Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 19, 2021 5:13

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Zaciemnienie Słońca 
Autor Wiadomość

Post Zaciemnienie Słońca
Zaciemnienie Słońca przez Gatesa oburza.
Ale
o ile globalne ocieplenie jest korzystne dla Europy powodować może zamianę w pustynię tern zamieszkały przez 500 milionów ludzi. Powoduje to uchodżtwo nie z jednego kraju ale całego kontynentu na inny kontynent. Więcej uchodźców niż gospodarzy.
Też trudno się z tym zgodzić.
A jeśli nie zaciemnienie i nie uchodźcy to wielka klęska głodu, nieporównywalna z niczym co było przedtem, czy na Ukrainie czy w Chinach.
Więc zdaje się że to zaciemnienie byłoby jeszcze najmniej złym wyjściem.

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

Śr lut 03, 2021 16:57

Post Re: Zaciemnienie Słońca
O czym ty piszesz, Andy?

Śr lut 03, 2021 17:01

https://next.gazeta.pl/next/7,172690,26 ... ca-to.html
https://www.money.pl/gospodarka/bill-ga ... 6016a.html
https://www.tvp.info/52064998/walka-ze- ... fery-caco3

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

Śr lut 03, 2021 17:04

Andy72 napisał(a):
Zaciemnienie Słońca przez Gatesa oburza.
Ale
o ile globalne ocieplenie jest korzystne dla Europy powodować może zamianę w pustynię tern zamieszkały przez 500 milionów ludzi. Powoduje to uchodżtwo nie z jednego kraju ale całego kontynentu na inny kontynent. Więcej uchodźców niż gospodarzy.
Też trudno się z tym zgodzić.
A jeśli nie zaciemnienie i nie uchodźcy to wielka klęska głodu, nieporównywalna z niczym co było przedtem, czy na Ukrainie czy w Chinach.
Więc zdaje się że to zaciemnienie byłoby jeszcze najmniej złym wyjściem.

Co mają pustynie do globalnego ocieplenia? przecież Amazonia leży blisko równika, tam jest bardzo ciepło, i jakoś od tej temperatury w pustynię się nie zamieniła, zresztą temperatura podwyższa się od ponad 200 lat, i jakoś Polska się w pustynie nie zamieniła.
No i mam nadzieje że jednak coś im długo to pociemnianie zajmie czasu, w końcu dzisiaj jest to globalne ocieplenia a za kilka dni ma być minus 20 stopni, jak im się uda ochłodzić klimat, to co druga zima będzie z mrozami minus 40 stopni, bo takie zimy przed ocieplenie klimatu często się zdarzały, to ciężko będzie samochód w tych warunkach odpalić, same problemy by z tego były :biggrin:

Śr lut 03, 2021 23:50

Robek napisał(a):
Co mają pustynie do globalnego ocieplenia? przecież Amazonia leży blisko równika, tam jest bardzo ciepło, i jakoś od tej temperatury w pustynię się nie zamieniła,
chyba nie uważałeś na geografii. W okolicach równika zawsze jest dużo opadów więc powstają dżungle a nie pustynie. Duża temperatura przy dużej wilgotności może być korzystna dla roślin, ale dla ludzi będzie zbyt gorąco żeby przeżyć. Przy dużej wilgotności nawet pocenie nie działa.
Pustynie powstają w okolicy zwrotników.
Cytuj:
zresztą temperatura podwyższa się od ponad 200 lat, i jakoś Polska się w pustynie nie zamieniła.
Akurat Polska może być dotknięta suszą w każdej chwili. Mamy słabe zasoby wód gruntowych, a odmawiają się głównie zima. Brak śniegu mocno to utrudnia.
Cytuj:
No i mam nadzieje że jednak coś im długo to pociemnianie zajmie czasu, w końcu dzisiaj jest to globalne ocieplenia a za kilka dni ma być minus 20 stopni, jak im się uda ochłodzić klimat, to co druga zima będzie z mrozami minus 40 stopni, bo takie zimy przed ocieplenie klimatu często się zdarzały, to ciężko będzie samochód w tych warunkach odpalić, same problemy by z tego były :biggrin:
problemem jest to że dzisiaj zmiany zachodzą szybciej niż kiedykolwiek w historii. Zaciemnianie słońca na dzisiaj wydaje się zbyt ryzykowne, ale za kilkadziesiąt lat nasze nie być innego wyjścia...

Cz lut 04, 2021 8:16

Najlepiej byłoby zrezygnować z paliw kopalnych, gdyby wreszcie tokamaki zaczęły działać.

Cz lut 04, 2021 9:13

Mnie się wydaje, że lepiej by było, jak by się Gate wziął za ulepszanie Wenus to by było dla nas dużo korzystniejsze i mniej szkód by wtedy narobił.

Cz lut 04, 2021 9:29

afilatelista napisał(a):
chyba nie uważałeś na geografii. W okolicach równika zawsze jest dużo opadów więc powstają dżungle a nie pustynie. Duża temperatura przy dużej wilgotności może być korzystna dla roślin, ale dla ludzi będzie zbyt gorąco żeby przeżyć. Przy dużej wilgotności nawet pocenie nie działa.
Pustynie powstają w okolicy zwrotników.

Co ma ocieplenie klimatu do pustyń? przecież dziesiątki milonów lat temu, było o kilka stopni cieplej niż dzisiaj, i jakoś od tego pustyń nie przybyło, bo większość powierzchni Ziemi, pokrywał las tropikalny.

afilatelista napisał(a):

Akurat Polska może być dotknięta suszą w każdej chwili. Mamy słabe zasoby wód gruntowych, a odmawiają się głównie zima. Brak śniegu mocno to utrudnia.

Brak wody w Polsce to wynik złej polityki wodnej, prowadzonej od ponad 50 lat, więc tej wody brakuje.
Jeżeli na terenie Polski prowadzi się wycinkę drzew, to trzeba na miejsce wyciętych posadzić nowe, w innym wypadku to tych drzew by zabrakło, więc mamy tutaj odnawianie zasobów, z wodą jest robione inaczej, i poza jakimiś wyjątkami, nikt tych zasobów nie odnawia.

afilatelista napisał(a):

problemem jest to że dzisiaj zmiany zachodzą szybciej niż kiedykolwiek w historii. Zaciemnianie słońca na dzisiaj wydaje się zbyt ryzykowne, ale za kilkadziesiąt lat nasze nie być innego wyjścia...

A skąd wiesz że to się dzieje szybciej niż w dawnych czasach? w Polsce nie ma już dzisiaj śniegu i mrozu?

Cz lut 04, 2021 11:07

Dużo lepszym rozwiązaniem problemu związanego z ociepleniem klimatu, będzie wybudowanie reaktora termojądrowego, uzyskującego czystą energię z fuzji jądrowej .
Lecz wytworzenie na ziemi sztucznych warunków podobnych do jądra słońca , to nie taka prosta rzecz, plazma wymyka się nam jeszcze spod kontroli.
Ale kiedy to się wreszcie uda, będzie to ogromny zwrot, milowy krok człowieka w kierunku naprawy globalnego klimatu.

N lut 07, 2021 22:26
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ]