Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:30



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna strona
 Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Ktore to koncerny farmaceutyczne maja wplywac na decyzje polityczne? Dobrze zuwazyl prof Simon ze jak ktos wsadzil miliardy dolarow to chce to sprzedac i kazdy kazdemu bedzie wyciagac.
Pecunia non olet.

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyosz ... 03486.html


Śr cze 30, 2021 17:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Bardzo dobra wiadomosc.

"Amerykański gigant farmaceutyczny prognozuje, że w tym roku jego dochody ze sprzedaży tej szczepionki powinny osiągnąć 33,5 mld dol. przy założeniu, że firma dostarczy na rynek 2,1 mld dawek. "FT" podaje, że sprzedaż szczepionki przyniesie Modernie 30 mld dol".

Tak duze zyski byly mozliwe dzieki udanym negocjacjom w wyniku ktorych ceny za szczepionki znacznie wzrosly.


"Cena szczepionki Moderny w ramach kontraktu wzrośnie z 22,60 do 25,50 dol. za dawkę, a preparatu Pfizera - z blisko 18,40 do 23,14 dol. - podaje "FT", powołując się dobrze poinformowane źródła. W środę dziennik "Wall Street Journal" poinformował, że dzięki sprzedaży szczepionki przeciw COVID-19 oraz innych leków dochody Pfizera za drugi kwartał 2021 roku prawie dwukrotnie przebiły prognozy analityków. Sama szczepionka przyniosła Pfizerowi 7,84 mld dol".
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5394115

A wczesniej:

"Początkowo, jedna dawka preparatu firmy Pfizer kosztowała 12 euro za sztukę. Następnie kwota ta wzrosła do 15,50 euro, co było dużym skokiem cenowym, tłumaczonym przez koncern unowocześnieniem preparatu oraz inwestycjami w infrastrukturę pozwalającą na zwiększenie produkcji szczepionek. Podczas nowych negocjacji z Unią Europejską producent zażyczył sobie jednak jeszcze większej kwoty, a mianowicie 19,50 euro za dawkę".
https://www.pcworld.pl/news/Pfizer-podn ... 26763.html

Czyli najpierw wynegocjowano cene 12 euro za sztuke potem 15,50 euro nastepnie 19,50 euro a teraz zrobilo sie 23,14 euro.
ok 100% wiecej w ok. 3.5 miesiaca.

Zyski beda rozsnac poniewaz w planie trzecia dawka a takze szczepienie dzieci. No i dlaczego mieliby poprzestac na tych podwyzkach?
Beda nowe negocjacje i nowe lepsze ceny.

A oto inni beneficjenci pandemii:

"Majątek 10 najbogatszych ludzi świata wzrósł w czasie pandemii koronawirusa o 540 mld dol".
https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,26 ... rects=true


Pt sie 06, 2021 17:12
Zobacz profil
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
A wiesz ile kosztuje jedna dawka leku ratujacego zycie dzieci chorych na SMA?

I o co ci chodzi z tymi najbogatszymi ludzmi? Ukradli te pieniadze jak Szumowski i jego kumple, czy jak?
Oburzajace moze byc tylko, ze - jak zwykle - wzbogacili sie biali mezczyzni, a kobiety zubozaly, ponoszac w pandemii najwieksze obciazenia.
Moze wiesz, jak to zmienic?


Pt sie 06, 2021 17:35

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Kael napisał(a):
A wiesz ile kosztuje jedna dawka leku ratujacego zycie dzieci chorych na SMA?

I o co ci chodzi z tymi najbogatszymi ludzmi? Ukradli te pieniadze jak Szumowski i jego kumple, czy jak?
Oburzajace moze byc tylko, ze - jak zwykle - wzbogacili sie biali mezczyzni, a kobiety zubozaly, ponoszac w pandemii najwieksze obciazenia.
Moze wiesz, jak to zmienic?


Ja wiem ale zdecydowana większość woli swój egipt i na pustynię nie dadzą się namówić.


Pt sie 06, 2021 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Kael napisał(a):
A wiesz ile kosztuje jedna dawka leku ratujacego zycie dzieci chorych na SMA?

Niczego to nie tlumaczy ze jakies leki osiagaja zawrotna cene.

Mnie interesuje jakie sa koszta wyprodukowania leku i jaka jest cena.

Koszt uzyskania szczepionki przeciwko covid jest jednak niski a cena przekracza wielokrotnie koszt wyprodukowania.
Koncerny farmaceutyczne bezlitosnie wykorzystuja sytuacje i doprowadzaja do gigantycznych wzrostow swoich produktow bo zawsze im malo.
Czy to jest moralne? Na ludzkim nieszczesciu niezle mozna zarabiac i zupelnie nie miec tu jakichs skrupulów.

Cytuj:
I o co ci chodzi z tymi najbogatszymi ludzmi? Ukradli te pieniadze jak Szumowski i jego kumple, czy jak?
Oburzajace moze byc tylko, ze - jak zwykle - wzbogacili sie biali mezczyzni, a kobiety zubozaly, ponoszac w pandemii najwieksze obciazenia.
Moze wiesz, jak to zmienic?

I po co mieszasz w to rase i plec?
Amazon np jest mistrzem unikania podatkow i w Europie nic nie zaplacil. Bronisz jakichs miliarderow ktory dorobili sie na pandemii fortun gdy w tym czasie zapanowala plaga bankructw, a zwykly smiertelnik traci w wyniku sporej inflacji jaki tez jego oszczednosci topnieja w szybkim tempie.
Do tego ten zwykly smiertelnik jest pozbawiony szans na mieszkanie poprzez gwaltowny wzrost cen nieruchomosci.


So sie 07, 2021 9:17
Zobacz profil
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
katon napisał(a):
Kael napisał(a):
A wiesz ile kosztuje jedna dawka leku ratujacego zycie dzieci chorych na SMA?

Niczego to nie tlumaczy ze jakies leki osiagaja zawrotna cene.

Mnie interesuje jakie sa koszta wyprodukowania leku i jaka jest cena.

Koszt uzyskania szczepionki przeciwko covid jest jednak niski a cena przekracza wielokrotnie koszt wyprodukowania.


Prosze podac koszt wytworzenia szczepionki na Covid z uwzglednieniem kosztu jej "odkrycia", czyli badan nad technologia, wirusem i wlasnie szczepionka.

katon napisał(a):
Koncerny farmaceutyczne bezlitosnie wykorzystuja sytuacje i doprowadzaja do gigantycznych wzrostow swoich produktow bo zawsze im malo.
Czy to jest moralne? Na ludzkim nieszczesciu niezle mozna zarabiac i zupelnie nie miec tu jakichs skrupulów.

A czy moralne jest bogacenie sie wlascicieli np warsztatu samochodowego na pracy ich pracownikow i klientach zgadzajacych sie sie na ustalona cene uslugi?
Jaka jest "moralna" stawka godzinowa za prace np ratownikow medycznych badz pielegniarek?

Kazdy kij ma dwa konce a rynkiem rzadzi podaz i popyt.
katon napisał(a):
Cytuj:
I o co ci chodzi z tymi najbogatszymi ludzmi? Ukradli te pieniadze jak Szumowski i jego kumple, czy jak?
Oburzajace moze byc tylko, ze - jak zwykle - wzbogacili sie biali mezczyzni, a kobiety zubozaly, ponoszac w pandemii najwieksze obciazenia.
Moze wiesz, jak to zmienic?

I po co mieszasz w to rase i plec?
Amazon np jest mistrzem unikania podatkow i w Europie nic nie zaplacil. Bronisz jakichs miliarderow ktory dorobili sie na pandemii fortun gdy w tym czasie zapanowala plaga bankructw, a zwykly smiertelnik traci w wyniku sporej inflacji jaki tez jego oszczednosci topnieja w szybkim tempie.
Do tego ten zwykly smiertelnik jest pozbawiony szans na mieszkanie poprzez gwaltowny wzrost cen nieruchomosci.


I co amazon powinien zrobic? Zamknac interes, bo jest niemoralny? A kto kogo zmusza do zakupow w amazon i dlaczego ludzie tam kupuja mimo tego, ze sa zwyklymi smiertelnikami, tymi ktorzy traca w wyniku sporej inflacji jaki tez ich oszczednosci topnieja w szybkim tempie. Do tego ten zwykly smiertelnik jest pozbawiony szans na mieszkanie poprzez gwaltowny wzrost cen nieruchomosci.

Co ma zysk amazon do mieszkan jej klientow?

Co do podatkow, to chyba wlasnie kraje G7 porozumialy sie w tej sprawie? Pozno bo pozno, ale kazdy kraik chcial cos uszczknac dla siebie. Wyjatkowo (nie)moralnie.

https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... mar%C5%BCy.

A co Polska na to?
Cytuj:
Tadeusz Kościński dla „Financial Times” powiedział, że nie popiera „pomysłu minimalnej stawki podatku od zysków osiąganych w Polsce z działalności prowadzonej w Polsce” i że domaga się klauzuli wyłączającej spod nowych regulacji w przypadku przedsiębiorstw o znaczącej aktywności gospodarczej”. Stwierdził też, że „G7 nie powinno dyktować nam, jakie podatki powinniśmy mieć w naszym kraju”, przy jednoczesnym zapewnieniu, że „niskie stawki podatków od dochodów korporacji są ważnym narzędziem służącym zmniejszaniu dystansu do rozwiniętych gospodarek przez przyciąganie innowacji z zagranicy, ale Polska nie zamierza wabić firm do Polski przez minimalizowanie obciążeń podatkowych”.

https://pl.sputniknews.com/20210613/pol ... 91434.html

Polska uwaza, ze sama ugra wiecej. Tak sie buduje porozumienia i sojusze, co nie?


So sie 07, 2021 15:30

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Kael napisał(a):
Prosze podac koszt wytworzenia szczepionki na Covid z uwzglednieniem kosztu jej "odkrycia", czyli badan nad technologia, wirusem i wlasnie szczepionka.

Skoro Astra Zeneca zaoferowala cene wielokrotnie nizsza od Phizera i Moderny( cena ok 12-14 euro za szczepionke)
to mozna sie zorientowac jakie sa koszta.
Podaj koszty wyprodukowania leku ratujacego zycie chorych dzieci na SMA.
katon napisał(a):
Cytuj:
A czy moralne jest bogacenie sie wlascicieli np warsztatu samochodowego na pracy ich pracownikow i klientach zgadzajacych sie sie na ustalona cene uslugi?

A co to za chore porownanie?
Niedostrzegasz tej subtelnej roznicy zarabiania na czesciach samochodowych a wykorzystywanie ludzkiego nieszczescia aby zarobic wielokrotnie wiecej od kosztow produkcji.
Czy wlasciciel warsztatu samochodowego sprzedaje czesci po wielokrotnie wyzszych cenach jak to czynia koncerny farmaceutyczne wykorzystujac czyjes nieszczescie?
Cytuj:
Kazdy kij ma dwa konce a rynkiem rzadzi podaz i popyt.

No pewnie ze tak, dlatego musza umrzec ci ktorych nie stac na leki ktore sa wielokrotnie zawyzone.
Cytuj:
I co amazon powinien zrobic?

Placic podatki i nie kombinowac.
Cytuj:
Co ma zysk amazon do mieszkan jej klientow?

Odnioslem sie do tego twojego postu:
"Oburzajace moze byc tylko, ze - jak zwykle - wzbogacili sie biali mezczyzni, a kobiety zubozaly, ponoszac w pandemii najwieksze obciazenia".
Miliarderzy zarobili ale te pieniadze nie wziely sie znikad a szary obywatel na tym calym nieszczesciu najwiecej oberwal.


So sie 07, 2021 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Bezos podziękował za lot w kosmos
Cytuj:
Podziękował przy tym pracownikom i klientom Amazona, bo - jak przyznał - "to oni za to wszystko zapłacili".

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -w-kosmos/

Jak płacę podatki, to wiem że się przydają np. na 500+
Ale będąc klientem Amazonu nie chcę być sponsorem wycieczek

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 07, 2021 21:25
Zobacz profil
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Sorry, Andy72, ale to nie ty decydujesz na co ktos wydaje zarobione pieniadze.

Ty masz wybor, komu chcesz zaplacic, czyli od kogo kupujesz usluge. Zawsze mozesz skorzystac z uslug konkurencji, albo ... wcale nie skorzystac.

Wypowiedz Besosa juz zostala skrytykowana przez samych Amerykanow, ale jest takze dla Amerykanow typowa. Tam sie wlasnie czesto dziekuje za wszystko i wszystkim, tyle ze Besos, spelniajac swoje marzenia, przesadzil i sami Amerykanie go wypunktowali.


N sie 08, 2021 5:15

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Ehm w kwestii formalnej AstraZ wyprodukowala zwykla szczepionke wektorowa, a Pfitzer i Moderna szczepionke w nowej technologi mRna, wiec koszty produkcji tych szczepionek moga sie "troche" roznic. Poza tym wyglada na to ze wynegocjowanie niskiej ceny szczepionki przez Unie spowodowalo jej brak na terenie Unii przez dlugie miesiace, podczas gdy placace wyzsza cene Stany dostawaly ja od samego poczatku.
Czytajac twoje posty Katon, coraz czesciej mam wrazenie ze swietnie by ci zrobil jakis urlop. Skala pretensji do wszystkich i wszystkiego co ci sie nie podoba zaczyna byc troche meczaca w odbiorze.


N sie 08, 2021 23:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
subadam napisał(a):
Ehm w kwestii formalnej AstraZ wyprodukowala zwykla szczepionke wektorowa, a Pfitzer i Moderna szczepionke w nowej technologi mRna, wiec koszty produkcji tych szczepionek moga sie "troche" roznic. Poza tym wyglada na to ze wynegocjowanie niskiej ceny szczepionki przez Unie spowodowalo jej brak na terenie Unii przez dlugie miesiace, podczas gdy placace wyzsza cene Stany dostawaly ja od samego poczatku.

Owszem szczepionka mRna kosztuje wiecej jednak warto zauwazyc bardzo duzy wzrot cen szczepionek Pfizera o ok 100% wciagu bardzo krotkiego czasu.
Takie wzrosty to na bitcoinie.
Warto tez zauwazyc ze Pfizer nie wyplaca odszkodowan w przypadku jakichs powiklan, badz zgonow.
Zasady powinny byc rowne dla wszystkich.
Obawiam sie ze wyzsza cena na poczatku niewiele by tu pomogla poniewaz nienadazano z produkcja.

Cytuj:
Czytajac twoje posty Katon, coraz czesciej mam wrazenie ze swietnie by ci zrobil jakis urlop. Skala pretensji do wszystkich i wszystkiego co ci sie nie podoba zaczyna byc troche meczaca w odbiorze.

Co do Twojego zupelnie niepotrzebnego ad personam to tu jest miejsce:
viewtopic.php?f=18&t=32426&start=6660


Pn sie 09, 2021 20:57
Zobacz profil
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Umówiłem się do szczepienia jutro. Ale się boję


Wt gru 14, 2021 18:25

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Quinque napisał(a):
Umówiłem się do szczepienia jutro. Ale się boję
Brawo! Nie bój się. Nie patrz na strzykawkę. Kup sobie zawczasu paracetamol, jakby CIę miała gorączka złapać. Witaj po normalnej stronie mocy.


Śr gru 15, 2021 8:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Quinque napisał(a):
Umówiłem się do szczepienia jutro. Ale się boję


Trzymaj się. Ja za tydzień będę miał trzecią dawkę. Jeszcze mi antenki na czole nie wyrosły.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr gru 15, 2021 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Szczepionkowa nowomowa, czyli Orwell wiecznie żywy
Quinque, dasz radę. Ja w piątek ide na trzecią dawkę.
Jak dotychczas nie zauważyłem, żeby mnie zaczipowali. Zrobili to tylko mojemu kotu.

_________________
ksiądz


Śr gru 15, 2021 11:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL