Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 30, 2024 7:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Hołownia w wyborach 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Hołownia w wyborach
Mrs_Hadley napisał(a):
Dlaczego z grubej rury oceniasz, że jest cynicznym hipokrytą? Raczej przeceniasz jego umiejętności. To nie jest polityczny gracz pokroju Tuska czy Kaczyńskiego, którzy zręcznie poruszają poruszają się na arenie politycznej, tylko społecznik, który realizuje idee pozytywistyczne. Wszedł w świat dotąd mu obcy i się potknął, co natychmiast wykorzystali zwolennicy konkurencji. On się świetnie sprawdza w roli dziennikarza, showmana, działacza społecznego, ale do polityki potrzebuje mądrych doradców, którzy wprowadzą go w ten świat, a tymczasem wykorzystali go do realizacji własnych celów, bo przecież on sam nie tworzy kampanii prezydenckiej, ma od tego sztab ludzi i jest wielce prawdopodobne, że ktoś z jego ekipy chciał przekazać w tym spocie więcej niż było w zamyśle Hołowni. Ot taka szara eminencja, która ma w tym interes. To oczywiście jeden ze scenariuszy, na razie jest za wcześnie, by oceniać Hołownię jako polityka oraz jego ekipę, zwłaszcza że to dopiero początek walki o urząd prezydenta.

Ok, w takim razie jeśli nie cyniczny hipokryta (być moze rzeczywiście przeceniam jego intelignecję), to człowiek naiwny i niedojrzały, który daje sobą manipulować. Wybacz, ale niezależnie od tego, która wersja jest prawdziwa, ja takiego prezydenta bym sobie nie życzyła...
Wybawiony napisał(a):
Jeśli chodzi o Hołownię, to obawiam się nieco, że może okazać się zbyt naiwny i łatwowierny. Jeden ze znajomych stwierdził, że przypomina mu on nieco papieża Franciszka.

jw. Osoby naiwne i łatwowierne nie nadają się do polityki.
zefciu napisał(a):
A konkretnie jaki? Nie wszyscy żyją w tej samej bańce informacyjnej, co Ty.

W TVNie przemilczeli? :-D
Cytuj:
Będziemy walczyć o wszystkie drzewa, nie tylko o jedno” – mówi w swoim spocie Szymon Hołownia, czym oburzył wielu polityków i komentatorów życia publicznego. W filmie widać najpierw las, potem brzozę i animowany papierowy samolocik, który wylatuje gdzieś poza kadr. Krytyka spadła na Hołownię m.in ze strony Barbary Nowackiej, która zapytała, czy naprawdę sprowadza śmierć 96 osób do żartu, oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza, który poprosił (zwracając się do Hołowni po imieniu) o ściągnięcie filmu z sieci.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... nosci.read
Cytuj:
A tutaj Ciebie rozumiem. Lepiej jawny wróg, niż taki, który może kogoś wyciągnąć z okolic Twojego obozu.

Hołownia z pewnością nie może wyciągnąć nikogo z okolic mojego obozu. Obaj kandydaci reprezentują przeciwstawne wartości. Po prostu mam alergie na ludzi bezczelnie zakłamanych.
Cytuj:
Od probrukselskich separatystów, co chcą wydrzeć priwiśleńskij kraj Matce Rosji z pewnością tak. Ale czy to zaleta?

Nie wiedziałam, że Polska jest pod okupacją rosyjską. Na TVNie tak mówią? :-o
pilaster napisał(a):
Przecież napisał towarzyski. Sławetny :) W PIS. 8)

Od kiedy Kosiniak Kamysz, Barbara Nowacka albo Artur Dziambor są w PiS?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn lut 10, 2020 16:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Hołownia w wyborach
towarzyski_pelikan napisał(a):
Wybacz, ale niezależnie od tego, która wersja jest prawdziwa, ja takiego prezydenta bym sobie nie życzyła...

A czy ja gdzieś coś takiego sugerowałam? Podsumowałaś go w sposób, który bardziej odpowiada starym wygom politycznym, a tymczasem tu mamy do czynienia z kandydatem, który kieruje się innymi ideami w polityce. A.Mickiewicz pisał "Macie, bowiem wiedzieć, że są dwa sposoby walczenia, trzeba być lisem i lwem". Nie wystarczy obranie drogi lwa, bez wykorzystywania potencjału sprytu lisa, nawet jeżeli kompetencje lwa są w społeczeństwie wysoko cenione. To nie jest kwestia inteligencji czy naiwności, tylko charakteru. I zasadnicze pytanie sprowadza się do odpowiedzi, jakimi cechami powinien odznaczać się kandydat na prezydenta i który z puli ubiegających się obecnie o ten urząd spełnia te, które są kluczowe na tym stanowisku, bo nie o życzeniach rozmawiamy, tylko o rzeczywistości zastanej. Funkcja prezydenta jest wprawdzie reprezentacyjna, ale przecież nie o to chodzi, żeby był to człowiek miły i ugodowy, głoszący piękne hasła, bo taka osoba na arenie międzynarodowej będzie przeźroczysta. I nie mam tu na myśli Hołowni, tylko ogółem zestaw cech osobowościowych, które powinny być pożądane w interesie budowania pozycji państwa oraz zaufania obywateli. Hołownia jeszcze nie uczestniczył w dyskusjach z innymi kandydatami, trudno zatem orzec, czy w tych pojedynkach sobie poradzi, to dopiero czas pokaże.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn lut 10, 2020 19:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Hołownia w wyborach
Naiwność, niedojrzałość, zakłamanie i hipokryzja - to ostre oskarżenia. Na jakiej podstawie opierasz takie opinie? Jakie konkretne zachowania Szymona Hołowni świadczą o tym, że jest naiwny, niedojrzały, albo że jest zakłamanym hipokrytą?

_________________
MODERATOR


Pn lut 10, 2020 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Hołownia w wyborach
Mrs_Hadley napisał(a):
Podsumowałaś go w sposób, który bardziej odpowiada starym wygom politycznym, a tymczasem tu mamy do czynienia z kandydatem, który kieruje się innymi ideami w polityce.

Świeżak wchodzący do polityki musi się liczyć z tym, że będzie traktowany poważnie, bez taryfy ulgowej. Nikt nie będzie specjalnie traktować Hołowni tylko dlatego, że do tej pory nie parał się polityką. Potraktuj to jako taki chrzest. Jego start był kiepski, ale jeśli wyciągnie lekcje, ma szansę na naprawę wizerunku, ale raczej nie w tej kampanii. Wyborcy mają krótką pamięć, ale nie aż tak ;-)
Zbigniew3991 napisał(a):
Naiwność, niedojrzałość, zakłamanie i hipokryzja - to ostre oskarżenia. Na jakiej podstawie opierasz takie opinie? Jakie konkretne zachowania Szymona Hołowni świadczą o tym, że jest naiwny, niedojrzały, albo że jest zakłamanym hipokrytą?

Na podstawie wpadki ze spotem (spot + późniejsze tłumaczenia, które tylko pogorszyły sprawę), myślałam, że to oczywiste.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn lut 10, 2020 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Hołownia w wyborach
Jedna wpadka ze spotem nie świadczy od razu o zakłamaniu, hipokryzji, braku dojrzałości i naiwności. To bardzo mocne sformułowania, nie uważasz? Myślisz, że można ocenić człowieka po jednym wydarzeniu?

Dla jasności: sprawa ze spotem jest paskudna i nigdy nie powinna się wydarzyć. Jest to jednak tylko jedna sprawa - czy potrzeba uruchamiać od razu ciąg najmocniejszych ocen dotyczących wszystkich działań i osiągnięć życiowych Hołowni? Hołownia to nie tylko jakiś jeden spot i wyjaśnienia spotu.

_________________
MODERATOR


Pn lut 10, 2020 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Hołownia w wyborach
Oceniam w kontekście politycznym, tutaj nie ma patyczkowania się. To wojna. Każde potknięcie ma swoje poważne konsekwencje. Ja nie znam Hołownii, chciałam się zapoznać bliżej w trakcie kampanii, zeby się rozeznać we wrogim obozie i pierwsze wrażenie jest bardzo negatywne. Co wcale nie jest lepiej dla mnie, bo więcej głosów zbierze sam Biedroń, co może zaowocować poważniejszym rywalem dla Bosaka.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn lut 10, 2020 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Hołownia w wyborach
No właśnie chyba powinniśmy wyjść z traktowania polityki jako wojny. Polityka pierwotnie była rozumiana jako troska o dobro wspólne - może warto wrócić do korzeni?

_________________
MODERATOR


Pn lut 10, 2020 22:00
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
towarzyski_pelikan napisał(a):
W TVNie przemilczeli? :-D
Nie oglądam TVN-u. Jeśli był taki spot jak opisano, to rzeczywiście – słabe bardzo.
Cytuj:
Hołownia z pewnością nie może wyciągnąć nikogo z okolic mojego obozu.
To, jak jest atakowany przez Twój obóz świadczy o czymś innym.
Cytuj:
Nie wiedziałam, że Polska jest pod okupacją rosyjską.
Póki co nie jest. Co bardzo Wam uwiera.


Wt lut 11, 2020 8:30
Post Re: Hołownia w wyborach
towarzyski_pelikan napisał(a):
Hołownia z pewnością nie może wyciągnąć nikogo z okolic mojego obozu.

Dla Hołowni stanowiłoby klęskę gdyby przyciągnął z Twojego obozu człowieka, który wyraża niebotyczną pogardę - Paraolimpiada jest jak zawody szachowe dla debili.


Wt lut 11, 2020 8:49
Post Re: Hołownia w wyborach
Alus napisał(a):
Dla Hołowni stanowiłoby klęskę gdyby przyciągnął z Twojego obozu człowieka, który wyraża niebotyczną pogardę - Paraolimpiada jest jak zawody szachowe dla debili.
Nudny jest ten łotabałtyzm. JKM wyraża poglądy dla wielu obrzydliwe, ale jednak spójne. Hołowni prezentującemu się jako umiarkowany chadek naśmiewanie się z tragedii nie przystoi.


Wt lut 11, 2020 9:01

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Hołownia w wyborach
Jeśli w kimś, po obejrzeniu spotu, zrodziło się podejrzenie co do tego, że Hołownia postanowił zakpić z tragedii smoleńskiej, to przed wydaniem osądu powinien upewnić się, czy rzeczywiście autorowi o to chodziło. Moim zdaniem absolutnie nie było to czymś oczywistym. Natomiast wiele osób nie przepuści okazji by zalać kogoś falą hejtu. Wystarczy im tylko coś zasugerować.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lut 11, 2020 13:05
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
Wybawiony napisał(a):
Moim zdaniem absolutnie nie było to czymś oczywistym.
Proszę zatem przedstawić alternatywną interpretację tego fragmentu.


Wt lut 11, 2020 13:32
Post Re: Hołownia w wyborach
Wybawiony napisał(a):
Jeśli w kimś, po obejrzeniu spotu, zrodziło się podejrzenie co do tego, że Hołownia postanowił zakpić z tragedii smoleńskiej, to przed wydaniem osądu powinien upewnić się, czy rzeczywiście autorowi o to chodziło. Moim zdaniem absolutnie nie było to czymś oczywistym. Natomiast wiele osób nie przepuści okazji by zalać kogoś falą hejtu. Wystarczy im tylko coś zasugerować.

https://tvn24.pl/szymon-holownia-o-in-v ... re-3925194
Odnosi się także do spotu.


Wt lut 11, 2020 13:50
Post Re: Hołownia w wyborach
Alus napisał(a):
Odnosi się także do spotu.


Myślę że jednak lepiej byłoby szczerze przyznać się do błędu, ok, to było wpadką. Bo jakoś trudno jest ''kupić'' wersję typu - ja o niczym nie wiedziałem. Co wydaje się wręcz niemożliwe, przecież zależy mu na kampanii, to tym bardziej on sam musi mieć wgląd we wszystko co pojawia się publicznie a nie sądzę że ktoś sobie samodzielnie zrobił taki spot typu - fan made - bez jego wiedzy i ot tak sobie go opublikował także bez wiedzy pana Hołowni.


Wt lut 11, 2020 16:28
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Hołownia w wyborach
Alus napisał(a):
Dla Hołowni stanowiłoby klęskę gdyby przyciągnął z Twojego obozu człowieka, który wyraża niebotyczną pogardę - Paraolimpiada jest jak zawody szachowe dla debili.

PiS nie dobiega w tym temacie od Konfederacji: viewtopic.php?p=1053860#p1053860

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lut 11, 2020 17:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL