Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 18:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
 Strajk kobiet 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: LGBT
ErgoProxy napisał(a):
nie jest pełnowartościowym człowiekiem.

Nie za bardzo wiem dlaczego to w tym watku ale...
1. biologia
2. konstytucja
3. Kosciol
wypowiada sie jednoznacznie o etapach rozwoju czlowieka i zadne z nich nie osmieli sie decydowac o "pelnowartosciowym" lub nie. Wedlug nauki UNK kazdy czlowiek od poczecia do naturalnej smierci jest kims wyjatkowym. I jest dzieckiem naszego Ojca w niebie. Medrcy tego swiata i ich sludzy na tym forum wymyslaja sobie jakies kryteria aby sobie udowodnic ze trzy organy wymienione wyzej sie myla.
Na marginesie - krytykowany przez wielu obecny prezydent USA w ub roku otwieral marsz dla zycia w Waszyngtonie. Sam widzialem. Moze ten fakt bedzie go bronil gdy sie znajdzie po tamtej stronie...
A mnie co bedzie bronic?
A ciebie co bedzie bronic? (ciebie napisalem ogolnie dlatego mala litera)


Pn lis 16, 2020 17:57
Zobacz profil
Post Re: LGBT
robaczek2 napisał(a):
...od poczecia do naturalnej smierci...

To jest w ogóle bardzo mocne stwierdzenie. Bo wynika z niego, że cała medycyna jest wymysłem Szatana, z którego prawemu katolikowi korzystać nie wolno. Choćby mu dziecko dostało infekcji nerwu szczękowego od zepsutego mleczaka, to katolikowi wolno się tylko modlić i heroicznie znosić wycie swojego potomka, póki infekcja nie dotrze do mózgu i nie przerobi go na szroty. I to właśnie będzie naturalna śmierć. Bo jakakolwiek ingerencja człowieka ze swoją wiedzą i z narzędziami zbudowanymi dzięki tej wiedzy - a wbrew wierze i zaufaniu, że Bóg wie, co robi, kiedy powołuje człowieka na Sąd - jest przeciwna jakkolwiek rozumianej naturalności. Co do tego chyba się zgadzamy?

robaczek2 napisał(a):
A mnie co bedzie bronic [po tamtej stonie]?

Oczywiście bronić bedzie prawda. Jeżeli katolicyzm opisuje Transcendencję poprawnie, czyli prawdziwie, to robaczek już wie, co ma robić. Jeżeli.

Bo przechodząc do tej straszliwej, szatańskiej wiedzy naukowej - wielu filozofów próbowało objąć nauki ścisłe swoją refleksją, ścisłonaukowość zdefiniować i określić, czym ona jest, póki ostatni z nich się nie poddał i nie napisał, że nauka to jest wszystko to, co robią naukowcy. Otóż w takim wypadku naukowcy mogliby dopuszczać się przewałów na niesłychaną skalę, przez co nauka już dawno powinna zbankrutować, dziś produkując same tylko kocopoły i badziew. Dlaczego tak się nie dzieje? Ponieważ esencją nauki jest polowanie na prawdę o świecie. Kto tej prawdy umie dotknąć, myślą uchwycić i dać poprawny opis, z którego dało się będzie zbudować sprawnie działające urządzenia, ten jest naukowcem. I tylko on sam wie, co i jak ma robić, żeby tej prawdy skutecznie szukać i efektywnie ją znajdować.

Jeżeli więc szuka robaczek prawdy o Transcendencji i chce ją uchwycić, to powinien szukać takiej religii, którą określa się na podobieństwo nauki: że religia X to jest wszystko to, co robią wyznawcy religii X. Jeżeli w oparciu o taką religię udało się zbudować sprawnie funkcjonującą kulturę, cywilizowane społeczeństwo i państwo osiągające sukcesy w rywalizacji z innymi państwami - to ta właśnie, a nie inna religia dotyka prawdy o Transcendencji i to ona wskazuje ścieżkę, którą podążać należy w Zaświaty.

Otóż pogląd, że szinto może być czymkolwiek, co robią praktycy szinto, jest wśród Japończyków bardzo popularny. I wie robaczek co? O ile katolickie "kochaj i rób co chcesz" już dawno zostało zanegowane bujnością doktryny i mnogością dogmatów, których przekroczyć nie lza, o tyle Narodowe Dzieci Cesarza chyba faktycznie nie ściemniają z tą wolnością w nauczaniu i praktyce. Bo odłamów szinto jest multum. I jakkolwiek bajecznie by to nie brzmiało, te ich bajeczki mityczne o Duchach chyba rzeczywiście dotykają jakiejś prawdy o Transcendencji, której oni się trzymają. A cała reszta wyznań to ściema i zgadywanie w ciemno, na których nadbudowują się rozmaite patologie, niekiedy jawnie nihilistyczne.

No tak to wygląda i nie chce inaczej.


Pn lis 16, 2020 19:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: LGBT
ErgoProxy napisał(a):
Bo wynika z niego, że cała medycyna jest wymysłem Szatana, z którego prawemu katolikowi korzystać nie wolno. Choćby mu dziecko dostało infekcji nerwu szczękowego od zepsutego mleczaka, to katolikowi wolno się tylko modlić i heroicznie znosić wycie swojego potomka.

Tak wlasciwie ten fragment wystarczy aby nie brac Twojej tfurczosci powaznie i darowac sobie czytanie dalszych Twoich wywodow.
Ale przeczytalem calosc bo lubie czytac Twoje wypowiedzi.


Pn lis 16, 2020 21:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: LGBT
ErgoProxy napisał(a):
Oczywiście bronić bedzie prawda.

To stwierdzenie mi sie podoba. Tylko powinno byc w innym dziale ale rozne watki sa ze soba powiazane.
A tak wogole to prawda i falsz, dobro i zlo, zycie i smierc.
Tak jak to omawia abp Rys:
https://www.youtube.com/watch?v=P695j9VXAGc


Pn lis 16, 2020 22:32
Zobacz profil
Post Re: LGBT
robaczek napisał(a):
Tak wlasciwie ten fragment wystarczy aby nie brac Twojej tfurczosci powaznie i darowac sobie czytanie dalszych Twoich wywodow.

Ja sam nie biorę go poważnie, bo on jest nieludzki i żaden człowiek nie będzie żył w taki sposób. Ale postanowiłem potraktować poważnie slogan: naturalna śmierć. Który, okazuje się, jest funta kłaków niewarty, bo naprawdę chodzi o co innego, a katolicy umierać mogą w sposób dowolnie nienaturalny. Czyli mówią jedno, robią drugie, a wychodzi im jeszcze inaczej. I dlatego dałem sobie spokój z szukaniem prawdy w Rzymskim Kościele.

robaczek napisał(a):
Ale przeczytalem calosc bo lubie czytac Twoje wypowiedzi.

Dziękuję. :)


Wt lis 17, 2020 5:21
Post Re: LGBT
pom napisał(a):
Ewangelizacja bez egzekwowania u siebie 2 Przykazań Miłości nigdy nie zmieni innych serc, będzie tylko jałową dyskusją.

I wychodzi jak wychodzi - miłość do nienarodzonych, a pogarda i wstręt do żywych.
Takie swojskie katolicko-patriotyczne - kocham Boga, którego nie widzę, ale nie lubię, gardzę bliźnim, którego widzę. - i oczywiście pod hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna".
I takie postepowanie jest przymiotem uwielbianego przez część polskiej prawicy Trump - organizuje marsz dla życia, a pogardza żywymi, nawet mur zaczął budować, aby tałatajstwo mu się do USA nie pchało.


Wt lis 17, 2020 8:26
Post Re: LGBT
robaczek2 napisał(a):
2. konstytucja (…)
wypowiada sie jednoznacznie o etapach rozwoju czlowieka
No. Np. Konstytucja jasno określa, że płód nie jest obywatelem Polski.


Wt lis 17, 2020 8:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: LGBT
zefciu napisał(a):
No. Np. Konstytucja jasno określa, że płód nie jest obywatelem Polski.

Zefciu tez nie.


Wt lis 17, 2020 15:36
Zobacz profil
Post Re: LGBT
robaczek2 napisał(a):
Zefciu tez nie.
Skąd taki wniosek?


Wt lis 17, 2020 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Strajk kobiet
Przepraszam, wyrazilem sie niescisle. Oczywiscie konstytucja mowi o czlowieku i trudno wymagac aby definiowala wszystkie pojecia. I do kazdego z nas nalezy czy termin “plod” lub “Zefciu” podciagnie pod nazwe czlowiek czy nie. Rys powiedzial ze odroznienie dobra i zla to jest przywilej Boga


Wt lis 17, 2020 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Strajk kobiet
robaczek2 napisał(a):
Rys powiedzial ze odroznienie dobra i zla to jest przywilej Boga

No właśnie często grzmi się w Kościele, że człowiek stawia się w miejscu Boga, bo chce decydować o tym, co jest dobre, a co złe. Problem polega na tym, że chrześcijański Bóg ma swoje szczególne miejsce tylko w umysłach wierzących. Człowiek niewierzący nie stawia się w miejscu Boga, bo nie wierzy, że zasady zapisane w Biblii/Katechizmie pochodzą od Niego.


Wt lis 17, 2020 18:01
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Ano. I trzeba jakoś z tymi ludźmi żyć, i nie wyrzynać się wzajemnie.

Wysłuchałem niedawno (jednym uchem, ale jednak) spiczu niejakiego Hartmana filozofa. On ujął temat tolerancji w taki sposób, że ona się narodziła w zachodniej Europie, kiedy protestanci z katolikami wyrzynali się po równo i bez miłosierdzia. Naprawdę. Na poważnie. Po kilkudziesięciu latach takiego wyrzynania się, kiedy populacja w niektórych regionach Niemiec skurczyła się do dwóch trzecich, zapanował wreszcie jako-taki pokój, ale na zasadzie, że ja osobiście się wstrzymuję od ukarania tego innowierczego ścierwa śmiercią, bo jego skarze Bóg. I da mu popalić. Wg Hartmana filozofa to właśnie oznacza tolerancja po zachodniu.

Czy jest na sali ktoś, kto chciałby to wszystko przetestować? (Nie teraz, panie Czarnek.)


Wt lis 17, 2020 18:27
Post Re: Strajk kobiet
robaczek2 napisał(a):
Przepraszam, wyrazilem sie niescisle. Oczywiscie konstytucja mowi o czlowieku i trudno wymagac aby definiowala wszystkie pojecia.
Oczywiście. Jednakże pojęcie obywatela określa ściśle i płód obywatelem nie jest.
Cytuj:
I do kazdego z nas nalezy czy termin “plod” lub “Zefciu” podciagnie pod nazwe czlowiek czy nie.
Nie. To nie należy do nas. To należy do Trybunału Konstytucyjnego. Niestety w naszym kraju Trybunał Konstytucyjny nie funkcjonuje. Zatem jedyną sensowną drogą, aby określić, w świetle prawa, czy usunięcie zaśniadu groniastego narusza Konstytucję czy nie jest taka, że odsuwamy od władzy PiS, publikujemy wyrok TK dotyczący przebierańców, stawiamy D**ę przed TS, a potem odtwarzamy TK. Do tego właśnie dążą protestujący. Natomiast PiS dąży do pogłębiania kryzysu konstytucyjnego i dalszego pogłębienia chaosu w naszym kraju.


Wt lis 17, 2020 19:58
Post Re: Strajk kobiet
Takie postulaty z siebie wydaliły? Papier cierpliwy, zefciu, papier cierpliwy.

Naprawdę natomiast tym dwóm babonom chodziło o rewolucję; same tak mówiły. Tylko ta ich rewolucja mniemana polegała na tym, że one, zamiast iść i zabijać, rozlewać krew - bo niestety, ale na tym prawdziwa rewolucja polega - to one wzięły i zrobiły imprezę techno dla dzieciaków. Tymczasem taka rewolucja francuska polegała na tym, że baby wzięły i rozbiły uzbrojony garnizon Bastylii. No śmiech na sali po prostu; ale liczyłem, że ktoś z Lewicy, ktoś bardziej od tych dwóch babonów kumaty, widząc wzmożenie powszechne przejmie od nich całą tę społeczność, zorganizuje ją w jakiś sensowny sposób i pójdzie z nią wywalczyć to, o czym Ty zefciu mówisz. Szansa po temu była, bo Kaczyński to jest polityk, któremu bardzo dobrze wychodzi rządzenie politykami, ale rządzenie państwem to już mu wychodzi w porywach katastrofalnie.

No i nie doczekałem się lidera z jajami, liderki z ikrą. Sorry, panie Zandberg, panie Biedroń, pani Scheuring-Wielgus; sorry pieski-ciućmoczki, ale wasza formacja już ode mnie głosu na pewno nie dostanie.

Ciekawe zresztą, kto miałby Polską rządzić, gdyby pisoludki się tamtych dwóch babonów przestraszyły i faktycznie zaczęły w podskokach zmieniać miejsce pobytu. Pewno byłyby to margoty, bo jakiegoś gabinetu cieni, poważnych kandydatów na stanowiska państwowe, od pożal-się-Robespierze rewolucjonistek chyba się nie doczekałem.


Wt lis 17, 2020 20:44
Post Re: Strajk kobiet
ErgoProxy napisał(a):
Takie postulaty z siebie wydaliły?
Kto wydalił?
Cytuj:
Naprawdę natomiast tym dwóm babonom chodziło o rewolucję; same tak mówiły.
Widziałeś protesty? Próbowałeś policzyć protestujących? Wyszło Ci, że w całym kraju protestują dwa babony? No nie.

Cytuj:
Tylko ta ich rewolucja mniemana polegała na tym, że one, zamiast iść i zabijać, rozlewać krew - bo niestety, ale na tym prawdziwa rewolucja polega - to one wzięły i zrobiły imprezę techno dla dzieciaków.
Jest jeszcze gorzej dla nich. Kiedy pewien ambitny chadek, zwolennik zakazu aborcji, postanowił podpiąć się pod protesty, jedna z bab niegrzecznie go wyprosiła. Po czym usłyszała, że jest durna. I co? Przeprosiła chadeka, zwolennika zakazu aborcji, bo jest świadoma, że żadnej rewolucji nie zrobi, a na pewno nie zrobi jej wyłącznie siłami Jedynej Prawdziwej Lewicy, co to się wachluje Krytyką Polityczną.
Cytuj:
liczyłem, że ktoś z Lewicy, ktoś bardziej od tych dwóch babonów kumaty, widząc wzmożenie powszechne przejmie od nich całą tę społeczność, zorganizuje ją w jakiś sensowny sposób i pójdzie z nią wywalczyć to, o czym Ty zefciu mówisz.
Ale po co? Jaki to ma sens polityczny. Pokurcz z Żoliborza robi w gacie i zachowuje się coraz bardziej chaotycznie. Każe policji bić wstrętne aborcjonistki, a policja odmawia. Już widzimy, że z tonącego P**owskiego okrętu zaczynają uciekać pierwsze szczury. Poparcie P**u leci na mordę. A Ty byś chciał, żeby w tej sytuacji, zamiast przyspieszać upadek tej bandy, iść przelewać krew i generować im męczenników za sprawę. Pozostaje się cieszyć, że „babony” Cię nie posłuchały, bo byśmy już do Paruzji żyli w Polsce p**owskiej, gdzie dzień męczeństwa jakiegoś p**owskiego górnika byłby świętem narodowym na równi ze Smoleńskiem.
Cytuj:
No i nie doczekałem się lidera z jajami, liderki z ikrą. Sorry, panie Zandberg, panie Biedroń, pani Scheuring-Wielgus; sorry pieski-ciućmoczki, ale wasza formacja już ode mnie głosu na pewno nie dostanie.
No i dobrze. Kto Ci każe głosować na lewicę.
Cytuj:
Ciekawe zresztą, kto miałby Polską rządzić, gdyby pisoludki się tamtych dwóch babonów przestraszyły i faktycznie zaczęły w podskokach zmieniać miejsce pobytu.
Podejrzewam, że jakaś centroprawicowa kabała na granicy między KO a Hołownią. Masz inny pomysł?


Śr lis 18, 2020 8:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL