Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Nasi prezydenci czy kandydaci na nich 
Autor Wiadomość
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Można w nieskończoność dzielić włos na czworo i spierać się, która racja jest najprawdziwszą prawdą. Tylko po co? - (jak śpiewa też Kayah). Trzeba myśleć o przyszłości.

Co by mogło nam się zdarzyć, gdyby w II turze był Szymon Hołownia i PAD?:


Pn lip 27, 2020 14:58

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
katon napisał(a):
To szydzenie z Twojej wiary Cię nie rani? Czy też po prostu stajesz się tu jakoś wyrozumiały.
A jakie są te hasła na marszach LGBT, czy czarnych protestach?

Alus napisał(a):
Gorzej gdy to ranienie traktowane jest bez najmniejszej dozy obiektywizmu - kpina podpitych chuliganów kpiących z modlitwy pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu wołała o pomstę do nieba, kpina z pieśni modlitwy reakcją milczenie udające "Polacy nic się nie stało".

Jak ktoś szydzi z czyichś wartości to zamiast potępić ten czyn to niektórzy rozglądają się za innymi negatywnymi postępkami.
To jest coś w tym stylu że jak zwrócisz uwagę jakiemuś alkoholikowi że za dużo pije to on ci odpowie że sąsiad pije więcej.
Mamy konkretną sytuację więc możemy się odnieść do tej konkretnej sytuacji.
Pytanie było do kogoś innego, ale możesz oczywiście na nie szczerze i uczciwie odpowiedzieć czy takie szydzenie z wiary Cię nie oburza.
Cytuj:
Bo prawa kobiet to legalizacja aborcji...szukasz oręża, aby przywalić RT, nie ma w Twojej wypowiedzi ni grama obiektywizmu.
Jeszcze znajdź "dowody" na przychylność RT do eutanazji - wszak na plakacie padło takie oskarzenie.

Jak tu dyskutować skoro jak tylko wystarczy przytoczyć czyjeś poglądy to już od razu powiedzą ci że chcesz komuś przywalić.
i jeszcze zarzut braku obiektywizmu.
Wklejenie wypowiedzi Trzaskowskiego to już to ma być przywalenie mu? No nie ja sprowokowałem ten temat o prezydentach.
Jak ktoś ma liberalno-lewicowe poglądy i nie jest katolikiem to tego rodzaju wypowiedzi bardzo mu się podobają.
Ja go doskonale rozumiem że w sprawach światopoglądowych ma takie akurat poglądy
ponieważ jest panteistą a nie katolikiem więc nie musi się kierować żadną nauką KRK. I co mnie jakiś plakat obchodzi? Mnie interesuje to jak sam się wypowiada w kwestiach światopoglądowych, a o eutanazji nie zauważyłem żeby gdzieś coś powiedział.
Wody z ogniem nie połączysz. Według nauki KRK aborcja to zabijanie a według lewicowo-liberalnych norm moralnych brak dostępu do aborcji nawet tej na życzenie to przemoc wobec kobiet.
Dla lewicowego-liberała odmowa adopcji dzieci przez pary homoseksualne to dyskryminacja a nauczanie KRK jest temu przeciwne.
Nie mam nawet żadnych pretensji że Trzaskowski w kampanii wyborczej stał się katolikiem czy unikał odpowiedzi w kwestiach światopoglądowych czy też nagle chwali L.Kaczyńskiego jak i też rozdawnictwo PIS czy też tworzy propozycje nowego rozdawnictwa.
Jak ktoś chce wygrać wybory to tak musi robić i musi działać według wytycznych sztabowców.
Inaczej wyborów nie ma szans wygrać a wiemy przecież że polskie społeczeństwo jest bardzo konserwatywne.
Cytuj:
Ale papież Franciszek nigdy nie skierował wypowiedzi przeciwko komukolwiek i nigdy prowadzących studia gender nie potępił, choćby na KUL.

I co z tego? Papież potępił ideologię gender jak i też lobbowanie na rzecz orientacji homoseksualnej. Kto potępia studia gender? Starowicz też się wypowiedział w czym tkwi problem. Ja też uważam że to ciekawe zagadnienie, a ta nauka nie została wymyślona teraz a wiele lat temu.


Pn lip 27, 2020 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
katon napisał(a):
Ja go doskonale rozumiem że w sprawach światopoglądowych ma takie akurat poglądy ponieważ jest panteistą a nie katolikiem więc nie musi się kierować żadną nauką KRK.

Chociaz kandydat na prezydenta nie musi klamac, ze "rzadzacy atakuja prawa kobiet" bo w niektorych fragmentach Konwencji Stambulskiej chodzi po prostu o atak na tradycyjna rodzine.
Eccchh polityka.


Pn lip 27, 2020 21:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
gzaze napisał(a):
katon napisał(a):
Papież Franciszek klika razy zdecydowanie się wypowiedział przeciwko ideologii gender dlatego możesz mieć pretensje do niego że powiedział to co powiedział, że nie wie co mówi i czegoś tu nie ogarnia.
Takie wypowiedzi papieża Franciszka nie są nagłaśniane przez media.
Proszę zacytować konkretną wypowiedź papieża Franciszka, w której mówi o „ideologii gender”.

Spełniam prośbę:
"Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender – ostrzega Papież Franciszek".
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/ne ... -boga.html
"Jak zaznaczył jedną rzeczą jest to, że ktoś ma skłonności homoseksualne, czy chce zmienić płeć. Czym innym jest jednak nauczanie w szkole tej linii, by zmienić mentalność. Ja nazywam to kolonizacjami ideologicznymi - oznajmił papież".
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-p ... Id,2284261
"Papież Franciszek w zdecydowanych słowach wypowiadał się o gender. Zdaniem papieża, ta nauka to "prawdziwa kolonizacja ideologiczna"! Obszar jej wpływów to już nie tylko Europa i Ameryka, ale też Afryka i Ameryka Łacińska. – Jedną z nich – mówię to jasno z imienia i nazwiska – jest gender!"
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... ro/56ysjcy
No nie wiem dlaczego to nie trafia do wiernych i mało kto wie o tym co sądzi papież Franciszek w tej kwestii.


Pn lip 27, 2020 22:14
Zobacz profil
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Jeśli to rzeczywiście cytaty, to OK. Rzeczywiście papież Franciszek zdaje się używać tego języka. Wyraziłem wątpliwość, bo jak szukałem tego w google, to znalazłem nagłówek, jakoby papież w ONZ ostrzegał przed „ideologią gender”, ale w samej wypowiedzi takie sformułowanie nie padło.


Wt lip 28, 2020 7:10
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
robaczek2 napisał(a):
katon napisał(a):
Ja go doskonale rozumiem że w sprawach światopoglądowych ma takie akurat poglądy ponieważ jest panteistą a nie katolikiem więc nie musi się kierować żadną nauką KRK.

Chociaz kandydat na prezydenta nie musi klamac, ze "rzadzacy atakuja prawa kobiet" bo w niektorych fragmentach Konwencji Stambulskiej chodzi po prostu o atak na tradycyjna rodzine.
Eccchh polityka.

Konkretnie w ktorych fragmentach "tradycyjna rodzina" jest atakowana?


Wt lip 28, 2020 7:20
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Alus napisał(a):
Gorzej gdy to ranienie traktowane jest bez najmniejszej dozy obiektywizmu - kpina podpitych chuliganów kpiących z modlitwy pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu wołała o pomstę do nieba, kpina z pieśni modlitwy reakcją milczenie udające "Polacy nic się nie stało".

Cytuj:
Jak ktoś szydzi z czyichś wartości to zamiast potępić ten czyn to niektórzy rozglądają się za innymi negatywnymi postępkami.
To jest coś w tym stylu że jak zwrócisz uwagę jakiemuś alkoholikowi że za dużo pije to on ci odpowie że sąsiad pije więcej.
Mamy konkretną sytuację więc możemy się odnieść do tej konkretnej sytuacji.
Pytanie było do kogoś innego, ale możesz oczywiście na nie szczerze i uczciwie odpowiedzieć czy takie szydzenie z wiary Cię nie oburza.

Wedle zasady - mój szyderca jest lepszy niż twój.

Cytuj:
Bo prawa kobiet to legalizacja aborcji...szukasz oręża, aby przywalić RT, nie ma w Twojej wypowiedzi ni grama obiektywizmu.
Jeszcze znajdź "dowody" na przychylność RT do eutanazji - wszak na plakacie padło takie oskarzenie.

Cytuj:
Jak tu dyskutować skoro jak tylko wystarczy przytoczyć czyjeś poglądy to już od razu powiedzą ci że chcesz komuś przywalić.
i jeszcze zarzut braku obiektywizmu.
Wklejenie wypowiedzi Trzaskowskiego to już to ma być przywalenie mu? No nie ja sprowokowałem ten temat o prezydentach.
Jak ktoś ma liberalno-lewicowe poglądy i nie jest katolikiem to tego rodzaju wypowiedzi bardzo mu się podobają.
Ja go doskonale rozumiem że w sprawach światopoglądowych ma takie akurat poglądy
ponieważ jest panteistą a nie katolikiem więc nie musi się kierować żadną nauką KRK. I co mnie jakiś plakat obchodzi? Mnie interesuje to jak sam się wypowiada w kwestiach światopoglądowych, a o eutanazji nie zauważyłem żeby gdzieś coś powiedział.
Wody z ogniem nie połączysz. Według nauki KRK aborcja to zabijanie a według lewicowo-liberalnych norm moralnych brak dostępu do aborcji nawet tej na życzenie to przemoc wobec kobiet.
Dla lewicowego-liberała odmowa adopcji dzieci przez pary homoseksualne to dyskryminacja a nauczanie KRK jest temu przeciwne.
Nie mam nawet żadnych pretensji że Trzaskowski w kampanii wyborczej stał się katolikiem czy unikał odpowiedzi w kwestiach światopoglądowych czy też nagle chwali L.Kaczyńskiego jak i też rozdawnictwo PIS czy też tworzy propozycje nowego rozdawnictwa.
Jak ktoś chce wygrać wybory to tak musi robić i musi działać według wytycznych sztabowców.
Inaczej wyborów nie ma szans wygrać a wiemy przecież że polskie społeczeństwo jest bardzo konserwatywne.

Czyli ja, RT i św L. Kaczyński nie jesteśmy katolikami, ale lewicowymi liberałami.
Plujesz na RT wymyślając jakieś durne jego poglądy i równolegle wskazujesz, kto na tym forum wyraża katolickie poglądy i kto kieruje się nauczaniem KK.

Cytuj:
Ale papież Franciszek nigdy nie skierował wypowiedzi przeciwko komukolwiek i nigdy prowadzących studia gender nie potępił, choćby na KUL.

Cytuj:
I co z tego? Papież potępił ideologię gender jak i też lobbowanie na rzecz orientacji homoseksualnej. Kto potępia studia gender? Starowicz też się wypowiedział w czym tkwi problem. Ja też uważam że to ciekawe zagadnienie, a ta nauka nie została wymyślona teraz a wiele lat temu.

Może wpierw klarownie wyjaśnisz na czym wedle Ciebie zasadza sie IDEOLOGIA gender.


Wt lip 28, 2020 7:37
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
robaczek2 napisał(a):
katon napisał(a):
Ja go doskonale rozumiem że w sprawach światopoglądowych ma takie akurat poglądy ponieważ jest panteistą a nie katolikiem więc nie musi się kierować żadną nauką KRK.

Chociaz kandydat na prezydenta nie musi klamac, ze "rzadzacy atakuja prawa kobiet" bo w niektorych fragmentach Konwencji Stambulskiej chodzi po prostu o atak na tradycyjna rodzine.
Eccchh polityka.

Ecch poiltyka, członek zespoły ekspertów KEP d/s bioetycznych, oblat atakuje tradycyjną rodzinę
http://wiez.com.pl/2020/07/27/konwencji ... -odrzucac/


Wt lip 28, 2020 7:42
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Dla mnie sptrawa jest prosta: dopoki mniejszosci beda niszczone w imie przekonania o wyzszosci i lepszosci pewnej grupy osob, tak dlugo mniejszosci beda walczyc o przezycie.
Kiedy przestanie sie albo naginac wszystkich do jednego wzorca, albo traktowac innych szczegolnie (negatywnie), sprawy same sie uspokoja.
Kto dzis pluje za rozwodnikami, a tym bardziej za rozwodni(cz)kami w trzecim malzenstwie? Kto wytyka palcami dzieci nieslubne?
Kto nie poda reki oszustowi podatkowemu?

Dopoki ludzie, ktorzy maja inne przekonania niz masa nie beda mogli zyc po swojemu, nie szkodzac nikomu, dopoty beda akcje, protesty itp.
Ideologia gender jest prawdopodobnie tak rozna, jak rozni sa jej interpretatorzy.

Ale tolerancji dla kazdej innosci szkoly powinny uczyc.
Jeszcze ciagle wiele rodzin, niestety, tego nie potrafi.


Wt lip 28, 2020 7:51
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
gzaze napisał(a):
Jeśli to rzeczywiście cytaty, to OK. Rzeczywiście papież Franciszek zdaje się używać tego języka. Wyraziłem wątpliwość, bo jak szukałem tego w google, to znalazłem nagłówek, jakoby papież w ONZ ostrzegał przed „ideologią gender”, ale w samej wypowiedzi takie sformułowanie nie padło.

Literalny cytat wypowiedzi papieża do książki "Święty Jan Paweł Wielki", zapis rozmów papieża Franciszka z księdzem L. M. Epicoco, podałam w linku z portalu aleteia.
W linku vatican news Krzysztof Bronk opracowuje "co autor miał na myśli" - Jego zdaniem ideologia ta.....


Wt lip 28, 2020 7:58

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Alus napisał(a):
Wedle zasady - mój szyderca jest lepszy niż twój.

Na jakiej podstawie takie stwierdzenie? Pytanie było bardzo proste i skierowane do gzaze i on mi uczciwie odpowiedział i nie
uciekał się do jakichś innych przypadków. Owszem mogę mieć inne zdanie.
Nie można usprawiedliwiać jakiegoś negatywnego zachowania jakimś innym negatywnym zachowaniem. To że np kogoś skrzywdziłem to nie mogę tego usprawiedliwiać tym że ktoś inny też się tego dopuścił.
Cytuj:
Jak tu dyskutować skoro jak tylko wystarczy przytoczyć czyjeś poglądy to już od razu powiedzą ci że chcesz komuś przywalić.
i jeszcze zarzut braku obiektywizmu.
Wklejenie wypowiedzi Trzaskowskiego to już to ma być przywalenie mu? No nie ja sprowokowałem ten temat o prezydentach.
Jak ktoś ma liberalno-lewicowe poglądy i nie jest katolikiem to tego rodzaju wypowiedzi bardzo mu się podobają.
Ja go doskonale rozumiem że w sprawach światopoglądowych ma takie akurat poglądy
ponieważ jest panteistą a nie katolikiem więc nie musi się kierować żadną nauką KRK. I co mnie jakiś plakat obchodzi? Mnie interesuje to jak sam się wypowiada w kwestiach światopoglądowych, a o eutanazji nie zauważyłem żeby gdzieś coś powiedział.
Wody z ogniem nie połączysz. Według nauki KRK aborcja to zabijanie a według lewicowo-liberalnych norm moralnych brak dostępu do aborcji nawet tej na życzenie to przemoc wobec kobiet.
Dla lewicowego-liberała odmowa adopcji dzieci przez pary homoseksualne to dyskryminacja a nauczanie KRK jest temu przeciwne.
Nie mam nawet żadnych pretensji że Trzaskowski w kampanii wyborczej stał się katolikiem czy unikał odpowiedzi w kwestiach światopoglądowych czy też nagle chwali L.Kaczyńskiego jak i też rozdawnictwo PIS czy też tworzy propozycje nowego rozdawnictwa.
Jak ktoś chce wygrać wybory to tak musi robić i musi działać według wytycznych sztabowców.
Inaczej wyborów nie ma szans wygrać a wiemy przecież że polskie społeczeństwo jest bardzo konserwatywne.

Cytuj:
Czyli ja, RT i św L. Kaczyński nie jesteśmy katolikami, ale lewicowymi liberałami.
Plujesz na RT wymyślając jakieś durne jego poglądy i równolegle wskazujesz, kto na tym forum wyraża katolickie poglądy i kto kieruje się nauczaniem KK.

Proszę o uczciwość w dyskusji i jakąś kulturę. Zupełnie nie rozumiem jak można komuś tak zupełnie bezpodstawnie wmawiać że wskazuje kto wyraża na tym forum katolickie poglądy. Dlatego proszę mi to udowodnić.
Uważam że to czysta manipulacja i myślę że powinniśmy się trzymać jakichś zasad w dyskusji.
Napisałem zgodnie z prawdą czego nauczanie KRK jest przeciwne a Ty posługując się manipulacją posłużyłaś się tym aby mnie posądzić o to że zrobiłem z Ciebie lewicowego-liberała zwłaszcza że Twoje poglądy odnośnie nauczania KRK w kwestiach aborcja czy adopcja dzieci przez pary homo z tego co co wiem z dyskusji są zgodne tym nauczaniem.
I do tego zupełnie na siłę wmawiasz mi że wskazuje na tym forum kto wyraża katolickie poglądy. Zupełnie nie rozumiem dlaczego wchodzisz tak ostro na ad personam.
Nigdzie na tym forum nie przypisywałem Ci jakichkolwiek poglądów.
Poza tym używasz niezbyt przyjemnego sformułowania że pluje na Trzaskowskiego jak niczym strasznym tak naprawdę go tu nie określiłem.
Przytaczając jego wypowiedzi okazało się wymyśllam jakieś jego poglądy czyli posługuje się kłamstwem.
Uważam że jest to bardzo nieuczciwe z Twojej strony. Politycy nie są przecież jakimiś świętościami ani naszymi bliskimi osobami abyśmy nie mogli o nich dyskutować. Wątek jest o prezydentach i kandydatach na nich dlatego zupełnie nie rozumiem tego typu ostrych reakcji.
Możemy tu wyrażać różne opinie na ich temat i regulamin tego niezabrania.

Co jest takiego strasznego w mojej wypowiedzi aby akurat tak zareagować?
Cytuj:
Może wpierw klarownie wyjaśnisz na czym wedle Ciebie zasadza sie IDEOLOGIA gender.

To już nie w tym temacie.


Wt lip 28, 2020 16:58
Zobacz profil
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Nie możemy wobec NIKOGO wyrażać różnych opinii, nie bazując na ich wypowiedziach i czynach.
A zwłaszcza przypisywać komuś poglądów, których sami osobiście nie wyrazili...."nie powiedział, ale my lepiej wiemy co on myśli".


Wt lip 28, 2020 18:21

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Nie możemy przypisywać innemu rozmówcy tego czego on nie powiedział i nie możemy manipulować jego wypowiedzią.
Nie możemy stosować ostrego ad personam tylko za to że ktoś ma odmienne zdanie.
Nie możemy zabraniać wyrażania zdania o jakimś polityku na forum.
Nie możemy za to że ktoś wyraził o polityku swoje zdanie (a nie użył słów pogardliwych czy jakichś kłamstw) mówić że się na niego pluje.
Jeszcze raz pytam:
Proszę mi powiedzieć co konkretnie przypisałem Trzaskowskiemu bezpodstawnie i na jakich to podstawach stwierdzasz że na niego pluje. Głównie posługiwałem się jego wypowiedziami które zacytowałem i zamieściłem linki.
Są na pierwszej stronie tego wątku.
I co z tego że ma takie a nie inne poglądy, a że komuś mogą one nie odpowiadać to inna sprawa.


Wt lip 28, 2020 19:19
Zobacz profil
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
katon napisał(a):
Nie możemy przypisywać innemu rozmówcy tego czego on nie powiedział i nie możemy manipulować jego wypowiedzią.
Nie możemy stosować ostrego ad personam tylko za to że ktoś ma odmienne zdanie.
Nie możemy zabraniać wyrażania zdania o jakimś polityku na forum.
Nie możemy za to że ktoś wyraził o polityku swoje zdanie (a nie użył słów pogardliwych czy jakichś kłamstw) mówić że się na niego pluje.
Jeszcze raz pytam:
Proszę mi powiedzieć co konkretnie przypisałem Trzaskowskiemu bezpodstawnie i na jakich to podstawach stwierdzasz że na niego pluje. Głównie posługiwałem się jego wypowiedziami które zacytowałem i zamieściłem linki.
Są na pierwszej stronie tego wątku.
I co z tego że ma takie a nie inne poglądy, a że komuś mogą one nie odpowiadać to inna sprawa.

GŁOWNIE posługiwałeś się wypowiedziami, na zasadzie powiedział, ale czemu nie wyjaśnił i w tym problem.
Powiedział i wyraził swój pogląd konkretny człowiek, czym dał prawo do komentowania, oceniania jego poglądów. Ale brnięcie w domysły "czego nie powiedział", to nadużycie prawa do do oceny.
A co przypisywałeś RT to sobie poczytaj swoje posty..."w kampanii stał sie katolikiem".


Śr lip 29, 2020 7:23
Post Re: Nasi prezydenci czy kandydaci na nich
Najważniejsze abyśmy nie żywili wobec nikogo nienawiści, nikogo nie potępiali, na nikogo się nie gniewali, nikomu nie zazdrościli filozofia Spinozy
https://oko.press/trzaskowski-wierzy-w-boga-spinozy/
katolik, to nie tylko ten, który mówi Bogu "Panie, Panie" ale ten, który pełni Jego wolę,


Śr lip 29, 2020 7:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL