Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:00



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 729 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 49  Następna strona
 Nowy koronawirus 
Autor Wiadomość
Post Re: Nowy koronawirus
No i to do osoby, która postuluje wyplaszczanie należy przedstawienie modelu matematycznego.

Nie bardzo wiem, o jakim wyplaszczaniu" jest tu mowa? Chwilowe wahniecie w dol ilosci potwierdzonych
testem nowych przypadkow z soboty, zostalo skompensowane wynikami testow w niedziele.
Jedyne co o polskiej krzywej mozna powiedziec, to to, ze rosnie wolniej niz w innych krajach. Wykres w Excelu kazdy moze zrobic sam.

https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/poland/
A rosnie wolniej, bo? Ja uwazam, ze robi sie za malo testow (jesli z "powodow obiektywnych", czyli braku mocy przerobowych, to ktos tu zawiodl. Kto?), wiec nie wykrywa sie zarazonych.
Tak naprawde, to albo na koniec kwietnia bedzie ta krzywa w Polsce wygladac jak w Korei Pld, albo przyspieszy tydzien po Swietach, jak to krzywe wykladnicze chetnie robia. Naprawde nie wiem jak dlugo ludzie beda powaznie traktowac kilkutysieczne kary za brak odstepu miedzy rodzicami i dziecmi, kiedy nie beda miec z czego zaplacic kredytu, wynajmu czy jedzenia?
Ale poczekajmy jeszcze 2-3 tygodnie.


Pn kwi 06, 2020 7:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Nowy koronawirus
https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/12 ... 5063034885


Ostatniej doby w Polsce zrobiono 7,8 tys testów w tym 208 nowych zakażeń. Czyli nie jest tak źle z ilością testów i tendencja jest zwyżkowa.

W Belgii robi się 1 594 próbek na milion mieszkańców, a w Polsce 2 104 próbki.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Ostatnio edytowano Pn kwi 06, 2020 7:22 przez pom, łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 06, 2020 7:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nowy koronawirus
Trochę sceptycyzmu do tego "hurra - nie jest tak źle". Ministerstwo, wojewoda przemilcza fakty: https://pomorska.pl/koronawirusowe-zgon ... GOoURhb09w Ciekawe ile przypadków jest przemilczanych w Polsce.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 06, 2020 7:20
Zobacz profil
Post Re: Nowy koronawirus
Kael napisał(a):
Nie chodzi o jakies specjalne manipulacje unanymi danymi. Chodzi o zbyt niska ilosc wykonywanych testow.
Z tego co do mnie dotarlo, w Polsce robi sie w 46 osrodkach 5000 na dzien (z czego w jednym prywatnym 2000, a reszte recznie w panstwowych po 200, bo wiecej nie dadza rady), a np w Niemczech chyba 500 tysiecy w tydzien.
Przy 5000 wykrywa sie 400, to przy 50 tysiacach byloby prawdopodobnie kilka tysiecy. Dziennie.

Bez termometru mozna tylko szacowac temperature.

Najwięcej zakażeń przenoszonych jest przez medyków, dlatego senat zmienił zapisy tzw tarczy, wpisując punkt o wprowadzeniu cotygodniowych testów dla medyków.
PiS tradycyjnie wywalił ten punkt do kosza.
Dopiero gdy pojawił sie w kilku domach opieki koronawirus przeniesiony ze szpitali przez pielęgniarki, coś do rozumu rządzącym wpadło. I wczoraj już w mediach ogłosili testowanie służb medycznych.


Pn kwi 06, 2020 7:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Nowy koronawirus
W ilości próbek na milion mieszkańców możemy porównywać się z krajami o podobnym PKB bo testy kosztują. I na tle państw z podobnym PKB wypadamy całkiem nieźle.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Ostatnio edytowano Pn kwi 06, 2020 7:31 przez pom, łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 06, 2020 7:27
Zobacz profil
Post Re: Nowy koronawirus
Kael napisał(a):
Nie bardzo wiem, o jakim wyplaszczaniu" jest tu mowa?
Ale to nie jest moja wina, że Ty gardzisz innymi użytkownikami i nie czytasz tego, co piszą. Ja wielokrotnie powtarzałem, na jakim modelu się opieram i gdzie ten model można znaleźć.
Cytuj:
Chwilowe wahniecie w dol ilosci potwierdzonych
testem nowych przypadkow z soboty, zostalo skompensowane wynikami testow w niedziele.
Ale to nie jest moja wina, że Ty mną gardzisz i zignorowałaś totalnie moją wypowiedź, że w ogóle należy zignorować jednodniowe fluktuacje.
Cytuj:
Jedyne co o polskiej krzywej mozna powiedziec, to to, ze rosnie wolniej niz w innych krajach.
A czego jeszcze byś oczekiwała? Przecież właśnie to mają na celu ograniczenia które na siebie wprowadzamy – spowolnienie wzrostu. Nic innego. Nikt nie liczy na to, że uda się epidemię opanować. Należy ją spowolnić, aby system opieki zdrowotnej wyrobił.
Cytuj:
A rosnie wolniej, bo? Ja uwazam, ze robi sie za malo testow
A kogo obchodzi, co Ty uważasz? To jest właśnie problem. Jeśli Twój interlokutor przedstawia dane statystyczne i uzasadnia swój pogląd, to uważasz, że masz prawo całkowicie zignorować to, co pisze. Natomiast Ty sama możesz sobie rzucić hasłem „uważam, że robi się za mało testów” i wszyscy mają przyjąć ten argument za wartościowy. Nie pojmuję, jak można być tak nadętym i przekonanym o swojej wyższości nad bliźnim. To jest jakaś straszna choroba.

Tłumaczę Ci, że wypłaszczenia krzywej nie można tłumaczyć „zbyt małą liczbą testów”, gdyż zbyt mała liczba testów wpływa równo na obie osie wykresu. W przypadku wykresu liniowego na covidtrends zbyt mała liczba testów w ogóle nie powinna wpłynąć nijak na kąt nachylenia krzywej. W przypadku wykresu logarytmicznego powinna powodować odchył w kierunku krzywej log y = log x. (gdyż log (y * c) / log (x * c) zmierza do 1, gdy c zmierza do 0). Tymczasem w Polsce obserwujemy odejście od tej linii. Zatem możesz tupnąć nóżką i powtórzyć 1000 razy, że nieomylna w sprawach wiary i moralności Kael coś tam uważa. Ale nie ma to wagi argumentu.
Cytuj:
Tak naprawde, to albo na koniec kwietnia bedzie ta krzywa w Polsce wygladac jak w Korei Pld, albo przyspieszy tydzien po Swietach, jak to krzywe wykladnicze chetnie robia.
Tak tak. Krzywe wykładnicze mają to do siebie, że przyspieszają po świętach. Liczba e zależy od tegorocznej epakty w końcu. Proszę Cię, Kael, nie używaj słów, których nie rozumiesz, bo tylko się ośmieszasz. A jeszcze ktoś może to wziąć za dobrą monetę.
Cytuj:
Naprawde nie wiem jak dlugo ludzie beda powaznie traktowac kilkutysieczne kary za brak odstepu miedzy rodzicami i dziecmi, kiedy nie beda miec z czego zaplacic kredytu, wynajmu czy jedzenia?
Ale ja nie widzę związku między jednym a drugim. I żeby było jasne – nie krytykuję tych, którzy w tych dniach idą do pracy, bo nie mają tyle szczęścia co ja, żeby móc pracować z domu. Krytykuję tych, którzy podważają skuteczność lockdownu tylko po to, by dokopać rządowi (tak jakby nie było innych rzeczy, za które można krytykować rząd) nie mając żadnych, poza emocjonalnymi, argumentów.


Pn kwi 06, 2020 7:27
Post Re: Nowy koronawirus
pom Nie ostatniej a przedostatniej. W niedziele stwierdono 430 nowych przypadkow. Strone zalinkowalam poprzednio. Wahania 2-3 dniowe, raz mniej raz wiecej, o niczym nie swiadcza. Dopiero 5-7 dni moze cos wykazac.
Kiedy bedzie w Polsce robionych 50000 testow dziennie, to wtedy mozna to porownac z reszta Europy.
Mysle, ze teraz jest zarazony glownie personel medyczny i to on bedzie glownym zrodlem infekcji. Do Swiat, oczywiscie, ktorych raczej 100% spoleczenstwa nie spedzi samotnie. Ale moze?

A z linku Malgosiaa wynika, ze wojewoda nie jest od zbiorczych informacji z wojewodztwa. Niech obie ludzie sami szukaja, jak sa ciekawi!


Pn kwi 06, 2020 7:31
Post Re: Nowy koronawirus
Kael napisał(a):
Wahania 2-3 dniowe, raz mniej raz wiecej, o niczym nie swiadcza. Dopiero 5-7 dni moze cos wykazac.
Dlatego strona, którą podaję tutaj już n-ty raz używa danych z 7 ostatnich dni. Ty jednak wiesz dobrze, że dane na tej stronie są wiarygodne i niezgodne z Twoją agendą siania paniki. Dlatego postanowiłaś zwyczajnie je ignorować.
Cytuj:
Mysle
I co z tego?


Pn kwi 06, 2020 7:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Nowy koronawirus
pom napisał(a):
W ilości próbek na milion mieszkańców możemy porównywać się z krajami o podobnym PKB bo testy kosztują. I na tle państw z podobnym PKB wypadamy całkiem nieźle.



Kael tylko takie porównania mają sens. I nie porównuje się sumarycznej ilości testów na państwo - to absurd.

Kael napisał(a):
Kiedy bedzie w Polsce robionych 50000 testow dziennie, to wtedy mozna to porownac z reszta Europy.



A w jakich państwach Europejskich się tyle testów robi na milion mieszkańców?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn kwi 06, 2020 7:52
Zobacz profil
Post Re: Nowy koronawirus
Sa rozne strony. Mozna zajrzec i tam, gdzie ja pobieram dane. Zawsze z tej samej strony wielokrotnie przeze mnie linkowanej.
pom
https://ourworldindata.org/covid-testing
Niestety Polski tam nie ma. Ale jesli znasz liczbe testow wykonanych w Polsce, sam mozesz podzielic prze 40.
Czy uwazasz, ze najwazniejsze jest tu PKB? A nie zycie ludzkie? Juz nie bede tu zenujacych wypowiedzi roznych polskich oficjeli sprzed kilku tygodni przytaczac o nieprzebranych zasobach finansowych kraju...


Pn kwi 06, 2020 8:09
Post Re: Nowy koronawirus
Kael – czy odniesiesz się do danych, czy będziesz dalej je ignorować? Naprawdę nie rozumiem, jaki jest Twój cel.


Pn kwi 06, 2020 8:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Nowy koronawirus
@Kael

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_ ... e_note-165

Tu masz tabelkę z Państwami na świecie. Przejdź na kolumnę testy/milion ludzi i kliknij by Ci się posortowało rosnąco. Znajdź Polskę i porównaj ilość testów uwzględniając PKB danego Państwa.

Polska wypada całkiem nieźle.

Tu masz tabelkę z PKB.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa% ... _nabywczej)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa% ... %82ecznego

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn kwi 06, 2020 8:17
Zobacz profil
Post Re: Nowy koronawirus
Ale dlaczego akurat PKB? I skad masz te dane o podobnym PKB? Czy wirus jest jakos z PKB skorelowany? Bo moze porownajmy ilosc kontaktow z zagranica, albo przyrost natuealny, albo sredni wiek spoleczenstwa, albo...

zefciu nie wszystko trzeba rozumiec. Ja nawet nie probuje twoich celow pojac.
Ja sie caly czas odnosze do konkretnych danych z jednej i tej samej stroby, zeby nie bylo zaciemniania przez rozne zrodla. Jesli masz z tym problem, to ja na to nic nie poradze.


Pn kwi 06, 2020 8:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Nowy koronawirus
Bo testy kosztują.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa% ... _nabywczej)

Tu mi się wyświetla tabelka PKB

Teraz gospodarka na świecie wyhamowuje więc dane online są często zaburzone. Dlatego kupujmy tylko Polskie produkty, by pobudzić popyt i by w Polsce w zamkniętych granicach wszystko powróciło do normy.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn kwi 06, 2020 8:34
Zobacz profil
Post Re: Nowy koronawirus
No u mnie sie pod tym linkiem wyswietla, ze nie ma takiego artykulu.


Pn kwi 06, 2020 8:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 729 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 49  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL