Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zaciemnienie Słońca 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Zaciemnienie Słońca
Zaciemnienie Słońca przez Gatesa oburza.
Ale
o ile globalne ocieplenie jest korzystne dla Europy powodować może zamianę w pustynię tern zamieszkały przez 500 milionów ludzi. Powoduje to uchodżtwo nie z jednego kraju ale całego kontynentu na inny kontynent. Więcej uchodźców niż gospodarzy.
Też trudno się z tym zgodzić.
A jeśli nie zaciemnienie i nie uchodźcy to wielka klęska głodu, nieporównywalna z niczym co było przedtem, czy na Ukrainie czy w Chinach.
Więc zdaje się że to zaciemnienie byłoby jeszcze najmniej złym wyjściem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 03, 2021 16:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Zaciemnienie Słońca
O czym ty piszesz, Andy?


Śr lut 03, 2021 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zaciemnienie Słońca
https://next.gazeta.pl/next/7,172690,26 ... ca-to.html
https://www.money.pl/gospodarka/bill-ga ... 6016a.html
https://www.tvp.info/52064998/walka-ze- ... fery-caco3

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 03, 2021 17:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zaciemnienie Słońca
Andy72 napisał(a):
Zaciemnienie Słońca przez Gatesa oburza.
Ale
o ile globalne ocieplenie jest korzystne dla Europy powodować może zamianę w pustynię tern zamieszkały przez 500 milionów ludzi. Powoduje to uchodżtwo nie z jednego kraju ale całego kontynentu na inny kontynent. Więcej uchodźców niż gospodarzy.
Też trudno się z tym zgodzić.
A jeśli nie zaciemnienie i nie uchodźcy to wielka klęska głodu, nieporównywalna z niczym co było przedtem, czy na Ukrainie czy w Chinach.
Więc zdaje się że to zaciemnienie byłoby jeszcze najmniej złym wyjściem.


Co mają pustynie do globalnego ocieplenia? przecież Amazonia leży blisko równika, tam jest bardzo ciepło, i jakoś od tej temperatury w pustynię się nie zamieniła, zresztą temperatura podwyższa się od ponad 200 lat, i jakoś Polska się w pustynie nie zamieniła.
No i mam nadzieje że jednak coś im długo to pociemnianie zajmie czasu, w końcu dzisiaj jest to globalne ocieplenia a za kilka dni ma być minus 20 stopni, jak im się uda ochłodzić klimat, to co druga zima będzie z mrozami minus 40 stopni, bo takie zimy przed ocieplenie klimatu często się zdarzały, to ciężko będzie samochód w tych warunkach odpalić, same problemy by z tego były :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 03, 2021 23:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zaciemnienie Słońca
Robek napisał(a):
Co mają pustynie do globalnego ocieplenia? przecież Amazonia leży blisko równika, tam jest bardzo ciepło, i jakoś od tej temperatury w pustynię się nie zamieniła,
chyba nie uważałeś na geografii. W okolicach równika zawsze jest dużo opadów więc powstają dżungle a nie pustynie. Duża temperatura przy dużej wilgotności może być korzystna dla roślin, ale dla ludzi będzie zbyt gorąco żeby przeżyć. Przy dużej wilgotności nawet pocenie nie działa.
Pustynie powstają w okolicy zwrotników.
Cytuj:
zresztą temperatura podwyższa się od ponad 200 lat, i jakoś Polska się w pustynie nie zamieniła.
Akurat Polska może być dotknięta suszą w każdej chwili. Mamy słabe zasoby wód gruntowych, a odmawiają się głównie zima. Brak śniegu mocno to utrudnia.
Cytuj:
No i mam nadzieje że jednak coś im długo to pociemnianie zajmie czasu, w końcu dzisiaj jest to globalne ocieplenia a za kilka dni ma być minus 20 stopni, jak im się uda ochłodzić klimat, to co druga zima będzie z mrozami minus 40 stopni, bo takie zimy przed ocieplenie klimatu często się zdarzały, to ciężko będzie samochód w tych warunkach odpalić, same problemy by z tego były :biggrin:
problemem jest to że dzisiaj zmiany zachodzą szybciej niż kiedykolwiek w historii. Zaciemnianie słońca na dzisiaj wydaje się zbyt ryzykowne, ale za kilkadziesiąt lat nasze nie być innego wyjścia...


Cz lut 04, 2021 8:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zaciemnienie Słońca
Najlepiej byłoby zrezygnować z paliw kopalnych, gdyby wreszcie tokamaki zaczęły działać.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lut 04, 2021 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Zaciemnienie Słońca
Mnie się wydaje, że lepiej by było, jak by się Gate wziął za ulepszanie Wenus to by było dla nas dużo korzystniejsze i mniej szkód by wtedy narobił.


Cz lut 04, 2021 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zaciemnienie Słońca
afilatelista napisał(a):
chyba nie uważałeś na geografii. W okolicach równika zawsze jest dużo opadów więc powstają dżungle a nie pustynie. Duża temperatura przy dużej wilgotności może być korzystna dla roślin, ale dla ludzi będzie zbyt gorąco żeby przeżyć. Przy dużej wilgotności nawet pocenie nie działa.
Pustynie powstają w okolicy zwrotników.


Co ma ocieplenie klimatu do pustyń? przecież dziesiątki milonów lat temu, było o kilka stopni cieplej niż dzisiaj, i jakoś od tego pustyń nie przybyło, bo większość powierzchni Ziemi, pokrywał las tropikalny.

afilatelista napisał(a):

Akurat Polska może być dotknięta suszą w każdej chwili. Mamy słabe zasoby wód gruntowych, a odmawiają się głównie zima. Brak śniegu mocno to utrudnia.


Brak wody w Polsce to wynik złej polityki wodnej, prowadzonej od ponad 50 lat, więc tej wody brakuje.
Jeżeli na terenie Polski prowadzi się wycinkę drzew, to trzeba na miejsce wyciętych posadzić nowe, w innym wypadku to tych drzew by zabrakło, więc mamy tutaj odnawianie zasobów, z wodą jest robione inaczej, i poza jakimiś wyjątkami, nikt tych zasobów nie odnawia.

afilatelista napisał(a):

problemem jest to że dzisiaj zmiany zachodzą szybciej niż kiedykolwiek w historii. Zaciemnianie słońca na dzisiaj wydaje się zbyt ryzykowne, ale za kilkadziesiąt lat nasze nie być innego wyjścia...


A skąd wiesz że to się dzieje szybciej niż w dawnych czasach? w Polsce nie ma już dzisiaj śniegu i mrozu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 04, 2021 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Zaciemnienie Słońca
Dużo lepszym rozwiązaniem problemu związanego z ociepleniem klimatu, będzie wybudowanie reaktora termojądrowego, uzyskującego czystą energię z fuzji jądrowej .
Lecz wytworzenie na ziemi sztucznych warunków podobnych do jądra słońca , to nie taka prosta rzecz, plazma wymyka się nam jeszcze spod kontroli.
Ale kiedy to się wreszcie uda, będzie to ogromny zwrot, milowy krok człowieka w kierunku naprawy globalnego klimatu.


N lut 07, 2021 22:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Zaciemnienie Słońca
I tutaj was wszystkich chyba zaskoczę bo największą pustynią świata jest Antarktyda, tam są najmniejsze opady deszczu, praktycznie równe zeru, ale co to ma wspólnego z tematem. Zaćmienie Słońca, czy autor będzie nas straszył jak kapłat Egipski w "Faraonie"?


So cze 19, 2021 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zaciemnienie Słońca
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
I tutaj was wszystkich chyba zaskoczę bo największą pustynią świata jest Antarktyda, tam są najmniejsze opady deszczu, praktycznie równe zeru, ale co to ma wspólnego z tematem. Zaćmienie Słońca, czy autor będzie nas straszył jak kapłat Egipski w "Faraonie"?

To przeczytaj co autor miał na myśli. Zaciemnienie a nie zaćmienie.


So cze 19, 2021 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zaciemnienie Słońca
Robek napisał(a):
Co ma ocieplenie klimatu do pustyń? przecież dziesiątki milonów lat temu, było o kilka stopni cieplej niż dzisiaj, i jakoś od tego pustyń nie przybyło, bo większość powierzchni Ziemi, pokrywał las tropikalny.

Ale weź pod uwagę działalność człowieka. Pola uprawne i pastwiska nie zamienia się w las tropikalny tylko w pustynię.

Cytuj:
Brak wody w Polsce to wynik złej polityki wodnej, prowadzonej od ponad 50 lat, więc tej wody brakuje.
Jeżeli na terenie Polski prowadzi się wycinkę drzew, to trzeba na miejsce wyciętych posadzić nowe, w innym wypadku to tych drzew by zabrakło, więc mamy tutaj odnawianie zasobów, z wodą jest robione inaczej, i poza jakimiś wyjątkami, nikt tych zasobów nie odnawia.

No oczywiście. Ale też wody nie przybędzie i jej nie wyczarujemy. A zapotrzebowanie stale rośnie więc nie licz że zmiana polityki w czymś pomoże.

Cytuj:
A skąd wiesz że to się dzieje szybciej niż w dawnych czasach?

Z rdzeni lodowych, osadów i innych źródeł geologicznych.
Cytuj:
w Polsce nie ma już dzisiaj śniegu i mrozu?

Nie mieszaj pogody z klimatem.


So cze 19, 2021 18:50
Zobacz profil
Post Re: Zaciemnienie Słońca
afilatelista napisał(a):
Ale weź pod uwagę działalność człowieka.

Ja wziąłem. Wyszedłem z założenia, że człowiek to takie samo zwierzę jak, dajmy na to, mrówki czy eukarioty. Stąd mi wynikło, że czeka go taki sam los - chyba że nie, bo wymrze po drodze. Tak sobie poradzi z ludziem planeta, jak radziła do tej pory. A jeśli afilateliści znają inny, naturalny sposób ograniczenia płodności gatunku zdolnego przerobić całą zastaną sieć troficzną na swoje odpady, to niech go wskażą, sposoba. Naturalnego, tzn. nie odwołującego się do milczącego, irracjonalnego założenia, że lewica jest Bogiem, ponieważ jest rozumna; może więc zadekretować wszystko - i tak się stanie, i będzie to dobre.

afilatelista napisał(a):
Nie mieszaj pogody z klimatem.

Nie używaj argumentu z autorytetu. Na dodatek w tak chamskiej postaci.


N cze 20, 2021 5:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zaciemnienie Słońca
afilatelista napisał(a):
Ale weź pod uwagę działalność człowieka. Pola uprawne i pastwiska nie zamienia się w las tropikalny tylko w pustynię.


Jakoś nie widzę żeby pola uprawne w okuł mojego domu, zamieniły sie w pustynię, więc nie wiem skąd ty te głupoty opowiadasz?

afilatelista napisał(a):
No oczywiście. Ale też wody nie przybędzie i jej nie wyczarujemy. A zapotrzebowanie stale rośnie więc nie licz że zmiana polityki w czymś pomoże.


Słyszałeś o takim cudzie jak zbiorniki retencyjne?
No i co ty chcesz tutaj czarować? przecież co jakiś czas woda sama spada z nieba :mrgreen: nie trzeba tutaj żadnej magii, to jest całkowicie naturalny proces.

afilatelista napisał(a):
Z rdzeni lodowych, osadów i innych źródeł geologicznych.


A to jest ciekawe co mówisz :mrgreen: bo choćby z tego artykułu wynika

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci ... eanow.html

bo kiedyś poziom oceanu podnosił sie o 4 centymetry rocznie, a dziś poziom oceanu podnosi sie o 3 milimetry na rok, czyli dzisiaj ocean idzie w górę ponad 10 razy wolniej niż kiedyś, a więc ilość lodu który dzisiaj sie topi, jest ponad 10 kronie mniejszy, niż było 15 tysięcy lat temu, więc co to za magia w której, klimat ociepla sie dużo szybciej niż kiedyś, a lud sie topi w dużo mniejszych ilościach? to mamy dzisiaj lud który nie chcę sie zamienić w wodę?
Wydaje mi sie źe w dzisiejszych czasach, osiągniecie 4 centymetrów rocznie, będzie nie osiągalne, może góra 1 centymetr, w końcu szczyt zużycia węgla nastąpił w 2013 roku, teraz to już będzie sie jedynie zmniejszać, więc ludzie będą mieli mniejszy wpływ na klimat niż jest obecnie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 20, 2021 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Zaciemnienie Słońca
Na litość Boską, a czym się może różnić zaciemnienie słońca od zaćmienia słońca , a uchodźcy i emigracja z tym związana, czy nikt już nie dostrzega różnicy między piernikiem, a wiatrakiem. Czy to forum zarezerwowane jest już tylko dla paranoików?


Pn cze 21, 2021 0:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL