Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 385 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Następna strona
 Czym jest ideologia LGBT? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
katon napisał(a):
A dlaczego posuwasz się do tego aby obrażać tu osoby homoseksualne? :(
Mógłbyś uzasadnić? Bo zgaduję, że masz jakieś genialne, śmieszne i ciekawe spostrzeżenie na któryś z moich postów, ale nie siedzę w Twojej głowie.
Cytuj:
Ktoś mógłby dopatrzyć się tu przecież homofobii.
Różnych rzeczy różne osoby się czasem mogą dopatrzeć. I co z tego? Ja na przykład dopatruję się w Twoim poście offtopu. Co więcej — mam pewne argumenty, by to uzasadnić. Może zatem wrócisz do tematu i wyjaśnisz nam, co to jest ta „ideologia LGBT”?


Pn gru 06, 2021 7:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
Tu nie ma żadnego offtopu ponieważ sam tu dyskutowałeś o używaniu odpowiedniego słownictwa w stosunku do osób homoseksualnych.
Skoro wiadomo co ich może zranić to po co to robić?


Pn gru 06, 2021 9:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
[ciach... zbędny cytat. Proszę stosować się do regulaminu. M.]
Nadal swojego genialnego żartu nie wyjaśniłeś, zatem nie wiem, o co Ci chodzi.


Pn gru 06, 2021 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
Jaki to żart?
Nie sądzę abyś o tym nie wiedział:

"Słowo „gej” jest uznawane za najbardziej neutralne określenie mężczyzny o orientacji homoseksualnej. Inne określenie – „homoseksualista” (ang. homosexual) – spotyka się z krytyką i bywa uznawane za obraźliwe, gdyż zawiera w sobie wydźwięk kliniczny i jest często używane przez środowiska antygejowskie. GLAAD, Associated Press, The New York Times czy The Washington Post zalecają ograniczenie jego stosowania[5]. Zdaniem Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton” mniej negatywny wydźwięk mają sformułowania „osoba homoseksualna” i „osoba o orientacji homoseksualnej” podkreślające podmiotowość osoby, o której mowa[6]".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gej

Więc nie rozumiem dlaczego stosujesz to określenie które dla wielu osób homoseksualnych jest obrazliwe.

Podobnie jest ze sformułowaniami typu chłopak, dziewczyna a powinno być partner, partnerka, a także podobnie jest z określeniem "stosunek seksualny" i ono kojarzy się jako jako coś co następuje pomiędzy osobami o różnej płci.
Już kilka lat temu "Ponton" na swojej stronie o tym informował.


Pn gru 06, 2021 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
Polska wikipedia nigdy nie była źródłem solidnych informacji. Ale tutaj z pobieżnego riserczu wynika, że masz rację, przynajmniej co do Hameryki. A "homoseksualista" podzieli los "murzyna" i będzie zastępowany przez kolejne wydania poprawnościowo-politycznego słownika nowomowy.

Na nasze szczęście amerykańskie wzorce proponowane przez GLAAD nie mają bezpośredniego przełożenia na polszczyznę (choć niektóre docierają z opóźnieniem, jak wyżej wspomniana kwestia rasowa). Dlatego proponuję poczekać, aż słowo "homoseskualista" zacznie razić profesora "nie-razi-mnie-to" Bralczyka.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn gru 06, 2021 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
katon napisał(a):
Więc nie rozumiem dlaczego stosujesz to określenie które dla wielu osób homoseksualnych jest obrazliwe.
Dlatego, żeby osoby, które nie mają argumentów i nie umieją odpowiedzieć na proste pytanie „na czym polega ideologia, która, jak twierdzisz, istnieje” miały się do czego doczepić.

Jeśli jakiś gej będzie czuł się obrażony z powodu mojego języka, to posłucham jego argumentów. Natomiast Ciebie prosiłbym o to, abyś albo spróbował odpowiedzieć na moje pytania, albo zamilkł.


Pn gru 06, 2021 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
taryjel napisał(a):
katon napisał(a):
Więc nie rozumiem dlaczego stosujesz to określenie które dla wielu osób homoseksualnych jest obrazliwe.
Dlatego, żeby osoby, które nie mają argumentów i nie umieją odpowiedzieć na proste pytanie „na czym polega ideologia, która, jak twierdzisz, istnieje” miały się do czego doczepić.

A gdzie ja coś twierdzę?
Przecież posłużyłem się argumentami i wyjaśniłem dlaczego Twoje słownictwo może obrażać osoby homoseksualne.
Postanowiłem poruszyć tę kwestię akurat.
Cytuj:
Jeśli jakiś gej będzie czuł się obrażony z powodu mojego języka, to posłucham jego argumentów. Natomiast Ciebie prosiłbym o to, abyś albo spróbował odpowiedzieć na moje pytania, albo zamilkł.

No bo "izmy" dla wielu są obrazliwe, a także określenie homoseksualista. Nie ja to przecież wymyśliłem i nie tylko wikipedia
tak stwierdza.
Toczyłeś tu dyskusję z bert04 na temat słownictwa więc ja się dołączyłem.
Więc jestem w temacie jak najbardziej. :)


Pn gru 06, 2021 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
bert04 napisał(a):
Polska wikipedia nigdy nie była źródłem solidnych informacji. Ale tutaj z pobieżnego riserczu wynika, że masz rację, przynajmniej co do Hameryki. A "homoseksualista" podzieli los "murzyna" i będzie zastępowany przez kolejne wydania poprawnościowo-politycznego słownika nowomowy.

Na nasze szczęście amerykańskie wzorce proponowane przez GLAAD nie mają bezpośredniego przełożenia na polszczyznę (choć niektóre docierają z opóźnieniem, jak wyżej wspomniana kwestia rasowa). Dlatego proponuję poczekać, aż słowo "homoseskualista" zacznie razić profesora "nie-razi-mnie-to" Bralczyka.

Owszem trudno się z Tobą nie zgodzić że wikipedia nie była zródłem solidnych informacji jednak chyba to lepsze zródło niż
np. onet.pl czy okopress a z nich się tutaj często korzysta. Zresztą z wikipedii też.

Jednak wygląda na to że nie tylko co do Hameryki mam rację:

"osoby homoseksualne"- Lepiej niż homoseksualiści. Rzeczowniki silniej stereotypizu-ją i stygmatyzują niż wyrażenia opisowe, poza tym słowo homoseksualiści zostanie najprawdopodobniej odebrane jako odnoszące się tylko do mężczyzn".

A także:

"Osoby o orientacji homoseksualnej- Lepiej niż osoby o preferencjach homoseksualnych..., gdyż orientacja seksualna nie jest kwestią wyboru. Lepiej też niż osoby o skłonnościach homoseksualnych..., gdyż słowo skłonność często odnosi się do zjawisk niepożądanych, por. skłonność do hazardu, do alkoholu".
https://www.uw.edu.pl/wp-content/upload ... al-1-1.pdf


Pn gru 06, 2021 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
Polszczyzna tym się różni od angielszczyzny, że po pierwsze primo, wyraz homoseksualizm pochodzi z łaciny, która w polszczyźnie była długo drugim językiem odpowiada za rozliczne słowa, natomiast geje są z angielszczyzny, która nadal jest czymś obcym. Różni się też tym, że to właśnie geje były wyrażeniem, powiedzmy, kolokwialnym. Jak ktoś chciał być bezpośrednio obraźliwy, używał zwrotów w stylu "zakaz pedałowania", natomiast w łagodniejszej wersji było o napływiej gejów i gejizmów. Również argumetn "środowisk antygejowskich" bardziej odpowiada specyfice amerykańskiej. W polskich środowiskach antygejowskich używa się raczej biblijnego "sodomici", eweantualnie "zboczeńcy" (pardon, to przykłady). W Ameryce natomiast widać już efekt drugiej fali poprawności politycznej, "środowiska antygejowskie" zrezygnowały z określeń bezpośrednio obraźliwych na rzecz medyczno-neutralnych, i teraz jakaś liga walki o prawa gejów się do tego przyp... przyczepia. Będzie tak jak z Murzynami, jak zrezygnozano z n-gger, to potem z n-ger, obecnie nawet afro-amerykanin nie jest już powszechnie uznawany, bo jakieś "środowiska anty-kolorowe" też go używały. Końca nie widać, podobnie jak w przypadku kalek, ten, inwalidów, to znaczy, osób upośledzonych.

Natomiast dosyć ustalona jest kwestia, że na homoseksualizm nie mówi się ani zboczenie, ani choroba, ani perwersja ani nawet skłonność. Tylko - orientacja. Być może za parę lat i to słowo się zużyje, i piewczy politycznej poprawności będą musieli dalej szukać. Ale cóż, na razie jest to słowo uznawane za neutralne.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn gru 06, 2021 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
bert04 napisał(a):
Polszczyzna tym się różni od angielszczyzny, że po pierwsze primo, wyraz homoseksualizm pochodzi z łaciny, która w polszczyźnie była długo drugim językiem odpowiada za rozliczne słowa, natomiast geje są z angielszczyzny, która nadal jest czymś obcym. Różni się też tym, że to właśnie geje były wyrażeniem, powiedzmy, kolokwialnym.

No a w angielszczyznie to roi się od słów pochodzenia łacińskiego.
W języku angielskim homoseksualista to homosexual, a homoseksualizm to homosexuality.

Według komunikacji przewodnika komunikacji inkluzywnej Komisji Europejskiej:

"Nasza komunikacja nigdy nie powinna zakładać, że ludzie są heteroseksualni, identyfikują się z płcią przypisaną przy urodzeniu lub identyfikują się w sposób binarny" - podkreśla przewodnik KE.

Radzi, aby unikać mówienia o "obu płciach" lub rozpoczynania przemówienia od frazy "panie i panowie", zaleca, "aby nie czynić niewidzialnymi osób interpłciowych lub queer". Według dokumentu za obraźliwy można również uznać termin "homoseksualista".

W ankietach wymagających podania płci należy dodawać opcję dla osób niebinarnych oraz unikać form "pan" i "pani" związanych z płcią przypisaną przy urodzeniu - dodaje przewodnik. Uzupełnia, że w razie wątpliwości powinno się stosować formę "Mx".
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-b ... rp_state=1

To są oczywiście jakieś chore lewicowe wymysły. Jakoś nie wydaje mi się aby w rzeczywistości kogoś to obrażało jak
użyję zwrotu "homoseksualista." Sprawdziłem i np Biedroń też używa sformułowania "homoseksualista."


Pn gru 06, 2021 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
Tymczasem w sąsiednim wątku viewtopic.php?f=23&t=42814&start=30 widzimy, jakie potworne konsekwencje ma ideologia anty-LGBT, która sprowadza człowieka do rozrodu. Jak widać — krzywdzi nie tylko osoby homoseksualne czy transpłciowe :(


Wt gru 07, 2021 7:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
https://www.npr.org/2022/04/07/10912528 ... -residents
Gwarantowany dochod w Palm Springs dla LGBT.


So kwi 09, 2022 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
robaczek2 napisał(a):
https://www.npr.org/2022/04/07/1091252803/palm-springs-looks-to-create-a-universal-basic-income-pilot-for-trans-residents
Gwarantowany dochod w Palm Springs dla LGBT.
Nie rozumiem. Zakładam, że nie jesteś spamerem i Twój post jest na temat. Czy postulujesz, że BDG jest częścią „ideologii LGBT”?


Pn kwi 11, 2022 7:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
https://thepointsguy.com/news/la-county ... -policies/
Nastepna ciekawostka z Kalifornii. Wyjazdy z powiatu Los Angeles finansowane z pieniedzy podatnikow do Teksasu i Florydy zabronione. Te dwa stany osmielily sie (o zgrozo) wprowadzic pewne ograniczenie dla propagandy LBBT. Np zakaz takiej propagandy w przedszkolach.
A ja myslalem ze restrykcje moga byc wprowadzane z o wiele powazniejszych przyczyn.


Wt kwi 12, 2022 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czym jest ideologia LGBT?
robaczek2 napisał(a):
Nastepna ciekawostka z Kalifornii.
Wiesz, na czym polega dyskusja? Nie. Nie na tym, że się wrzuca „ciekawostki”, a interlokutora traktuje jak kupę śmierdzącego łajna, którego pytania można ignorować.
Cytuj:
propagandy LBBT
W tym wątku pytam, co to jest „ideologia LGBT”. Czym jest „propaganda LBBT” też nie wiem, ale nie o tym przecież jest wątek.


Wt kwi 12, 2022 16:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 385 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL