Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Nasi prezydenci czy kandydaci na nich 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Cytuj:
Co w żaden sposób nie tłumaczy kampanii PAD bazującej na pogardzie wobec ludzi i wzbudzaniu tej pogardy i agresji u zwolenników, co wyrażali na spotkaniach wyborczych wobec ludzi i innych poglądach politycznych, a co wedle treści plakatu stanowił wybór życia wiecznego.
Realnie PAD wcale nie gardzi osobami lgbt, wygłaszał jedynie program kampanii wyborczej jaki mu spreparował sztab,

Owszem wiele z zachowań PAD mi się nie podoba i nigdzie nie wykazywałem tego aprobaty, ale nie sądzę aby tu akurat gardził homoseksualistami, ale może warto skorzystać z Twojego częstego sformułowania że Bóg osądzi.

Tu też jest brak szacunku i pogardliwa wypowiedz prezydenta Komorowskiego w stosunku do innej osoby:
https://www.youtube.com/watch?v=7wesVDK-Duo
Cytuj:
Tylko raz RT mówił o swojej wierze w Boga w wersji Spinozy. Nigdy nie mówił, że jest pełnoprawnym katolikiem przynależnym do struktur KK. Owszem kilkakroć mówił o zakonniku swoim katechecie, na którego wskazaniach buduje jego życie. [/i]


Owszem stwierdził że jest katolikiem:
"W rozmowie z "DGP" kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski zadeklarował że jest katolikiem. Znając poglądy polityka dot. aborcji, in vitro czy jego skłonności do wspierania wrogich Kościołowi środowisk LGBT, deklaracja ta może budzić niemałe zaskoczenie".
https://www.tysol.pl/a49079-Trzaskowski ... o-Komunii-
Szczerze przyznam że nigdy mi nie przeszkadzało czy ktoś jest katolikiem czy też ateistą jednak to dziwne gdy ktoś dla potrzeb wyborów kreuje się na katolika. Nie można być jednocześnie panteistą jak i katolikiem.

Cytuj:
Nie można przestać być zwolennikiem, skoro nigdy się nie było zwolennikiem - nieodmiennie, stale RT odpowiadał, że małżeństwo wedle Konstytucji RP to związek mężczyzny i kobiety. Przypisywanie poglądów przez media, nie stanowi realne ich wyznawania.


To nie jest przypisywanie przez media tylko Trzaskowski sam wyraznie stwierdził że jego marzeniem jest udzielenie ślubu parze homoseksualnej.

"To są moje osobiste przekonania. Bardzo bym chciał być pierwszym prezydentem Warszawy, który mógłby udzielić ślubu parze homoseksualnej - powiedział w "Kropce nad i" poseł PO Rafał Trzaskowski i kandydat na prezydenta stolicy.
https://tvn24.pl/polska/trzaskowski-chc ... 85-2331801


So lip 25, 2020 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
gzaze napisał(a):
I znowu ten sam łotabałtyzm. Tak rzeczywiście. W 2013 Wałęsa, który już wówczas dawno nic nie znaczył powiedział coś takiego. I była z tego powodu medialna burza. Burza, owszem, mniejsza, niż gdy w 2020 roku urzędujący Prezydent RP powiedział wprost, że homoseksualiści to nie ludzie. Co jest uzasadnione.

Dlaczego przekręcasz wypowiedz Dudy? Powiedział że LGBT to nie ludzie a ideologia, a nie że homoseksualiści to nie ludzie. Wielu katolików tak uważa że LGBT to ideologia, a jednocześnie traktują homoseksualistów z szacunkiem.

A czy Ty nie nazwałeś pewnej grupy naziolami? Nie jest to pogardliwe? Ktoś Ci może powiedzieć że nie szanujesz tych ludzi.

Czy jak ktoś w ostrych słowach skrytykuje Kościół to czy wierzący mają to tak bezpośrednio do siebie odnosić?
Kościół to wspólnota ludzi wierzących.

Wypowiedz często przytaczanego na tym forum abp Gądeckiego.

"Metropolita poznański przypomina, że szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i relacji międzyosobowych. Przewodniczący episkopatu cytuje słowa Papieża Franciszka, który przestrzega przed dewastacją duchową i materialną, jaką przyniosła ta ideologia. Zaapelował, by nie podejmowano działań na rzecz jej rozprzestrzeniania".
„Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników” – czytamy w oświadczeniu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
https://www.vaticannews.va/pl/swiat/new ... logia.html
Tu problem jest w tym że wypowiedz Dudy była niefortunna i mógł inaczej się wypowiedzieć, ale żeby na podstawie takiej wypowiedzi stwierdzić że ktoś nie szanuje homoseksualistów to uważam że nie można.
Cytuj:
A jak Lech Kaczyński zginął w katastrofie smoleńskiej to nagle dziennikarze różnych mediów zaczęli stwierdzać że to jest zupełnie inny człowiek jakiego przedstawialiśmy i tyle warta jest ta medialna papka.

gzaze napisał(a):
A to już jest konsekwencja starej zasady de mortuis aut bene aut nihil. Zasady, której trzymanie się uważa się za przyzwoitość.

A skąd to wiadomo? Uważam że obraz medialny poszczególnych osób jest mocno zakłamany.
My sami bardzo często tworzymy zakłamane obrazy różnych osób a nawet tworzymy zakłamany obraz samego siebie.
My sami bardzo często jesteśmy w tym tłumku osądzającym jawnogrzesznicę pewni siebie że jakąś prawdę widzimy a tak naprawdę są to iluzje na czyjś temat.


N lip 26, 2020 10:58
Zobacz profil
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
katon napisał(a):
Dlaczego przekręcasz wypowiedz Dudy? Powiedział że LGBT to nie ludzie a ideologia, a nie że homoseksualiści to nie ludzie.
Ale przecież skrót LGBT oznacza m. in. gejów. Dlaczego zatem Duda przekręca znaczenie słów?
Cytuj:
A czy Ty nie nazwałeś pewnej grupy naziolami? Nie jest to pogardliwe? Ktoś Ci może powiedzieć że nie szanujesz tych ludzi.
Jest to pogardliwe i nie szanuję ich poglądów oraz uważam ich działalność i hasła za obrzydliwe i haniebne. Natomiast jako ludziom życzę im jak najlepiej – żeby się z tego otrząsnęli i zasymilowali w Narodzie Polskim.
Cytuj:
A skąd to wiadomo?
A jaki widzisz inny powód? Po prostu uszanujmy wspomnianą zasadę, dajmy spokój temu człowiekowi i niech mu Wawel lekkim będzie. Albo przypomnijmy, jak w Cieplicach nad Mtkwari dodawał otuchy 4-milionowemu Narodowi, który stał się ofiarą agresji agresywnego imperium, w którym funkcjonuje „zakaz propagandy LGBT”.


N lip 26, 2020 11:42

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
gzaze napisał(a):
Ale przecież skrót LGBT oznacza m. in. gejów. Dlaczego zatem Duda przekręca znaczenie słów?

To Ty przekręcasz ponieważ zamieniłeś słowo LGBT na homoseksualistów i myślę że ci pozostali co się pod tymi literkami kryją mogliby się czuć dotknięci tym że ich pominąłeś.
Cytuj:
Jest to pogardliwe i nie szanuję ich poglądów oraz uważam ich działalność i hasła za obrzydliwe i haniebne. Natomiast jako ludziom życzę im jak najlepiej – żeby się z tego otrząsnęli i zasymilowali w Narodzie Polskim.

A jak ma się czuć ten niepełnosprawny czarnoskóry jak go ktoś nazwie naziolem?
https://www.youtube.com/watch?v=zy2AZh1IdC4
Tak więc nie miej pretensji jak ktoś Cię określi pogardliwie np lewak, czerwony pająk czy marksista.
Może też ktoś uważać za haniebne to że liberalna-lewica popiera aborcję czy adopcję dzieci przez pary homoseksualne jak i też uznać za haniebne różne hasła.
Cytuj:
A jaki widzisz inny powód? Po prostu uszanujmy wspomnianą zasadę, dajmy spokój temu człowiekowi i niech mu Wawel lekkim będzie. Albo przypomnijmy, jak w Cieplicach nad Mtkwari dodawał otuchy 4-milionowemu Narodowi, który stał się ofiarą agresji agresywnego imperium, w którym funkcjonuje „zakaz propagandy LGBT”.

Już Ci napisałem że medialny obraz kogoś to nie to samo jakbyś daną osobę miał okazję bezpośrednio poznać.
Najpierw piszesz dajmy spokój temu człowiekowi a potem łączysz go bez sensu z jakimś zakazem propagandy LGBT

Trzaskowski jednak pozytywnie się o nim wypowiada:

"Nie głosowałem na niego, ale mówię jasno, że był prezydentem niezależnym, walczył o praworządność, proponował rozwiązania sensowne i racjonalne w polityce zagranicznej i potem ich bronił" - tak Rafał Trzaskowski podczas areny prezydenckiej mówił o... śp. Lechu Kaczyńskim...
... Złożę wniosek o ulicę dla pana Lecha Kaczyńskiego, taka ulica mu się należy".
https://niezalezna.pl/339291-dojrzelism ... ecyzje-pis


N lip 26, 2020 19:32
Zobacz profil
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
katon napisał(a):
To Ty przekręcasz ponieważ zamieniłeś słowo LGBT na homoseksualistów i myślę że ci pozostali co się pod tymi literkami kryją mogliby się czuć dotknięci tym że ich pominąłeś.
Tu już się czepiasz. Kontekst odgrzewanego kotleta, którego podałeś był taki, że kiedyś Wałęsa powiedział o homoseksualistach, że powinni siedzieć za murem. Obecnie Duda powiedział o (między innymi) homoseksualistach, że nie są ludźmi. Fakt, że powiedział to nie tylko o homoseksualistach jakoś go kiepsko broni.
Cytuj:
A jak ma się czuć ten niepełnosprawny czarnoskóry jak go ktoś nazwie naziolem?
Tak samo jak pełnosprawny białoskóry. Ma czuć, że jego poglądy są uznawane za obrzydliwe i szkodliwe przez społeczeństwo. Natomiast ten konkretny niepełnosprawny czarnoskóry mógłby się dodatkowo zastanowić, czy jego rola w środowisku wykracza jakoś poza bycie tarczą, którą można wystawić zawsze, gdy poglądy środowiska są krytykowane i krzyknąć „jak śmiecie atakować niepełnosprawnego czarnoskórego”. Mógłby się zastanowić, czy po pokonaniu dżenderowego złego mzimu będzie on środowisku do czegokolwiek potrzebny. Ale to już nie dla Ciebie sugestia.
Cytuj:
Tak więc nie miej pretensji jak ktoś Cię określi pogardliwie np lewak, czerwony pająk czy marksista.
A ja nie mam pretensji, że ktoś mnie określi jako lewaka, czerwonego pająka czy marksistę. Zwłaszcza, że ten ktoś jakoś nigdy nie umie uzasadnić, co takiego marksistowskiego głoszę. Mam pretensje, że przynajmniej dwóch duchownych i przynajmniej dwóch świeckich z tego forum uważa za stosowne publiczne głoszenie poglądu, że ludzie niegłosujący na Dudę odbierają sobie życie wieczne.
Cytuj:
Już Ci napisałem że medialny obraz kogoś to nie to samo jakbyś daną osobę miał okazję bezpośrednio poznać.
Najpierw piszesz dajmy spokój temu człowiekowi a potem łączysz go bez sensu z jakimś zakazem propagandy LGBT
Weź przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem. Napisałem, że zgodnie z zasadą de mortuis… możemy Lechowi dać spokój, albo wspomnieć mu te działania, które były chwalebne. Wymieniłem takie zadanie, a kwestie LGBT zaznaczyłem dlatego, żeby zaznaczyć, że akurat Tobie, akurat to działanie może się nie podobać. Gdyby bowiem w czasie tamtego konfliktu najeźdźcy udało się opanować kraj, któremu solidarność okazał Prezydent Kaczyński, to byśmy mieli wówczas 4 miliony ludzi więcej wolnych od „propagandy LGBT”.


Pn lip 27, 2020 7:48

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
@gzaze
Często prawa strona kojarzy LGBT z samą ideologią ale to wcale nie znaczy że nie szanują gejów, lesbijek czy trans. Owszem część z nich rzeczywiście nie ma dla nich szacunku. Problemem są niewłaściwe sformułowania.

Cytuj:
Ma czuć, że jego poglądy są uznawane za obrzydliwe i szkodliwe przez społeczeństwo. Natomiast ten konkretny niepełnosprawny czarnoskóry mógłby się dodatkowo zastanowić, czy jego rola w środowisku wykracza jakoś poza bycie tarczą, którą można wystawić zawsze, gdy poglądy środowiska są krytykowane i krzyknąć „jak śmiecie atakować niepełnosprawnego czarnoskórego”. Mógłby się zastanowić, czy po pokonaniu dżenderowego złego mzimu będzie on środowisku do czegokolwiek potrzebny. Ale to już nie dla Ciebie sugestia.

A ktoś z prawej strony powie że człowiek o liberalno-lewicowych przekonaniach ma czuć że jego poglądy są uważane za obrzydliwe i szkodliwe dla społeczeństwa, gdyż będzie miał mocno to we świadomości to co JP2 czy papież Franciszek mówi o aborcji.
Obrzydliwym i szkodliwym będzie nazywać pomysły zezwalające na adopcję dzieci przez pary homoseksualne.
Będzie też uznawać za obrzydliwe propagowanie ideologi gender z uwagi o zdecydowane słowa papieża Franciszka w tej kwestii.
Papież Franciszek powołuje się na nauczanie KRK w kwestii osób homoseksualnych jak i też wskazuje na problem lobbowania na rzecz tej orientacji, a także innych lobby.

Cytuj:
A ja nie mam pretensji, że ktoś mnie określi jako lewaka, czerwonego pająka czy marksistę. Zwłaszcza, że ten ktoś jakoś nigdy nie umie uzasadnić, co takiego marksistowskiego głoszę. Mam pretensje, że przynajmniej dwóch duchownych i przynajmniej dwóch świeckich z tego forum uważa za stosowne publiczne głoszenie poglądu, że ludzie niegłosujący na Dudę odbierają sobie życie wieczne.

Rozumiem że dajesz sobie to prawo do używania pogardliwych sformułowań typu naziol ponieważ jak ktoś również pogardliwie określi Ciebie to Cię to nie rusza, ale rani Cię co innego.
Tak jakbyś nie rozumiał tego że ludzie są różni i mają różną wrażliwość. W ten sposób zwracając się do kogoś nie wprowadzasz pokoju a tylko negatywne emocje.
Ty jednak w używaniu pogardliwych sformułowań nie widzisz nic złego.
Ktoś może to nazwać mową nienawiści.


Pn lip 27, 2020 9:12
Zobacz profil
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
katon napisał(a):
Często prawa strona kojarzy LGBT z samą ideologią ale to wcale nie znaczy że nie szanują gejów, lesbijek czy trans.
Co tam się komu kojarzy to jedno. A co powinien wiedzieć prezydent 38-milionowego kraju to drugie. Duda wie, co to znaczy LGBT. Więc jak mówi „LGBT to nie ludzie”, to również winien wiedzieć, co mówi.

Cytuj:
Problemem są niewłaściwe sformułowania.
Ale co to „niewłaściwe sformułowanie” właściwie miało na celu? Umiesz zinterpretować je inaczej, niż jako kiepskiej jakości dogwhistling?
Cytuj:
A ktoś z prawej strony powie że człowiek o liberalno-lewicowych przekonaniach ma czuć że jego poglądy są uważane za obrzydliwe i szkodliwe dla społeczeństwa, gdyż będzie miał mocno to we świadomości to co JP2 czy papież Franciszek mówi o aborcji.
No i? Przecież nie jestem zwolennikiem legalności aborcji. Więc nie rozumiem, jakiego chochoła teraz tłumczesz.
Cytuj:
Obrzydliwym i szkodliwym będzie nazywać pomysły zezwalające na adopcję dzieci przez pary homoseksualne.
Ale przecież już teraz pary homoseksualne dzieci wychowują w naszym kraju. Pomysł niemiłościwie nam panującego prezydenta to ryzyko, że będzie się odbierać dzieci ich opiekunom.
Cytuj:
Będzie też uznawać za obrzydliwe propagowanie ideologi gender
Najpierw mógłby zdefiniować, co to jest ta „ideologia gender”, żeby móc ją uważać za obrzydliwą.
Cytuj:
Rozumiem że dajesz sobie to prawo do używania pogardliwych sformułowań typu naziol ponieważ jak ktoś również pogardliwie określi Ciebie to Cię to nie rusza, ale rani Cię co innego.
Rani mnie, jak ktoś neguje moją wiarę, czy moją rodzinę. Natomiast dlaczego osobę, która łazi w marszach, gdzie swobodnie prezentuje się naziolską symbolikę i naziolskie hasła miałoby ranić nazwanie jej naziolem, tego już nie wiem.


Pn lip 27, 2020 9:22
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Cytuj:
A ktoś z prawej strony powie że człowiek o liberalno-lewicowych przekonaniach ma czuć że jego poglądy są uważane za obrzydliwe i szkodliwe dla społeczeństwa, gdyż będzie miał mocno to we świadomości to co JP2 czy papież Franciszek mówi o aborcji.

No zobacz, po latach ustaliłeś, że śp L. Kaczyński posiadał obrzydliwe i szkodliwe dla społeczeństwa poglądy, kategorycznie sprzeciwiając się całkowitemu zakazowi aborcji w polskim ustawodawstwie.


Cytuj:
Będzie też uznawać za obrzydliwe propagowanie ideologi gender

Cytuj:
Najpierw mógłby zdefiniować, co to jest ta „ideologia gender”, żeby móc ją uważać za obrzydliwą.

Prawi już zdefiniowali i powszechnie przyjęte w tych kręgach: gender to obrzydliwa zmiana płci.


Pn lip 27, 2020 10:12
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Alus napisał(a):
Prawi już zdefiniowali i powszechnie przyjęte w tych kręgach: gender to obrzydliwa zmiana płci.
To nie mogą mówić „zmiana płci” po prostu? Jaki cel ma używanie innego słowa, tylko luźno powiązanego. To jest naprawdę problem, że w Polsce żyje grupa ludzi, którzy posługują się językiem brzmiącym jak polski, ale w którym niektóre słowa znaczą znaczą coś innego. Czasami zdania są totalnie niezrozumiałe. Np. wzmiankowany „gender” to wszędzie na świecie płeć kulturowa (w angielskim także rodzaj gramatyczny) – społeczne i kulturowe role związane z płciami. Jeśli ktoś mówi, że jest „przeciwny gender”, to dla normalnego człowieka znaczy to, że jest przeciwny przypisywaniu płciom ról społecznych. Ale dla narodowca to znaczy chyba coś skrajnie odwrotnego.

Tutaj naprawdę może dojść do jakichś tragicznych nieporozumień. Bo o ile możliwym jest, że rzeczywiście prezydent Duda mówiąc „LGBT” to nie ludzie mówił po narodowcowemu, a nie po polsku i rzeczywiście miał na myśli coś innego, niże „LGBT”, to jaką mamy gwarancję, że każdy słuchać zrozumiał, że nie mówi po polsku.


Pn lip 27, 2020 10:27

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
@gzaze
Cytuj:
Co tam się komu kojarzy to jedno. A co powinien wiedzieć prezydent 38-milionowego kraju to drugie. Duda wie, co to znaczy LGBT. Więc jak mówi „LGBT to nie ludzie”, to również winien wiedzieć, co mówi.

Owszem tak powiedział ale to nie dowód że nie szanuje tych ludzi.

A gdzie ja powiedziałem że jesteś zwolennikiem aborcji? Mam prośbę abyś mi tu mi nic na siłę nie wmawiał. Mam nadzieję że to nie było celowe.
Większość osób o poglądach liberalno-lewicowych popiera aborcję jak i tez jest za adopcją dzieci przez pary homoseksualne,
więc jak ty nazwiesz poglądy narodowców jako obrzydliwe to ktoś inny może nazwać poglądy-liberalno-lewicowe za również obrzydliwe i wyjdzie na to że większość społeczeństwa ma poglądy które zasługują na pogardę i można użyć względem nich pogardliwych sformułowań.
Cytuj:
Rani mnie, jak ktoś neguje moją wiarę, czy moją rodzinę. Natomiast dlaczego osobę, która łazi w marszach, gdzie swobodnie prezentuje się naziolską symbolikę i naziolskie hasła miałoby ranić nazwanie jej naziolem, tego już nie wiem.

To już wystarczy być na takim marszu niepodległości aby być nazistą?
To może powiedz co takiego powiedział ten niepełnosprawny o odmiennym kolorze skóry aby nazwać go pogardliwie naziolem? Myślę że muchy by nie skrzywdził a ktoś takich nazwie pogardliwie naziolem.
Czujesz się tu jakoś lepszym chrześcijaninem od niego?

A jak ktoś łazi w marszach gdzie szydzi się z wartości chrześcijańskich, genitalia łączy się z Ciałem Chrystusa to też możemy wrzucić wszystkich do jednego worka i określić ich pogardliwymi słowami?
To szydzenie z Twojej wiary Cię nie rani? Czy też po prostu stajesz się tu jakoś wyrozumiały.
A jakie są te hasła na marszach LGBT, czy czarnych protestach?


Pn lip 27, 2020 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Alus napisał(a):
No zobacz, po latach ustaliłeś, że śp L. Kaczyński posiadał obrzydliwe i szkodliwe dla społeczeństwa poglądy, kategorycznie sprzeciwiając się całkowitemu zakazowi aborcji w polskim ustawodawstwie.
A gdzie ja tak ustaliłem? Dobrze wiesz w jakim celu użyłem takich sformułowań. Czy możesz nie manipulować moją wypowiedzią?

Kaczyński był za obecnym prawem aborcyjnym. Jedynie Bosak wypowiadał się w kampanii za zaostrzeniem prawa aborcyjnego.
A Trzaskowski jest za prawami kobiet.
https://twitter.com/trzaskowski_/status ... 42?lang=en
Na pytania o zliberalizowanie prawa antyaborcyjnego wypowiadał się że jest przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego.
Wprost na to pytanie nie raczył odpowiedzieć.
Cytuj:
Prawi już zdefiniowali i powszechnie przyjęte w tych kręgach: gender to obrzydliwa zmiana płci.

Papież Franciszek klika razy zdecydowanie się wypowiedział przeciwko ideologii gender dlatego możesz mieć pretensje do niego że powiedział to co powiedział, że nie wie co mówi i czegoś tu nie ogarnia.
Takie wypowiedzi papieża Franciszka nie są nagłaśniane przez media.


Pn lip 27, 2020 12:47
Zobacz profil
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
katon napisał(a):
Owszem tak powiedział ale to nie dowód że nie szanuje tych ludzi.
Oczywiście że jest to dowód. Jeśli ktoś mówi publicznie coś, co może i powinno być zrozumiane tak, że ta osoba nie jest człowiekiem, to jest to dowód na brak szacunku dla tej osoby oraz na szafowanie bezpieczeństwem tej osoby dla własnych korzyści. Fakt, że mówi się do grupy posługującej się szczególnym językiem nie jest tutaj usprawiedliwieniem. Zresztą zapytałem, jaki mógł być cel tej wypowiedzi i nie dostałem odpowiedzi.
Cytuj:
A gdzie ja powiedziałem że jesteś zwolennikiem aborcji?
No to czemu temat aborcji w ogóle tutaj się pojawił?
Cytuj:
Większość osób o poglądach liberalno-lewicowych popiera aborcję
No cóż. Nie wiem, czy jestem osobą o poglądach liberalno-lewicowych. Nie uważam się za takową, ale pewnie to zależy od oceniającego.
Cytuj:
wyjdzie na to że większość społeczeństwa ma poglądy które zasługują na pogardę
Nie wyjdzie, bo nie ma. Zarówno naziole, jak i komuchy to są dwie głośne mniejszości.
Cytuj:
To już wystarczy być na takim marszu niepodległości aby być nazistą?
Nie znam intencji wszystkich uczestników tego marszu. Ale organizacje, które go organizują dobrze wiedzą, jakie ideologie są tam promowane, a nic z tym nie robią. Ergo – są to organizacje naziolskie.
Cytuj:
To może powiedz co takiego powiedział ten niepełnosprawny o odmiennym kolorze skóry aby nazwać go pogardliwie naziolem?
Nie wiem, co powiedział. Wiem, że spełnia funkcję token black – tarczy, którą się można zasłonić. Fakt, że go przywołałeś najlepiej tego dowodzi.
Cytuj:
Myślę że muchy by nie skrzywdził
No i co z tego, że muchy by nie skrzywdził, skoro rola którą wykonuje może się przyczynić do tego, że krzywdzić będą inni?
Cytuj:
Czujesz się tu jakoś lepszym chrześcijaninem od niego?
Nie. Nie jestem andejem, braminem albo Idącym, żeby oceniać cudze przynależność do chrześcijaństwa na podstawie politycznych przekonań.
Cytuj:
To szydzenie z Twojej wiary Cię nie rani?
Szydzenie z chrześcijaństwa przez niechrześcijan jest czymś normalnym i nie rani tak bardzo, jak to, co robią andej, Idący i bramin.


Pn lip 27, 2020 12:55
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
katon napisał(a):
To szydzenie z Twojej wiary Cię nie rani? Czy też po prostu stajesz się tu jakoś wyrozumiały.
A jakie są te hasła na marszach LGBT, czy czarnych protestach?

Gorzej gdy to ranienie traktowane jest bez najmniejszej dozy obiektywizmu - kpina podpitych chuliganów kpiących z modlitwy pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu wołała o pomstę do nieba, kpina z pieśni modlitwy reakcją milczenie udające "Polacy nic się nie stało".

katon napisał(a):
Alus napisał(a):
No zobacz, po latach ustaliłeś, że śp L. Kaczyński posiadał obrzydliwe i szkodliwe dla społeczeństwa poglądy, kategorycznie sprzeciwiając się całkowitemu zakazowi aborcji w polskim ustawodawstwie.
A gdzie ja tak ustaliłem? Dobrze wiesz w jakim celu użyłem takich sformułowań. Czy możesz nie manipulować moją wypowiedzią?

Kaczyński był za obecnym prawem aborcyjnym. Jedynie Bosak wypowiadał się w kampanii za zaostrzeniem prawa aborcyjnego.
A Trzaskowski jest za prawami kobiet.
https://twitter.com/trzaskowski_/status ... 42?lang=en
Na pytania o zliberalizowanie prawa antyaborcyjnego wypowiadał się że jest przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego.
Wprost na to pytanie nie raczył odpowiedzieć.


Bo prawa kobiet to legalizacja aborcji...szukasz oręża, aby przywalić RT, nie ma w Twojej wypowiedzi ni grama obiektywizmu.
Jeszcze znajdź "dowody" na przychylność RT do eutanazji - wszak na plakacie padło takie oskarzenie.

Cytuj:
Prawi już zdefiniowali i powszechnie przyjęte w tych kręgach: gender to obrzydliwa zmiana płci.

Cytuj:
Papież Franciszek klika razy zdecydowanie się wypowiedział przeciwko ideologii gender dlatego możesz mieć pretensje do niego że powiedział to co powiedział, że nie wie co mówi i czegoś tu nie ogarnia.
Takie wypowiedzi papieża Franciszka nie są nagłaśniane przez media.


Ale papież Franciszek nigdy nie skierował wypowiedzi przeciwko komukolwiek i nigdy prowadzących studia gender nie potępił, choćby na KUL.


Pn lip 27, 2020 13:04
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
katon napisał(a):
Papież Franciszek klika razy zdecydowanie się wypowiedział przeciwko ideologii gender dlatego możesz mieć pretensje do niego że powiedział to co powiedział, że nie wie co mówi i czegoś tu nie ogarnia.
Takie wypowiedzi papieża Franciszka nie są nagłaśniane przez media.
Proszę zacytować konkretną wypowiedź papieża Franciszka, w której mówi o „ideologii gender”.


Pn lip 27, 2020 13:14
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
gzaze napisał(a):
katon napisał(a):
Papież Franciszek klika razy zdecydowanie się wypowiedział przeciwko ideologii gender dlatego możesz mieć pretensje do niego że powiedział to co powiedział, że nie wie co mówi i czegoś tu nie ogarnia.
Takie wypowiedzi papieża Franciszka nie są nagłaśniane przez media.
Proszę zacytować konkretną wypowiedź papieża Franciszka, w której mówi o „ideologii gender”.

https://pl.aleteia.org/2020/02/11/jedno ... j-ksiazce/

gender w wykonaniu C. Wurst - ni to chłop, ni baba - to rzeczywiście durnota.
Przy czym wojujący w RP z gender, sami dokładnie nie wiedzą z czym walczą, i wychodzą takie kwiatki jak oskarżenia przedszkolanki o szerzenie gender, bo ta demonstrując dzieciom stroje ludowe różnych krajów świata, chłopca ubrała w szkocką w kratę spódniczkę.


Pn lip 27, 2020 14:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL