Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Emigracja 2021 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Emigracja 2021
Ale odjazd...

niewazny12 napisał(a):
"Zdecydowanie nie zgadzam się" w wypowiedziami użytkowników: bert04 i Kael w tym wątku.

"ISLAM, Putin, Łukaszenka winni tragediom migrantów na pograniczu polsko-białoruskim!"

"Uważam", że nielegalni migranci przy granicy białorusko-polskiej sami są sobie winni nieszczęść,


Pozwolę sobie przerwać, gdyż irytuje mnie używanie przez Ciebie cudzysłowia. Język polski zna dwa przypadki:

- Cytowanie wypowiedzi lub tekstu

- Używanie słowa lub zdania niezgodnie ze słownikowym znaczeniem, najczęściej jako ironia.

Nie znalazłem źródła, z którego miałbyś cytować, więc może pisząc "Nie zgadzam się" zgadzasz się? A "uważając" - nie uważasz? Czy może błędnie myślałeś, że cudzysłów służy podkreślaniu wagi słów? Nie, nie służy.

Cytuj:
które ich spotykają, przede wszystkim ze względu na swoją religię, swój światopogląd.


I narodowość. Nawet w gadzinówce tvp-dez-info podano, że tysiące migrantów to Kurdowie.

https://www.tvp.info/56893019/atak-na-p ... tawil-dane

Przypomnijmy więc, że Kurdowie to był ten naród, który w tych wszystkich chryjach wywoływanych na Bliskim Wschodzie wspierał kraje Zachodu. I raz po raz był wystawiany do wiatru, jak tylko nie byli już potrzebni.

Cytuj:
Najbardziej boję się tego, że któryś z migrantów (czy nawet uchodźców?) okaże się terrorystą czy zbrodniarzem, przestępcą, także wskutek zradykalizowania już po przyjściu do Polski.


http://uchodzcy.info/infos/glowne-kraje-pochodzenia/

Polska przyjęła szacunkowo 20 tys. Czeczeńców. Tyle że to byli "dobrzy islamiści", bo walczyli z Putinem. Kurdzi walczyli tylko z ISIS, więc można ich olać.

Cytuj:
W takim razie Polska musi postąpić "bardzo surowo" i "bezwzględnie": nie przyjąć do siebie ANI JEDNEGO MUZUŁMAŃSKIEGO MIGRANTA! Nie wolno dopuścić do tego, aby jakiś migrant czy nawet uchodźca dokonał zamachu terrorystycznego w Polsce czy nawet np. "jedynie" zgwałcił kogoś!


Albo krowę. Lub konia, materiał zdjęciowy był nieco niejasny w tym względzie.

Cytuj:
Migranci z granicy białorusko-polskiej są oszukiwani przez np. Łukaszenkę i za przylot do Białorusi płacą ponoć duże pieniądze. Ta migracja w kierunku sąsiadów Białorusi to wręcz przejaw terroryzmu ze strony Rosji czy Białorusi! Kobiety i dzieci jawią mi się tu po prostu jako osoby podstępnie wykorzystywane przez muzułmanów czy Putina i Łukaszenkę w celu szantażowania Polski i innych krajów! Polska nie może cierpieć z powodu "wymyślnej podłości" ludzi z "antypolskim" światopoglądem, czy to z krajów muzułmańskich, czy to z Białorusi czy Rosji!!!


No to zdecyduj się, ci migranci to wredni terroryści, którzy już jako dzieci czy kobiety mają w zębach kindżały do podcinania gardeł niewiernych? Bogaci migranci, których stać na drogie bilety lotnicze? Ofiary dezinformacji ZBIR-a i (innych?) muzułmanów? Ile sprzecznych narracji potrafisz jeszcze zmieścić w jednym poście?

Cytuj:
Nie oburzałoby mnie, gdyby terrorystów atakujących nożem "niewiernych" karano ŚMIERCIĄ. Terroryzm i okrutne morderstwo to straszne zbrodnie!


Islamiści atakują nożami wiernych i niewiernych. Sunnici podkładają bomby w meczetach szyickich, szyici w sunnickich, ostatnio dwa tygodnie temu w Afganistanie, ale były też zamachy w Iraku czy w Nigerii. Także porywane w regularnych odstępach czasu dzieci ze szkół w Nigerii to w 90+% muzułmanie i muzułmanki. Nie wiem, dlaczego wyróżniasz terroryzm wobec "niewiernych" jakoś szczególnie. Terroryzm to terroryzm, jeżeli już żądać kary, to dla wszystkich.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Ostatnio edytowano Pn lis 15, 2021 16:55 przez bert04, łącznie edytowano 1 raz



Pn lis 15, 2021 16:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Z cudzysłowem na początku mojego pierwszego posta w tym wątku faktycznie się pomyliłem.

Sprzeciw wobec osiedlania muzułmanów w Polsce nie jest czymś złym... To logiczne i roztropne, nie ma co wpuszczać konia trojańskiego do swego państwa. Nie ma co ryzykować, że jakiś mniej czy bardziej przypadkowy Polak stanie się ofiarą ataku mahometańskiego ZBRODNIARZA, tak jak było to w przypadku zamordowanego przez muzułmanina w Wielkiej Brytanii katolickiego polityka. Tu można powiedzieć: "ani jednego więcej"!

Nie chcę potępienia wiecznego dla migrantów z granicy polsko-białoruskiej, nie chcę takiego nędznego losu dla kogokolwiek innego, na przykład dla Polaków bojących się ataku terrorystycznego na naszej ziemi.

Jeżeli migranci mieliby być przyjmowani do Polski, to trzeba objąć ich bardzo ścisłą kontrolą w specjalnych ośrodkach, żeby nie było żadnego przestępstwa typu gwałt na "niewiernej" czy ohydny terroryzm. Ogrzać, ubrać, nakarmić, napoić potrzebujących ludzi - tak, ale nie dać sobie "wejść na głowę", jak to zrobiły kraje na zachodzie Europy.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn lis 15, 2021 16:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
Ilu jesy muzułmanów w Wielkiej Brytanii i jaki procent wśród nich dokonał jakichś morderstw? Ilu jest innych nacji i ile morderstw się dopuścili (procentowo)? Umiesz powiedzieć?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 15, 2021 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Przynajmniej "na szybko" nie mam takich danych. Nie umiem powiedzieć, nie znam liczb tego dotyczących.

Ale uważam, że nie ma co ryzykować wprowadzania ("islamskiego") multi-kulti w naszym kraju.

Trzeba też zrozumieć, że ci migranci są celowo sprowadzani na granicę z Polską (jako "broń" w wojnie hybrydowej) przez reżim(y) Białorusi (czy Rosji). Gdyby nie samoloty z krajów muzułmańskich na Białoruś, nie byłoby tłumów migrantów na granicy z Polską.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Ostatnio edytowano Pn lis 15, 2021 17:12 przez niewazny12, łącznie edytowano 1 raz



Pn lis 15, 2021 17:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Emigracja 2021
niewazny12 napisał(a):
Z cudzysłowem na początku mojego pierwszego posta w tym wątku faktycznie się pomyliłem.

Sprzeciw wobec osiedlania muzułmanów w Polsce nie jest czymś złym... To logiczne i roztropne, nie ma co wpuszczać konia trojańskiego do swego państwa.


A 20 tysięcy Czeczeńców to co? Szintoiści? A co z potomkami Tatarów, którzy jeszcze za Pierwszą Rzeczypostpolitą krew przelewali? Tylko te dwie grupy szacowane są łącznie na 50+ tysięcy.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaka-je ... em/nlvwx85

Cytuj:
Nie ma co ryzykować, że jakiś mniej czy bardziej przypadkowy Polak stanie się ofiarą ataku mahometańskiego ZBRODNIARZA, tak jak było to w przypadku zamordowanego przez muzułmanina w Wielkiej Brytanii katolickiego polityka. Tu można powiedzieć: "ani jednego więcej"!


O ile pamiętam, w Polsce były co najmniej dwa spektakularne akty zamordowania polityków. Całkiem bez udziału islamistów. Także w przykładowych Niemczech ostatnio zamordowano polityka z Unii Chrześcijańsko Demokratycznej (CDU), i wcale nie zrobił to islamista. A wprost przeciwnie.

PS:

niewazny12 napisał(a):
Przynajmniej "na szybko" nie mam takich danych. Nie umiem powiedzieć, nie znam liczb tego dotyczących.


No to poznaj, zamiast afiszować się swoją ignorancją w temacie. Te dane na serio łatwo jest wyguglować, więc nie jest to niewiedza usprawiedliwiona.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lis 15, 2021 17:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
niewazny12
Aha. Czyli uleganie sugestii. A może wiesz ilu muzułmanów jest w Polsce i ile morderstw dokonali (procentowo lub w liczbach), a ilu ludzi zostało zamorowanych przez rodaków?
Kilka dni temu został pobity ze skutkiem śmiertelnym mój były uczeń. Wiesz kto to zrobił? Nie, nie muzułmanin, a syn szychy w powiatowej policji, Polak, dwa lata starszy od niego.
niewazny12 napisał(a):

Trzeba też zrozumieć, że ci migranci są celowo sprowadzani na granicę z Polską (jako "broń" w wojnie hybrydowej) przez reżim(y) Białorusi (czy Rosji). Gdyby nie samoloty z krajów muzułmańskich na Białoruś, nie byłoby tłumów migrantów na granicy z Polską.

Uważasz, że to są sami terroryści? Sami młodzi mężczyźni, bo tak pokazują jedynie słuszne media? Poczytaj trochę co na ten temat mówią Medycy na Granicy i Grupa Granica.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 15, 2021 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Zalinkuję ciekawy artykuł z witryny pch24.pl (Polonia Christiana): https://pch24.pl/kryzys-humanitarny-czy ... czlowieka/ - artykuł ""Kryzys humanitarny", czyli fanatyzm i ignorancja "obrońców praw człowieka"".

Wniosek: nieumiarkowane pomaganie muzułmańskim migrantom jest nieroztropne.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn lis 15, 2021 17:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
Jak na razie po naszej stronie uchodźcom, nie emigrantom, pomagają zwykli ludzie, Grupa Granica i Medycy na Granicy. Strona rządowa przerzuca przez druty na drugą stronę nawet kobiety w ciąży. Normalny, cywilizowany kraj, wsadzłby do samolotów i wysyłał do krajów, z jakich przybyli.
A wiesz ilu tych "terrorystów" zmarło z zimna, głodu i chorób? Ostatnio w szpitalu w Hajnówce jest młoDa kobieta, która chciała dołaczyć do rodziców i rodzeństwa w Niemczech czy W. Brytanii (nie pamietam). Matka z rodzeństwem dostała pozwolenie na legalny wyjazd w ramach łaczenia rodzin, a ona była już dorosła i niestety, nie dostała takiego pozwolenia. Skorzystała z propozycji przerzutu przez Białoruś. Swoją drogą jestem ciekawa, co zrobi nasza władza, kiedy ta kobieta wyjdzie ze szpitala. Pozwoli jej dołaczyć do rodziny czy tak, jak wszystkich innych przerzuci przez druty na Białoruś?
Zacznij w końcu sięgać po informacje z innych źródeł niż nacjonalistyczne i rządowe.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 15, 2021 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Nie wykluczam, że stronie rządowej zdarzało się przesadzać w surowości wobec zdecydowanie różniących się religią od ogromnej większości Polaków ludzi chcącym przedostać się przez granicę Białorusi do Polski. Ale o wiele gorsze jest to, że innowiercy (z punktu widzenia katolików) są celowo zwabiani przez reżimy w celu szkodzenia Polsce czy innym okolicznym krajom bądź chociażby w celu zarobienia na nich pieniędzy.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn lis 15, 2021 17:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
Zdarzało się przesadzać? Kpisz czy o drogę pytasz? Sorry, ale z taką ignorancją nie zamierzam dalej dyskutować.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 15, 2021 17:49
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
Małgosiaa napisał(a):
Ilu jesy muzułmanów w Wielkiej Brytanii i jaki procent wśród nich dokonał jakichś morderstw? Ilu jest innych nacji i ile morderstw się dopuścili (procentowo)? Umiesz powiedzieć?

Malgosiaa, niewazny12 na pewno nie bedzie takich danych szukal, bo by mu wyszlo, ze na drugim miejscu sa swieci, niewinni, katoliccy Polacy.
A to jest przeciez niemozliwe!

https://www.statista.com/statistics/872 ... and-wales/

niewazny12 napisał(a):
Zalinkuję ciekawy artykuł z witryny pch24.pl (Polonia Christiana): https://pch24.pl/kryzys-humanitarny-czy ... czlowieka/ - artykuł ""Kryzys humanitarny", czyli fanatyzm i ignorancja "obrońców praw człowieka"".

Wniosek: nieumiarkowane pomaganie muzułmańskim migrantom jest nieroztropne.


No to udowodnij, ze Polska tym uchodzcom w ogole pomogla.
Od nieumiarkowanego pomagania dziela nas lata swietlne.


Pn lis 15, 2021 18:31
Post Re: Emigracja 2021
Małgosiaa napisał(a):
Jak na razie po naszej stronie uchodźcom, nie emigrantom, pomagają zwykli ludzie, Grupa Granica i Medycy na Granicy. Strona rządowa przerzuca przez druty na drugą stronę nawet kobiety w ciąży. […] Zacznij w końcu sięgać po informacje z innych źródeł niż nacjonalistyczne i rządowe.


Jak ci zwykli ludzie rozróżniają emigrantów od uchodźców?
W jaki sposób przerzucają przez druty? Trzymają za ręce i nogi, a potem na komendę „hej, hej hooop” rzucają ciężarną przez druty, czy może pogranicznicy mają jakąś katapultę do strzelania ludźmi?
Byłbym wdzięczny, gdybyś pokrótce odpowiedziała na me pytania. No i może wskażesz źródła swych wiarygodnych jak mniemam informacji, z których korzystałaś mówiąc o młodej kobiecie, która to chciała dołączyć gdzieś dołączyć do rodzinyw Niemczech czy W. Brytanii do rodziny oraz podała liczbę zmarłych z zimna.


Pn lis 15, 2021 18:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Emigracja 2021
Małgosiaa napisał(a):
Zdarzało się przesadzać? Kpisz czy o drogę pytasz? Sorry, ale z taką ignorancją nie zamierzam dalej dyskutować.

Też nie rozumiem, czemu RP nie zrobi, jak pisałaś? Ci, którzy pozytywnie przejdą - pozwolić im dalej emigrować. Reszta, pewnie większość do ośrodków i stopniowo odsyłać do swoich krajów. Moze to nawet taniej by wyszło, niż ciągłe angazowanie armii itd. No i wizerunkowo to wygląda coraz gorzej, a trzeba się liczyc, że ofiar bedzie coraz więcej; jak i prowokacji.


Pn lis 15, 2021 18:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Emigracja 2021
nolda napisał(a):
Jak ci zwykli ludzie rozróżniają emigrantów od uchodźców?

Prosta zasada: dopóki nie udowodni się, że ktoś idzie po socjal lub za pracą, dopóty jest uchodźcą. I tu zadanie państwa na badanie sprawy w obozach. Zwykły człowiek nie zastanawia się kim jest ten, który jest chory, zziębnięty i głodny, a po prostu pomaga.
nolda napisał(a):
W jaki sposób przerzucają przez druty? Trzymają za ręce i nogi, a potem na komendę „hej, hej hooop” rzucają ciężarną przez druty, czy może pogranicznicy mają jakąś katapultę do strzelania ludźmi?

Katapuylta nie jest potrzebna, bo raczej druty są zniszczone. I nie rób sobie nabiału z tragedii ludzi.
https://oko.press/olscy-pogranicznicy-r ... poronilam/
nolda napisał(a):
No i może wskażesz źródła swych wiarygodnych jak mniemam informacji, z których korzystałaś mówiąc o młodej kobiecie, która to chciała dołączyć gdzieś dołączyć do rodzinyw Niemczech czy W. Brytanii do rodziny oraz podała liczbę zmarłych z zimna.

Proszę bardzo: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... ermia.html

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 15, 2021 19:03
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
nolda napisał(a):

Jak ci zwykli ludzie rozróżniają emigrantów od uchodźców?
W jaki sposób przerzucają przez druty? Trzymają za ręce i nogi, a potem na komendę „hej, hej hooop” rzucają ciężarną przez druty, czy może pogranicznicy mają jakąś katapultę do strzelania ludźmi?

Cytuj:
Polacy znów wypychali nas przez granicę. Mnie wzięli za ręce i nogi i tak przerzucili przez płot - opowiada Kongijka..

https://www.o2.pl/informacje/dramat-na- ... 273436256a
Kpij dalej. Karma wraca. Moze ktos kiedys twoja zone albo corke tak potraktuje?
nolda napisał(a):
Byłbym wdzięczny, gdybyś pokrótce odpowiedziała na me pytania. No i może wskażesz źródła swych wiarygodnych jak mniemam informacji, z których korzystałaś mówiąc o młodej kobiecie, która to chciała dołączyć gdzieś dołączyć do rodzinyw Niemczech czy W. Brytanii do rodziny oraz podała liczbę zmarłych z zimna.


https://tvn24.pl/polska/granica-z-bialo ... za-5487766
Jak chcesz rozroznic, czy ktos zmarl z zimna, czy z choroby czy w bagnie sie utopil?
Szczegolnie jesli niezalezne media nie maja tam wstepu? Ziobro ci prawde powie, czy JarKacz?
A co twoje media mowia o trupach na granicy? O tych dwoch polskich zolnierzach juz ci powiedzieli? Pewnie nie, bo to nie migranci ich zabili.


Pn lis 15, 2021 19:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL