Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Hołownia w wyborach 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Hołownia w wyborach
Andy72 napisał(a):
NIe lubię "wolnościowców" ale Narodowcy są w porządku. Aż rozważam głosowanie na Bosaka w pierwszej turze.

Ale trzeba by się spytać co powie na temat niemieckiej AfD.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 18, 2020 12:10
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
Pewno wypowie jej wojnę.


Wt lut 18, 2020 12:20
Post Re: Hołownia w wyborach
Andy72 napisał(a):
Andy72 napisał(a):
NIe lubię "wolnościowców" ale Narodowcy są w porządku. Aż rozważam głosowanie na Bosaka w pierwszej turze.

Cytuj:
Ale trzeba by się spytać co powie na temat niemieckiej AfD.

Ty tak autentycznie sam z sobą polemizujesz? :o


Wt lut 18, 2020 12:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Hołownia w wyborach
Alus napisał(a):
Nie zmienia faktu, że żaden "prawy katolik" nie podnosił tego zarzutu w kampanii prezydenckiej św L. Kaczyńskiego. Wedle zasady "nasz" ma nieprawilne poglądy, ale to "nasz" i mu wolno, "ich" ma ten sam pogląd w kwestii aborcji, ale to "złoczyńca nie respektujący nauki Kościoła".

Nie jestem w stanie zweryfikować, czy rzeczywiście tak było. Ty jak rozumiem przepytałaś/sprawdziłaś wszystkich "prawych", czy rzeczywiście nie mieli takiego zarzutu wobec Kaczyńskiego? A może to tylko Twoje spekulacje?

Przed chwilą zalinkowałam człowieka, który przyznaje, że Andrzej Duda (ta sama strona barykady co Lech Kaczyński) jest za utrzymaniem kompromisu.

Jedynym kandydatem, który jest za zaostrzeniem prawa aborcyjnego jest Krzysztof Bosak.

Jeśli dla kogoś priorytetem jest powstrzymanie ludobójstwa na dzieciach nienarodzonych, to z pewnością z niechęcią czy odrazą odda głos na Dudę albo Hołownię.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lut 18, 2020 13:11
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
towarzyski_pelikan napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie zmienia faktu, że żaden "prawy katolik" nie podnosił tego zarzutu w kampanii prezydenckiej św L. Kaczyńskiego. Wedle zasady "nasz" ma nieprawilne poglądy, ale to "nasz" i mu wolno, "ich" ma ten sam pogląd w kwestii aborcji, ale to "złoczyńca nie respektujący nauki Kościoła".

Nie jestem w stanie zweryfikować, czy rzeczywiście tak było. Ty jak rozumiem przepytałaś/sprawdziłaś wszystkich "prawych", czy rzeczywiście nie mieli takiego zarzutu wobec Kaczyńskiego? A może to tylko Twoje spekulacje?

Przed chwilą zalinkowałam człowieka, który przyznaje, że Andrzej Duda (ta sama strona barykady co Lech Kaczyński) jest za utrzymaniem kompromisu.

Jedynym kandydatem, który jest za zaostrzeniem prawa aborcyjnego jest Krzysztof Bosak.

Jeśli dla kogoś priorytetem jest powstrzymanie ludobójstwa na dzieciach nienarodzonych, to z pewnością z niechęcią czy odrazą odda głos na Dudę albo Hołownię.

Piszesz w cały świat, zdecydowanie śp. L. Kaczyński nie stał/ nie stoi po tej samej stronie barykady co Duda.
Kaczyński odważnie prezentował swoje poglądy
https://gosc.pl/doc/808826.Na-pewno-jestem-patriota
a różnica jest taka, że stosunek do aborcji w 2005r nie stanowił broni dla wzajemnego wyniszczania się kandydatów. A wyborcy z racji takich poglądów nie pałali odrazą.


Wt lut 18, 2020 14:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Hołownia w wyborach
Alus napisał(a):
Piszesz w cały świat, zdecydowanie śp. L. Kaczyński nie stał/ nie stoi po tej samej stronie barykady co Duda.

Nie zrozumiałaś. Lech Kaczyński był z PiSu i należał do szeroko pojętej prawicy, a więc był po tej samej stronie barykady co Duda.
Cytuj:
a różnica jest taka, że stosunek do aborcji w 2005r nie stanowił broni dla wzajemnego wyniszczania się kandydatów. A wyborcy z racji takich poglądów nie pałali odrazą.

W ostatnich latach światopoglądy się zradykalizowały, po jednej i po drugiej stronie. Ci, którzy jeszcze parę lat temu byli za kompromisem, dzisiaj często domagają się zaostrzenia albo złagodzenia przepisów. Mamy do czynienia z pewną wojną idei, która, co bardzo prawdopodobne, została sztucznie rozpętana w imię zasady "dziel i rządź".

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lut 18, 2020 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Hołownia w wyborach
No i wylała się fala mowy nienawiści:

"Nie znam osób, które biegają jak na sraczkę do kościoła. Hołowni dziękuję". "Chyba szkoda czasu na polemikę, mózg wioskowego głupka". "Tragedia, żona głupsza niż noga od stołu". To tylko niektóre nienawistne cytaty, które podczas internetowego spotkania odczytał Szymon Hołownia. Wszystkie stwierdzenia odnosiły się do ostatniego wywiadu jego żony.

- Jeżeli chcecie mnie państwo obrzucać epitetami, nazywać homofobem, pisać, że gardzę ludźmi, że nienawidzę, jestem małostkowy, ciemnogrodem, zakutym łbem katolickim, albo tradycjonalistycznym: uprzejmie proszę. Ale moją żonę zostawcie w spokoju - apelował Hołownia.
Według bezpartyjnego kandydata na prezydenta niepochlebne komentarze są efektem tego, że "chce zrobić coś dobrego". I zapowiedział, że wobec niektórych internautów wyciągnie konsekwencje prawne. - Jeśli ktoś będzie przychodził i wylewał beczkę z gównem mi na głowę albo moim bliskim, to spotka go to, co powinno spotkać człowieka, który w ten sposób traktuje innego człowieka - dodał były prezenter telewizyjny".
https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020-sz ... pushpushgo

Tak tylko trzeba być tu bardziej Europejskim a przyszły kandydat na prezydenta powinien wiedzieć że:

"Mamy prawo do ochrony naszych przekonań, ale mają również prawo do ochrony ci, którzy z wiary szydzą lub przeciw niej bluźnią".
https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25 ... siadz.html

Jakże to tak odmówić sobie tej przyjemności nabijania się z katoli? Odpowiedni przekaz medialny powinien w tym pomagać.
No wolność mamy przecież, lecz proszę tylko nie krytykować pewne środowiska bo homofobia, dyskryminacja z tego wyjdzie a także naruszanie wolności wyboru kobiety a to jest jak wiemy nieetyczne i surowo karalne.


N maja 31, 2020 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Hołownia w wyborach
Ale przynajmniej Hołownia miał okazję pokazać, że jest facetem z jajami a nie tchórzem jak internetowi hejterzy, dla których trzeźwe myślenie i kultura języka są zjawiskiem zbyt bolesnym do zaakceptowania.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N maja 31, 2020 15:44
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
Wybawiony napisał(a):
Ale przynajmniej Hołownia miał okazję pokazać, że jest facetem z jajami a nie tchórzem jak internetowi hejterzy, dla których trzeźwe myślenie i kultura języka są zjawiskiem zbyt bolesnym do zaakceptowania.

Ale nie zawsze należy tylko omijać, albo odpowiadać podobnym językiem.
Od wczoraj prowadziłam rozmowę na fb z dwoma paniami zacietrzewionymi, oskarżającymi Kościół i katolików. Po paru godzinach zarzutów z ich strony, przeszłyśmy do spokojnej polemiki, uwzględniającej racje obu stron. Rozstałyśmy się pokojowo, życząc sobie wzajemnie pomyślności. Oczywiście każda z nas pozostała przy swoich przekonaniach, ale ich język radykalnie się zmienił. Często są to osoby zranione i swój ból wykrzykują nienawistnym językiem.


N maja 31, 2020 15:56

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Hołownia w wyborach
No tak ale Tobie to chyba łatwiej bo rzeczywiście jakbyś się nie przejmowała tymi oskarżeniami Kościoła tak zwracając uwagę na wypowiedzi na tym forum, a co innego jest jak ty i osoba najbliższa bezpośrednio doznajecie chamskiego hejtu i wtedy jest często ostra reakcja.


N maja 31, 2020 19:53
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
katon napisał(a):
No tak ale Tobie to chyba łatwiej bo rzeczywiście jakbyś się nie przejmowała tymi oskarżeniami Kościoła tak zwracając uwagę na wypowiedzi na tym forum, a co innego jest jak ty i osoba najbliższa bezpośrednio doznajecie chamskiego hejtu i wtedy jest często ostra reakcja.

I kolejny osąd ad personam, oderwany od rzeczywistości...atakować Kościół - czyli wystawiłeś już mnie poza Kościół.
Wyraźnie napisałam nie odpowiadać podobnym językiem co przeczytane i wtedy często ostra reakcja.


Pn cze 01, 2020 7:27

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Hołownia w wyborach
Bez przesady z tym ad personam.
No bo przecież na podstawie Twoich postów mogę sobie wyrobić jakieś zdanie jak reagujesz gdy rozmawiamy o Kościele.
Po prostu różni wierni różnie reagują na te ataki na Kościół i wiarę. Ostro, umiarkowanie, obojętnie bądz nawet komuś to może pasować, albo z tym się zgadzam a z tamtym nie. Wszystko jest dobre, albo wszystko jest złe.
No i nie wystawiam Cię poza Kościół który jest jednak pełny różnic i różności.


Pn cze 01, 2020 16:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL