Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 20:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona
 Strajk kobiet 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Strajk kobiet
pom napisał(a):
Każdy katolik powinien posłuchać informacje, które przekazuje o. Remi Recław SJ o "strajku kobiet".
Czy strajk kobiet to dzieło diabła?


Ciężko zweryfikować, czy za tym zjawiskiem stoi istota nadprzyrodzona, natomiast z pewnością mamy w tym wypadku do czynienia z procesem sterowanym, wywołanym w ramach polityki "dziel i rządź". Polecam zalinkowaną wypowiedź Ziętek-Wielomskiej.

Magdalena Ziętek-Wielomska: Jak się robi wojnę domową?
https://www.youtube.com/watch?v=RcuyNOQIt4U

Jeśli my jako społeczeństwo nie zaczniemy używać rozumu, to tego typu zjawiska będziemy mieli na porządku dziennym.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr lis 18, 2020 8:34
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
towarzyski_pelikan napisał(a):
Ciężko zweryfikować, czy za tym zjawiskiem stoi istota nadprzyrodzona, natomiast z pewnością mamy w tym wypadku do czynienia z procesem sterowanym, wywołanym w ramach polityki "dziel i rządź".
Wręcz przeciwnie. Od czasu Solidarności nigdy Polacy nie byli w jakiejś idei tak zjednoczeni.

Cytuj:
Magdalena Ziętek-Wielomska: Jak się robi wojnę domową?
https://www.youtube.com/watch?v=RcuyNOQIt4U
Czy można dostać to samo w formie tekstowej? Bo mnie to naprawdę „nie wchodzi”. Te pauzy między słowami mnie dobijają. Mam wrażenie, że tekst byłby do przeczytania w minutę.

Cytuj:
Jeśli my jako społeczeństwo nie zaczniemy używać rozumu, to tego typu zjawiska będziemy mieli na porządku dziennym.
Typu, że ludzie gremialnie, ponad podziałami politycznymi wychodzą na ulicę, żeby zaprotestować przeciwko bezprawiu rządzących? Ja się piszę.


Śr lis 18, 2020 8:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Strajk kobiet
zefciu napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):
Ciężko zweryfikować, czy za tym zjawiskiem stoi istota nadprzyrodzona, natomiast z pewnością mamy w tym wypadku do czynienia z procesem sterowanym, wywołanym w ramach polityki "dziel i rządź".
Wręcz przeciwnie. Od czasu Solidarności nigdy Polacy nie byli w jakiejś idei tak zjednoczeni.

Najwidoczniej w Twojej bańce tak to się przedstawia.
Cytuj:

Cytuj:
Magdalena Ziętek-Wielomska: Jak się robi wojnę domową?
https://www.youtube.com/watch?v=RcuyNOQIt4U
Czy można dostać to samo w formie tekstowej? Bo mnie to naprawdę „nie wchodzi”. Te pauzy między słowami mnie dobijają. Mam wrażenie, że tekst byłby do przeczytania w minutę.

Nie mam pojęcia, czy treść wypowiedzi jest do znalezienia w formie tekstowej. Zawsze można też zwiększyć w ustawieniach prędkość odtwarzania.
Cytuj:
Cytuj:
Jeśli my jako społeczeństwo nie zaczniemy używać rozumu, to tego typu zjawiska będziemy mieli na porządku dziennym.
Typu, że ludzie gremialnie, ponad podziałami politycznymi wychodzą na ulicę, żeby zaprotestować przeciwko bezprawiu rządzących? Ja się piszę.

To przeciw czemu w końcu jest skierowany ten protest? Przeciwko wyrokowi TK, katotalibom, bezprawiu rządzących, chodzeniu w maseczkach, czy czemu właściwie? Już samo to pomieszanie z poplątaniem wskazuje na to, że mamy do czynienia ze zjawiskiem ekstremalnie irracjonalnym.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr lis 18, 2020 9:00
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
towarzyski_pelikan napisał(a):
Najwidoczniej w Twojej bańce tak to się przedstawia.
Ale tu nie chodzi o bańki. Widziałaś kiedyś tyle ludzi protestujących razem na ulicy w Polsce? Widziałaś, żeby należeli do tak szerokich opcji politycznych od chadecji, przez centrum, po skrajną prawicę? Widziałaś, żeby grupki kibolskie (niestety tylko niektóre) wyrażały poparcie dla protestów, w którym uczestniczą lewacy? To wszystko dzieje się naprawdę, a nie tylko w bańce.
Cytuj:
Nie mam pojęcia, czy treść wypowiedzi jest do znalezienia w formie tekstowej. Zawsze można też zwiększyć w ustawieniach prędkość odtwarzania.
Dalej większość czasu będzie pauzami. Naprawdę chcesz się nade mną znęcać? Chociaż obiecaj, że coś mądrego ta kobieta tam powie.
Cytuj:
To przeciw czemu w końcu jest skierowany ten protest? Przeciwko wyrokowi TK
Nie. Nie było ostatnio żadnego wyroku TK, więc nie jest na pewno skierowany przeciwko TK.
Cytuj:
katotalibom
Tak. Część „katotalibów” popierała działania, które doprowadziły tego „wyroku”. Zatem tak.
Cytuj:
bezprawiu rządzących
Tak.
Cytuj:
chodzeniu w maseczkach
Co Ty bredzisz? Przecież protestujący nawet zrobili sobie firmowe maseczki z piorunem.
Cytuj:
czy czemu właściwie
Generalnie? Przeciwko Wam. Postulat w tej chwili jest taki, że macie w*********ć. Były wcześniej łagodniejsze postulaty typu „opublikujcie wyrok TK”, „nie niszczcie nam ukochanego radia”, „zachowajcie niezależność sądów”, „nie fundujcie męskich dziwek ministrom z budżetu państwa” itp. Ponieważ jednak wszystkie tamte prośby zignorowaliście, teraz jednak już jest tylko „w*********ć”


Śr lis 18, 2020 9:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Strajk kobiet
zefciu napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):
Najwidoczniej w Twojej bańce tak to się przedstawia.
Ale tu nie chodzi o bańki. Widziałaś kiedyś tyle ludzi protestujących razem na ulicy w Polsce? Widziałaś, żeby należeli do tak szerokich opcji politycznych od chadecji, przez centrum, po skrajną prawicę? Widziałaś, żeby grupki kibolskie (niestety tylko niektóre) wyrażały poparcie dla protestów, w którym uczestniczą lewacy? To wszystko dzieje się naprawdę, a nie tylko w bańce.

Taka zbieranina głównie bardzo młodych ludzi, którzy protestują przeciwko różnym rzeczom, a często nawet nie wiedzą, przeciwko czemu protestują, nie świadczy o żadnym zjednoczeniu Polaków ponad podziałami. Młodzież od wielu miesięcy nie może wychodzić z domu z powodu obostrzeń pandemicznych, nie ma jak się wyszaleć, więc jak tylko pojawiła się okazja, pobudzona chwytliwymi hasłami wyszła na ulicę je**ć PiS.
Cytuj:
Cytuj:
Nie mam pojęcia, czy treść wypowiedzi jest do znalezienia w formie tekstowej. Zawsze można też zwiększyć w ustawieniach prędkość odtwarzania.
Dalej większość czasu będzie pauzami. Naprawdę chcesz się nade mną znęcać? Chociaż obiecaj, że coś mądrego ta kobieta tam powie.

Ja się nie chcę nad Tobą znęcać zefciu. Nikogo nie zmuszam do oglądania tej wypowiedzi i nie obiecuję, że uzna to za mądre. Każdy ma swój rozum. Ja tego typu rzeczy słucham zwykle podczas mycia garów i innych tego typu czynności, kiedy niespieszne tempo jest akurat dla mnie jak znalazł, bo nie muszę się bardzo koncentrować. I wtedy jak mi się niedajboże kliknie na jakieś pierdoły, nie mam poczucia straconego czasu. Tak czy siak musiałam umyć te gary, żeby nie zaczęły za bardzo capić.
Cytuj:
Cytuj:
chodzeniu w maseczkach
Co Ty bredzisz? Przecież protestujący nawet zrobili sobie firmowe maseczki z piorunem

Nawiązałam do tego, o czym wspomniałam w pierwszy akapicie. Ludzie mają już dość siedzenia w domu, obostrzeń, których często nie rozumieją, chodzenia ze szmatą jak z kagańcem na pysku, więc masowo idą je**ć PiS w samym środku pandemii, a część protestujących całkiem świadomie właśnie z tego powodu dołączyła do protestów. Widać, że nie przeanalizowałeś specjalnie głęboko zjawiska, o którym mowa w tym temacie, tylko łykasz jak pelikan narrację przewijającą się w Twojej bańce.
Cytuj:
Cytuj:
czy czemu właściwie
Generalnie? Przeciwko Wam. Postulat w tej chwili jest taki, że macie w*********ć. Były wcześniej łagodniejsze postulaty typu „opublikujcie wyrok TK”, „nie niszczcie nam ukochanego radia”, „zachowajcie niezależność sądów”, „nie fundujcie męskich dziwek ministrom z budżetu państwa” itp. Ponieważ jednak wszystkie tamte prośby zignorowaliście, teraz jednak już jest tylko „w*********ć”

Tia, a przed chwilą pisałeś o zjednoczeniu Polaków ponad podziałami :D

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr lis 18, 2020 11:11
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
zefciu napisał(a):
Kto wydalił?

Dwa babony dające swoje twarze i nazwiska dla całej tej imprezy. Nazwiska, których niestety zapomniałem.

zefciu napisał(a):
Widziałeś protesty? Próbowałeś policzyć protestujących? Wyszło Ci, że w całym kraju protestują dwa babony? No nie.

Widziałem tłum. Tłum to jest najdziksze ze zwierząt i niczym rządzić nie potrafi. Rządzą zawsze liderzy kierujący tłumem. Jeżeli Ty się cieszysz, że np. ludzie w Podgórzu klęli, że muszą iść parę kilometrów piechotą, bo tłum zablokował tramwaje od Korony do Matecznego, to ja przepraszam, ale poczekam, aż pisoludkom poparcie faktycznie poleci na pysk. Bo na razie owszem, tąpneło mocno, ale potem zaczęło pełznąć w górę.

zefciu napisał(a):
Jest jeszcze gorzej dla nich. Kiedy pewien ambitny chadek, zwolennik zakazu aborcji, postanowił podpiąć się pod protesty, jedna z bab niegrzecznie go wyprosiła. Po czym usłyszała, że jest durna. I co? Przeprosiła chadeka, zwolennika zakazu aborcji, bo jest świadoma, że żadnej rewolucji nie zrobi, a na pewno nie zrobi jej wyłącznie siłami Jedynej Prawdziwej Lewicy, co to się wachluje Krytyką Polityczną.

Ten chadek nie jest ambitny, tylko wyszczekany. Kto u niego kieruje partią, kto ruchem i jakie są relacje między tymi bytami? Owszem, Hołownia daje twarz, ale kto tam rządzi naprawdę i czy aby nie Kobosko? I czy wobec tego Kobosce aby nie odpowiada kaczyzm jako ustrój, w którym wypycha się pacynkę na eksponowane stanowisko, a samemu formalnej odpowiedzialności się nie ponosi? Za nic?

Człowiek, który płacze przy lekturze konstytucji. Przeciez to się nadaje do kabaretu, nie do polityki. Polityk to jest człowiek, który zabija ludzi, bo musi, jak mu kasy nie starcza na pokrycie wszystkich potrzeb społecznych, medycznych, emerytalnych i chwjakich. Wcale bym się nie zdziwił, jakby wyszło, że Hołownia do polityki patriotycznie chciał, ale jak zobaczył, z czym to się je naprawdę, to stchórzył.

zefciu napisał(a):
Ale po co? Jaki to ma sens polityczny.

Wyraziłem się nieprecyzyjnie. Ja właśnie rewolucji, krwawego przewrotu w Polsce sobie nie życzę. W ogóle nie życzę sobie wywrzaskiwania takich celów przez jakieś dwa babony, bo to jest niepoważne. Życzę sobie, żeby jakiś polityk, płci i orientacji obojętnej, wziął sprawy za twarz i ten okręt pisoludków skutecznie zatopił. Bo póki co, sprawy mają się tak oto. I tak właśnie mogą się skończyć.

zefciu napisał(a):
Pokurcz z Żoliborza robi w gacie i zachowuje się coraz bardziej chaotycznie.

Ten gej żoliborski, tchórzliwy jak każdy inteligenciak, ma jedną zaletę: on na pewno rozpisze nowe wybory, nawet jeśli będzie musiał ryzykować, że potem nie sformuje rządu większościowego. Bo nie ma charakteru, żeby zostać dyktatorem wprost, bez prawnych parawanów. Charakter dyktatora ma Ziobro, dla którego od zawsze prawo było tylko narzędziem do wyrażania własnej, osobistej mściwości. Ziobro wie, że poparcie w społeczeństwie ma śladowe i że ma jeszcze najwyżej trzy lata, żeby się w państwie jakoś umościć i zabezpieczyć. Wie, że ma na to jakiekolwiek szanse tylko w warunkach rządów postkomuchów z PiSu, a pod władzą obecnej opozycji - nie. Dlatego teraz dąży do przewrotu i, prawdopodobnie, do polexitu. I jeżeli jemu to wszystko wyjdzie, to on nowych wyborów prawie na pewno nie rozpisze. A jeżeli rozpisze, to będą to wybory po białorusku.

zefciu napisał(a):
Każe policji bić wstrętne aborcjonistki, a policja odmawia.

Chwała komendantowi Policji. Ale krążą słuchy, kwadratowe i podłużne, że jego dymisja już leży na stole. I pewnie gdyby nie ten list emerytowanych generałów, admirałów, a nawet komendantów Straży Pożarnej (!), to w Policji dałoby się zrobić czystkę od góry do dołu i Policja poszłaby kobiety bić. Bo nie bardzo wierzę, żeby polska Policja nie posłuchała rozkazu.

zefciu napisał(a):
Już widzimy, że z tonącego P**owskiego okrętu zaczynają uciekać pierwsze szczury.

Poczekam, jak on zacznie nabierać wody.

zefciu napisał(a):
Poparcie P**u leci na mordę.

Nie leci na mordę. Odbudowuje się.

zefciu napisał(a):
A Ty byś chciał, żeby w tej sytuacji, zamiast przyspieszać upadek tej bandy, iść przelewać krew i generować im męczenników za sprawę.

Nie chciałbym. Ja w ogóle nie chciałbym, żeby w Polsce ktokolwiek przelewał polską krew. Chciałbym, żeby Polacy, jeśli w ogóle, to przelewali krew za Ukrainę, Białoruś i kraje bałtyckie. Żeby Putin zaczął robić w gacie, że mu się Polacy dobierają do tych gaci dobierają i mogą mu je zedrzeć z dupy.

zefciu napisał(a):
Pozostaje się cieszyć, że „babony” Cię nie posłuchały, bo byśmy już do Paruzji żyli w Polsce p**owskiej, gdzie dzień męczeństwa jakiegoś p**owskiego górnika byłby świętem narodowym na równi ze Smoleńskiem.

Pozostaje powiedzieć tym babonom, żeby nie robiły z siebie idiotek pokroju Morawickiego, że tu i teraz niby odbywa się jakaś wojna. Bo na wojnie zabija się ludzi i zginąć może każdy, wliczając członków naszych rodzin i przyjaciół osobistych. I dzieciaków imprezujących na techniawce również.

zefciu napisał(a):
No i dobrze. Kto Ci każe głosować na lewicę.

Nikt zupełnie. Po prostu od pradziejów mam skręt w lewo; taki się urodziłem i nic na to nie poradzę. I tylko ciężko być lewakiem w tym kraju.

ProxyOne zresztą podsumował to bardzo zgrabnie: być lewakiem znaczy żyć luzacko, a konserwie o coś chodzi, o jakieś impoderabilia. Toteż lewica nie jest zdolna jest do podjęcia żadnego konkretnego wysiłku w imię swoich idei, podczas gdy konserwatyści to potrafią i dlatego rządzą. Oczywiście w sensie rządu dusz, bo rząd legalny, z apanażami, dzierżą postkomusze pisoludki.

zefciu napisał(a):
Podejrzewam, że jakaś centroprawicowa kabała na granicy między KO a Hołownią. Masz inny pomysł?

Podejrzewasz? Czyli siędziem na koń i jakoś to będzie; taka rewolucja dziadowska modo Mickiewicz. Może to i lepiej dla kraju. Ale jeśli te uliczne wrzaskuny nie są zdolne wywrzeszczeć nawet nazwiska nowego prezydenta RP, którego one chcą i akceptują, to ja dziękuję za takie bezhołowie. Posiedzę sobie w domu.


Śr lis 18, 2020 11:32
Post Re: Strajk kobiet
ErgoProxy napisał(a):
Nazwiska, których niestety zapomniałem.
Co jest dowodem na to, jak ważny jest personalny udział tych babonów.
Cytuj:
Tłum to jest najdziksze ze zwierząt i niczym rządzić nie potrafi.
Ale nikt nie każe temu tłumowi rządzić.
Cytuj:
Rządzą zawsze liderzy kierujący tłumem.
To dlaczego ci liderzy nie kierowali tego tłumu wcześniej? Retoryka „wyprowadzania na ulicę” ma się dobrze.
Cytuj:
Jeżeli Ty się cieszysz, że np. ludzie w Podgórzu klęli, że muszą iść parę kilometrów piechotą, bo tłum zablokował tramwaje od Korony do Matecznego
Ech, stara dobra komusza retoryka, że gdyby nie wstrętni strajkujący to byśmy mieli krainę mlekiem i miodem.
Cytuj:
Ten chadek nie jest ambitny, tylko wyszczekany. Kto u niego kieruje partią, kto ruchem i jakie są relacje między tymi bytami? Owszem, Hołownia daje twarz, ale kto tam rządzi naprawdę i czy aby nie Kobosko? I czy wobec tego Kobosce aby nie odpowiada kaczyzm jako ustrój, w którym wypycha się pacynkę na eksponowane stanowisko, a samemu formalnej odpowiedzialności się nie ponosi?
Nie mam pojęcia. Zobaczymy. Po pierwsze – głosuję niestrategicznie na osobę najbliższą mi światopoglądowo. Po drugie – ciężko, żeby byli gorsi od P**u.
Cytuj:
Ten gej żoliborski, tchórzliwy jak każdy inteligenciak, ma jedną zaletę: on na pewno rozpisze nowe wybory, nawet jeśli będzie musiał ryzykować, że potem nie sformuje rządu większościowego. Bo nie ma charakteru, żeby zostać dyktatorem wprost, bez prawnych parawanów. Charakter dyktatora ma Ziobro, dla którego od zawsze prawo było tylko narzędziem do wyrażania własnej, osobistej mściwości. Ziobro wie, że poparcie w społeczeństwie ma śladowe i że ma jeszcze najwyżej trzy lata, żeby się w państwie jakoś umościć i zabezpieczyć. Wie, że ma na to jakiekolwiek szanse tylko w warunkach rządów postkomuchów z PiSu, a pod władzą obecnej opozycji - nie. Dlatego teraz dąży do przewrotu i, prawdopodobnie, do polexitu. I jeżeli jemu to wszystko wyjdzie, to on nowych wyborów prawie na pewno nie rozpisze. A jeżeli rozpisze, to będą to wybory po białorusku.
Zgadzam się absolutnie, tylko pytanie, co to ma do rzeczy.
Cytuj:
Chwała komendantowi Policji. Ale krążą słuchy, kwadratowe i podłużne, że jego dymisja już leży na stole. I pewnie gdyby nie ten list emerytowanych generałów, admirałów, a nawet komendantów Straży Pożarnej (!), to w Policji dałoby się zrobić czystkę od góry do dołu i Policja poszłaby kobiety bić. Bo nie bardzo wierzę, żeby polska Policja nie posłuchała rozkazu.
I znowu – zgoda.
Cytuj:
Nikt zupełnie. Po prostu od pradziejów mam skręt w lewo; taki się urodziłem i nic na to nie poradzę. I tylko ciężko być lewakiem w tym kraju.
Wydaje mi się, że łatwiej, niż prawicowcem. Ale nie licytujmy się, który z nas ma gorzej.
Cytuj:
Podejrzewasz? Czyli siędziem na koń i jakoś to będzie;
Czyli jestem demokratą i wierzę, że jak pozwolimy aby lud demokratywnie ustanowił władzę, to ta władza będzie znośna.

towarzyski_pelikan napisał(a):
Taka zbieranina głównie bardzo młodych ludzi, którzy protestują przeciwko różnym rzeczom, a często nawet nie wiedzą, przeciwko czemu protestują
No cóż. Jak protestują starsi, to słychać: „protestują sami starzy ubecy”. Jak protestują młodzi: „gówniarze, sami nie wiedzą, czego chcą”.
Cytuj:
Młodzież od wielu miesięcy nie może wychodzić z domu z powodu obostrzeń pandemicznych, nie ma jak się wyszaleć, więc jak tylko pojawiła się okazja, pobudzona chwytliwymi hasłami wyszła na ulicę je**ć PiS.
A masz jakieś dane? Bo ja np. poszedłbym protestować gdyby nie pandemia. Ciężko zatem gdybać, co by było gdyby nie CoViD; czy protestujących byłoby mniej czy więcej.
Cytuj:
część protestujących całkiem świadomie właśnie z tego powodu dołączyła do protestów.
A jakieś dane na ten temat?
Cytuj:
Tia, a przed chwilą pisałeś o zjednoczeniu Polaków ponad podziałami :D
No a gdzie tu sprzeczność? W czasach „S” też mieliśmy takie zjednoczenie. Fakt, że część Polaków było w Partii tego nie zmieni.


Śr lis 18, 2020 12:08
Post Re: Strajk kobiet
Czy ja rozumiem dobrze, ze dla niektorych tutejszych rozmowcow, te protesty uliczne, w wiekszosci pokojowe, przeciwko (w sumie) niekontrolowanej zadnym cywilizowanym prawem samowolce JarKacza i Ska sa beee i to z roznych wzgledow?

Bo:
- dziela (czyli PiS laczy narod? To jest dopiero banka!)
- bo (za) mlodzi (FfF tez za mlodzi, ale za 10-20 lat, to oni te prawdziwe ruiny beda musieli sprzatac. Kiedy wolno mlodym ludziom zaczac myslec, wyrazac wlasna opinie i dzialax? Po czterdziestce? Jesli wierzyc sondazom, to np za 10-20 lat polowa kosciolow bedzie zamknieta a moze i zburzona, ze wzgledu na brak chetnych do ich utrzymania.
- bo jakies babole sa rzecznikami
- bo nie maja jednego Wernyhory na bialym koniu, ktory by kazdem wybrzydzaczowi pasowal
- bo rewolucja nie w ta strone. ErgoProxy zanim bedziemy ginac za Lotwe, warto spiac szeregi wewnetrznie. Na razie to moze Lotwa moglaby byc wzorem dla nas?
- bo w ogole na ulice wychodza, a u nas taka wies spokojna i chata z kraja... Kto to widzial!

Czy kiedy Zero oglosi weto, a Europa, ktora ma juz plan B, bo jest wiecej krajow, ktore chca te klauzule praworzadnosci jeszcze bardziej zaostrzyc, niz pijanych we mgle, do bolu szczerych przestepcow, ktorzy chca cudza kase bez wymagan i kar, powie: to rzadzcie sie sami, nasz budzet z wasza dzialka podzielimy miedzy uczciwych i praworzadnych, to t_p i ErgoProxy beda dalej zwalczac protesty uliczne przeciw PolExit? Bo przeciez Polacy "boso ale w ostrogach" nie dadza sie manipulowac germansko-francuskim rzezimieszkom, wiec te masowe protesty moga byc tylko sterowane przez Niemcow, ktorych ludzki pisowiec tylko co 50 lat by bombardowal, na wszelki wypadek.
Trump juz nawet w gebie, nikogo nie uratuje i bedzie albo PolExit, albo PiSexit.

No ale w kapciach z kanapy mozna bedzie i to jakis czas przezyc. Dopoki ZUS nie splajtuje....


Śr lis 18, 2020 12:42
Post Re: Strajk kobiet
Sysydlaczek napisał(a):
Problem polega na tym, że chrześcijański Bóg ma swoje szczególne miejsce tylko w umysłach wierzących. Człowiek niewierzący nie stawia się w miejscu Boga, bo nie wierzy, że zasady zapisane w Biblii/Katechizmie pochodzą od Niego


Problem polega na tym że generalnie państwo jest od tego żeby coś narzucać obywatelom. Mi Państwo narzuca demokratyczny ustrój ale nie wychodzę na ulice I nie rysuje po ścianach, nie oblegam prywatnych posiadłości czy podpodpalam firanki


Śr lis 18, 2020 14:02
Post Re: Strajk kobiet
Quinque napisał(a):
Problem polega na tym że generalnie państwo jest od tego żeby coś narzucać obywatelom.
Generalnie tak. Ale przecież różne państwa narzucają różne rzeczy.
Cytuj:
Mi Państwo narzuca
Tobie państwo narzuca używanie języka polskiego, a jednak wolisz pisać w jakimś innym.
Cytuj:
nie wychodzę na ulice I nie rysuje po ścianach, nie oblegam prywatnych posiadłości czy podpodpalam firanki
Ale to przecież nie jest wina Polaków, że Wy jesteście zbyt słabi, żeby coś dla siebie wywalczyć.


Śr lis 18, 2020 14:48
Post Re: Strajk kobiet
ErgoProxy rezerwuje sobie prawo do konstruktywnej krytyki dowolnego ruchu politycznego w tym kraju, a może i poza nim. Konstruktywność tej konkretnej krytyki polega na przywołaniu przykładu strajku w Islandii, kiedy 90% (!) Islandek jednego dnia zamiast do roboty, poszło sobie kulturalnie na kawę. I kraj stanął. I Islandczycy się ugięli.

Da się bez robienia dżemu na ulicach? Ale jak do Żabki przychodzi aktywistka, która sprzedaje sklepowej nawijkę, że nie będą nam odbierać wolności do dyskursu, to mnie się nóż w kieszeni otwiera. Bo owszem, wolnością Polacy żyli od pradziejów i to im się wtłukuje do głów w szkołach; ale co to jest dyskurs? Jaki dyskurs? Po jakiemu Ty do mnie mówisz, kobietonie? Mów do ludzi po ludzku, a nie językiem Obcych z Tau Wieloryba. Sklepowa, oczywiście, przekonać się do strajku nie dała, choć jeszcze dzień wcześniej na tej imprezie ulicznej obecna była - ale po godzinach pracy.

Jedno trzeba babonom dwóm zaliczyć na plus, że zaczynają wykupywać billboardy. Czyli wbrew ziemkiewiczowskiemu pierdoleniu przewałów nie ma i kasa ze zbiórki idzie na to, na co iść powinna. Tylko jak długo protestanci uliczni będą prezentować postawę: chodźcie do nas, bo wali nas, że wam przeszkadzamy, tak długo w demokratycznym kraju łask demosu sobie nie zaskarbią.

żabciu napisał(a):
Zgadzam się absolutnie, tylko pytanie, co to ma do rzeczy.

Ma do rzeczy to, że obecnie osłabiając Kaczyńskiego, umacnia się Ziobrę. Który, jeżeli uda mu się umocnić dostatecznie, to się certolił nie będzie i wszelkie protesty siłowo zaziobrzy. No i nie wiem, jak się do tego ustosunkować, więc zostawiam pole Tobie.


Śr lis 18, 2020 15:35
Post Re: Strajk kobiet
Naprawde uwazasz, ze nie wolno oslabiac Kaczynskiego, bo Ziobro...?
Przeciez polskie kobiety juz kulturalnie protestowaly, a ludzkie pany je zignorowaly.
Masz debate polityczna na poziomie chamstwa pani aktualnie delegowanej do TK, czy zwyklego posla poza wszelkim trybem, ktory mobilizuje i zacheca do agresji, bojowki.

Do Islandii nam daleko. Tam i ludzi malo i praktyczny protestantyzm jest rozpowszechniony. Aktualnie od tego poziomu kultury nas wlasnie Ziobro (z redaktorami GN https://www.gosc.pl/doc/6618220.Weto-Kropka) odcina.
Bo nam nasza siermiezna swawola blizsza niz picie kawy zamiast pracy.

Swoja droga Tusk straszy i lata po swoim odejsciu z polskiej polityki i to nawet redaktorow Goscia Niedzielnego. Do tego stopnia, ze nierzetelnie wyrywaja fragmenty jego wypowiedzi, zeby udowodnic swoje racje, czyli zamilowanie do warcholstwa. Bo komu praworzadnosc europejska przeszkadza?
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/tusk-uz ... 30-4501563


Śr lis 18, 2020 16:23
Post Re: Strajk kobiet
ErgoProxy napisał(a):
ErgoProxy rezerwuje sobie prawo do konstruktywnej krytyki dowolnego ruchu politycznego w tym kraju, a może i poza nim.
A ja Ci nie odmawiam tego prawa. Zastrzegając sobie prawo krytyki Twojej krytyki.
Cytuj:
Konstruktywność tej konkretnej krytyki polega na przywołaniu przykładu strajku w Islandii, kiedy 90% (!) Islandek jednego dnia zamiast do roboty, poszło sobie kulturalnie na kawę. I kraj stanął. I Islandczycy się ugięli.
No tak. Ale to jest taka krytyka „kiepsko gra na skrzypcach, bo Kulka grał lepiej”. Mamy społeczeństwo przetrącone przez komunę, które siłą rzeczy nie dysponuje duchem obywatelskim, który może się równać ze skandynawskim. Ale na polskie warunki to jest zryw, jakiegośmy nie widzieli od czasu, gdy P** rządził pod nazwą PZPR.
Cytuj:
Tylko jak długo protestanci uliczni będą prezentować postawę: chodźcie do nas, bo wali nas, że wam przeszkadzamy, tak długo w demokratycznym kraju łask demosu sobie nie zaskarbią.
Ja akurat słyszałem „przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia”.
Cytuj:
Ma do rzeczy to, że obecnie osłabiając Kaczyńskiego, umacnia się Ziobrę. Który, jeżeli uda mu się umocnić dostatecznie, to się certolił nie będzie i wszelkie protesty siłowo zaziobrzy. No i nie wiem, jak się do tego ustosunkować, więc zostawiam pole Tobie.
Ustosunkować się można tak, że Ziobro już próbował ziobrzyć bez wożenia się na plecach Kaczyńskiego i niewiele udało mu się zdziałać. W końcu ze swoją kanapą wrócił pod kacze skrzydła. Zasadnym jest zatem podejrzenie, że narracja „nie można osłabiać Kaczyńskiego, bo przyjdzie Ziobro i nas zje” została wyprodukowana przez spin-doctorów Kaczora.


Śr lis 18, 2020 16:32

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Strajk kobiet
Jaki strajk kobiet?! To spacer uliczny. Kobiety postanowiły [wspólnie] pospacerować, i przy tym pokrzyczeć. Poza tym ktoś dał im race, aby zrobić zadymę. A że policja stanęła spacerującym na drodze... przecież one [tylko] spacerują.


Śr lis 18, 2020 19:58
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
zefciu napisał(a):
A ja Ci nie odmawiam tego prawa. Zastrzegając sobie prawo krytyki Twojej krytyki.

Ależ proszę. Szczególnie że ja wiem dobrze, że często przesadzam w czarnowidztwie i zdążam do ekstremum.

zefciu napisał(a):
No tak. Ale to jest taka krytyka „kiepsko gra na skrzypcach, bo Kulka grał lepiej”. Mamy społeczeństwo przetrącone przez komunę, które siłą rzeczy nie dysponuje duchem obywatelskim, który może się równać ze skandynawskim. Ale na polskie warunki to jest zryw, jakiegośmy nie widzieli od czasu, gdy P** rządził pod nazwą PZPR.

A z tym się zgodzę. Ale właśnie dlatego krytykuję (przypomniałem sobie wreszcie) Lempart i Suchanow: żeby tłumaczenie, skądinąd słuszne, nie stało się wymówką przed pracą nad społeczeństwem i samymi sobą. Uczyć się rzeczy nowych należy do grobowej deski i zarażać tym dorobkiem, jak i metodami jego pozyskiwania, kolejne pokolenia.

W tym sensie zresztą to faktycznie jest "wojna" kultur. Jedna kultura to jest to, co zostało po Rzplitej Sarmackiej, która - tu przyklasnę Ziemkiewiczowi - była budowana wokół swobód obywatelskich i właściwie niczego więcej. No, może jeszcze wokół nie do końca przemyślanego biznesplanu, że będziemy żyli ze zboża, bo na żarcie koniunktura będzie zawsze. A druga kultura to jest rusko-sowiecki nihilizm. I teraz staje pytanie, czy myśmy się po drodze przez historię nie zruszczyli, że bliżej nam do Rosjan niż do - właściwie to do nas samych. Czy my jesteśmy już Rosjanami, więc milcząc podżyrujemy dowolną władzę, bo czujemy to w kościach, że wobec władzy jesteśmy bezradni i wobec tego władza może nas posiadać?

Właściwie to aktualna władza posiada każdego, kto dał się jej kupić za 500+. To jak, państwo Rosjanie - dacie się spolszczyć z powrotem?

zefciu napisał(a):
Ja akurat słyszałem „przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia”.

Ale rzecz w tym, że Lempart i Suchanow same tego rządu nie obalą. Owszem, wywierają pewną presję, ale na razie wyrażają gniew tylko części społeczeństwa. Reszta ludzi mieszkających w tym państwie ma do sprawy stosunek najwyżej ambiwalentny, więc trzeba ich przekonać, żeby faktycznie dołączyli do strajku. Pytanie: jak to zrobić?

zefciu napisał(a):
Ustosunkować się można tak, że Ziobro już próbował ziobrzyć bez wożenia się na plecach Kaczyńskiego i niewiele udało mu się zdziałać. W końcu ze swoją kanapą wrócił pod kacze skrzydła. Zasadnym jest zatem podejrzenie, że narracja „nie można osłabiać Kaczyńskiego, bo przyjdzie Ziobro i nas zje” została wyprodukowana przez spin-doctorów Kaczora.

A chcesz w ryj? :evil:

Ziobro to dobrze wie, że Suweren ma go w rzyci, więc próbuje zdobyć władzę gabinetowymi intrygami, bo w gabinetach się z nim liczą. I na razie w tych gabinetach odnosi sukcesy. Tyle jest pyszczenia o zagrożeniu demokracji, a jak pokazuję człowieka, w którego żywotnym interesie faktycznie leży obalenie demokracji w Polsce, to Ty mi argumentujesz, że jemu to się nie uda, ponieważ on nie ma szans w uczciwej, demokratycznej grze. A przecież na tym właśnie polega niebezpieczeństwo.

Kael napisał(a):
Naprawde uwazasz, ze nie wolno oslabiac Kaczynskiego, bo Ziobro...?

Naprawdę uważam Ziobrę za najniebezpieczniejszego człowieka w tym państwie, który może doprowadzić Polskę do takich nieszczęść, przy jakich wszelkie wybryki Kaczyńskiego to jest małe miki. I dlatego gdybym miał tylko taką alternatywę, to wsparłbym Kaczyńskiego. Oczywiście chcę wierzyć, że do wyboru jest więcej opcji.

Kael napisał(a):
Przeciez polskie kobiety juz kulturalnie protestowaly, a ludzkie pany je zignorowaly.

Tusku musisz też ignorował i zbywał jak potrafił. W ogóle, jakby podliczyć ludzi wściekłych na władzę, bez oglądania się na opcję, toby wyszło jakieś trzy czwarte ludności tego kraju. Nieszczęście polega na tym, że te grupy protestują każda osobno, kiedy życie je przyciśnie, zamiast się porozumieć, zorganizować i zaatakować przeciwnika wspólnie, pod jednym kierownictwem, choćby aktualnie do protestu nie było bodźca. To jest prawdziwy problem z Polską 2020, a nie jakiś tam Kaczyński.

Kael napisał(a):
Bo nam nasza siermiezna swawola blizsza niz picie kawy zamiast pracy.

Wszyscy psioczą na ten kraj i tylko nikomu nie jest śpieszno, żeby złemu skutecznie zaradzić. Dlaczego? Bo nikt nie wierzy w słowo: skutecznie. Nie w Polsce; w Polsce skutecznie się nie da, takie tutaj panuje przekonanie. A dlaczego panuje? Boście się zruszczyli, matoły. Pokażcie mi swoją polskość, to do was dołączę, bo za nihilistów półruskich umierać mi się nie chce.


Śr lis 18, 2020 21:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL