Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Strajk kobiet 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Strajk kobiet
A jeszcze slowo o "prymitywnych demonstracjach". Dla mnie byly wyrazem gniewu tej czesci spoleczenstwa i byly spontaniczne, akurat dzialaczki Strajku Kobiet znalazly sie w odpowiednim miejscu i czasie i przejely nad nimi kontrole. Niestety nie wylonily zadnej istotnej indywidualnosci zdolnej do budowania czegokolwiek na tym gniewie, dlatego niczego nie zmienily. Oczywiscie cala sprawa wywolano w okresie epidemii zeby zastraszyc przeciwnikow politycznych i zminimalizowac demonstracje co sie oczywiscie udalo.


Pn cze 21, 2021 16:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Strajk kobiet
subadam napisał(a):
moze byc to zaskarzone w sadzie i powstrzymane przez sedziow ktorzy sa nieusuwalni i niezalezni od zadnych politykow.........wladza sadownicza wlasnie zostala zawlaszczona przez jedyna sluszna partie

Subadam, nie wciskaj nam tu ciemnoty. Moze na ksiezycu wladza sadownicza jest niezalezna od jedynie slusznej obecnie, poprzednio lub jeszcze poprzednio partii. Czytalem o nominacjach sedziow w USA przez Trumpa i czekam jak sobie Biden z tym poradzi. Jest mowa o zwiekszeniu ilosci sedziow. Mam w najblizszej rodzinie trzy prawniczki i kazda z nich ma okreslone poglady. Jak kazdy z nas.


Pn cze 21, 2021 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Strajk kobiet
subadam napisał(a):
W cywilizowany sposob juz protestowano bez szczegolnych efektow, bylbym niezle ...zezloszczony gdyby katolicy probowali mi narzucic swoje poglady w moim kraju i uczynic to jeszcze obowiazujacym prawem. To ze TK musial to nieprawda, nie musial a ze oglosil i w tym szczegolnym momencie to wlasnie zasluga tego bezzennego pana, ktory bardzo sie staral rzadzic bez ponoszenia zadnej odpowiedzialnosci i zostawiania gdziekolwiek swoich podpisow. Na szczescie sie to zmienilo. No nic, rzad sie w koncu zmieni i mniemam ze wahadlo odbije wowczas w druga strone, jako ze nic nie trwa wiecznie.

A w Twoim niby wolnosciowym kraju niczego sie nie narzuca?

"Jak donosi Krzysztof Urbaniak w programie RMF FM "Byle do piątku" - urzędnicy w Kanadzie otrzymali polecenie, by w kontakcie z obywatelami nie używać słów "mama" i "tata". Zamiast tego mają mówić "rodzic", jako słowo neutralne płciowo. Posłuchajcie"!
https://www.rmf.fm/magazyn/news,15373,k ... matka.html

No nie narzuca sie tam zupelnie praw antyaborcyjnych bo do odciecia pepowiny mozna zlikwidowac niewygodnego osobnika zupelnie bez ograniczen ale prawa do protestu przed klinika aborcyjna sa ograniczone.
Za taki protest e Kanadzie grozi wiezienie i jest to egzekwowane i nawet stare babcie tam trafiaja za takie przestepstwo.W imie rozwnosci powinno byc tak ze i przed innymi gmachami protesty powinny byc zakazane, albo dozwolone wszedzie.
A w imie wolnosci nie powinno sie zakazywac uzywania slow mama czy tata.


Pn cze 21, 2021 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Strajk kobiet
Małgosiaa napisał(a):
Problem w tym, że PiS broni dzieci poczęte, nawet te, które zaraz po urodzeniu umrą, a kompletnie nie interesuje ich los dzieci niepełnosprawnych (słynna okupacja Sejmu), nieuleczalnie chorych np. na choroby nowotworowe (gest Lichockiej).

Byly dwie okupacje Sejmu.

"Najostrzej potraktowały przedstawiciela PO , który usłyszał, że rząd współtworzony przez jego partię znęca się nad niepełnosprawnymi dziećmi i traktuje je gorzej niż Hitler".
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... -sejm.html
Wiec nikogo z PiSu czy z KO los tych dzieci za badzo nie interesuje. To co sie jedynie zmienilo to to ze PIS zacza mowic w tej kwestii jak PO wczesniej, a KO jak PIS gdy byl on opozycja.
Cytuj:
Do znudzenia będę powtarzać narażając się na ataki, że poprzedni kompromis był najlepszy z możliwych. Reszta to sumienie rodziców i lekarzy. Nie bawmy się w Pana Boga i nie narzucajmy swoich, skądinąd słusznych wartości osobom niewierzącym. Tym tylko robimy krecią robotę Kościołowi.

Poprzedni kompromis to prawo przemocowe wobec kobiet. Tego typu prawa sa tak przeciez okreslane przez wazne organy UE.
Wspierasz wiec przemoc wobec kobiet tak samo jak obecny papiez i ktos moze powiedziec ze narzucacie.
Co do sumienia to moze ono niekorzystnie wplywac na psychike kobiet i to byl glowny argument ze zakazano we Francji filmiki z usmiechnietymi dziecmi z zespolem downa.
Trzeba wspierac jedynie sluszne poglady a te szkodliwe ograniczac.

Osoby niewierzace dobrze to wiedza jak niczego nie narzucac a przy tym chronic spoleczenstwo przed szkoda.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-b ... rp_state=1

https://tvn24.pl/swiat/slowo-chrzescija ... a-ra530891

I czym tu zastapic slowo "chrzescijanie" albo jak inaczej nazwac "swieta" aby nikogo to nie draznilo?


Pn cze 21, 2021 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Strajk kobiet
robaczek2 napisał(a):
Subadam, nie wciskaj nam tu ciemnoty. Moze na ksiezycu wladza sadownicza jest niezalezna od jedynie slusznej obecnie, poprzednio lub jeszcze poprzednio partii. Czytalem o nominacjach sedziow w USA przez Trumpa i czekam jak sobie Biden z tym poradzi. Jest mowa o zwiekszeniu ilosci sedziow. Mam w najblizszej rodzinie trzy prawniczki i kazda z nich ma okreslone poglady. Jak kazdy z nas.

Tak to jest sprytnie pomyslane, ze kazda strona ma mozliwosc nominowania "swoich" sedziow, wiec zawsze powstaje mieszanka republikansko demokratyczna. Biden na razie zadnych zmian nie wprowadzil, a nawet gdyby chcial to nie sadze ze przejda przez Kongres i Senat.


Pn cze 21, 2021 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Strajk kobiet
katon napisał(a):
]
A w Twoim niby wolnosciowym kraju niczego sie nie narzuca?

"Jak donosi Krzysztof Urbaniak w programie RMF FM "Byle do piątku" - urzędnicy w Kanadzie otrzymali polecenie, by w kontakcie z obywatelami nie używać słów "mama" i "tata". Zamiast tego mają mówić "rodzic", jako słowo neutralne płciowo. Posłuchajcie"!
https://www.rmf.fm/magazyn/news,15373,k ... matka.html

No nie narzuca sie tam zupelnie praw antyaborcyjnych bo do odciecia pepowiny mozna zlikwidowac niewygodnego osobnika zupelnie bez ograniczen ale prawa do protestu przed klinika aborcyjna sa ograniczone.
Za taki protest e Kanadzie grozi wiezienie i jest to egzekwowane i nawet stare babcie tam trafiaja za takie przestepstwo.W imie rozwnosci powinno byc tak ze i przed innymi gmachami protesty powinny byc zakazane, albo dozwolone wszedzie.
A w imie wolnosci nie powinno sie zakazywac uzywania slow mama czy tata.


OK to po kolei:
- rzad swoim urzednikom moze narzucac co chce, bo dla niego pracuja, ale po godzinach pracy jestes prywatna osoba ktora moze mowic co i jak chce. To samo dotyczy wszystkich innych obywateli nie bedacych urzednikami,
- w Kanadzie nie ma zadnych praw antyaborcyjnch czy aborcyjnych, prawo nie zajmuje sie ta dziedzina bo parlament w pewnym momencie uznal ze jest to sprawa rodzicow i lekarza opiekujacego sie matka.
- prawa do protestow w klinikach i przed nimi sa ograniczone, w innych miejscach mozesz sobie protestowac ile chcesz zgodnie z zasada ze twoja wolnosc konczy sie tam gdzie zaczyna moja. I warto to wreszcie zrozumiec Katonie.


Pn cze 21, 2021 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Strajk kobiet
subadam napisał(a):
Tak to jest sprytnie pomyslane, ze kazda strona ma mozliwosc nominowania "swoich" sedziow,.

Dokladnie tak samo jak w przypadku TK bo jeszcze Leon Kieres tam jest.
Wobec tego Twoje: 'Uwazasz ten pseudo trybunal za prawdziwy TK" znajac okolicznosci powolania sedziow w USA i w Polsce jest chyba troche na wyrost. I swiadczy o braku obiektywizmu.


Pn cze 21, 2021 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Strajk kobiet
subadam napisał(a):
katon napisał(a):
]
A w Twoim niby wolnosciowym kraju niczego sie nie narzuca?

"Jak donosi Krzysztof Urbaniak w programie RMF FM "Byle do piątku" - urzędnicy w Kanadzie otrzymali polecenie, by w kontakcie z obywatelami nie używać słów "mama" i "tata". Zamiast tego mają mówić "rodzic", jako słowo neutralne płciowo. Posłuchajcie"!
https://www.rmf.fm/magazyn/news,15373,k ... matka.html

No nie narzuca sie tam zupelnie praw antyaborcyjnych bo do odciecia pepowiny mozna zlikwidowac niewygodnego osobnika zupelnie bez ograniczen ale prawa do protestu przed klinika aborcyjna sa ograniczone.
Za taki protest e Kanadzie grozi wiezienie i jest to egzekwowane i nawet stare babcie tam trafiaja za takie przestepstwo.W imie rozwnosci powinno byc tak ze i przed innymi gmachami protesty powinny byc zakazane, albo dozwolone wszedzie.
A w imie wolnosci nie powinno sie zakazywac uzywania slow mama czy tata.


OK to po kolei:
- rzad swoim urzednikom moze narzucac co chce, bo dla niego pracuja, ale po godzinach pracy jestes prywatna osoba ktora moze mowic co i jak chce. To samo dotyczy wszystkich innych obywateli nie bedacych urzednikami,
- w Kanadzie nie ma zadnych praw antyaborcyjnch czy aborcyjnych, prawo nie zajmuje sie ta dziedzina bo parlament w pewnym momencie uznal ze jest to sprawa rodzicow i lekarza opiekujacego sie matka.
- prawa do protestow w klinikach i przed nimi sa ograniczone, w innych miejscach mozesz sobie protestowac ile chcesz zgodnie z zasada ze twoja wolnosc konczy sie tam gdzie zaczyna moja. I warto to wreszcie zrozumiec Katonie.


No pewnie ze rzad moze sobie narzucac swoim urzednikom co chce nawet takie absurdy jak zakaz uzywania slow "mama" czy "tata."
W USA w tym roku tez weszlo podobne prawo. Potem sie zakaze dzieciom w szkolach tak jak w UK i zawsze sie znajdzie uzasadnienie:

"Brytyjskie szkoły czeka wielka rewolucja. Nauczyciele właśnie otrzymali nowe wytyczne, jak mają się zachowywać na lekcjach. Najważniejsza z nich to zakaz używania w obecności uczniów słów „mama” i „tata”.
https://www.rp.pl/artykul/88856-W-szkol ... ata--.html

A nakaze sie obowiazkowo uczyc dzieci historii LGBT jak to jest obecnie w Szkocji. A jak jacys rodzice nie beda tego chcieli?


Alez ja wiem ze w Kanadzie zniesiono prawo antyaborcyjne a to oznacza ze osobnik jest chroniony dopiero po przecieciu pepowiny. Wiec matka moze legalnie pozbyc sie takiego noworodka jak cos nie bedzie pasowalo. W Polsce zdarzaja sie sytuacje ze matka wyrzuci noworodka do kubla na smieci ale to jest surowo karane i zupelnie nieakceptowalne spolecznie.

- no i rozumiem zebys poparl zakaz protestow przed Kosciolami a to zgodnie z zasada ze gdzie konczy sie Twoja wolnosc to tam zaczyna sie moja.
No chyba za ta Twoja wolnosc jest insza niz moja.
A dlaczego na tej samej zasadzie by nie wprowadzic zakazu protestow przed Sejmem czy domami politykow?


Pn cze 21, 2021 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Strajk kobiet
subadam napisał(a):
Przychodzi taki moment kiedy warto uzyc dosadnego jezyka, bo moze to dojsc do adresata jesli nic innego nie dziala.

No to wlasnie taki moment przyszedl w przypadku mojego kolegi i synek mu powiedzial wlasnie to na s.
I tak to sie usprawiedliwia natomiast obecnie uzywanie wulgaryzmow wsrod mlodych jest bardzo powszechne wiec to nie powinno byc jakims wielkim zaskoczeniem i ze to bylo jakies wyjatkowe.


Pn cze 21, 2021 21:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Strajk kobiet
katon napisał(a):
Poprzedni kompromis to prawo przemocowe wobec kobiet.

Prawo przemocowe to opbecna ustawa, a nie poprzedni kompromis. Reszta postu to bełkot, którego nie jestem w stanie zrozumieć w kontekście mojej poprzedniej wypowiedzi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn cze 21, 2021 21:57
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
Nie mogę pojąć tego jak ludzie którzy uważają się za chrzescijan mogą bronić zabijania nienarodzonych dzieci. Albo ja nie jestem katolikiem albo wy. Jezeli ja to chyba nie chciałbym nim być jezeli to tak ma wyglądać


Pn cze 21, 2021 22:19

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Strajk kobiet
Małgosiaa napisał(a):
katon napisał(a):
Poprzedni kompromis to prawo przemocowe wobec kobiet.

Prawo przemocowe to opbecna ustawa, a nie poprzedni kompromis. Reszta postu to bełkot, którego nie jestem w stanie zrozumieć w kontekście mojej poprzedniej wypowiedzi.


"Ograniczanie dostępu do przerywania ciąży wyjątkowo pogarsza sytuację kobiet, które już są w gorszej sytuacji ekonomicznej. Często mieszkają one daleko od dużych miast, nie mają dostępu do prywatnej służby zdrowia, nie mogą wyjechać za granicę, żeby przerwać ciążę. Czasem, żeby przerwać ciążę za granicą, zadłużają się lub wydają oszczędności. ".
https://amnesty.org.pl/dostep-do-aborcj ... czlowieka/

No skoro ograniczenie dostepu do przerywania ciazy pogarsza sytuacje kobiet i jak jeszcze musza wyjezdzac za granice zeby przerwac ciaze i sie jeszcze zadluzaja to wynika z tego ze poprzedni kompromis jest pro przemocowy.
A skoro piszesz w poprzedniej wypowiedzi o narzucaniu czegos przez katolikow ludziom niewierzacym to podalem przyklady narzucania z tej drugiej strony wiec czego tu nie rozumiesz?
Narzucanie czegos jakichs pogladow to jest jakas norma i dotyczy prawie wszystkich.
Katolicy w Polsce maja jeszcze silna pozycje ale na zachodzie nikt sie z nimi od dawna nie liczy.
Prawo jest po stronie silniejszego.


Pn cze 21, 2021 23:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Strajk kobiet
Katon, czy ktos narzuca kobietom - katoliczkom w Polsce przerywanie ciazy? Nie, robia to same z wlasnej nieprzymuszonej woli i to w dosc sporej liczbie jesli wierzyc roznym probom szacowan ilosci zabiegow nielegalnie w Polsce wykonywanych. To wy, katolicy narzucacie niekatolickiej czesci spoleczenstwa prawa oparte o wasza katolicka doktryne. Co do reszty wypowiedzi to Malgosia dobrze ja podsumowala.

Robaczek oprocz jak zauwazyles sedziow z roznymi pogladami zasiadajacymi w federalnym Sadzie Najwyzszym Stanow ludzie ci charakteryzuja sie ogromna wiedza prawnicza, doswiadczeniem, uznaniem srodowiska. Do tego dochodzi jeszcze jeden punkt - sa wybrani prawidlowo to znaczy zgodnie z zapisami konstytucji. Te dwa punkty nie sa spelnione w przypadku osob zasiadajacych w polskim pseudo TK gdzie znajduja sie funkcjonariusze partyjni nieprawidlowo wybrani bez zadnego dorobku i uznania srodowiska jak Przylebska, agenci sluzb jak Muszynski, prokuratorzy stanu wojennego jak Piotrowski i osoby ktore jasno deklarowaly ze beda naginac prawo do linii partyjnej jak Pawlowicz. Dla mnie te osoby to kompletna kompromitacja TK, zreszta zgodnie z zalozeniem bezzennego posla, jako ze chodzilo mu glownie o zniszczenie instytucji mogacej potencjalnie zagrozic jego wladzy i szacunku do ludzi tam zasiadajacych.


Wt cze 22, 2021 1:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Strajk kobiet
subadam napisał(a):
Katon, czy ktos narzuca kobietom - katoliczkom w Polsce przerywanie ciazy? Nie, robia to same z wlasnej nieprzymuszonej woli i to w dosc sporej liczbie jesli wierzyc roznym probom szacowan ilosci zabiegow nielegalnie w Polsce wykonywanych. To wy, katolicy narzucacie niekatolickiej czesci spoleczenstwa prawa oparte o wasza katolicka doktryne. Co do reszty wypowiedzi to Malgosia dobrze ja podsumowala.

A czy ja gdzie spowiedzialem ze narzuca sie przerywanie ciazy? Natomiast wiele rzeczy sie narzuca
w poszczegolnych krajach jak np zakaz mowienia mama czy tata w brytyjskich szkolach, zakaz uzywania slowa chrzescijanin na plakatach, czy zakaz nazwy swiat Bozego Narodzenia w Belgii
czy tez zakaz uzywania reklam z dziecmi z zespolem downa bo grozi to przbudzeniem jakiegos sumienia.
Widac tu wyraznie ze ktos ma tu fiola na pewnym punkcie.
A Malgosia jest za bylym kompromisem antyaborcyjnym a dla Ciebie jest on narzucaniem czegos nie katolickiej czesci spoleczenstwa.
A kompromis antyaborcyjny kloci sie z:

"Artykuł 4 Rezolucji Parlamentu Europejskiego „zdecydowanie stwierdza, że odmowa zapewnienia usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz związanych z nim praw, w tym bezpiecznej i legalnej aborcji, stanowi formę przemocy wobec kobiet i dziewcząt; przypomina, że kobiety i dziewczęta muszą mieć kontrolę nad swoim ciałem i seksualnością; wzywa wszystkie państwa członkowskie do zagwarantowania kompleksowej edukacji seksualnej, szybkiego dostępu kobiet do planowania rodziny oraz pełnej gamy usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, w tym nowoczesnych metod antykoncepcji oraz bezpiecznej i legalnej aborcji”.

Byly kompromis antyaborcyjny nie daje kontroli nad swoim cialem.


Wt cze 22, 2021 6:32
Zobacz profil
Post Re: Strajk kobiet
subadam napisał(a):
A jeszcze slowo o "prymitywnych demonstracjach". Dla mnie byly wyrazem gniewu tej czesci spoleczenstwa i byly spontaniczne, akurat dzialaczki Strajku Kobiet znalazly sie w odpowiednim miejscu i czasie i przejely nad nimi kontrole. Niestety nie wylonily zadnej istotnej indywidualnosci zdolnej do budowania czegokolwiek na tym gniewie, dlatego niczego nie zmienily. Oczywiscie cala sprawa wywolano w okresie epidemii zeby zastraszyc przeciwnikow politycznych i zminimalizowac demonstracje co sie oczywiscie udalo.

Demonstracje prymitywne i język haniebny, ależ to żywcem ściągnięty z języka Kaczyńskiego i jego apologetów.


Wt cze 22, 2021 7:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL