Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Żądają podwyżek dla pielęgniarek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2020 0:37
Posty: 2
Post Żądają podwyżek dla pielęgniarek
Brawo dla pracowników szpitala w Raciborzu którzy zadaja podwyżek! Nie ma chętnych na studia i pracę w tych zawodach. Przed pandemia brakowało już w Polsce ok. połowy potrzebnych pielęgniarek. Nie dość, że ci ludzie pracują za 3 w porównaniu z zachodem Europy to mają pensje nie zachęcające innych do podjęcia studiów.

Rozumiecie, że ich wypłaty to wasze życie?



Państwo powinno im organizować bezpłatne posiłki systemowo a nie ludzie dobrej woli naprędce.

Powinni masowo odejsc od łóżek pacjentów. W naszym interesie. Mniej osób umrze przez to niż przy braku takiego nacisku na rząd.

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zd ... 31,14.html


Szpital w Raciborzu traci ponad połowę pieniędzy na przekształceniu w jednoimienny zakaźny. Z 82 mln zł które miał otrzymać jako niezakaźny w ciągu roku jako zakaźny otrzyma przy pełnym obłożeniu łóżek w ciągu roku tylko 37 mln zł. Będzie to skutkować zamknięciem szpitala. Drowizny na rzecz Szpitala można dokonać w Kasie lub na rachunek bankowy

nr 21 1050 1328 1000 0022 1195 3696 prowadzony w ING Bank Śląski.


Pn kwi 20, 2020 1:39
Zobacz profil
Post Re: Żądają podwyżek dla pielęgniarek
Racibórz napisał(a):
Państwo powinno im organizować bezpłatne posiłki systemowo a nie ludzie dobrej woli naprędce.


Racibórz napisał(a):
Szpital w Raciborzu traci ponad połowę pieniędzy na przekształceniu w jednoimienny zakaźny. Z 82 mln zł które miał otrzymać jako niezakaźny w ciągu roku jako zakaźny otrzyma przy pełnym obłożeniu łóżek w ciągu roku tylko 37 mln zł. Będzie to skutkować zamknięciem szpitala. Drowizny na rzecz Szpitala można dokonać w Kasie lub na rachunek bankowy

nr 21 1050 1328 1000 0022 1195 3696 prowadzony w ING Bank Śląski.

Z calym szacunkiem dla personelu i dramatycznej sytuacji: dlaczego znowu ludzie maja zastapic panstwo? Na poczatku, slusznie zauwazasz odpowiedzialnosc panstwa, a potem chcesz prywatnymi darowiznami latac milionowe szkody spowodowane zla polityka rzadu w stosunku do szpitali?

Pewna poslanka powiedziala kiedys do mlodych lekarzy "niech jada".
Poslowie PiS, takze sami lekarze, badz wyleczeni z wirusa (nie tylko sila wlasnej woli) odrzucili regularne testy dla personelu medycznego.
Wiceminister zdrowia zrzuca publicznie wine za zarazenia personelu medycznego na ... personel medyczny i "nieprzestrzeganie procedur" (i to w czasach, kiedy osoby z partyjnej wierchuszki publicznie lamia wszelkie procedury narzucone obywatelom), co skutkuje agresja w stosunku do ... personelu medycznego...

Moze dopiero kompletna zapasc systemu zdrowia otworzy wyborcom oczy na to, co sobie sami za posrednictwem wybranych przedstawicieli, zafundowali? Niestety.


Pn kwi 20, 2020 6:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Żądają podwyżek dla pielęgniarek
Cytuj:
Moze dopiero kompletna zapasc systemu zdrowia otworzy wyborcom oczy na to, co sobie sami za posrednictwem wybranych przedstawicieli, zafundowali?

Ależ to się już stało! 25 października 2015 r.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pn kwi 20, 2020 7:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Żądają podwyżek dla pielęgniarek
No tak mówiło się o tej zapaści już jakieś osiem lat temu, ale to raczej z innych przyczyn doszło do zmiany władzy.

"Przyczyna ich zapaści finansowej to jednak nie tylko brak pieniędzy - pisze „Rzeczpospolita".

Eksperci wskazują, że odpowiedzialny jest m.in. pakiet ustaw zdrowotnych, który obowiązuje od stycznia 2012 r., oraz inne absurdalne przepisy.

Rozporządzenia koszykowe ministra zdrowia określające, jakie procedury finansuje NFZ, są nieprecyzyjne. Utrudniają dopływ do szpitali dodatkowych pieniędzy, które pacjenci chcieliby zapłacić.

NFZ nie przestrzega przepisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej i tym samym ogranicza przyjęcia do szpitali. Ponadto nie zapłacił szpitalom za nadwykonania - podaje „Rzeczpospolita".
https://www.portalsamorzadowy.pl/ochron ... 41823.html


Pn kwi 20, 2020 8:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Żądają podwyżek dla pielęgniarek
Racibórz napisał(a):
Brawo dla pracowników szpitala w Raciborzu którzy zadaja podwyżek! Nie ma chętnych na studia i pracę w tych zawodach. Przed pandemia brakowało już w Polsce ok. połowy potrzebnych pielęgniarek. Nie dość, że ci ludzie pracują za 3 w porównaniu z zachodem Europy to mają pensje nie zachęcające innych do podjęcia studiów.

Rozumiecie, że ich wypłaty to wasze życie?


A to niby ja przez całe życie mieszkam w szpitalu? co ja mam do pensji jakie tam ludzie dostają?
Ostatnio leczę kanałowo zęba, może i z tysiąc złoty wyjdzie, no i niby jak w szpitalu dostana podwyżki, to oddadzą mi ten tysiąc złoty? :D ty w ogóle wiesz na jakich zasadach świat funkcjonuje?
Większe pensje dla nich, to większe podatki dla mnie, więc i mniej kasy będzie na dentyste !!całe moje życie :D :D :D !!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 19, 2020 21:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL