiało być dosłowne, wiesz?

Aha, czyli ja mam się domyślać, co poeta miał na myśli i jak napisze "banan" to może równie dobrze oznaczać wiewiórkę? Zatem nie trzymaj mnie dłużej w niepewności i napisz, co miało oznaczać "przyczepię się"...
Cytuj:
Przemyśl to, bo kolejna osoba, Jockey, też chyba zwrócił uwagę na to, że robisz awanturę o coś, co nie jest warte awantury.

Ciekawe, że ja w wypowiedzi Jockeya nie dostrzegam tego zarzutu. Zaraz się okaże, kto miał rację i przy okazji - kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem :mrgreen:

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr sty 01, 2020 21:56
Zobacz profil
Post Re: O pewnej piosence
Zbigniew nie wciągaj mnie do swojej wojenki z Pelikanem. Napisałem to co napisałem. Środowiska lewicowe nie są zdolne do jakiejkolwiek analizy. Ideologia zaślepia ich i to napisałem patrząc na założenia które zrobiła Pelikanica.
Następnie zrobiła kolejne złe założenie ale to juz kolejny temat.


Cz sty 02, 2020 8:54

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: O pewnej piosence
Jockey napisał(a):
Zbigniew nie wciągaj mnie do swojej wojenki z Pelikanem. Napisałem to co napisałem. Środowiska lewicowe nie są zdolne do jakiejkolwiek analizy. Ideologia zaślepia ich i to napisałem patrząc na założenia które zrobiła Pelikanica.
Następnie zrobiła kolejne złe założenie ale to juz kolejny temat.


@Jockey - nie prowadzę wojny z nikim i nie wciągam Cię w nic. Przepraszam, jeśli użyłem Twojego postu wbrew Twoim intencjom. Każda ideologia zaślepia i uniemożliwia analizę, jeśli trafia na niepodatny grunt.

@towarzyski_pelikan - skończ offtop i polemikę, która robi się coraz bardziej absurdalna. O zasadności użycia ironii przez Alus rozmawiaj z Alus w wiadomościach prywatnych. Zainteresowani już wyjaśnili Ci swoje intencje i argumenty - co dalej z tym zrobisz, to Twoja sprawa.

_________________
MODERATOR


Cz sty 02, 2020 11:49
Zobacz profil
Post Re: O pewnej piosence
Jockey – mógłbym Cię zapytać, co by Cię przekonało do zmiany zdania. Tzn. co by sprawiło, że uznałbyś, że jednak lewica jest zdolna do autorefleksji. Czy gdybym przedstawił Ci np. wypowiedź lewicowca uprawiającego autorefleksję, to jak byś zareagował?

Masz jednak rację w tym, że akurat w kwestii elityzmu, tzw. „prawica” zachowuje się znacznie sensowniej. Ludzie niewykształceni i niezamożni mają to poczucie, że „prawica” ich przygarnie, jeśli tylko będą kochać tych, których wódz kocha i nienawidzić tych, których wódz nienawidzi. W tym samym czasie z tzw. „lewicy” idą komunikaty, że aby nie być godnym pogardy żulem, trzeba spełniać szereg wyśrubowanych i arbitralnych warunków. Np. interesować się fizyką cząstek elementarnych.


Cz sty 02, 2020 12:24
Post Re: O pewnej piosence
Sam fakt bycia lewicowcem świadczy o tym że dana jednostka jest niezdolna do autorefleksji


Cz sty 02, 2020 12:37
Post Re: O pewnej piosence
Quinque napisał(a):
Sam fakt bycia lewicowcem świadczy o tym że dana jednostka jest niezdolna do autorefleksji
No właśnie. Zatem jakbym Ci pokazał autorefleksyjnego lewicowca, to byś powiedział, że to nie jest prawdziwy lewicowiec. Zatem Twój i Jockeya pogląd jest niefalsyfikowalny i nie ma jak z nim dyskutować.


Cz sty 02, 2020 12:53

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: O pewnej piosence
Quinque napisał(a):
Sam fakt bycia lewicowcem świadczy o tym że dana jednostka jest niezdolna do autorefleksji


Otrzymujesz ostrzeżenie za obrażanie grup osób bez podawania argumentów i przykładów.

_________________
MODERATOR


Cz sty 02, 2020 13:09
Zobacz profil
Post Re: O pewnej piosence
zefciu napisał(a):
Jockey – mógłbym Cię zapytać, co by Cię przekonało do zmiany zdania. Tzn. co by sprawiło, że uznałbyś, że jednak lewica jest zdolna do autorefleksji. Czy gdybym przedstawił Ci np. wypowiedź lewicowca uprawiającego autorefleksję, to jak byś zareagował?.

Jestem otwarty na argumenty. Nie przywiązuje się do standardowych określeń ale obserwuje co czyni lewica w sprawie tzw. obyczajowych i widzę ze nie ma tam za grosz refleksji. Jak zobaczę ze nie ma tam ideologii i są otwarci na argumenty. Zobacz zreszta jak łatwo jest doprowadzić do szału feministkę w polemice. Zobacz jak brakuje jej argumentów to zaczyna się argument siły. Mam ci zalinkowac trochę takich materiałów z yt?
zefciu napisał(a):
Masz jednak rację w tym, że akurat w kwestii elityzmu, tzw. „prawica” zachowuje się znacznie sensowniej. Ludzie niewykształceni i niezamożni mają to poczucie, że „prawica” ich przygarnie, jeśli tylko będą kochać tych, których wódz kocha i nienawidzić tych, których wódz nienawidzi. W tym samym czasie z tzw. „lewicy” idą komunikaty, że aby nie być godnym pogardy żulem, trzeba spełniać szereg wyśrubowanych i arbitralnych warunków. Np. interesować się fizyką cząstek elementarnych.

Ustalmy jedno PiS nie jest prawica. PiS to partia lewicująca. Wiele ich poglądów jest zgodnych z tym co kiedyś głosiło SLD. Oni są prawica tylko w sferze moralnej a to i tak wybiórczo. Tylko ram gdzie jest im to wygodne politycznie i nie tracą poparcia. Zobacz ze np. w sprawie aborcji są niby przeciw ale nie czynią żadnych ruchów które są oczekiwane przez katolicki elektorat. Zreszta to jeden z powodów dla których cześć zawiedzionych głosowała na Konfederacje.

Zbigniew3991 napisał(a):
Quinque napisał(a):
Sam fakt bycia lewicowcem świadczy o tym że dana jednostka jest niezdolna do autorefleksji
A

Otrzymujesz ostrzeżenie za obrażanie grup osób bez podawania argumentów i przykładów.

A to jakiegoś nowego moderatora mamy czy Zbigniew samozwańczo moderuje forum?

zefciu napisał(a):
No właśnie. Zatem jakbym Ci pokazał autorefleksyjnego lewicowca, to byś powiedział, że to nie jest prawdziwy lewicowiec. Zatem Twój i Jockeya pogląd jest niefalsyfikowalny i nie ma jak z nim dyskutować.

Pisałem o ogóle a nie o jednostkach. Niektóre jednostki w partiach lewicowych potrafią być refleksyjni. Natomiast ich poglądy nie maja prawa się przebić właśnie dlatego ze lewica jest ideową i bezrefleksyjna


Cz sty 02, 2020 15:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: O pewnej piosence
Jockey napisał(a):
A to jakiegoś nowego moderatora mamy czy Zbigniew samozwańczo moderuje forum?

Tak, mamy nowego moderatora posiadającego pełne prawa, ale oczekującego na "utuczenie" i podpis.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 02, 2020 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: O pewnej piosence
Małgosiaa napisał(a):
Jockey napisał(a):
A to jakiegoś nowego moderatora mamy czy Zbigniew samozwańczo moderuje forum?

Tak, mamy nowego moderatora posiadającego pełne prawa, ale oczekującego na "utuczenie" i podpis.


Tak i chyba się pospieszylem z moderacja. Proszę o wyrozumiałość :)

_________________
MODERATOR


Cz sty 02, 2020 15:40
Zobacz profil
Post Re: O pewnej piosence
Jockey napisał(a):
Jak zobaczę ze nie ma tam ideologii
No nie. Przecież „lewicowość” to jest z definicji ideologia. Podobnie jak „prawicowość”. Nie wiem, czy istnieją ludzie, którzy w ogóle pozbawieni są ideologii.
Cytuj:
Zobacz zreszta jak łatwo jest doprowadzić do szału feministkę w polemice.
Zapewne. Ale przecież nie tylko feministkę i nie każdą feministkę.
Cytuj:
Mam ci zalinkowac trochę takich materiałów z yt?
Ale dlaczego mnie obrażasz? Przecież obaj wiemy, że materiałów na YT starczy na „dowiedzenie” dowolnej tezy.
Cytuj:
Ustalmy jedno PiS nie jest prawica.
Dlatego piszę w cudzysłowie. Z drugiej strony – słowa znaczą to, co posługujący się nimi uważają, że znaczą. Być może zatem w końcu przyznam, że po prostu w polskiej kulturze politycznej słowo „prawica” właśnie to znaczy i zrezygnuję z cudzysłowu. Póki co jednak wolę go zachować, bo sam chciałbym uważać się za „prawicowca”, a z PiS mi nie po drodze.
Cytuj:
Zobacz ze np. w sprawie aborcji są niby przeciw ale nie czynią żadnych ruchów które są oczekiwane przez katolicki elektorat.
A w czym się to oczekiwanie wyraża?


Cz sty 02, 2020 16:23
Post Re: O pewnej piosence
Jak mówimy o grupie to bierzemy poglądy większościowe które istnieją w danej grupie. W Rej grupie mogą być jednostki które są refleksyjne i nie do końca zgadzają się ze wszystkim co grupa twierdzi. Teraz jaśniej?

Co do prawicowości i lewicowości to wydaje mi się ze stare podziały upadają. A w Polsce to mamy jeszcze podział taki jak w państwach postkolonialnych. Tych co współpracowali z kolonizatorom i tych co byli przeciwni. Wszystkie grupy w pewnym sensie są lewicowe. Ale PiS mieni się jako ci co nie współpracowali pomimo tego ze maja w swoich szeregach takich co współpracowali. I oskarżają PO i PSL jako tych co współpracowali. SLD to oczywiście kolonizatorzy. A Nowoczesna to dzieci tych co współpracowali.


Cz sty 02, 2020 18:09
Post Re: O pewnej piosence
Brehehe. SLD to są Rosjanie?

SLD to są tacy arystokraci azteccy, co widząc bezsensowność oporu, dali się Hiszpanom ochrzcić i wyuczyć na księży.


Cz sty 02, 2020 18:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL