Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 23:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Następna strona
 Ochrona przed pandemią ... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
Ja powiem tak:
Ci, którzy wierzą, że ta szczepionka ich zbawi, to niech się szczepią. Według zapewnień propagandy, powinni po zaszczepieniu być bezpieczni. No a ci, którzy nie wierzą w szczepionki, nie powinni być zmuszani na różne sposoby do tego żeby się zaszczepili. No a robienie z tych, którzy nie chcą się zaszczepić albo nie chcą nosić maseczek, potencjalnych morderców, jest najbardziej haniebną manipulacją ostatnich lat. Jeszcze nie tak dawno to winnym trzeba było udowodnić winę. Teraz starczy, że się kogoś podejrzewa i można go skazać na życie na marginesie. No bo wynaleziono ostatnio chorobę bezobjawową. Tacy jeszcze niedawno byli uważani za zdrowych, no a dzisiaj są potencjalnymi zabójcami.


Pt sty 22, 2021 22:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
Robek jesli uwazasz ze 71 lat to b.podeszly wiek to naprawde brakuje ci wyobrazni. Zarowno fizycznie, jak psychicznie czuje sie swietnie i zamierzam jeszcze troche pozyc. Dalej plywam ( 20 dlugosci baseniu na jeden raz a powtarzam to 3 razy ), prawie codziennie cwicze ( np robie 260 schodow za jednym zamachem ) i jak widzisz potrafie rowniez cos napisac i to nie tylko po polsku. Rowniez codziennie czytam w dwoch jezykach. Potrafie zrobic rozne rzeczy o ktorych ty jak sadze nie masz pojecia jak chocby taniec.
Zdradze ci tajemnice ze to zawsze bardzo ulatwialo kontakty z dziewczynami, bo malo jest mezczyzn ktorzy lubia i potrafia tanczyc. A wiekszosc kobiet b.lubi taniec. Czy np samodzielna naprawa zmywarki co robilem dzisiaj. Z pralka i suszarka tez sobie poradze tak samo jak z naprawa silnika spalinowego i rowniez z szybka diagnoza co mu jest, jesli nie dziala jak nalezy.
Tak ze jak widzisz nie jest ze mna jeszcze tak zle i nie spedzam calego dnia w kapciach przed telewizorem. Wiadomosci moge sprawdzic na necie i to z najrozniejszych zrodel, a telewizji wogole nie ogladamy oprocz filmow wieczorem z Netflix cz Amazon. Mam jeszcze takie hobby ktorym jest odbudowa i jazda starymi angielskimi motocyklami, co zabiera mi wiekszosc wolnego czasu.
Niezaleznie czy wirus Sars2 istnieje czy nie ( choc oczywiscie wiem ze istnieje i jak jest grozny - w Toronto mielismy rowniez Sars1 kilkanascie lat temu. Nie mozna bylo wowczas twierdzic ze nie istnieje bo powodowal efektowne kwotoki "wybuchajace" z ust u chorych ktorzy sadzili ze sa tylko przeziebieni w najbardziej nieprzewidzianych momentach ) nie zamierzam dac sie zarazic i stosuje wlasne srodki zapobiegawcze.
Natomiast postawe jako reprezentujesz ty, krzysiekniepieklo i kilku innych uwazam za skrajnie egoistyczna i nieodpowiedzialna w stosunku do reszty wspolnot w ktorych zyjecie i uwazam ze powinniscie byc za nia karani.
Np usunieciem z pracy, czy niemoznoscia korzystania z takich czy innych serwisow spolecznych jak przedszkole / szkola dla dzieci, mozliwosc podrozowania itp. Pamietaj ze twoja wolnosc konczy sie tam gdzie zaczyna moja i jezeli rozumowe argumenty do was nie przemawiaja to trzeba stosowac argumenty silowe, dopuki istnieje sytuacja nadzwyczajna w kraju czy na swiecie.


So sty 23, 2021 0:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
Kael napisał(a):
b) zapewne uwazasz, ze nikt nie powinien sie testowac, zeby nie siac paniki. A ze ludzie beda i tak umierac, jak to dzieje sie teraz, i wszyscy z podobnymi objawami, to po co im mowic, ze to Covid. Niech umieraja na sepse, zapalenie pluc czy co tam innego. Byle nie na ten wymyslony dla kasy Covid!


A niech się testują 10 razy dziennie co mnie to obchodzi, bardziej jest problem z tym, że koledzy z pracy namawiają mnie do tych testów, i im się wydaję, że ja mam gdzie tą kwarantannę odbyć.

Kael napisał(a):
Dla ciebie to moze zadna roznica na co umrzesz, gdzie, kiedy i jak.


A to tobie robi różnicę? śmierć na raka płuc, by była dla ciebie tragedią, a śmierć na zawał to powód do szczęścia?

Kael napisał(a):
Jestes zapewne zaszczepiony na wszystko mozliwe i glownie dlatego w ogole jeszcze zyjesz. Sto lat temu twoje szanse na dozycie twojego wieku bylyby znacznie mniejsze.


Już bez przesady, przecież te choroby które bez szczepień, bym musiał przejść nie są aż takie groźne? nie ma tam 100% śmiertelności, chyba że chodzi o wściekliznę, no ale na to są chyba jakieś lekarstwa.
Natomiast na grypę nigdy się nie szczepiłem, bo nie widziałem w tym żadnego sensu, tym bardziej szczepić się co roku na covid, który dla mojej grupy wiekowej jest całkowicie bezobjawowy, bo jakby mnie ta choroba wykończyła, to by znaczyło że każda choroba może mnie wykończyć.

subadam napisał(a):
Robek jesli uwazasz ze 71 lat to b.podeszly wiek to naprawde brakuje ci wyobrazni.


Ja nie wiedziałem ile ty masz lat, a nawet jak kiedyś mówiłeś, to już zapomniałem, pamiętam jedynie że jesteś w Kanadzie, i próbowałeś dodzwonić się do tej ceramiki :mrgreen: dobrze to wspominał.
Natomiast ty jesteś w grupie największego ryzyka, więc pomyślałem że bardzo się tym wszystkim przejmujesz.

subadam napisał(a):
Natomiast postawe jako reprezentujesz ty, krzysiekniepieklo i kilku innych uwazam za skrajnie egoistyczna i nieodpowiedzialna w stosunku do reszty wspolnot w ktorych zyjecie i uwazam ze powinniscie byc za nia karani.


Wspólnota w której żyje, to nie jest względem mnie przyjazne środowisko, jak sobie w życiu nie poradzę, to nikt mi nie pomoże, więc niby dlaczego ja mam komukolwiek pomagać? czy mówiąc wprost, każdy się na mnie wypiął, więc i ja się wypiąłem.

subadam napisał(a):
Pamietaj ze twoja wolnosc konczy sie tam gdzie zaczyna moja i jezeli rozumowe argumenty do was nie przemawiaja to trzeba stosowac argumenty silowe, dopuki istnieje sytuacja nadzwyczajna w kraju czy na swiecie.


To nie działa w ten sposób, tutaj nie ma równowagi, czy jakiejś sprawiedliwości, z jakiej racji jadąc autobusem, mam ustępować starszym ludziom miejsca? przecież zapłaciłem za bilet, co mnie obchodzi że emeryt chciałby sobie usiąść? to moja wina że nie stać go na własny samochód?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 23, 2021 0:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
subadam napisał(a):
Natomiast postawe jako reprezentujesz ty, krzysiekniepieklo i kilku innych uwazam za skrajnie egoistyczna i nieodpowiedzialna w stosunku do reszty wspolnot w ktorych zyjecie i uwazam ze powinniscie byc za nia karani.


A za co chciał byś mnie karać? Za to, że nie chcę nosić maski, która upośledza dotlenienie organizmu, a tym samym upośledza siły obronne organizmu? Cwaniaczku możesz pływać, a mnie tego prawa odmówiono. No a bieganie odpada, bo stawy mi siadają. No a mój rząd to by chciał żebym siedział w masce na dupie przed telewizorem i się stresował tym, co bez przerwy nadają.
Jak sie ich posłucham, to moje perspektywy na przeżycie drastycznie zmaleją. No ale według mojego rządy, to własnie wtedy będę dobrym obywatelem, jak zejdę zaraz po przejściu na emeryturę. Postanowiłem sam zadbać o swoje zdrowie, bo ostatnio lekarz w szpitalu nie odpowiada za swoje czyny i śmiertelność w polskich szpitalach rośnie.


So sty 23, 2021 0:59
Zobacz profil
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
Cytuj:
A za co chciał byś mnie karać? Za to, że nie chcę nosić maski, która upośledza dotlenienie organizmu, a tym samym upośledza siły obronne organizmu? Cwaniaczku możesz pływać, a mnie tego prawa odmówiono. No a bieganie odpada, bo stawy mi siadają. No a mój rząd to by chciał żebym siedział w masce na dupie przed telewizorem i się stresował tym, co bez przerwy nadają.
Jak sie ich posłucham, to moje perspektywy na przeżycie drastycznie zmaleją. No ale według mojego rządy, to własnie wtedy będę dobrym obywatelem, jak zejdę zaraz po przejściu na emeryturę. Postanowiłem sam zadbać o swoje zdrowie, bo ostatnio lekarz w szpitalu nie odpowiada za swoje czyny i śmiertelność w polskich szpitalach rośnie.

Z emeryturą może być problem w sytuacji gdy ZUS ma dół finansowy obliczany na miliardy złotych.
Duda straszył pracą do śmierci, a teraz może się okazać, że emerytom pozostanie bezrobocie, bezdomność i żebranina.


So sty 23, 2021 9:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
Alus napisał(a):
Z emeryturą może być problem w sytuacji gdy ZUS ma dół finansowy obliczany na miliardy złotych.
Duda straszył pracą do śmierci, a teraz może się okazać, że emerytom pozostanie bezrobocie, bezdomność i żebranina.


Subadam mieszka w Kanadzie, więc jego to nie dotyczy, polscy emeryci mogą przymierać głodem, nie ma problemu, najważniejsze jest żeby zatrzymać wirusa, bo tylko wtedy subadam, będzie mógł w normalny zwyczajny sposób funkcjonować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 23, 2021 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
Robku, jakkolwiek rozumiem twoje powody do "wypiecia sie" na swoje otoczenie to twoja postawe uwazam za aspoleczna dlatego ze mozesz sam o tym nie wiedzac zarazic osoby calkowicie dla ciebie obojetne z ktorymi przypadkowo sie zetkniesz ( jezeli sam bedziesz zarazony oczywiscie ale jeszcze tego nie skojarzysz ).
To dokladnie stalo sie z moim synem mieszkajacym w Polsce, ktory nie wiedzac ze jest chory pojawil sie na spotkaniu ze znajomymi i zarazil wszystkich.


So sty 23, 2021 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
subadam napisał(a):
Robku, jakkolwiek rozumiem twoje powody do "wypiecia sie" na swoje otoczenie to twoja postawe uwazam za aspoleczna dlatego ze mozesz sam o tym nie wiedzac zarazic osoby calkowicie dla ciebie obojetne z ktorymi przypadkowo sie zetkniesz ( jezeli sam bedziesz zarazony oczywiscie ale jeszcze tego nie skojarzysz ).
To dokladnie stalo sie z moim synem mieszkajacym w Polsce, ktory nie wiedzac ze jest chory pojawil sie na spotkaniu ze znajomymi i zarazil wszystkich.


No ale skąd wiesz, że to on zaraził, a nie jego zarazili? Mógł być wśród nich taki, który już objawy miał ale się do tego nie przyznał. Dla mnie to jest pieprzenie, że ten, co nie ma objawów to zaraża. Nie wykluczam czegoś takiego ale to jest niezwykle rzadki przypadek. Głównie zarażają ci, którzy mają objawy. Nie ma żadnych statystyk na temat tego, ilu z tych na kwarantannie zachorowało, no a tutaj to najczęściej był już kontakt z chorym. Takich badań nikt nie robi, bo to by obnażyło ich propagandę strachu. Tak samo nikt nie przedstawił badań nad skutecznością w zapobieganiu noszonych szmacianych masek. Bo że noszenie ich ma negatywny wpływ na zdrowie, to chyba tylko naiwni mogą w to wątpić.


So sty 23, 2021 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
Dla ciebie to moze byc pieprzenie, bo wszystkie rozumy zjadles i jak rzeczywistosc jest inna od twoich wyobrazen to tym gorzej dla rzeczywistosci. Na szczescie nie wszyscy musza sie z twoim zdaniem zgadzac.


N sty 24, 2021 0:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
subadam napisał(a):
Robku, jakkolwiek rozumiem twoje powody do "wypiecia sie" na swoje otoczenie to twoja postawe uwazam za aspoleczna dlatego ze mozesz sam o tym nie wiedzac zarazic osoby calkowicie dla ciebie obojetne z ktorymi przypadkowo sie zetkniesz ( jezeli sam bedziesz zarazony oczywiscie ale jeszcze tego nie skojarzysz ).
To dokladnie stalo sie z moim synem mieszkajacym w Polsce, ktory nie wiedzac ze jest chory pojawil sie na spotkaniu ze znajomymi i zarazil wszystkich.


Nie rozumiem, do czego zmierzasz? :mrgreen: dlaczego miałbym sie przejmować tym, że zarażę osoby całkowicie mi obojętne, jak ja sie nie przejmuje tym że zarażę swoją rodzinę?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 24, 2021 2:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
subadam napisał(a):
Dla ciebie to moze byc pieprzenie, bo wszystkie rozumy zjadles i jak rzeczywistosc jest inna od twoich wyobrazen to tym gorzej dla rzeczywistosci. Na szczescie nie wszyscy musza sie z twoim zdaniem zgadzac.


To mi wytłumacz, dlaczego do tej pory nie przedstawiono żadnych badań w tym kierunku?
Jak widać po statystykach, to te lockdowny i maseczki nic nie dają, a kraje gdzie tego nie robią to wprost są z tego powodu prześladowane (chociażby Białoruś i Szwecja) A co do zgadzania, to nikogo nie zmuszam. Przedstawiam swoje spojrzenie i liczę na refleksję i dyskusję.
A co do wysokiej śmiertelności w polskich szpitalach, to proszę porównać z Ukrainą. Od dość długiego czasu jest dużo niższa jak u nas.


N sty 24, 2021 11:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
Robku, no wlasnie - te obce osoby w trosce o wlasne bezpieczenstwo moga wymusic na tobie potrzebne zachowania albo usunac cie ze swego otoczenia ( np z pracy, czy ze sklepu ).

Krzysiek, jak to nie robiono badan? Spadek pzypadkow zakazen po pierwszym lockdown byl wskaznikiem ze to wlasciwa droga, zreszta wystarcza zwykla logika pokazujaca ze jesli wirus nie moze przenosci sie z jednego osobnika na drugiego i namnazac to w koncu zginie.


N sty 24, 2021 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
subadam napisał(a):
Robku, no wlasnie - te obce osoby w trosce o wlasne bezpieczenstwo moga wymusic na tobie potrzebne zachowania albo usunac cie ze swego otoczenia ( np z pracy, czy ze sklepu ).

Krzysiek, jak to nie robiono badan? Spadek pzypadkow zakazen po pierwszym lockdown byl wskaznikiem ze to wlasciwa droga, zreszta wystarcza zwykla logika pokazujaca ze jesli wirus nie moze przenosci sie z jednego osobnika na drugiego i namnazac to w koncu zginie.


O czym Ty mówisz? Pierwszy lockdown był wiosną. Normalne jest, że jak się ciepło robi, to grypa się wycofuje. No i tak było. No a teraz są lockdawny, a statystyki dalej rosną. No bo przyszedł okres typowo grypowy i żadne obostrzenia nie przynoszą skutku. Teraz zaszczepią, a wiosną ogłoszą sukces, bo będzie mniej przypadków. Tylko że jak się ciepło robi, to zawsze grypa się wycofywała i to akurat nie będzie pochodną szczepień. Weź Izrael. Tam już 30% ludzi się zaszczepiło a statystyki zarażeń dalej idą w górę. No i są lockdawny i maseczki też. No ale z tego to nikt wniosków nie chce wyciągać, bo to podważyło by oficjalną propagandę. Ludzie powinni dbać o kondycję (tak jak Ty) dobrze się odżywiać i wyrzucić telewizor, jako źródło stresu. No ale wolą pokładać swoją nadzieję w telewizorze i wykonują wszystko, co ten zarządzi.


N sty 24, 2021 16:59
Zobacz profil
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
Izrael mial i lockdown w lecie i na wiosne, a liczby i tak rosly i rosna. Wlasnie zakneli lotniska.

https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/israel/

Teraz chca mozliwie szybko wszystkich zaszczepic, zeby zdazyc przed zmutowanym waroantem i to mu sie moze udac.

Glownym problemem sa wielodzietni, zyjacy w ciasnych mieszkaniach i biedzie zydzi ortodoksyjni (10% spoleczenstwa)


N sty 24, 2021 19:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ochrona przed pandemią ...
subadam napisał(a):
Robku, no wlasnie - te obce osoby w trosce o wlasne bezpieczenstwo moga wymusic na tobie potrzebne zachowania albo usunac cie ze swego otoczenia ( np z pracy, czy ze sklepu ).


Może mogą, może nie mogą :D

subadam napisał(a):
Krzysiek, jak to nie robiono badan? Spadek pzypadkow zakazen po pierwszym lockdown byl wskaznikiem ze to wlasciwa droga,


Widzę subadamie że upadłeś na głowę, i to wielokrotnie, covid w dużym stopniu zachowuje sie jak grypa, więc jak jest sezon na grypę, to i jest sezon na covid.

subadam napisał(a):
zreszta wystarcza zwykla logika pokazujaca ze jesli wirus nie moze przenosci sie z jednego osobnika na drugiego i namnazac to w koncu zginie.


I ty tu mówisz o logice? niby taki doświadczony wiekowy facet, a gada jak jakieś małe naiwne dziecko, przecież gdyby to było tak proste, to dlaczego miliony Polaków co roku choruje na grypę? przecież wystarczy spowodować żeby wirus nie mógł się przenosić, z jednego człowieka na drugiego i wtedy zniknie, przecież to takie proste, czyżby był jakiś tajny spisek? jakaś grupa trzymająca władzę? :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 25, 2021 1:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL