Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  Następna strona
 LGBT 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: LGBT
Nie rozumiem gejów, mogę zrozumieć lesbijki że wolą kobiety ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lip 15, 2021 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: LGBT
Ja tam troche rozumiem dlaczego wiele mlodych kobiet pragnie odkryc cos z inna kobieta.
Czesto tak z ciekawosci, checi eksperymentowania a potem okazuje sie to o wiele lepsze niz jak bylo wczesniej.


Cz lip 15, 2021 18:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: LGBT
atheist napisał(a):
katon napisał(a):
A miala byc tylko walka o rowne prawa, tolerancje i wyeliminowanie homofobii i przemocy.

Generalnie o to chodzi.

Prawa są równe.


Cz lip 15, 2021 18:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: LGBT
katon napisał(a):
Ja tam troche rozumiem dlaczego wiele mlodych kobiet pragnie odkryc cos z inna kobieta.
Czesto tak z ciekawosci, checi eksperymentowania a potem okazuje sie to o wiele lepsze niz jak bylo wczesniej.

Ja znam takie, które rozczarowały się płcią przeciwną, a że samotność jest straszna, wybrały eksperymenty z kobietami. Jak dla mnie, wystarczyłoby żeby poszły na terapię, żeby zrozumieć, dlaczego dobierały sobie takich, a nie innych partnerów. Wbrew pozorom, wcale nie tak wiele młodych kobiet pragnie związku z inną kobietą, to raczej fantazje mężczyzn, którym wydaje się to fascynujące, wiadomo dlaczego ;).

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz lip 15, 2021 20:21
Zobacz profil
Post Re: LGBT
katon napisał(a):
Wiec niektorym wstyd sie do czegos takiego przyznac a najlepiej sie nie wyrozniac i byc w grupie a odpowiednimi pogladami.

Stosunek do osób o orientacji homoseksualnej i związków partnerskich
https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2017/K_174_17.PDF

By nie strzelić jakiegoś babola, proponuję przeanalizować trędy.


Cz lip 15, 2021 21:22

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: LGBT
Mrs_Hadley napisał(a):
katon napisał(a):
Ja tam troche rozumiem dlaczego wiele mlodych kobiet pragnie odkryc cos z inna kobieta.
Czesto tak z ciekawosci, checi eksperymentowania a potem okazuje sie to o wiele lepsze niz jak bylo wczesniej.

Ja znam takie, które rozczarowały się płcią przeciwną, a że samotność jest straszna, wybrały eksperymenty z kobietami. Jak dla mnie, wystarczyłoby żeby poszły na terapię, żeby zrozumieć, dlaczego dobierały sobie takich, a nie innych partnerów. Wbrew pozorom, wcale nie tak wiele młodych kobiet pragnie związku z inną kobietą, to raczej fantazje mężczyzn, którym wydaje się to fascynujące, wiadomo dlaczego ;).

To wszystko zalezy gdzie i w jakim wieku bo to zjawisko sie nasila. Moze zaledwie kilkanascie procent?
Bo duzo tu osob zyjacych w takim zamknietym tradycyjnym otoczeniu. W Polsce to nie wyjdzie jak w tym badaniu w UK i USA ze ok 50 % mlodych ludzi ma pociag do plci przeciwnej.


Cz lip 15, 2021 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: LGBT
katon napisał(a):
atheist napisał(a):
Nie wiem skąd to wziąłeś. W jakim kraju są kary więzienia za homofobię albo odmowa leczenia homofobów? Myślę, że ktoś Tobą manipuluje, bo to jest jedna ze znanych metod manipulacji: przedstawienie wyimaginowanych konsekwencji jako niby logicznego ciągu zdarzeń wynikającego z nieakceptowanej rzeczy. Czyli coś w rodzaju: "Dzisiaj zniesiemy niewolnictwo, a jutro tylko patrzeć i będziemy pracować na plantacjach czarnuchów!"

W bardzo wielu krajach Europy sa kary wiezienia za homofobie a ostatnio wprowadzono taka kare we Wloszech.
A prawo do odmowy leczenia homofobow zostalo wprowadzone w UK a obowiazkowy przedmiot "Historia LGBT " jest w Szkocji.

Homofobia to dosłownie strach przed homoseksualizmem, a częściej to po prostu uprzedzenia, niechęć wobec osób homoseksualnych. Jest to więc stan umysłu i jako taki nie może być karalny i nigdzie nie jest. Natomiast czym innym są akty agresji czy to fizycznej czy słownej, szerzenie nienawiści, czy dyskryminacja wobec homoseksualistów. Te jak najbardziej powinny być karane. Ja nie nazwałbym tego karaniem za homofobię, tylko za dyskryminację czy nawoływanie do nienawiści. Podobnie jak z rasizmem: karze się akty rasistowskie, a nie to, że ktoś uważa się za rasistę.

Poczytałem o tej ustawie we Włoszech, o której piszesz. Z tego co czytam, zmiany polegają na rozszerzeniu istniejącego już prawa odnoszącego się dzisiaj do grup etnicznych, rasowych, religijnych i narodowościowych o grupę ludzi o danej orientacji homoseksualnej. A prawo to penalizuje takie akty jak:

- dyskryminacja i nierówne traktowanie
- nawoływanie do nienawiści, przemocy, dyskryminacji

Którego z tych aktów chciałbyś dokonywać wobec homoseksualistów i w którym miejscu czułbyś się dyskryminowany przez prawo tego zabraniające?


Polskie prawo stanowi:
„Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

W ubiegłym roku była nawet dyskusja nad rozszerzeniem tego prawa o orientację seksualną. Według Ciebie niesłusznie? Osoby homoseksualne są dzisiaj jedną z najbardziej dyskryminowanych i znieważanych grup w naszym społeczeństwie. Już niejedno dziecko nie poradziło sobie ze zniewagami i popełniło samobójstwo, nie mówiąc o rzeszy napiętnowanych społecznie. Uważam, że ta grupa powinna być dużo bardziej chroniona prawem niż grupa wyznaniowa czy bezwyznaniowa. Nie słyszałem o samobójstwach dzieci dlatego, że były wyszydzane z powodu swojego katolicyzmu czy ateizmu.

Kolejna sprawa: odmowa leczenia za homofobię. Tu albo nie doczytałeś, albo celowo przemilczałeś o co chodzi. Znalazłem tutaj:

https://bezprawnik.pl/odmowa-leczenia/

Do tej pory odmowa leczenia w Wielkiej Brytanii wchodziła w grę w przypadku werbalnej bądź fizycznej agresji ze strony pacjenta. Według nowych zasad ten katalog zostanie rozszerzony między innymi o zachowania dyskryminacyjne: homofobię, seksizm i rasizm. Ale też o przypadki znęcania się czy molestowania. Chodzi więc o to, by lekarz odmówił badania pacjenta w sytuacji, gdy czuje się z jego strony w jakikolwiek sposób zagrożony.

Swoją drogą, artykuł wyjaśnia, że obecnie Polsce lekarz ma na zasadach ogólnych dużo szersze możliwości odmowy leczenia! Poczytaj sobie i wówczas dopiero opisuj jaki to straszny ten zgniły Zachód.


Pt lip 16, 2021 0:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: LGBT
feelek napisał(a):
atheist napisał(a):
katon napisał(a):
A miala byc tylko walka o rowne prawa, tolerancje i wyeliminowanie homofobii i przemocy.

Generalnie o to chodzi.

Prawa są równe.

Ja tak nie uważam. Np. pary homoseksualne nie mają prawa zawierania małżeństw.


Pt lip 16, 2021 1:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: LGBT
@]Atheist-Owszem uzywa sie samego sformulowania homofobia i mozemy powiedziec ze ktos zostal skazany za homofobie.
"Homofobia (od: homoseksualność i fobia) – negatywne postawy i uczucia wobec homoseksualności lub osób postrzeganych jako lesbijki lub geje[1][2][3][4][5][6][7][8]. Jest definiowana jako nienawiść, pogarda, uprzedzenia, niechęć, wstręt lub antypatia wobec osób homoseksualnych,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia
Ty natomiast sobie Tworzysz jakas swoja definicje ze homofobia to stan umyslu i zawezasz do strachu, uprzedzen i niecheci.

Na to moje poprawne zdanie:

Katon-"A jak to juz nastepuje to jakas historie LGBT+ do szkol trzeba wprowadzic, kary wiezienia za homofobie czy tez odmowa leczenia homofobow".

Odpowiedziales:

Atheist-Nie wiem skąd to wziąłeś. W jakim kraju są kary więzienia za homofobię albo odmowa leczenia homofobów? Myślę, że ktoś Tobą manipuluje, bo to jest jedna ze znanych metod manipulacji: przedstawienie wyimaginowanych konsekwencji jako niby logicznego ciągu zdarzeń wynikającego z nieakceptowanej rzeczy.

Widocznie nie znasz pojecia slowa homofobia.

Jak mowisz kara za homofobie to juz to samo w sobie oznacza kare za jakas postawe.

Jak odmowisz wynjecia mieszkania parze homoseksualnej w Hiszpanii to juz to moze wystarczyc do ukarania cie grzywna 150 tys euro. To ty musisz udowodnic swoja niewinnosc a to jest juz niezle przegiecie.

I to bedzie homofobia. A kara jest wyjatkowo drastyczna.

Co do odmowy leczenia homofobom to kiedys wlasnie ten sam link wkleilem.

Czesto naprawde wystarczy naprawde niewiele aby zostac tym homofobem czy rasista, nazista.

Np Monika Jaruzelska zostala wciagnieta na brunatna liste i zostala neofaszystka tylko dlatego ze przeprowadzila wywiad z Braunem.
https://www.rp.pl/Polityka/200619527-Ja ... zytow.html

Wiec jest takie polowanie na czarownice.


Pt lip 16, 2021 1:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: LGBT
@katon, jak przypuszczam, w prawie żadnego kraju nie znajdziesz zapisu w rodzaju: "Homofobia podlega karze...". Podobnie jak nie znajdziesz: "Rasizm podlega karze...". Karane są konkretne czyny o podłożu rasistowskich czy homofobicznym. I być może różnica wydaje się mało znacząca (w końcu czyny rasistowskie można nazwać po prostu rasizmem) i nie kruszyłbym o to kopii w ogóle, gdyby nie fakt, że podawana w ten sposób przez Ciebie informacja staje się nieprawdziwa i moim zdaniem Ty lub źródła z których czerpiesz uciekają się tym sposobem do manipulacji. Piszesz bowiem: "odmowa leczenia homofobów", co sugeruje niezorientowanemu odbiorcy, że jeśli jakaś osoba lub instytucja stwierdzi, że ktoś jest homofobem, to odmówi mu leczenia. A to już jest zwykłe kłamstwo. Wg prawa, o którym mówisz lekarz może odmówić leczenia, kiedy poczuje się zagrożony w związku z atakiem na tle rasowym, seksistowskim lub homofobicznym.
Różnica jest taka, że Ty sugerujesz (nieprawdziwie), że jak ktoś Cię okrzyknie homofobem, to nie będziesz leczony. A prawo mówi, że lekarz może odmówić leczenia jeśli poczuje się zagrożony, czyli kiedy np. pacjent będzie agresywny wyzywając lekarza od "pedałów" czy "czarnuchów". I przypomnę, że dzisiaj w Polsce lekarz już ma prawo odmówić leczenia w takiej sytuacji. Ale rozumiem, że brak możliwości napaści na lekarza i wyzwania go od pedałów, stanowi dla Ciebie spory problem i ciężko byłoby Ci się odnaleźć w takim systemie prawnym?


Pt lip 16, 2021 7:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: LGBT
atheist napisał(a):
feelek napisał(a):
Prawa są równe.

Ja tak nie uważam. Np. pary homoseksualne nie mają prawa zawierania małżeństw.

To wskaż przepis, który zabrania osobom o orientacji homoseksualnej zawierania małżeństw.


Pt lip 16, 2021 7:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: LGBT
feelek napisał(a):
Ja tak nie uważam. Np. pary homoseksualne nie mają prawa zawierania małżeństw.

To wskaż przepis, który zabrania osobom o orientacji homoseksualnej zawierania małżeństw.[/quote]
To wynika z definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.
Czy gdyby jako obywatela Polski zdefiniowano białego mężczyznę katolika to byłaby dyskryminacja wobec kobiet, czarnoskórych i niekatolików?


Pt lip 16, 2021 8:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: LGBT
feelek napisał(a):
atheist napisał(a):
feelek napisał(a):
Prawa są równe.

Ja tak nie uważam. Np. pary homoseksualne nie mają prawa zawierania małżeństw.

To wskaż przepis, który zabrania osobom o orientacji homoseksualnej zawierania małżeństw.


Spróbuję Ci wytłumaczyć mój punkt widzenia.

Kochający się ludzie zarówno heteroseksualni jak i homoseksualni łączą się (jeśli chcą) w stałe związki. Najczęściej są to oczywiście związki dwóch osób różnopłciowych i państwo uznało, że taki związek powinien mieć swoje odzwierciedlenie w prawie i zdefiniowało to jako małżeństwo. Daje to takiej parze konkretne przywileje, dotyczących prawa spadkowego, prawa do decydowania o pochówku, o odwiedzinach w szpitalu, i wiele innych, jak również zobowiązań na przykład do opieki nad małżonkiem. Jak pisał @afilatelista tak zdefiniowane małżeństwo (jako związek kobiety i mężczyzny) wyklucza możliwość zawarcia przez osoby jednej płci i to właśnie jest dyskryminacja. Podobnie dyskryminacją byłoby, gdyby w prawie pojawił się zapis, że małżeństwo może być zawarte wyłącznie jeśli przynajmniej jeden z przyszłych małżonków należy do partii rządzącej. Wówczas też mógłbyś zapytać: podaj mi przepis, który zabrania zawarcia małżeństwa osobie, która nie należy do partii (wystarczy, że znajdzie drugą, która do partii należy). I byłoby to równie cyniczne. Lub jeszcze inaczej: dzisiejsze prawo zabrania dwóm kochającym się osobom zalegalizowania związku i nabycia wynikających z tego praw jeśli nie są osobami różnej płci. Dlaczego?

Rozumiem, że taka definicja małżeństwa jest głęboko sprzeczna z Twoją religią, ale jest to efekt mieszania sakramentów z porządkiem prawnym. Małżeństwo jako sakrament to religijny obrzęd (czy jak to tam sobie definiujecie) i nie ma nic wspólnego z małżeństwem jako instytucją definiowaną przez prawo.


Pt lip 16, 2021 9:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: LGBT
atheist napisał(a):
Rozumiem, że taka definicja małżeństwa jest głęboko sprzeczna z Twoją religią, ale jest to efekt mieszania sakramentów z porządkiem prawnym.

Nie pierwszy raz mieszasz religię tam, gdzie nie jest to konieczne. Pojęcie małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety istniało także za czasów komuny, a tej nie można zarzucić sprzyjania religii. Taki sposób dyskusji, jaki prezentujesz, jest zwyczajną manipulacją. Jeszcze jeden post o podobnym wydźwięku i otrzymasz ostrzeżenie, a zdaje się, że będzie to trzecie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lip 16, 2021 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: LGBT
@Małgosiaa to jest bardziej kwestia kulturowa podtrzymywana przez religię. Nie zaprzeczysz chyba że w Polsce, niezależnie od obecnej religii lub braku religii, chrześcijaństwo wywarło wpływ na kulturę - w tym postrzeganie homoseksualizmu.


Pt lip 16, 2021 10:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL