Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Strajk kobiet 
Autor Wiadomość
Post Re: Strajk kobiet
katon ktora gadzinowka te brednie rozpowszechnia?
Przeciez np na Zachodzie modelami w reklamach sa osoby z syndromem Downa!

A w katolickiej Polsce "modelami" sa rozczlonkowane plody.
Ktory rodzaj "reklamy" swiadczy o dewiacjach psychicznych i do nich prowadzi?

I chyba nie rozumiesz slowa "kompromis"?
To jest wlasnie stanowisko, ktore probuje laczyc a nie dzielic i daje obu stronom sporu jakies ustepstwa.

Mozna isc na noze i np wrocic do kompletnego zakazu aborcji na papierze, zeby swietoszki mogly sobie wmawiac, ze maja zaslugi w "ratowaniu dzieci", bez kiwniecia palcem, tylko donoszac na sasiadki w ciazy, albo pusic wszystko na zywiol, jak (praktycznie) bylo w PRL.


W kazdym razie: jezeli rzadowi niby na "ratowaniu dzieci poczetych" zalezy, to musi rozbudowac pomoc dla rodzin dzieci niepelnosprawnych, pomoc dla samotnych matek (takze kosztem konsekwentnego zmuszania ojcow do swiadczen), dostep do rehabilitacji, leczenia, szkol itp.

Ale to kosztuje, wymaga specjalistow (nie zadufanych polglowkow jak Czarnek i inni), a wladza specjalistow nie lubi, i mozolnej pracy. A wiadomo, ze kasy juz nie ma, a ta co jest, jest na gadzety dla wladzy. A rozni medyczni fachowcy z panstwowego systemu odchodza, albo ... umieraja.

Wiec zostalo kupowanie glosow, chocby takim papierem.
Kaczynskiego czy Przylebskiej to nie zaboli, ale biskupom oczy zamydli.


Problem w tym, ze biskupi w Polsce dzis, swoj autorytet przegrali, wiec moga gadac z ambony co chca.


Wt cze 22, 2021 7:40
Post Re: Strajk kobiet
W Niemczech za to nie mają go od dawna


Wt cze 22, 2021 7:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Strajk kobiet
Kael napisał(a):
Przeciez np na Zachodzie modelami w reklamach są osoby z syndromem Downa!

No i nic z tego nie wynika. Na dziesięć ciężarnych kobiet u których dzieci stwierdzono zespól Downa, dziewięć decyduje sie na aborcję.
Nawet lewicowy "Der Spiegel" zauważa, ze jest to cos dziwnego, osobliwego. Bo z jednej strony pokazuje się reklamy z takimi dziećmi a z drugiej znikomy procent takich dzieci przychodzi na świat.
Jest to hipokryzja wysokich lotów.

https://www.spiegel.de/gesundheit/schwa ... 38841.html

Kael napisał(a):
Ale to kosztuje, wymaga specjalistów (nie zadufanych półgłówków jak Czarnek i inni)

To ze kogoś nie lubisz lub nie zgadzasz się z jego poglądami nie usprawiedliwia Twojego chamstwa!
Jeszcze raz taka wypowiedz i będę reagował.

_________________
ksiądz


Wt cze 22, 2021 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Strajk kobiet
subadam napisał(a):
sa wybrani prawidlowo to znaczy zgodnie z zapisami konstytucji.

Oczywiscie konstytucji tak jak Ty ja chcesz interpretowac. Uznanie srodowiska i dorobek to tez w Twoim rozumieniu. Niech zyja jedynie sluszne poglady - Twoje.


Wt cze 22, 2021 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Strajk kobiet
bramin napisał(a):
No i nic z tego nie wynika. Na dziesięć ciężarnych kobiet u których dzieci stwierdzono zespól Downa, dziewięć decyduje sie na aborcję.

Podpiera to jakimiś wiarogodnymi danymi? Możesz je przytoczyć?
Mam wrażenie, że manipulujesz powielając jedynie tą część informacji zawartej w artykule, która jest dla Ciebie wygodna.


Wt cze 22, 2021 11:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Strajk kobiet
Bramin, moge ci pomoc zrozumiec ta hipokryzje niemieckich kobiet niechetnie rodzacych dzieci z syndromem Downa. Wyobraz sobie po prostu ze masz urodzic takie dziecko i przez reszte zycia samotnie je wychowywac i utrzymywac, by po twoim najdluzszym zyciu trafilo pod opieke panstwa. Pisze samotnie, jako ze zdecydwana wiekszosc mezczyzn nie zgodzi sie na taki uklad i wyjdzie z takiego zwiazku. Poza tym majac takie rozpoznanie nie masz bladego pojecia jak gleboko dziecko bedzie uposledzone - moze byc tak ze bedzie moglo jakos funkcjonowac, a moze byc tak ze nie. Niewiele ludzi stac na bohaterstwo na codzien, specjalnie ludzi mlodych.

Robaczek, ja cie prosze - to nie jest temat o TK, a ja napisalem wyraznie o co mi chodzi. Jezeli sie nie zgadzasz z moja ocena masz do tego pelne prawo i kazdy z nas po prostu inaczej to widzi. Nie jest moim celem przekonywanie cie na sile.


Wt cze 22, 2021 15:14
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Quinque napisał(a):
Nie mogę pojąć tego jak ludzie którzy uważają się za chrzescijan mogą bronić zabijania nienarodzonych dzieci. Albo ja nie jestem katolikiem albo wy. Jezeli ja to chyba nie chciałbym nim być jezeli to tak ma wyglądać

Są ogłoszenia w prasie, które każdy średnio rozgarnięty człowiek rozumie i może sobie taką aborcję za granicą załatwić tanio lub drożej, J. Kaczyński, wywiad dla Wprost, 23.05.2021r.


Wt cze 22, 2021 15:44
Post Re: Strajk kobiet
Nie rozumiem po co mi cytujesz Jarka skoro na niego nie głosowałem


Wt cze 22, 2021 15:51
Post Re: Strajk kobiet
Quinque napisał(a):
Nie mogę pojąć tego jak ludzie którzy uważają się za chrzescijan mogą bronić zabijania nienarodzonych dzieci. Albo ja nie jestem katolikiem albo wy. Jezeli ja to chyba nie chciałbym nim być jezeli to tak ma wyglądać


A ja nie mogę zrozumieć, jak z uporem maniaka, można powtarzać że chrześcijanie chcą zabijać nienarodzone dzieci. Nie chcąc jednocześnie przyjąć do wiadomości, że problem decyzji o ewentualnej aborcji dotyczy wyłącznie kobiet. Ewentualnie ich partnerów życiowych. Starzy kawalerowie niech się zajmują sobą, albo niech sobie sprawią zwierzątko, choćby kotkę i zadadzą sobie pytanie - kastracja jej (kotki), to będzie po chrześcijański czy nie?


Wt cze 22, 2021 20:18
Post Re: Strajk kobiet
Quinque napisał(a):
Nie rozumiem po co mi cytujesz Jarka skoro na niego nie głosowałem

Ty nie głosowałeś, a abp nakazuje modlitewne dziękczynienie Bogu za dar w postaci katolików Lecha i Jarka Kaczyńskich.


Śr cze 23, 2021 7:03
Post Re: Strajk kobiet
Skoro nakazuje to ma ku temu powody


Śr cze 23, 2021 7:14
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk kobiet
@Quinque
Proszę trzymać się regulaminu - Reg. § II/5.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 23, 2021 7:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Strajk kobiet
Believing napisał(a):
problem decyzji o ewentualnej aborcji dotyczy wyłącznie kobiet. Ewentualnie ich partnerów życiowych.

Rozumiem, że wg Ciebie aborcja powinna być legalna. Można wiedzieć do którego miesięca?


Śr cze 23, 2021 12:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Strajk kobiet
subadam napisał(a):
Bramin, moge ci pomoc zrozumiec ta hipokryzje niemieckich kobiet niechetnie rodzacych dzieci z syndromem Downa.

Dziękuję za pomoc, znam wiele tragicznych historii więc nie musisz mi tłumaczyć o co chodzi.

Nie chodziło mi o hipokryzję kobiet tylko o hipokryzję mediów, niektorych środowisk czy systemu edukacyjnego na Zachodzie.
Jak przychodzi co do czego to nie wspomagają organizacji, fundacji, ktore zajmują sie tymi dziećmi czy tez kobietami lub rodzinami a w szkołach, nagle nie ma miejsc dla tych dzieci choć szkoły powinny mieć klasy integracyjne.
Uśmiechnięte dzieci z Downem mają pokazywać jacy to jesteśmy wspaniali, otwarci i tolerancyjni.

george45 napisał(a):
Mam wrażenie, że manipulujesz powielając jedynie tą część informacji zawartej w artykule, która jest dla Ciebie wygodna.

Nikt Ci nie zabrania przeczytać całego artykułu a jak uważasz, ze manipuluję podaj jakiś kontrargument.
Tutaj ten sam artykuł ale w gazecie lekarskiej. Wynika z niego to samo co poprzednio napisałem.
https://www.aerztezeitung.de/Politik/Tr ... 95904.html

_________________
ksiądz


Śr cze 23, 2021 12:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Strajk kobiet
System edukcyjny mojego kraju stara sie asymilowac niepelnosprawnych do w miare normalnego zycia miedzy normalnymi ludzmi. Mialem okazje obserwowac to w szkole moich dzieci, na basenie czy w parkach. Na pewno przecietni ludzie sa bardziej oswojeni z widokiem niepelnosprawnych niz np w Polsce, ale efektow tej asymilacji nie moge ocenic pozytywnie. Ludzie wymagajacy stalej opieki 24/7 zawsze beda jej wymagali, a tylko b.niewielki % niepelnosprawnych bedzie dawal sobie rade w normalnym zyciu. Marzenia o tym ze jest inaczej sa tylko marzeniami. Co znaczy koniecznosc opieki 24/7 wiem swietnie jako ze opiekujemy sie moja 100 letnia tesciowa z demencja i mimo ze wiele rzeczy potrafie sobie wyobrazic to ciezko mi wyobrazic sobie mloda osobe stojaca przed perspektywa ze reszte zycia spedzi w taki sposob.


Śr cze 23, 2021 15:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL