Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna strona
 Strajk kobiet 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Strajk kobiet
zefciu napisał(a):
To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Jak to nie? Ograniczenie wolności zgromadzeń zgodnie z Konstytucją może mieć jedynie podstawę ustawową, a taką jest ustawa o prawie do zgromadzeń z lipca z 2015 roku.
zefciu napisał(a):
Tak jakby uchwałą Sejmu dało się coś takiego stwierdzić. A widzimisię prezydenta pozostaje. Miał obowiązek przyjąć. Nie przyjął.

Nie miał takiego obowiązku, nie ma co do tego żadnego przepisu.Co do stwierdzenia uchwał Sejmu, jedynie Sejm ma prawo stwierdzić zgodność uchwały.
zefciu napisał(a):
To tak nie działa. Nielegalny był wybór części sędziów. Reszty był legalny. W jaki sposób wadliwość ustawy ma powodować nieważność wyboru, która jest od tej wady niezależna?

Legalny według ustawy z 2015 roku, nielegalny według regulaminu Sejmu. Ówczesny rząd posługiwał się raz artykułem ustawy, a raz regulaminem Sejmu( w zależności które z tych dwóch, w danym momencie całego procesu wyboru, bardziej mu odpowiadało). Sama ustawa łamała regulamin Sejmu. Uchwała kończąca wybór sędziów była tym samym wadliwa.
zefciu napisał(a):
No tak. Legitymacją poselską prawdziwy ninja potrafi zabić każdego przeciwnika.

Raczej nie, ale chory człowiek który przekracza dozwoloną odległość już może.
zefciu napisał(a):
No widzisz. A Wy sobie nie radzicie

Jacy Wy? Nie mam takich uprawnień, dlatego mam za złe tym którzy je mają.( o czym już pisałam)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 30, 2020 13:44
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Saqura napisał(a):
Nie miał takiego obowiązku, nie ma co do tego żadnego przepisu.

Cytuj:
Osoba wybrana na stanowisko sędziego Trybunału składa wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowanie następującej treści: "Ślubuję uroczyście przy wykonywaniu powierzonych mi obowiązków sędziego Trybunału Konstytucyjnego służyć wiernie Narodowi, stać na straży Konstytucji, a powierzone mi obowiązki wypełniać bezstronnie i z najwyższą starannością.". Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania "Tak mi dopomóż Bóg.".

Cytuj:
Legalny według ustawy z 2015 roku, nielegalny według regulaminu Sejmu.
Nielegalny w zakresie sędziów, których wybór odrzucił TK.

Twoje rozumowanie jest mniej więcej takie – jeśli istnieje jakakolwiek wada prawna Kodeksu Karnego, to wolno kraść, gwałcić i mordować.
Cytuj:
Raczej nie, ale chory człowiek który przekracza dozwoloną odległość już może.
Ale przecież policjant nie tym się tłumaczył.
Cytuj:
Jacy Wy?
No Wy – obecnie niemiłościwie panujący naszemu państwu z dykty i ich poplecznicy.


Pn lis 30, 2020 14:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Strajk kobiet
zefciu napisał(a):
Nielegalny w zakresie sędziów, których wybór odrzucił TK.

Tym samym cała uchwała Sejmu kończąca proces wyboru była wadliwa i nie posiadała mocy prawnej, to chyba zrozumiałe.
zefciu napisał(a):
No Wy – obecnie niemiłościwie panujący naszemu państwu z dykty i ich poplecznicy.

Równasz wszystkich słowem Wy i to w sprawach w których przeciętny wyborca nie ma żadnych uprawnień i kompetencji?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 30, 2020 14:41
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Saqura napisał(a):
Tym samym cała uchwała Sejmu kończąca proces wyboru była wadliwa i nie posiadała mocy prawnej, to chyba zrozumiałe.
Jeśli przyjmiemy wykładnię, że każda wada prawna Kodeksu Karnego sprawia, że można kraść, mordować i gwałcić – tak.
Cytuj:
Równasz wszystkich słowem Wy i to w sprawach w których przeciętny wyborca nie ma żadnych uprawnień i kompetencji?
Przeciętny wyborca ma uprawnienie niegłosowania na zdrajców, a przeciętny forumowicz ma uprawnienie do nieuprawiania apologetyki tychże.


Pn lis 30, 2020 14:51

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Strajk kobiet
Zefciu, "większość Polaków popiera te protesty" - chyba jesteś śmieszny.


Pn lis 30, 2020 23:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Strajk kobiet
Alus napisał(a):
proteom napisał(a):

Jeśli dla Ciebie autorytetem jest Tarczyński, to polemika może zejść jedynie poniżej wszelkiego poziomu moralnego..."zapraszam na solo bydlaku" - tak medialny katolik zwraca się do starego człowieka L. Wałęsy.
Dorzuć jeszcze do kompletu Ziemkiewicza - "papież idiota", Cejrowskiego.
Nie jest autorytetem. Lubię książki Ziemkiewicza. Cejrowski był fajny w WC Kwadrans, potem trochę odleciał w demagogię prawicową. To światowy człek, kawał świata zwiedził.


Wt gru 01, 2020 1:34
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Zefciu, "większość Polaków popiera te protesty" - chyba jesteś śmieszny.

Kto tu jest śmieszny
https://rp.pl/Spoleczenstwo/201119278-S ... obiet.html

Dodam, że ponad 80%, w tym 47% pośród zwolenników PiS, ocenia, że czas polityka J. Kaczyńskiego już się skończył i powinien zniknąć z areny politycznej.

Cytuj:
Nie jest autorytetem. Lubię książki Ziemkiewicza. Cejrowski był fajny w WC Kwadrans, potem trochę odleciał w demagogię prawicową. To światowy człek, kawał świata zwiedził.

Do ręki bym nie wzięła książki faceta, który publicznie deklaruje - "niech się przyzna ten, który nie wykorzystał seksualnie pijanej kobiety".
Światowemu człekowi ni grama rozumu nie przybyło w wyniku zwiedzania świata. jak wystawił w latach 90-tych swoją gołą dupę na Kwaśniewskiego, tak wystawiałby i teraz, tylko widzów brak.


Wt gru 01, 2020 8:35
Post Re: Strajk kobiet
Niestety, ilosc podrozy nie zawsze ksztalci.
A charakter niby-patrioty Cejrowskiego nie ulegl zmianie na lepsze. Kiedys, w latach 90. bylam na jego wystepie i dla mnie jego dowcipasy byly zenujace.
Mysle, ze z tymi "autorytetami" dzis jest ciezko.
Raczej tu na ziemi lepiej ich nie szukac, bo nikt nie jest idealem za zycia.
Trzeba sluchsc co madrego ktos mowi, ale nie stawiac go na pomniku. A jesli jego zycie nie pokazuje tych idealow, ktore glosi (ibbym), to najlepiej omijac.


Wt gru 01, 2020 9:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Strajk kobiet
Alus napisał(a):
Do ręki bym nie wzięła książki faceta, który publicznie deklaruje - "niech się przyzna ten, który nie wykorzystał seksualnie pijanej kobiety".

Masz na myśli jego niesmaczny, seksistowski komentarz który pojawił się na twitterze po artykule GW? "No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech rzuci pierwszy kamień... Ale jak zakonnik to kara konieczna"

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt gru 01, 2020 9:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Strajk kobiet
[ciach... post nie wnoszący nic do dyskusji, zwykły ping pong. M]


Wt gru 01, 2020 11:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Strajk kobiet
Alus napisał(a):
Do ręki bym nie wzięła książki faceta, który publicznie deklaruje - "niech się przyzna ten, który nie wykorzystał seksualnie pijanej kobiety".
Też do ręki bym nie wziął. Choć z niektórymi jego powiedzeniami bym się zgodził. A niektóre nie da się strawić na trzeźwo (niestety, ostatnio nie piję).

Autor Polactwa.
Cytuj:
Polactwo, mówiąc krótko, w swych wyborach politycznych kieruje się skrajnymi emocjami.

O nienawiści do bogatszych.
Cytuj:
Nienawiść jest dobra, jeśli klasowo dobrze ukierunkowana. Zawiść wobec bogatszego, mądrzejszego, odnoszącego większe sukcesy w życiu - to wręcz podstawa socjalistycznej moralności.


Choć ma w dorobku powiedzenie, z którym nawet bym się zgodził.
Cytuj:
Sami Polacy zgubili niepodległą Polskę. Zgubili ją przez swą niedojrzałość, manię wielkości i mocarstwowe urojenia, wewnętrzne skłócenie i brak kultury politycznej, zastępowanie rozumu emocjami, a analizy faktów "myśleniem życzeniowym". Zgubili ją przez wynikłą z tego wszystkiego niezdolność do wyłowienia politycznej elity, która by umiała myśleć nie w kategoriach sitwy, ale w kategoriach długofalowych interesów państwowych i odpowiedzialności za to państwo.


Trzymając się tematu, pogląd na temat Strajku Kobiet, jako urojonej rewolucji
https://dorzeczy.pl/kraj/162945/rewolucja-urojona.html


Wt gru 01, 2020 11:02
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
RAZ napisał(a):
Nienawiść jest dobra, jeśli klasowo dobrze ukierunkowana. Zawiść wobec bogatszego, mądrzejszego, odnoszącego większe sukcesy w życiu - to wręcz podstawa socjalistycznej moralności.

Cytuj:
Sami Polacy zgubili niepodległą Polskę. Zgubili ją przez swą niedojrzałość, manię wielkości i mocarstwowe urojenia, wewnętrzne skłócenie i brak kultury politycznej, zastępowanie rozumu emocjami, a analizy faktów "myśleniem życzeniowym". Zgubili ją przez wynikłą z tego wszystkiego niezdolność do wyłowienia politycznej elity, która by umiała myśleć nie w kategoriach sitwy, ale w kategoriach długofalowych interesów państwowych i odpowiedzialności za to państwo.
Problem polega na tym, że RAZ takie rzeczy pisze, a potem i tak udziela moralnego i propagandowego wsparcia PiS-owi, który jaskrawo popełnia wszystkie te grzechy (pogarda dla „wykształciuchów”, skłócanie, mocarstwowe plany w stylu sowieckim), które RAZ rzekomo potępia.

Cytuj:
Trzymając się tematu, pogląd na temat Strajku Kobiet, jako urojonej rewolucji
https://dorzeczy.pl/kraj/162945/rewolucja-urojona.html
Wybacz, ale za odrzeczy nie zapłacę. Jakieś konkretne myśli tam są poza wieszczeniem, że Strajk Kobiet „zgaśnie”?


Wt gru 01, 2020 11:17

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Strajk kobiet
Alus na czym ty się opierasz, takich szmatławców to się nawet do rąk nie bierze.


Śr gru 02, 2020 0:36
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Alus na czym ty się opierasz, takich szmatławców to się nawet do rąk nie bierze.

Rzeczpospolita to szmatławiec (ze sprzedażą powyżej 40 tys.), a niszowe gazetki utrzymywane przez PiS (sprzedaż w granicach 12-13 tys. egzemplarzy) to nad wyraz wiarygodne źródła...zwłaszcza "Chrześcijańskie" takie jak Dorzeczy, non stop pomawiające, atakujące papieża Franciszka.


Śr gru 02, 2020 9:23
Post Re: Strajk kobiet
Mam pytanie do kobiet które wspierają ten strajk(jeżeli są tu takie). Naprawdę wam nie przeszkadza język jakim posługiwali się strajkujący? Język który wulgaryzował kobiecą seksualności i role kobiety? Gdbym bym kobietą czulbym się niezręcznie słysząc takie hasła


Pt cze 18, 2021 13:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL