Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
 Strajk kobiet 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Strajk kobiet
Każdy katolik powinien posłuchać informacje, które przekazuje o. Remi Recław SJ o "strajku kobiet".
Czy strajk kobiet to dzieło diabła?


https://www.youtube.com/watch?v=ITcEwbyDp90

To nie jest tak, że będziecie na siłę ciągnięci do Nieba. Każdy ma wolną wolę i musi się określić tu i teraz w swoim sumieniu. Ważne by zdawać sobie sprawę z własnej postawy.

Czy aprobujesz ten protest feministek, czy nie?

ps
kto organizował główną manifestację to widać było na czele marszu za transparentem z przekleństwem, oni się zawsze podpisują (pycha)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lis 15, 2020 1:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: LGBT
Moja droga Ty chyba nie rozumiesz czym jest faryzeizm.

Nam katolikom wolno oceniać czyny ludzi, nawet więcej na bazie tej oceny możemy naśladować wzorce i dążyć do świętości. Nie wolno nam tylko oceniać człowieka bo tylko Bóg zna wszystkie okoliczności z jego życia. Dlatego ja odwołałem się do Waszych sumień, by walczyć na ziemi puki macie czas o swoje zbawienie. Gdyby nie można było oceniać czynów człowieka nie można by było dać tu na forum osta czy bana.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lis 15, 2020 11:27
Zobacz profil
Post Re: LGBT
pom napisał(a):

To nie jest tak, że będziecie na siłę ciągnięci do Nieba. Każdy ma wolną wolę i musi się określić tu i teraz w swoim sumieniu. Ważne by zdawać sobie sprawę z własnej postawy.

Czy aprobujesz ten protest feministek, czy nie?

ps
kto organizował główną manifestację to widać było na czele marszu za transparentem z przekleństwem, oni się zawsze podpisują (pycha)

Dla ciebie swiat jest czarno-bialy. Taki jest moze po smierci.

Ty uwazasz, ze popieranie protestu kobiet (ktory nie dotyczy tylko aborcji, co by sie samozwanczym strozom cudzej moralnosci nie wydawalo) to prosta droga do piekla.

Na ziemi wlasnie mamy spor, czy Jan Pawel II byl swiety, promujac i holubiac takiego potwora jak Marcial Maciel Degollado? Wedlug twoich kryteriow (popieranie=grzech smiertelny) nie byl.

A moze byl, bo Degollado "tylko" sluby czystosci lamal, dzieci plodzil i klerykow wykorzystywal seksualnie, ale byl (moze)przeciw aborcji (dzieci, ktore min z kilkoma kobietami splodzil i potem molestowal).

No wiec?


N lis 15, 2020 12:16
Post Re: LGBT
pom napisał(a):
Każdy katolik powinien posłuchać informacje, które przekazuje o. Remi Recław SJ o "strajku kobiet".
Czy strajk kobiet to dzieło diabła?
Gdyż? Czy wiara katolicka nakazuje słuchać youtubowych wypowiedzi każdego księdza? Proszę wyjaśnij powyższą myśl.

Oczywiście wiem, że nie wyjaśnisz, bo Ty z zasady nie odpowiadasz na pytania podludzi.

Cytuj:
Czy aprobujesz ten protest feministek, czy nie?
Każdy Polak, któremu zależy na wolności i praworządności musi ten protest aprobować. Ty tego nie zrozumiesz, bo Polakiem nie jesteś, ale tak już jest.

Cytuj:
kto organizował główną manifestację to widać było na czele marszu za transparentem z przekleństwem, oni się zawsze podpisują (pycha)
A można by było jednak spróbować po polsku? Wiem, że Ciężko Ci idzie z tym językiem, to nie powyżej nie jest gramatycznie składne.


N lis 15, 2020 13:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: LGBT
Mt 18,1518

Upomnienie braterskie

15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa7. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! 18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie8.


Jeszcze o ocenianiu czynów, czyli upomnieniu braterskim (tylko w duchu miłości), które jest czym innym niż ocenianie człowieka i stawianie się na miejscu Boga.

Kryteria ustanawia nam KK. I staramy się wg nich postępować. Często upadamy sami i grzeszymy i prosimy o przebaczenie i miłosierdzie nad nami Boga.

Co do mojej wypowiedzi to;

Cytuj:
Każdy ma wolną wolę i musi się określić tu i teraz w swoim sumieniu. Ważne by zdawać sobie sprawę z własnej postawy.


Ja odwołuję się do sumień naszych.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lis 15, 2020 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: LGBT
Kael napisał(a):
Dla ciebie swiat jest czarno-bialy. Taki jest moze po smierci.

Ty uwazasz, ze popieranie protestu kobiet (ktory nie dotyczy tylko aborcji, co by sie samozwanczym strozom cudzej moralnosci nie wydawalo) to prosta droga do piekla.


Moja droga, wielu z uczestników tych marszów nie zdaje sobie (moim zdaniem) sprawy, jaki udział jest w nich szatana.

Dlatego szatan jest wściekły i wyraża swój gniew na ulicach w Polsce - bo przez przerwanie ciąży, które jest zabójstwem nienarodzonego dziecka diabeł wciąga wszystkich tych, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do aborcji w niewolę grzechu.


https://papiez.wiara.pl/doc/379029.EVANGELIUM-VITAE/37


EVANGELIUM VITAE św. Jana Pawła II

„... przerwanie ciąży jest - niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane - świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem. „


„59. Decyzję o zabójstwie dziecka jeszcze nie narodzonego podejmuje często nie tylko matka, ale inne jeszcze osoby. Winien może być przede wszystkim ojciec dziecka, nie tylko wówczas, gdy bezpośrednio nakłania kobietę do przerwania ciąży, ale także kiedy pośrednio przyczynia się do podjęcia przez nią takiej decyzji, pozostawiając ją samą w obliczu problemów związanych z ciążą”


„Nie należy też pomijać nacisków, jakie są wywierane przez szersze środowisko rodziny i przyjaciół. Nierzadko kobieta poddawana jest tak silnej presji, że czuje się psychicznie zmuszona do wyrażenia zgody na przerwanie ciąży: nie ulega wątpliwości, że w takim przypadku odpowiedzialność moralna spoczywa w szczególny sposób na tych, którzy bezpośrednio lub pośrednio zmusili ją do przerwania ciąży. Odpowiedzialni są także lekarze i pracownicy służby zdrowia, gdy oddają na służbę śmierci wiedzę i umiejętności zdobyte po to, by bronić życia.”


„60. Niektórzy próbują usprawiedliwić przerywanie ciąży, uważając, że owoc poczęcia przed upływem pewnej liczby dni nie może być uważany za osobowe życie ludzkie. W rzeczywistości, „od chwili zapłodnienia komórki jajowej rozpoczyna się życie, które nie jest życiem ojca ani matki, ale nowej istoty ludzkiej, która rozwija się samoistnie. Nie stanie się nigdy człowiekiem, jeżeli nie jest nim od tego momentu. Tę oczywistą prawdę, zawsze uznawaną, (...) nowoczesna genetyka potwierdza cennymi dowodami.” 

Bóg jest miłością i miłosierdziem i czeka by nam przebaczyć grzechy w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

https://misericors.org/piec-warunkow-sa ... spowiadac/




Kael napisał(a):
Na ziemi wlasnie mamy spor, czy Jan Pawel II byl swiety, promujac i holubiac takiego potwora jak Marcial Maciel Degollado? Wedlug twoich kryteriow (popieranie=grzech smiertelny) nie byl.

A moze byl, bo Degollado "tylko" sluby czystosci lamal, dzieci plodzil i klerykow wykorzystywal seksualnie, ale byl (moze)przeciw aborcji (dzieci, ktore min z kilkoma kobietami splodzil i potem molestowal).

No wiec?



Żaden o ostatnich trzech papieży nie tuszował niczego w sprawie pedofilii, czy homoseksualizmu w KK. Ale wiedza o skali problemu dopiero jest gromadzona na przestrzeni ostatnich trzech pontyfikatów. W sprawie lawendowej mafii podzielam w pełni stanowisko ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego i ks. prof. Dariusza Oko.



https://www.youtube.com/watch?v=_u-AjA1 ... WL&index=2

https://www.youtube.com/watch?v=3jGAhiT ... WL&index=5






zefciu napisał(a):
Cytuj:
kto organizował główną manifestację to widać było na czele marszu za transparentem z przekleństwem, oni się zawsze podpisują (pycha)
A można by było jednak spróbować po polsku? Wiem, że Ciężko Ci idzie z tym językiem, to nie powyżej nie jest gramatycznie składne.


Bycie poniżanym to wielka łaska, dziękuję. :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N lis 15, 2020 23:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: LGBT
Kael jakie chcesz dowody?


N lis 15, 2020 23:22
Zobacz profil
Post Re: LGBT
Święty Jan Paweł Drugi Wielki napisał(a):
...przerwanie ciąży jest - niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane - świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem.

Ten wyimek, podany w ten sposób - tzn. wyrwany z kontekstu encykliki i umieszczony w maniakalnym, ziobrystowskim ple-ple - stanowi kłamstwo. Niechże się pom zapozna z pojęciem zaśniadu. Jest to jedna z patologii ciąży, którą leczy się poprzez aborcję, bo nie da się inaczej. (Tzn. można jeszcze "wyciąć wszystko" - to się histeroktomia nazywa.)

Jeżeli pom dokonał manipulacji na tekście encykliki, to sam sobie wystawia świadectwo. Ale jeśli przekazał intencje autora wiernie, to Święty Jan Paweł Drugi Wielki był zaślepionym ignorantem wypowiadającym się autorytatywnie w kwestiach, o których pojęcie miał znikome, a douczyć się nie chciał. Ja bym osobiście wolał, żeby pom się przyznał, że Papieżowi Polakowi o co innego chodziło, i że to on, pom, zmanipulował dorobek człowieka, który przed manipulacją bronić się już nie może, bo nie żyje.

pom napisał(a):
Dlatego szatan jest wściekły i wyraża swój gniew na ulicach w Polsce...

Szatan nie może wyrażać gniewu, tylko bezsilną furię, bo Szatan już przegrał i wszystko co może, to się pieklić. Przynajmniej tak stawiają sprawę katolicy. Czy pom jest katolikiem, czy tylko udaje takiego?

W ogóle, odnośnie gniewu polecam zapoznanie się z Ef 4:25-32:
Święty Paweł Tarski napisał(a):
25 Dlatego odrzuciwszy kłamstwo: niech każdy z was mówi prawdę do bliźniego, bo jesteście nawzajem dla siebie członkami. 26 Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! 27 Ani nie dawajcie miejsca diabłu! 28 Kto dotąd kradł, niech już przestanie kraść, lecz raczej niech pracuje uczciwie własnymi rękami, by miał z czego udzielać potrzebującemu. 29 Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym. 30 I nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. 31 Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie - wraz z wszelką złością. 32 Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.

Podkreślenia moje. Gniew, o ile skierowany przeciw kłamliwemu mówcy (więc przychodzącemu od Ojca Kłamstwa), jest jak najbardziej cnotą, która podoba się Bogu.


N lis 15, 2020 23:54
Post Re: LGBT
pom napisał(a):
Bycie poniżanym to wielka łaska, dziękuję. :)
Słuchaj! Jesteś gościem na forum, gdzie obowiązuje język polski. Napisałeś nieskładne gramatycznie zdanie. Poprosiłem, żebyś to zdanie poprawił. Dla Ciebie to poniżenie, że musisz pisać poprawnie po polsku? Ciekawe.


Pn lis 16, 2020 9:38
Post Re: LGBT
Kael napisał(a):
Widze po prostu, ze czesc nezczyzn, jak przez stulecia, boi sie (glosu) kobiet i najchetniej byscie je zagonili do garow i (rodzenia) dzieci, zebyscie wy mogli zyc jak wam pasuje. Bez zobowiazan.

Dobrotliwa jesteś, albo Ci przez myśl nie przechodzi, że jest gorzej, o wiele gorzej.

Jeżeli ktoś akceptuje aborcyjną politykę firmowaną obecnie przez ziobrystów i Ordo Świrus - jeżeli jest to jakieś rozmodlone dziewczę płoche - to ono niech sobie to przetrawi, że dla mężczyzny z takiej opcji nie jest pełnowartościowym człowiekiem. Ono jest bytem pośledniej jakości, podrzędnej kategorii, wartym niewiele więcej od krowy. Póki krowa się cieli, póty jest z niej pożytek, a kiedy już cielić się przestanie, można ją odstawić do rzeźni i sprawić sobie kolejną. Póki można pukać kochankę, to się kochankę puka - z jednym wyjątkiem, że jakąś tam żonę to się jednak mieć opłaca. Bo w przypadku potomstwa ludzkiego dochodzi jeszcze kwestia babrania się latami w niemowlęcych odchodach itd. Do tego klasyczny ziobrysta ma nieprzeparty wstręt, bo jego coś takiego, jako człowieka, poniża.

Mówię to będąc mężczyzną. Czyli że się znam i tylko nie się łapię na męskie łgarstwa miodopłynne, że niby jest inaczej, bo nie mam biologicznego powodu, żeby w nie wierzyć. W zasadzie więc mógłbym zostać ziobrystą, gdyby mnie osobiście taki bachorkowaty mindset nie mierził. Nie wiem, może mam piękny umysł, jeżeli o etykę chodzi.


Pn lis 16, 2020 11:49
Post Re: LGBT
ErgoProxy napisał(a):
Nie wiem, może mam piękny umysł, jeżeli o etykę chodzi.
Nie przesadzaj. To naprawdę nie jest tak, że wszyscy, którzy nie wyznają „konserwatywnego” modelu rozrodu mają Aspergera. Żyjemy po prostu w ciekawych czasach i jedni do tych czasów przyzwyczajają się szybciej, a inni wolniej.

Otóż w erze patriarchalnej, która trwała mniej więcej od neolitu do wczesnego kapitalizmu taki właśnie model był opłacalny – miało się żony pierwszorzędowe i żony drugorzędowe, płodziło się jak najwięcej dzieciaków, również dzielących się na pierwszorzędowe i drugorzędowe. Potem te wszystkie dzieciaki dostawały jakieś tam posady – te z prawego łoża były dziedzicami, a te z nieprawego obsadzało się w rolach pośledniejszych, ale nadal takich, które dawały możliwość dobrego życia.

Ale teraz nadchodzi strraszliwe postkapitalistyczne złe mzimu, w którym wychowanie dziecka na kogoś, kto osiągnie sukces wymaga znacznie potężniejszych nakładów czasowych i majątkowych, niż kiedyś. I strategia, która miała sens przez tyle tysięcy lat przestaje być opłacalna. Oczywiście wzorce pozostają. I choć pukanie sekretarki nie ma żadnego ewolucyjnego sensu, to „konserwatyści” dalej sekretarki pukają i uważają to za inherentne prawo chrześcijańskiej cywilizacji. Zaś wstrętne lewaky żyją już przyszłymi wartościami i pukanie sekretarek ich brzydzi.


Pn lis 16, 2020 12:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: LGBT
zefciu napisał(a):
Nie przesadzaj. To naprawdę nie jest tak, że wszyscy, którzy nie wyznają „konserwatywnego” modelu rozrodu mają Aspergera. Żyjemy po prostu w ciekawych czasach i jedni do tych czasów przyzwyczajają się szybciej, a inni wolniej.


Ale wszelkie zmiany w modelu rodziny i rozrodu (jak to nazywasz) będą już poza kościołem założonym przez Pana Jezusa.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn lis 16, 2020 15:17
Zobacz profil
Post Re: LGBT
pom napisał(a):
Ale wszelkie zmiany w modelu rodziny i rozrodu (jak to nazywasz) będą już poza kościołem założonym przez Pana Jezusa.
Przeczytaj jeszcze raz wypowiedź ErgoProxy i moją, bo właśnie zaimplikowałeś, że w kościele (małą literą) założonym przez Pana Jezusa normą jest cudzołóstwo.


Pn lis 16, 2020 15:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: LGBT
A Ty przeczytaj moje wypowiedzi. Nie ośmieszaj się swymi kuriozalnymi wypowiedziami. Chyba stać Cię na poziom normalnej dyskusji, czy się mylę.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn lis 16, 2020 15:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: LGBT
Ewangelizacja bez egzekwowania u siebie 2 Przykazań Miłości nigdy nie zmieni innych serc, będzie tylko jałową dyskusją.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn lis 16, 2020 16:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL