Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Emigracja 2021 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
Czyli wbrew temu co pisałeś, UE domaga się stosowania procedur wynikających z prawa międzynarodowego.
Cytuj:
"Szef Fronteksu Fabrice Leggeri ostatniej wiosny w Parlamencie Europejskim usiłował – przyznajmy, że wywołując protesty przedstawicieli Komisji Europejskiej
Czyli, wbrew temu co pisałeś, działania Włochów, które potępiałeś nie znalazły pochwały w UE.
Cytuj:
Więc jest przyzwolenie
Więc (jak wynika z artykułów, które sam wklejasz) przyzwolenia nie ma.
Cytuj:
To jak rozumiem kierując się tą logiką Konfederacja to też popiera PIS
Przecież każdy ćwierćinteligentny człowiek zauważy, że Konfederacja jest tzw. „opozycją reglamentowaną”. Będzie krytykować PiS tylko wtedy, gdy PiS-owi ta krytyka będzie na rękę. W sprawach dla PiS-u ważnych zawsze będzie głosować zgodnie z linią Partii.
Cytuj:
A na czym miałby on polegać?
Po kary proszę zwrócić się do moderacji.
[ciach... ad personam. Ostrzeżenie. M]
Cytuj:
Brutalny push back do morza wyczerpanych uchodzców po przepłynięciu sporego dystansu wpław:

https://www.youtube.com/watch?v=BR2amcGn1mc
Prosiłem Cię o źródła z kontekstem. Takie, w których jest opisane, do jakiego incydentu doszło, kto i czy wydał rozkaz i jak zareagowały władze państwowe i unijne. A Ty mi wklejasz filmik bez żadnego konstekstu

Więc jeszcze raz. Mamy w Polsce następującą sytuację:
  • Uchodźcy i migranci są uwięzieni na granicy i nie mogą wydostać się w żadną stronę.
  • Nikt nie zweryfikował, czy są to uchodźcy czy migranci.
  • Rząd nie ma żadnego pomysłu na rozwiązanie sytuacji.
  • Ludzie zaczęli już umierać.
  • Rządowi klakierzy klaszczą i mówią, że wszystko jest dobrze.
  • Sędzia TK wrzeszczy na Twitterze, że osoby udzielające pomocy humanitarnej to zdrajcy.
  • Partia rządząca przepycha przez parlament ustawę, która pozwoli wprowadzić de facto stan wyjątkowy decyzją ministra.

Czy jesteś w stanie podać sytuację z innego kraju UE, w którym była analogiczna sytuacja? Nie jakiś incydent, ale analogiczne, celowo eskalowanie kryzysu uchodźczego bez żadnej wizji rozwiązania? Jeśli masz – podaj. Jeśli nie masz, daruj sobie filmiki.

TS7 napisał(a):
Od tego są odpowiednie służby i rząd.
Każdy ma swoją rolę.
Nie wszyscy są żołnierzami, itd.
Jak chcesz to jedź na Granice i pomagaj.
Po pierwsze – nie może jechać na granicę, bo jest stan wyjątkowy. Po drugie – sam sobie przeczysz. Raz piszesz, że są odpowiednie służby, a raz, że Kael ma sama jechać.
Cytuj:
Takie sytuacje są skomplikowane i wymagają solidnej wiedzy.
To dlaczego rząd wysyła WOT, zamiast poprosić o pomoc Frontex?
Cytuj:
Kierowanie się emocjami może się źle skończyć.
Obie strony stosują argumenty emocjonalne. Natomiast tylko jedna – argumenty racjonalne. Rząd nie ma żadnego pomysłu na rozwiązanie konfliktu, za to odwołuje się do emocji „granica święta”, „muzułmanie gwałco” itp. Krytycy rządu, owszem, burzą się na mordowanie dzieci, ale powołują się też na prawo międzynarodowe.


Cz lis 18, 2021 8:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
@TS7
Proszę pisać zgodnie z zasadami, bez używania ENTER. Ponadto cytaty biblijne, które przedstawiasz nijak się mają do dyskusji. Kolejne będą usuwane (jeśli nie będą miały związku z tematem dyskusji).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 18, 2021 8:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
I nie będziemy mieli rzetelnych informacji z tego, co dzieje się na granicy, bo nawet poza strefą stanu wyjątkowego wojsko tak traktuje dziennikarzy (w artykule jest nagranie): https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... kVnxhtH1ew No i kuriozalne tłumaczenie generała...

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 18, 2021 8:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Emigracja 2021
taryjel,

Cytuj:
Po pierwsze – nie może jechać na granicę, bo jest stan wyjątkowy.


Wszystko może, ale będą odpowiednie konsekwencje. Już byli tacy co biegli, ścigani przez wojsko, itd. Może kupić sobie drona dostawczego i sprawdzić czy go zestrzelą. Może pójść od strony Białorusi i wtopić się w tłum uchodźców i tam z Nimi zamieszkać, żeby ich wspierać.
Itd.

Cytuj:
Po drugie – sam sobie przeczysz. Raz piszesz, że są odpowiednie służby, a raz, że Kael ma sama jechać.


Są odpowiednie służby to moja opinia, że Oni są od tego. Sama może jechać, jeżeli ma inne zdanie. Uświadomienie jakie ma opcje. Nie ma sprzeczności.

Jedno zdanie wyraża moją opinię. Drugie mówi, że ma wolność działania. Nie ma sprzeczności.

Cytuj:
To dlaczego rząd wysyła WOT, zamiast poprosić o pomoc Frontex?


Nie wiem i uważam, że nie jest moją rolą się tym zajmować. Moja opinia jest taka, że każdy powinien się zająć tym jaką ma rolę. Jest problematyczne robić "wszystko". Może tak być, że jak się zajmujesz zbyt dużą ilością tematów to każdy wykonasz kiepsko. Zasoby ograniczone?

Wielu rzeczy w ogóle możesz się nie dowiedzieć, bo ludzie nie mówią wszystkiego publicznie. Jak człowiek jest pozbawiony niejawnych informacji to jego model sytuacji może być defektowy i wnioski z niego też. I po co się wtedy mądrzyć?

Cytuj:
Obie strony stosują argumenty emocjonalne. Natomiast tylko jedna – argumenty racjonalne. Rząd nie ma żadnego pomysłu na rozwiązanie konfliktu, za to odwołuje się do emocji „granica święta”, „muzułmanie gwałco” itp. Krytycy rządu, owszem, burzą się na mordowanie dzieci, ale powołują się też na prawo międzynarodowe.


No i pogadasz sobie tu i jakiego praktycznego efektu się tego spodziewasz? Coś konkretnego?

Wiesz jakie pomysły niejawne ma rząd? O czym rozmawiają na prywatnych spotkaniach? Ja nie. To co w telewizji to jest wersja oficjalna. Uważasz, że w telewizji (z którejkolwiek strony) jest sama Prawda i szczerość? W innych mediach?

Małgosia,

Postaram się bez ENTER, jak to problem.

Ja widzę związek cytatów. Jak Ty nie widzisz to usuwaj jak chcesz. Jak mogę przed wysłaniem zweryfikować czy zobaczysz związek cytatu z sytuacją czy nie? Żeby argument odrzucić, najpierw trzeba go zobaczyć rozumiem? Chyba nie czytam w Twoich myślach, żeby wiedzieć co Tobie się spodoba a co nie przed wysłaniem?

W mojej opinii ludziom się pomieszało w głowach od tej demokracji, wolności, pokoju i innych rzeczy. Minęło już tyle czasu od II WŚ, że nie wierzą w potencjalną powtórkę. Może się by obudzili jakby poleciała rakieta i splonęłoby 1.000 żołnierzy i policjantów, rozbryzgując się po okolicy, a potem rozbiegliby się Ci "mili uchodźcy" (razem z żołnierzami) po miastach Polski, robiąc sabotaż, gwałty, kradzieże i morderstwa.


Cz lis 18, 2021 11:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
@TS7
Uwagi do moderacji mają swój dział i wątek. Pisałam kolorem czerwonym, zastrzeżonym ddla moderacji, więc jakiekolwiek wyjaśnienia w tym wątku są spamem i kolejne będą przenoszone do kosza.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 18, 2021 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
TS7 napisał(a):
Wszystko może, ale będą odpowiednie konsekwencje.
Wybacz, ale taka erystyka nie ma sensu. Argument „nie oskarżaj rządu, jedź sama jak chcesz pomóc” miałby sens tylko wtedy, gdyby rząd pozwalał pomagać. A nie pozwala. Zatem oskarżenie rządu o próbę wywołania tragedii humanitarnej jest zasadne, a tamten kontrargument – nie.
Cytuj:
Są odpowiednie służby to moja opinia, że Oni są od tego.
Nie. To, od czego są służby nie jest określane przez opinię TS7, tylko przez prawo.
Cytuj:
Nie wiem i uważam, że nie jest moją rolą się tym zajmować.
I znowu kiepska erystyka – rząd odpowiada za swoje działania przez Narodem. Jeśli rząd nie potrafi wyjaśnić Narodowi sensowności swoich działań, to Naród ma prawo go za to krytykować. Jeśli chcesz argumentować, że ta krytyka jest bezsasadna, to musisz być przygotowany na to, że będzie się od Ciebie oczekiwać obrony krytykowanych działań rządu.
Cytuj:
Moja opinia jest taka, że każdy powinien się zająć tym jaką ma rolę. Jest problematyczne robić "wszystko".
Ale co ten truizm ma tutaj wnosić?
Cytuj:
Jak człowiek jest pozbawiony niejawnych informacji to jego model sytuacji może być defektowy i wnioski z niego też. I po co się wtedy mądrzyć?
Jeśli ktoś celowo ukrywa przede mną pewne informacje, to mam prawo podejrzewać go o to, że robi coś złego. Argument „ale nie masz informacji, więc nie możesz krytykować” nie ma w takim przypadku sensu. Jeśli rząd nie ma się czego wstydzić, to niech wpuści dziennikarzy.
Cytuj:
No i pogadasz sobie tu i jakiego praktycznego efektu się tego spodziewasz?
Spodziewam się takiego efektu praktycznego, że jak najszersze grono moich rodaków będzie się domagać od rządu konkretów – wpuszczenia dziennikarzy i wyjaśnienia, jaki mają plan rozwiązania tej sytuacji. W tym celu trzeba przekrzyczeć grono rządowych klakierów wrzeszczących „hold the line”, „murem za mundurem” i „święta granica”.
Cytuj:
Wiesz jakie pomysły niejawne ma rząd?
Nie wiem. A mam prawo w demokracji wiedzieć.
Cytuj:
W mojej opinii ludziom się pomieszało w głowach od tej demokracji
Całe szczęście, że to tylko Twoja opinia.


Cz lis 18, 2021 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Emigracja 2021
Małgosia,

Ok.

taryjel,

Cytuj:
Wybacz, ale taka erystyka nie ma sensu. Argument „nie oskarżaj rządu, jedź sama jak chcesz pomóc” miałby sens tylko wtedy, gdyby rząd pozwalał pomagać. A nie pozwala. Zatem oskarżenie rządu o próbę wywołania tragedii humanitarnej jest zasadne, a tamten kontrargument – nie.


Za co mam Ci wybaczyć?

Nie musisz się słuchać rządu. Jeżeli się sprzeciwiasz działaniu rządu to już działasz w niezgodzie z Nim. Raczej chodzi o strach przed konsekwencjami. Konsekwencji istotnych za gadanie na forum przeciw rządowi raczej nie ma.

Podaj mi jaki rodzaj "erystyki" użyłem. Argumentum ad co? Chciałbym wiedzieć.

Cytuj:
Nie. To, od czego są służby nie jest określane przez opinię TS7, tylko przez prawo.


A gdzie napisałem inaczej? Wyraziłem opinię. Nie wiąże ona nikogo.

Cytuj:
I znowu kiepska erystyka


Zdefiniuj proszę ściśle pojęcie "erystyka".

Cytuj:
rząd odpowiada za swoje działania przez Narodem. Jeśli rząd nie potrafi wyjaśnić Narodowi sensowności swoich działań, to Naród ma prawo go za to krytykować.


Może sobie robić to co w obrębie Prawa ustalonego. Jeżeli łamie to Prawo (np. wkraczając na teren, gdzie Prawo zakazuje), to powinien się liczyć z konsekwencjami Prawnymi.

Cytuj:
Jeśli chcesz argumentować, że ta krytyka jest bezsasadna, to musisz być przygotowany na to, że będzie się od Ciebie oczekiwać obrony krytykowanych działań rządu.


Nie wiem czy są zasadne, bo brakuje informacji niejawnych. Z krytyką się liczę zawsze gdy się z kimś nie zgadzam. Są tacy co napiszesz "lubię jabłka" i to już może wywołać sprzeciw. Niektórzy mają osobowość kłótliwą.

Cytuj:
Ale co ten truizm ma tutaj wnosić?


Nie wydaje mi się aby to był truizm. Mogą być ludzie, którzy nie znają swojego miejsca i wtrącają się w to w co być może nie powinni.

Cytuj:
Jeśli ktoś celowo ukrywa przede mną pewne informacje, to mam prawo podejrzewać go o to, że robi coś złego. Argument „ale nie masz informacji, więc nie możesz krytykować” nie ma w takim przypadku sensu. Jeśli rząd nie ma się czego wstydzić, to niech wpuści dziennikarzy.


Czy napisałem, że nie może ktoś krytykować? Może. Jeżeli już to, że to może nie mieć większego sensu. Opinia ponownie, nie zakaz. Czy rozróżniasz opinie od zakazów/rozkazów?

Czy to kwestia Wstydu? Czy uważasz, że wszystkie działania rządu powinny być jawne? A co z Wywiadem, Kontrwywiadem, itd. ? Dyplomaci powinni ujawniać tajemnice państwowe? Jest taka kwestia, że jak oponent zna Twoje ruchy to łatwiej im przeciwdziałać. Co jest ważniejsze? Bezpieczeństwo Państwa, czy pełna informacja dla wszystkich obywateli? Wiesz, że to co jest jawne dla obywateli Polski staje się też jawne dla innych Państw?

A podejrzewasz też, że robi coś dobrego potajemnie? Czy tylko, że złego.

Cytuj:
Spodziewam się takiego efektu praktycznego, że jak najszersze grono moich rodaków będzie się domagać od rządu konkretów – wpuszczenia dziennikarzy i wyjaśnienia, jaki mają plan rozwiązania tej sytuacji. W tym celu trzeba przekrzyczeć grono rządowych klakierów wrzeszczących „hold the line”, „murem za mundurem” i „święta granica”.


Zaproponuj konkretną metodę na to. Dzwonić, pisać, transparenty i krzyki, gdzie mają się ustawiać użytkownicy forum.wiara?

Czy uważasz, że wszyscy dziennikarze działają na korzyść Państwa?

Cytuj:
Nie wiem. A mam prawo w demokracji wiedzieć.


Wskaż mi dokument Prawny, który daje Ci to Prawo.

Cytuj:
Całe szczęście, że to tylko Twoja opinia.


To już nie mi oceniać, tylko Bogu.


Cz lis 18, 2021 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
TS7 napisał(a):
Za co mam Ci wybaczyć?
Usiłujesz mnie sprowokować tak jak katon, żebym dostał ostrzeżenie? Inaczej sobie tego nie umiem wyobrazić.

Cytuj:
Nie musisz się słuchać rządu. Jeżeli się sprzeciwiasz działaniu rządu to już działasz w niezgodzie z Nim.
Żyję w kraju demokratycznym. To rząd ma działać w zgodzie z obywatelami, a nie obywatele mają się podporządkować rządowi.
Cytuj:
Podaj mi jaki rodzaj "erystyki" użyłem.
Najzwyklejsze w świecie pisanie nie na temat.
Cytuj:
A gdzie napisałem inaczej? Wyraziłem opinię. Nie wiąże ona nikogo.
Ale po co ją wyraziłeś, skoro nie ma ona żadnego znaczenia dla tej dyskusji.
Cytuj:
Może sobie robić to co w obrębie Prawa ustalonego. Jeżeli łamie to Prawo (np. wkraczając na teren, gdzie Prawo zakazuje), to powinien się liczyć z konsekwencjami Prawnymi.
I znowu na odwrót. To rząd jest związany prawem, które między innymi określa, co mu wolno zakazywać, a czego nie wolno. Obecnie procedowana ustawa, która ma na celu de facto przedłużeniu stanu wyjątkowego jest rażąca sprzeczna z Konstytucją. Sam zaś stan wyjątkowy, nawet jeśli legalny, świadczy o tym, że rząd robi coś niemoralnego, o czym nie chce, by obywatele się dowiedzieli.
Cytuj:
Nie wiem czy są zasadne, bo brakuje informacji niejawnych.
Czyja to wina?
Cytuj:
Mogą być ludzie, którzy nie znają swojego miejsca i wtrącają się w to w co być może nie powinni.
Ja znam swoje miejsce – jestem obywatelem Polski i mam prawo głośno krzyczeć, gdy mój rząd w moim imieniu robi coś skrajnie głupiego i niemoralnego.
Cytuj:
Czy uważasz, że wszystkie działania rządu powinny być jawne? A co z Wywiadem, Kontrwywiadem, itd. ?
Ale tutaj nie mamy do czynienia z wywiadem i kontrwywiadem. Ani z tajemnicami państwowymi. Ani z niczym, czego ujawnienie miałoby zagrozić bezpieczeństwu. Mamy jawną sytuację kryzysową. I rząd, który nie potrafi wyjaśnić, jak jego działania mają ją rozwiązać.
Cytuj:
A podejrzewasz też, że robi coś dobrego potajemnie?
A masz jakąś, choćby szczątkową hipotezę, co by to mogło być?
Cytuj:
Zaproponuj konkretną metodę na to.
Na przykład można pisać w mediach społecznościowych. Nerwowość rządowych klakierów, gdy się wytyka kłamstwa świadczy o tym, że jest to właściwa i skuteczna metoda.
Cytuj:
Czy uważasz, że wszyscy dziennikarze działają na korzyść Państwa?
Nie. Ale wolność prasy i pluralizm mediów jest zawsze na korzyść Narodu. Państwo nie ma żadnej wartości samo w sobie, o ile nie służy Narodowi.
Cytuj:
Wskaż mi dokument Prawny, który daje Ci to Prawo.
Konstytucja RP, artykuł 61
Cytuj:
To już nie mi oceniać, tylko Bogu.
Chcesz mnie sprowokować, żebym dostał ostrzeżenie? Proszę, nie rób tego. Przecież masz argumenty.


Cz lis 18, 2021 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Emigracja 2021
taryjel,

Cytuj:
Usiłujesz mnie sprowokować tak jak katon, żebym dostał ostrzeżenie? Inaczej sobie tego nie umiem wyobrazić.


Nie mam takiego celu. Chodzi o to by opanować emocje i lepiej zrozumieć treść tego co mówisz Ty i druga strona. Nieporozumienia niszczą jedność. Emocje też mogą. Emocje mogą nie sprzyjać racjonalnemu działaniu.

Tak łatwo Cię sprowokować? Ta cecha może Ciebie wystawić na złe konsekwencje w życiu. Mówię to jako życzliwą radę.

Sformułowanie "wybacz", wydaje mi się "sztuczną uprzejmością". A Chrześcijaństwo jest za Prawdą.

Cytuj:
Żyję w kraju demokratycznym. To rząd ma działać w zgodzie z obywatelami, a nie obywatele mają się podporządkować rządowi.


Chyba Ci się coś mocno pomyliło. Każdy obywatel kraju, niezależnie od zawodu jest uwzględniony w Prawie. Jak je łamiesz możesz ponieść konsekwencje.

Cytuj:
Najzwyklejsze w świecie pisanie nie na temat.


Mam inną opinię.

Cytuj:
Ale po co ją wyraziłeś, skoro nie ma ona żadnego znaczenia dla tej dyskusji.


Czy ja napisałem, że nie ma żadnego znaczenia?

wiążący
książk. 
taki, który zobowiązuje kogoś do czegoś i często ma skutki prawne

Proszę czytaj uważniej to co jest pisane i co sam piszesz. To ma znaczenie jakich słów używasz, wbrew temu co niektórzy uważają. Bez wspólnych definicji słów, może być dużo problemów z Jednością.

Cytuj:
I znowu na odwrót. To rząd jest związany prawem, które między innymi określa, co mu wolno zakazywać, a czego nie wolno.


Prawo dotyczy wszystkich obywateli z tego co mi wiadomo. Ludziom wolno wszystko, tylko mogą za to ponieść konsekwencje. Prawo działa na zasadzie kary. Zrobisz coś niezgodnie z Prawem, to niektórzy mogą uznać że chcą Cię ukarać i może im się to udać.

Ciekawe pytanie: Czy ludzie mają Prawo nadawać Prawa i kazać się im podporządkować? Kto im to Prawo daje?

Cytuj:
Obecnie procedowana ustawa, która ma na celu de facto przedłużeniu stanu wyjątkowego jest rażąca sprzeczna z Konstytucją.


To warto udowodnić. Jeżeli ktoś uważa, że Prawo jest łamane, to raczej powinien dowodzić tego według Prawa obowiązującego. Inaczej ten ktoś łamie "Praworządność" aby przywrócić "Praworządność". Brzmi jak hipokryzja.

Cytuj:
Sam zaś stan wyjątkowy, nawet jeśli legalny, świadczy o tym, że rząd robi coś niemoralnego, o czym nie chce, by obywatele się dowiedzieli.


To warto udowodnić. Alternatywnie może robić coś na korzyść Państwa, czego ujawnienie mogłoby zepsuć plan.

Cytuj:
Czyja to wina?


Rozumiem, że wina jest gdy ktoś robi coś złego. To warto udowodnić.

Cytuj:
Ja znam swoje miejsce – jestem obywatelem Polski i mam prawo głośno krzyczeć, gdy mój rząd w moim imieniu robi coś skrajnie głupiego i niemoralnego.


Masz Prawo robić to co jest zapisane w Prawie. Jak Prawo "zabroni Ci" krzyczeć to zgodnie z Prawem nie będziesz mógł krzyczeć. Np. jak będziesz głośno krzyczeć po 22h, to mogą Cię ukarać.

Mam wątpliwości czy rozumiesz działanie Prawa. Prawo działa na zasadzie informacyjnej: "Mówimy jaką krzywdę Ci możemy wyrządzić gdy zrobisz inaczej niż na tych kartkach zapisaliśmy.". Ktoś może ryzykować jak chce czy uważa, że Bóg tak chce. Prawo jest "bytem umownym". Istnieje w ludzkich głowach.

Zgodnie z Prawem trzeba udowodnić, że robi coś Xowego. Z tego co wiem od werdyktów są głównie sędziowie itp. Jesteś sędzią?

"Prawo taryjela" obowiązuje tylko tych, którzy chcą się do niego stosować. Jak złamią je to jak ich ukarzesz?

Cytuj:
Ale tutaj nie mamy do czynienia z wywiadem i kontrwywiadem. Ani z tajemnicami państwowymi. Ani z niczym, czego ujawnienie miałoby zagrozić bezpieczeństwu. Mamy jawną sytuację kryzysową.


Udowodnij te Twoje opinie.

Cytuj:
I rząd, który nie potrafi wyjaśnić, jak jego działania mają ją rozwiązać.


Albo nie chce wyjaśniać?

Cytuj:
A masz jakąś, choćby szczątkową hipotezę, co by to mogło być?


Reagowanie na politykę Białorusi i Rosji i innych krajów i obywateli Świata. Wszystko jednocześnie. Jak to zrobią, to już ich zawód, nie mój. Poczytaj sobie o "teorii gier". Pomyśl o "szachach". Przewidywanie możliwie dużo kroków w przód. Jak on zrobi tak, to co. A jak tak, to co wtedy. Itp. Trudna sprawa. Ja się tym zajmować nie chcę.

Cytuj:
Na przykład można pisać w mediach społecznościowych. Nerwowość rządowych klakierów, gdy się wytyka kłamstwa świadczy o tym, że jest to właściwa i skuteczna metoda.


Nerwowość może też powodować problemy z koncentracją np. Wtedy można popełniać więcej błędów. Konsekwencją tych błędów może być nawet inwazja na Polskę. Ale rób jak chcesz.

Cytuj:
Nie. Ale wolność prasy i pluralizm mediów jest zawsze na korzyść Narodu.


Nieograniczona wolność? Np. mają Prawo znać akta Wywiadu i Kontrwywiadu? A jak ograniczona to według jakich kryteriów? No i się zaczynają schody. Nie wszystko jest takie proste.

Cytuj:
Państwo nie ma żadnej wartości samo w sobie, o ile nie służy Narodowi.


Informacja może nie mieć żadnej wartości, gdy poinformowani są martwi albo pod zaborami.

Cytuj:
Konstytucja RP, artykuł 61


Nie doczytałeś chyba:

Art. 61
3. Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa.

No i lipa.

Prawo funkcjonuje jako całość a nie wyrywki. Tak samo jak Biblia.

Cytuj:
Chcesz mnie sprowokować, żebym dostał ostrzeżenie? Proszę, nie rób tego. Przecież masz argumenty.


Nie jest taki mój cel. Nie panujesz nad nerwami i chcesz mnie obciążyć za to odpowiedzialnością?

Stosuję argumenty, wskazując błędy definicji i rozumowania. Ale to wymaga chęci dogadania się i rygoru w poprawnym używaniu języka. Lekceważące podejście do mówienia i rozumienia innych ("czepiasz się") może budzić zbędne konflikty. Ja jako Chrześcijanin rozumiem mam stać po stronie Prawdy, czasem nawet gdy ta Prawda drażni. Inaczej jaki jest sens rozmowy z osobą, którą Prawda drażni?

Ale jeżeli się mylisz to uznaj to i nie próbuj iść w zaparte i się denerwować, jeżeli wskazuję Ci błędy. Bo potem będą się toczyć zbędne dyskusje i nieprzyjemne dialogi. Potem mogą interweniować Moderatorzy i po co to komu?

Bądź w pokoju. Nie jestem Twoim wrogiem. Moje intencje są dobre. Choć możesz mi nie wierzyć. Na to nic nie poradzę raczej.


Cz lis 18, 2021 14:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
@TS7
Wzajemne uwagi między użytkownikami są tu: viewtopic.php?f=18&t=32426&p=1082836#p1082836
Ponadto sposób, w jaki prowadzisz dysusję zahacza o trolling, a ten jest zabrobiony reulaminem. Zwyczajnie prowokujesz.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 18, 2021 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
TS7 napisał(a):
Chyba Ci się coś mocno pomyliło. Każdy obywatel kraju, niezależnie od zawodu jest uwzględniony w Prawie. Jak je łamiesz możesz ponieść konsekwencje.
Owszem. Ale w państwie demokratycznym prawo ma przede wszystkim ograniczać samowolę władzy. A dopiero potem – obywatela. Generalnie obywatelowi „wszystko wolno, chyba że jest istotny powód, by to zakazać”. Zaś w przypadku rządu – odwrotnie. Obecnie zarzut wobec rządu jest taki, że wprowadza on zakazy, które nie są w publicznym interesie. O tym dyskutujemy.
Cytuj:
Czy ja napisałem, że nie ma żadnego znaczenia?
Nie. Ja to napisałem. Twoja opinia o tym, jaka „powinna” być rola tych, czy owych służb naprawdę nie ma w tej dyskusji znaczenia. Żeby nie było, że coś piszę personalnie – moja też nie ma.

Cytuj:
Ludziom wolno wszystko, tylko mogą za to ponieść konsekwencje.
To jest absurdalne pojęcie wolności. W państwie demokratycznym wolność polega na tym, że państwo nie karze ludzi, jeśli ci nie naruszają wolności innych. Mówienie „masz wolność tam wejść, ale państwo może Cię zastrzelić” to wypaczenie idei.

Cytuj:
Czy ludzie mają Prawo nadawać Prawa i kazać się im podporządkować? Kto im to Prawo daje?
To zależy od ustroju. W monarchii absolutnej – prawa nadaje Bóg, czy Niebiosa. W dyktaturze – prawa nadaje sobie dyktator sam. A w demokracji – prawa są rozumiane jako umowa społeczna.
Cytuj:
To warto udowodnić.
Zrobiło to już za mnie kilku prawników. Najprościej mówiąc – ustawa pozwala ministrowi wprowadzać ograniczenia, jakie są normalnie elementem stanu wyjątkowego. Ale bez wprowadzenia takiego stanu. Zgodnie z zasadą exceptio regulam probat można zatem dowieść, że są to prawa obywatelskie, które poza stanem wyjątkowym przysługują.
Cytuj:
To warto udowodnić.
Jak już mówiłem – nie trzeba. Obywatele mają prawo to wiedzieć. Jeśli rząd im tego odmawia, mają prawo się sprzeciwić.
Cytuj:
Masz Prawo robić to co jest zapisane w Prawie.
Nie. Mam prawo robić wszystko, czego mi prawo nie zakazało.
Cytuj:
Udowodnij te Twoje opinie.
Które opinie? To że mamy sytuację jawną nie jest opinią. Uchodźcy i imigranci tam są. Każdy zainteresowany ich widzi. Rząd nie informuje, co planuje zrobić.
Cytuj:
Albo nie chce wyjaśniać?
No właśnie.
Cytuj:
Reagowanie na politykę Białorusi i Rosji i innych krajów i obywateli Świata.
Ale ja pytam o konkrety.
Cytuj:
Nieograniczona wolność? Np. mają Prawo znać akta Wywiadu i Kontrwywiadu?
Prawie nieograniczona. Ale prawo do relacjonowania działań resortów siłowych w tej wolności musi się zawierać obowiązkowo.
Cytuj:
Informacja może nie mieć żadnej wartości, gdy poinformowani są martwi albo pod zaborami.
Jak na razie to polityka rządu prowadzi do śmierci wielu osób. A także do osłabienia państwa na arenie międzynarodowej. Nie mam żadnych powodów, aby choćby przypuszczać, że rząd mnie chroni robiąc to co robi.
Cytuj:
No i lipa.
Czemu lipa? Co z tego zachodzi?


Cz lis 18, 2021 15:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
Chcę tylko zauważyć, że rządzący też są obywatelami i podlegają prawu, a jak jest? Każdy widzi.
Co do uchodźców. Niedługo odbędzie się pogrzeb obuwatela syryjskiego, który wielokrotnie przepychany z Białorusi do Polski, z Polski do Białorusi, zmarł na terenie naszego kraju. I tu ciekawostka: ów Syryjczyk był chrześcijanine i uciekał przed prześladowaniem chrześcijan w Syrii. No, ale wg rządu i znacznej części naszego społeczeństwa, to terrorysta, który chce gwałcić i zabijać.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 18, 2021 15:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Emigracja 2021
taryjel napisał(a):
Obecnie zarzut wobec rządu jest taki, że wprowadza on zakazy, które nie są w publicznym interesie.

O czym oczywiscie decyduje Taryjel.


Cz lis 18, 2021 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Artykuł z witryny pch24.pl: https://pch24.pl/migracja-korytarze-i-o ... la-polski/ - Migracja, korytarze i ostrzeżenia kardynała Saraha dla Polski. Mądrze mówi w sprawie migrantów...

Wielkim nieszczęściem byłoby, gdyby nawet jeden migrant przybywający do Polski okazał się terrorystą, mordercą czy gwałcicielem!

"Wpuszczanie", osiedlanie muzułmańskich migrantów w Polsce jawi mi się jako coś BARDZO RYZYKOWNEGO, na co nie należy pozwalać. Problemem nie są rasa, narodowość, ale RELIGIA i ŚWIATOPOGLĄD nielegalnych migrantów podrzucanych "jako kukułcze jajo" przez (rosyjski i ) białoruski reżim!

Uważam, że Polska nie powinna "puścić wolno na swoim terytorium" ANI JEDNEGO przewrotnego, mającego złą wolę migranta.

Co by było, jakby jakiś migrant czy uchodźca okazał się terrorystą, który spowodowałby zamach w Polsce i zabił jakiegoś przeciętnego Polaka? Na pewno stałaby się wielka tragedia. Stałaby się rzecz obrzydliwa. Do tego horroru nie możemy dopuścić!

Nie jestem przeciwko jakiejkolwiek (nawet w sumie sporej) pomocy dla migrantów, tylko przeciwko stwarzaniu zagrożenia terroryzmem, przestępczością migrancką i "islamizacją" Polski.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz lis 18, 2021 15:54
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
Jaka szkoda, niewazny12, ze nie doradzales Panu Jezusowi przy wyborze apostolow.

A na powaznie: zycie to nie koncert zyczen i czasem mozna tylko wybrac miedzy czlowieczenstwem Samarytanina albo czystymi rekami Pilata.

Nikt nie ma radaru do przeswietlania sumien i chyba to dobrze, czyz nie?


Cz lis 18, 2021 16:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL