Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona
 Strajk kobiet 
Autor Wiadomość
Post Re: Strajk kobiet
Cytuj:
Nieprawda. Rząd nie ma takich kompetencji

I w tym cała istota problemu - dla rządu PiS nie istotne kompetencje jaki im przysługują, ale ci chce naczelnik i Ziobro.


N lis 29, 2020 16:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk kobiet
zefciu napisał(a):
Gdybyś zamiast drzeć na mnie japę, pomyślał chwilę, to byś sam to zrozumiał.
[...]Ty takiego rozumowania nie umiesz przedstawić, tylko drzesz japę dowodząc swojego braku argumentów.

Proszę odnosić się do adwersarzy w kulturalny sposób. Zamiast zwrotu "drzesz japę", co poniża drugą stronę, można użyć zwrotu "krzyczysz". Kolejne posty z takimi i podobnymi zwrotami będą wycinane w calości. Nie będę bawić się w wycinanie tylko tej części, bo zwyczajnie nie mam na to ani czasu, ani ochoty.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 29, 2020 17:28
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Saqura napisał(a):
Czyli bezprawie goni bezprawie, sądom też już niestety nie należy ufać
Przecież wyrok sądu opierał się na rozporządzeniu Rady Ministrów. Sąd ten nie miał kompetencji określania zgodności tego rozporządzenia z Konstytucją.
Cytuj:
Widocznie nie zwracasz uwagi na to co czytasz.Po pierwsze ustawa pod którą ta osoba została wybrana, była ustawą łamiącą kilka artykułów Konstytucji
No i co z tego? TK zweryfikował przecież tę ustawę i stwierdził, którzy sędziowie byli wybrani zgodnie z Konstytucją, a którzy nie. A rząd sobie arbitralnie postanowił wyroku TK nie publikować. Zresztą tzw. wyroku tzw. TK też postanowił nie publikować. Zatem widać, że tego czegoś, co teraz próbuje uchodzić za TK nie traktują poważnie nawet jego twórcy.
Cytuj:
Po drugie "nie zakończona ślubowaniem przed Prezydentem procedura obsadzania stanowiska sędziego TK podlega zasadzie dyskontynuacji.".
Prezydent nie ma prawa nie przyjąć ślubowania.
Cytuj:
Ale już wszyscy Polacy to również i PO.
No. Ale jak to implikuje, że wszyscy Polacy mają ponosić konsekwencje błędów PO?
Cytuj:
Czy ja piszę że zarządza? Czy winą za słabość policji obarczam Strajk Kobiet, gdzie tak napisałam :roll:
To o co Ci chodziło?


N lis 29, 2020 20:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Strajk kobiet
Tarczyński ostro o strajku kobiet
https://www.facebook.com/posel.tarczyns ... 5795214726


N lis 29, 2020 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Strajk kobiet
Niestety, nie mam internetu, potrafisz streścić czy przytoczyć jakieś fragmenty wypowiedzi tego polityka, żeby było nad czym dyskutować?


N lis 29, 2020 23:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Strajk kobiet
Alugard napisał(a):
Niestety, nie mam internetu, potrafisz streścić czy przytoczyć jakieś fragmenty wypowiedzi tego polityka, żeby było nad czym dyskutować?

Deprecjonuje kobiety biorące udział w proteście.


N lis 29, 2020 23:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Strajk kobiet
A kto wymyślił, że to jest strajk kobiet? To nie jest żaden strajk kobiet, tylko demonstracja polityczna. Komuś się władza nie podoba i chce ją zmienić. Wybory stracone, więc pozostaje tylko ulica i zagranica.


Pn lis 30, 2020 0:17
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A kto wymyślił, że to jest strajk kobiet?
To nie jest strajk kobiet. To jest Strajk Kobiet. Nazwa własna. A uczestnikami protestów organizowanych przez Strajk Kobiet są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Popiera te protesty większość Polaków. Mężczyźni nawet częściej.
Cytuj:
Wybory stracone, więc pozostaje tylko ulica i zagranica.
Tylko że Wy przecież nie wierzycie, że naród Wam dał mandat do likwidacji Ustawy o Ochronie Płodu Ludzkiego. Gdybyście tak wierzyli, to byście to zrobili przez parlament, a nie kazali ΨTK wydawać absurdalne wyroki.


Pn lis 30, 2020 8:10
Post Re: Strajk kobiet
Brehehe. Oczywiście, że kobiety strajkując uprawiają politykę - swoją własną. I oczywiście IPW nie mieści się to w głowie, jak tak można; przecież baba ma siedzieć w kuchni i dzieci niańczyć, a politykę to chłopy robią.


Pn lis 30, 2020 8:12

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Strajk kobiet
ErgoProxy napisał(a):
Brehehe. Oczywiście, że kobiety strajkując uprawiają politykę - swoją własną. I oczywiście IPW nie mieści się to w głowie, jak tak można; przecież baba ma siedzieć w kuchni i dzieci niańczyć, a politykę to chłopy robią.
Przecież kobiety są powołane do dwóch rzeczy...
https://www.radiomaryja.pl/multimedia/a ... dzis-cz-i/


Pn lis 30, 2020 8:24
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
proteom napisał(a):

Jeśli dla Ciebie autorytetem jest Tarczyński, to polemika może zejść jedynie poniżej wszelkiego poziomu moralnego..."zapraszam na solo bydlaku" - tak medialny katolik zwraca się do starego człowieka L. Wałęsy.
Dorzuć jeszcze do kompletu Ziemkiewicza - "papież idiota", Cejrowskiego.


Pn lis 30, 2020 8:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Strajk kobiet
zefciu napisał(a):
Przecież wyrok sądu opierał się na rozporządzeniu Rady Ministrów. Sąd ten nie miał kompetencji określania zgodności tego rozporządzenia z Konstytucją.

Nie, wyrok sądu opierał się na ustawie z lipca 2015 r. dotyczącej prawa o zgromadzeniach, oraz opinii sanepidu o aktualnym stanie epidemiologicznym.
zefciu napisał(a):
No i co z tego? TK zweryfikował przecież tę ustawę i stwierdził, którzy sędziowie byli wybrani zgodnie z Konstytucją, a którzy nie.

Tak, tylko w momencie wydania tego wyroku przez TK władza uległa zmianie i nastąpił proces dyskontynuacji. Naprawdę uważasz że wadliwa konstytucyjnie ustawa, powstała po to (jak mówił D. Tusk) by ulżyć przyszłej władzy w wyborze nowych sędziów(bo np.mogą nie zdążyć)to nic takiego?
zefciu napisał(a):
Prezydent nie ma prawa nie przyjąć ślubowania.

Nie ma prawa sam decydować czy wybór tych osób był konstytucyjny, to fakt. Nie znam przepisu prawa stanowiącego o tym, że prezydent nie ma prawa nie przyjąć ślubowania.
zefciu napisał(a):
No. Ale jak to implikuje, że wszyscy Polacy mają ponosić konsekwencje błędów PO?

Dowodzi winy rządów poprzedzających władzę PIS odnośnie bezprawia.
zefciu napisał(a):
To o co Ci chodziło?

Chodzi o "słabość" policji w stosunku do spontanicznych zgromadzeń Strajku Kobiet.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 30, 2020 10:58
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Saqura napisał(a):
Nie, wyrok sądu opierał się na ustawie z lipca 2015 r. dotyczącej prawa o zgromadzeniach, oraz opinii sanepidu o aktualnym stanie epidemiologicznym.
A jak się ten wyrok miał do prawa do zgromadzeń?
Cytuj:
Tak, tylko w momencie wydania tego wyroku przez TK władza uległa zmianie i nastąpił proces dyskontynuacji.
Proszę wskazać, który akt prawny przewiduje, że wybór TK może ulec dyskontynuacji na podstawie widzimisię prezydenta.
Cytuj:
Naprawdę uważasz że wadliwa konstytucyjnie ustawa, powstała po to (jak mówił D. Tusk) by ulżyć przyszłej władzy w wyborze nowych sędziów(bo np.mogą nie zdążyć)to nic takiego?
Nie uważa, że „to nic takiego”. Uważam, że nie jest to podstawa do leczenia grypy cholerą i uznaniowego nieprzyjmowania przyrzeczeń od legalnie wybranych sędziów.
Cytuj:
Nie ma prawa sam decydować czy wybór tych osób był konstytucyjny, to fakt. Nie znam przepisu prawa stanowiącego o tym, że prezydent nie ma prawa nie przyjąć ślubowania.
Skoro Konstytucja nakazuje mu przyjąć ślubowanie, to nie może sobie go uznaniowo nie przyjąć.
Cytuj:
Dowodzi winy rządów poprzedzających władzę PIS odnośnie bezprawia.
Dowodzi ich winy w zakresie ich działań. Natomiast w żaden sposób nie usprawiedliwia działań PiS. Na szczęście dziecinny argument „on zacoł” nie ma zastosowania w polskim systemie prawnym.
Cytuj:
Chodzi o "słabość" policji w stosunku do spontanicznych zgromadzeń Strajku Kobiet.
Zdecydowanie mogliby wysłać tam ludzi z jajami i wyszkolonych, którzy nie opowiadają, że się wystraszyli bo ktoś sięgnął po legitymację. Ale przecież PiS celowo wysyła tam ludzi, którzy nie potrafią sobie poradzić i sikają gazem na bezbronne osoby.


Pn lis 30, 2020 11:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Strajk kobiet
zefciu napisał(a):
A jak się ten wyrok miał do prawa do zgromadzeń?

Zakaz wydał prezydent Warszawy zgodnie z przysługującym mu prawem wynikającym z tej właśnie ustawy, art.14/2 "jego odbycie może zagrażać życiu lub zdrowiu". Na tej podstawie sąd uznał zakaz za stosowny.
zefciu napisał(a):
Proszę wskazać, który akt prawny przewiduje, że wybór TK może ulec dyskontynuacji na podstawie widzimisię prezydenta.

Toi nie było widzimisię prezydenta, a uchwała Sejmu stwierdzająca brak mocy prawnej wyboru sędziów w poprzedniej kadencji.
zefciu napisał(a):
Nie uważa, że „to nic takiego”. Uważam, że nie jest to podstawa do leczenia grypy cholerą i uznaniowego nieprzyjmowania przyrzeczeń od legalnie wybranych sędziów.

Wybór nie był legalny, uchwały o wyborze tych sędziów nie miały mocy prawnej bo były wadliwe. TK uchwałami Sejmu się nie zajmuje, nie bada ich, taki przywilej ma tylko Sejm.
zefciu napisał(a):
Skoro Konstytucja nakazuje mu przyjąć ślubowanie, to nie może sobie go uznaniowo nie przyjąć.

Który art. Konstytucji?
zefciu napisał(a):
Dowodzi ich winy w zakresie ich działań. Natomiast w żaden sposób nie usprawiedliwia działań PiS. Na szczęście dziecinny argument „on zacoł” nie ma zastosowania w polskim systemie prawnym.

Zgadzam się. Celem mojej wypowiedzi było przekazanie że nie tylko ten rząd działa bezprawnie, tyle.
zefciu napisał(a):
Zdecydowanie mogliby wysłać tam ludzi z jajami i wyszkolonych, którzy nie opowiadają, że się wystraszyli bo ktoś sięgnął po legitymację. Ale przecież PiS celowo wysyła tam ludzi, którzy nie potrafią sobie poradzić i sikają gazem na bezbronne osoby.

Policja ma pełną władzę jeśli chodzi o zgromadzenia spontaniczne które zagrażają zdrowiu i życiu. Na podstawie ustawy ma pełne prawo takie zgromadzenie natychmiast rozwiązać. Policja zachodnia doskonali sobie z tym radzi.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 30, 2020 12:35
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Saqura napisał(a):
Zakaz wydał prezydent Warszawy zgodnie z przysługującym mu prawem wynikającym z tej właśnie ustawy, art.14/2 "jego odbycie może zagrażać życiu lub zdrowiu". Na tej podstawie sąd uznał zakaz za stosowny.
To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Cytuj:
Toi nie było widzimisię prezydenta, a uchwała Sejmu stwierdzająca brak mocy prawnej wyboru sędziów w poprzedniej kadencji.
Tak jakby uchwałą Sejmu dało się coś takiego stwierdzić. A widzimisię prezydenta pozostaje. Miał obowiązek przyjąć. Nie przyjął.
Cytuj:
Wybór nie był legalny, uchwały o wyborze tych sędziów nie miały mocy prawnej bo były wadliwe.
To tak nie działa. Nielegalny był wybór części sędziów. Reszty był legalny. W jaki sposób wadliwość ustawy ma powodować nieważność wyboru, która jest od tej wady niezależna?
Cytuj:
Który art. Konstytucji?
Ooo. Dziękuję. Myślałem, że obowiązek złożenia ślubowania nakłada Konstytucja. Tymczasem w Konstytucji nic o tym nie ma. Co nie zmienia faktu, że prezydent nie może odmówić według własnego widzimisię jego przyjęcia.
Cytuj:
Zgadzam się. Celem mojej wypowiedzi było przekazanie że nie tylko ten rząd działa bezprawnie, tyle.
Przecież napisałem już wyżej, że Twoim celem jest wskazanie, że u nas biją Murzynów. Dziękuję za przyznanie mi racji.
Cytuj:
Policja ma pełną władzę jeśli chodzi o zgromadzenia spontaniczne które zagrażają zdrowiu i życiu.
No tak. Legitymacją poselską prawdziwy ninja potrafi zabić każdego przeciwnika.
Cytuj:
Policja zachodnia doskonali sobie z tym radzi.
No widzisz. A Wy sobie nie radzicie.


Pn lis 30, 2020 13:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL