Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Emigracja 2021 
Autor Wiadomość
Post Emigracja 2021
Wielokrotnie w internecie i na tym forum czytałem jacy to Polacy nie są źli bo nie chcą przyjmować emigrantów. Czytałem komentarze pod filmikami na granicy z Białorusią i Niemcy dziękują Polakom że ich nie wpuszczamy. I to nie pojedyncze komentarze a większość


Pn lis 15, 2021 11:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Emigracja 2021
Quinque napisał(a):
Wielokrotnie w internecie i na tym forum czytałem jacy to Polacy nie są źli bo nie chcą przyjmować emigrantów. Czytałem komentarze pod filmikami na granicy z Białorusią i Niemcy dziękują Polakom że ich nie wpuszczamy. I to nie pojedyncze komentarze a większość


Ale o czym ma być ten temat? O tym, że Polska sabotowała mechanizmy europejskiej solidarności wobec kryzysu 2015, a teraz oczekuje europejskiej solidarności w 2021? O tym, czy mniej humanitarne jest pozwalanie na topienie się uchodźców w morzu czy na zamarzanie w lesie? Czy o tym, że komentarze w internetach nie powinny być używane jako argument w dyskusjach?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lis 15, 2021 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
Quinque napisał(a):
Wielokrotnie w internecie i na tym forum czytałem jacy to Polacy nie są źli bo nie chcą przyjmować emigrantów.
Gdzie to czytałeś konkretnie? Można wnioskować z faktu, że nie odróżniają emigrantów od imigrantów, iż nie były to portale dla tytanów intelektu.

Cytuj:
Czytałem komentarze pod filmikami na granicy z Białorusią i Niemcy dziękują Polakom że ich nie wpuszczamy.
Jest to smutne, że Niemcy kupują propagandę PiS-u, mimo że nikt ich nie zmusza do oglądania TVP. Ale co w związku?

Cytuj:
I to nie pojedyncze komentarze a większość
No i co z tego ma wynikać, poza tym, jaki jest profil portali, na których bywasz?

Więc może od razu, zanim zaczniesz pisać partyjne kłamstwa – nikt (poważny) nie postuluje, że powinniśmy „wpuścić imigrantów”. Natomiast wszyscy z wyjątkiem pisfederacji i ich lizusów są zgodni – polityka PiS jest nieskuteczna i sprzeczna z prawem. PiS powinien:
  • Zaprzestać push-backów (które pogłębiają problem).
  • Weryfikować osoby znalezione po naszej stronie granicy.
  • Deportować nielegalnych imigrantów.
  • Udzielić azylu uchodźcom (prawdopodobnie nielicznym).
  • Dopuścić medyków i fachowców do granicy (zamiast terytorialsów z kijami).
  • Pozwolić polskim mediom na relacjonowanie sytuacji, aby przełamać monopol Łukaszenki.

bert04 napisał(a):
O tym, że Polska sabotowała mechanizmy europejskiej solidarności wobec kryzysu 2015, a teraz oczekuje europejskiej solidarności w 2021?
Ale przecież to nie jest problem. Naprawdę – politycy Zachodu to nie są drażliwe, obrażalskie panienki. Jeśli PiS ich poprosi, to udzielą pomocy, bo ta solidarność jest potrzebna. Problem jest właśnie wręcz przeciwny – PiS się nadął, powiedział „ja siam” i mamy chaos i niepotrzebną śmierć na granicy.


Pn lis 15, 2021 11:45
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
bert04 napisał(a):
Quinque napisał(a):
Wielokrotnie w internecie i na tym forum czytałem jacy to Polacy nie są źli bo nie chcą przyjmować emigrantów. Czytałem komentarze pod filmikami na granicy z Białorusią i Niemcy dziękują Polakom że ich nie wpuszczamy. I to nie pojedyncze komentarze a większość


Ale o czym ma być ten temat? O tym, że Polska sabotowała mechanizmy europejskiej solidarności wobec kryzysu 2015, a teraz oczekuje europejskiej solidarności w 2021? O tym, czy mniej humanitarne jest pozwalanie na topienie się uchodźców w morzu czy na zamarzanie w lesie? Czy o tym, że komentarze w internetach nie powinny być używane jako argument w dyskusjach?



1. Wystarczy wybudować mur i zadna pomóc z UE nie będzie potrzebna

2. Śmieszna jest ta retoryka że "Polaki prawaki złe nie chco uchodzców, patrzta jak to Dojcze so tolerancyjne i chco uchodzców". Rzeczywistość wyjasniła piewców tej retoryki


Pn lis 15, 2021 11:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Emigracja 2021
taryjel napisał(a):
Ale przecież to nie jest problem. Naprawdę – politycy Zachodu to nie są drażliwe, obrażalskie panienki. Jeśli PiS ich poprosi, to udzielą pomocy, bo ta solidarność jest potrzebna. Problem jest właśnie wręcz przeciwny – PiS się nadął, powiedział „ja siam” i mamy chaos i niepotrzebną śmierć na granicy.


Problem jest w tym, że gdyby w 2015 Polska przystała na mechanizm relokacji za cenę jakiś paru-stu imigrantów, to dziś mogłaby użyć tego samego mechanizmu relokacji w obecnym kryzysie. Jedyny problem byłby w robieniu obozów przejściowych, a potem siup, według już raz ustalonych kontyngentów. Ale kto w 2015 myślał, że problem Grecji i Włoch może spotkać też Wolskę? "Samosizm" z tamtego okresu teraz karmicznie wraca.

_________________________


Quinque napisał(a):
1. Wystarczy wybudować mur i zadna pomóc z UE nie będzie potrzebna

2. Śmieszna jest ta retoryka że "Polaki prawaki złe nie chco uchodzców, patrzta jak to Dojcze so tolerancyjne i chco uchodzców". Rzeczywistość wyjasniła piewców tej retoryki


Ad 1: Mur według szacunków samego PiS ma kosztować jedynie 1,6 miliarda. Co oznacza, że będzie kosztował co najmniej 3+, dla samej Białorusi.

Ad 2: Znajdź sobie kogoś, kto twierdził, że w Niemczech nie ma prawaków. Są, w ostatnich wyborach ich największa partia osiągnęła ponad 10% (w poprzednich prawie 13%), a w mediach internetowych są bardzo aktywni. Różnica jest taka, że w RFN (jeszcze) do władzy się nie dorwali, więc tylko internety im zostają.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lis 15, 2021 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
Quinque napisał(a):
1. Wystarczy wybudować mur i zadna pomóc z UE nie będzie potrzebna
Dlaczego udajesz idiotę? Uważasz, że mur jest przeszkodą dla osoby, którą siepacze dyktatora są zdeterminowani „przepchnąć”? Poza tym co? Chcesz postawić mur na całej granicy? A jak przedostaną się legalnie podróżujący i towary?

Cytuj:
Śmieszna jest ta retoryka że "Polaki prawaki złe nie chco uchodzców, patrzta jak to Dojcze so tolerancyjne i chco uchodzców".
Nie jest śmieszna. Jest głupia. Dlatego też nikt takiej retoryki nie uprawia. Jest to tylko wymyślony przez Ciebie chochoł.

No i jak? Ustosunkujesz się do tego, co napisałem? Czy będziesz tylko dyskutował z tym, z kim Ci wygodnie (tzn. z przeciwnikiem przez Ciebie urojonym)?

bert napisał(a):
Problem jest w tym, że gdyby w 2015 Polska przystała na mechanizm relokacji za cenę jakiś paru-stu imigrantów, to dziś mogłaby użyć tego samego mechanizmu relokacji w obecnym kryzysie.
Polska by mogła. I teraz też Polska może. Ale PiS nie chce. Sytuacja na granicy to jest „polityczne złoto” i na rękę PiS-owi jest eskalować tę sytuację, a nie szukać rozwiązania.


Pn lis 15, 2021 12:08
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
Nie mam zamiaru odpowiadać na Twoje Żałosne zaczepki w moją stronę. Szkoda mi czasu na takie jednostki

Bert04 napisał(a):
Ad 1: Mur według szacunków samego PiS ma kosztować jedynie 1,6 miliarda


No i co to jest?

Cytuj:
Ad 2: Znajdź sobie kogoś, kto twierdził, że w Niemczech nie ma prawaków


Nie mówię o żadnym AFD. W Europie Zachodniej za prawaka uwaza się każdego kto nie podziela tzw. "europejskich wartości"


Pn lis 15, 2021 12:57

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
Quinque napisał(a):
Nie mam zamiaru odpowiadać na Twoje Żałosne zaczepki w moją stronę. Szkoda mi czasu na takie jednostki
Czyli jak ktoś zadaje Ci niewygodne pytania, będziesz stosował ad personam.
Cytuj:
W Europie Zachodniej za prawaka uwaza się każdego kto nie podziela tzw. "europejskich wartości"
No nie. Ktoś kto nie podziela europejskich wartości jest uznawany za barbarzyńcę. Partie prawicowe w rodzaju CDU europejskie wartości podzielają.


Pn lis 15, 2021 13:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Emigracja 2021
Quinque napisał(a):
No i co to jest?


Państwo, które płacze z powodu marnych 45 mln miesięcznie dla TSUE, może wydać tak lekką ręką parę miliardów?

Quinque napisał(a):
Nie mówię o żadnym AFD. W Europie Zachodniej za prawaka uwaza się każdego kto nie podziela tzw. "europejskich wartości"


... co akurat w Niemczech pokrywa się z AfD najlepiej. Ale oczywiście masz rację, rzeczywisty udział prawaków w społeczeństwie jest większy, część jest bardziej na prawo (NPD, DVU), część bliżej centrum (część CDU/CSU), więc 10+% to poziom minimum. Sama CDU w ostatnich wyborach tak bardzo podlizywała się prawakom, że od tego podlizywania teraz się z rządów wylizała.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lis 15, 2021 13:43
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
Nie emigracja, a imigracja, jesli temat ma byc o tym, co autor watku pisze w pierwszym wpisie,.
Emigracja to by byla, gdyby autor pisal o wyplywie mlodych Polakow z kraju.

Ale to drobiazg! W kazdym razie Quinque ma niepowtarzalna szanse na niecodzienna pamiatke
Cytuj:

Komunikaty

Będzie nowy banknot i nowa moneta NBP: OBRONA POLSKIEJ GRANICY WSCHODNIEJ

Data publikacji strony: 15-11-2021

Banknot i moneta zostaną wyemitowane w trybie przyspieszonym i nadzwyczajnym – zdecydował Prezes NBP prof. Adam Glapiński

Narodowy Bank Polski poinformował, że Prezes NBP prof. Adam Glapiński podjął decyzję o wyemitowaniu w trybie przyspieszonym i nadzwyczajnym monety kolekcjonerskiej i banknotu kolekcjonerskiego poświęconych OBRONIE POLSKIEJ GRANICY WSCHODNIEJ.

O NBP
Narodowy Bank Polski ma wyłączne prawo do emitowania monet i banknotów w Polsce. Wszystkie znaki pieniężne emitowane przez NBP – w tym kolekcjonerskie – są prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Emisja wartości kolekcjonerskich stanowi okazję zarówno do upamiętniania ważnych historycznych rocznic i postaci, jak i do rozwijania zainteresowań polską kulturą, nauką i tradycją.

https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualn ... t-NBP.html

Moze wesprzesz w ten sposob tez budowe muru na granicy?

Nic to, ze chrzescijanie maja budowac mosty a nie mury!
Co tam Pan Jezus wiedzial o uchodzcach i zagrozeniu z ich strony? Jeszcze bysmy musieli im to puste miejsce na Wigilli oddac! A ono przeciez takie symboliczne, dla malego Jezuska.
Ze niedlugo bedziemy wspominac, jak On uciekal? To 2000 lat temu bylo! I to Zydzi Go chcieli zabic!

PiS gra na najgorszych, polskich cechach narodowych.
Smierc nikomu z Polakow nie grozi za odmowe wysylania malych dzieci czy tez ciezarnych kobiet na bagna, a i tak poslusznie, lamiac prawo (nie prawko a la Ziobro i Duda) skazuja ludzi na smierc i to wlasnymi rekami.

A wystarczyloby wydac troche pieniedzy z tych zmarnowanych miliardow i stworzyc system opieki nad imigrantami, wzorujac sie na krajach unijnych, w ktorych takie systemy dzialaja (nie na Grecji).
Ale po co kase marnowac, kiedy mozna szczuc na "obcych" i miec ucieche, ze JarKacz jeszcze wiecej nienawisci zasial?
I juz mamy wojne i inflacja, kary, pandemia sa zasloniete.


Pn lis 15, 2021 13:46

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
"Zdecydowanie nie zgadzam się" w wypowiedziami użytkowników: bert04 i Kael w tym wątku.

"ISLAM, Putin, Łukaszenka winni tragediom migrantów na pograniczu polsko-białoruskim!"

"Uważam", że nielegalni migranci przy granicy białorusko-polskiej sami są sobie winni nieszczęść, które ich spotykają, przede wszystkim ze względu na swoją religię, swój światopogląd. Polska nie ma prawa wpuszczać kogoś, kto okazałby się zbrodniarzem, terrorystą! Lepiej nie przyjmować MUZUŁMANÓW do Polski. Islam jawi się jako jeszcze bardziej grzeszny światopogląd niż to, co wyznają Putin i Łukaszenka (czy oni są ateistami?). Czy Łukaszenka albo Putin wierzą w piekło wieczne, w ogień piekielny uczyniony przez miłosiernego Boga? Najbardziej boję się tego, że któryś z migrantów (czy nawet uchodźców?) okaże się terrorystą czy zbrodniarzem, przestępcą, także wskutek zradykalizowania już po przyjściu do Polski. W takim razie Polska musi postąpić "bardzo surowo" i "bezwzględnie": nie przyjąć do siebie ANI JEDNEGO MUZUŁMAŃSKIEGO MIGRANTA! Nie wolno dopuścić do tego, aby jakiś migrant czy nawet uchodźca dokonał zamachu terrorystycznego w Polsce czy nawet np. "jedynie" zgwałcił kogoś!

Migranci z granicy białorusko-polskiej są oszukiwani przez np. Łukaszenkę i za przylot do Białorusi płacą ponoć duże pieniądze. Ta migracja w kierunku sąsiadów Białorusi to wręcz przejaw terroryzmu ze strony Rosji czy Białorusi! Kobiety i dzieci jawią mi się tu po prostu jako osoby podstępnie wykorzystywane przez muzułmanów czy Putina i Łukaszenkę w celu szantażowania Polski i innych krajów! Polska nie może cierpieć z powodu "wymyślnej podłości" ludzi z "antypolskim" światopoglądem, czy to z krajów muzułmańskich, czy to z Białorusi czy Rosji!!!

Nie oburzałoby mnie, gdyby terrorystów atakujących nożem "niewiernych" karano ŚMIERCIĄ. Terroryzm i okrutne morderstwo to straszne zbrodnie!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn lis 15, 2021 16:06
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
No i mamy jasna pozycje: taki uchodzca ta a priori (sam sobie winien) muzulmanin/jazyda/, a co najgorsze moze i zydowka z malym dzieckiem (kto ich tam rozpozna!) i nam obcych gwalcicieli i mordercow nie potrzeba. Bo tylko tacy uciekaja przed wojna i beznadzieja.
My nawet naszych terrorystow nie potrafimy zlapac, a jak nawet zlapiemy, to nie potrafimy osadzic.
Wiec zakladamy, ze te male dziewczynki na granicy, to za 10 lat potencjalne nosicielki bomb i lepiej niech tam gdzies w lesie umra, niz dac im szanse na zycie w miare bezpieczne.

Poniewaz nie tak latwo odroznic takiego terroryste o biedaka, wiec niech umra wszyscy. I tak zasluzyli na smierc.

Musze ciebie, niewazny12 zmartwic: ty tez smierci nie ujdziesz.
A potem zobaczysz przed soba takie wielkie litery:
Byłem głodny ...
Byłem spragniony ...
Byłem przybyszem ...
Byłem nagi ...
Byłem chory i w więzieniu ...

I co bedzie tam dalej dla ciebie wyswietlone? Drogowskaz na lewo czy na prawo?

Jeszcze wszyscy mamy szanse, ze tak naprawde nasza ojczyzna jest ... w niebie.


Pn lis 15, 2021 16:29

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Emigracja 2021
Tak sie zastanawiam jakim cudem panstwa EWG wpuszczaly imigrantow z PRL przez caly okres istnienia tego PRL, kolejno w 56, 68, 70 i wreszcie zupelnie spora emigracje lat 80 tych po wprowadzeniu stanu wojennego w PRL i wtedy wszystko bylo OK, a teraz nagle imigranci sa be dla tych samych Polakow ktorzy w liczbie ponad 2.5 mln wyemigrowali do GB nie mowiac o Niemczech?
"Gdy Kali krasc krowa to dobrze, ale gdy Kalemu krowa ukradna to zle"?


Pn lis 15, 2021 16:29
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
Errata: jeszcze wszyscy mamy szanse uwierzyc, ze tak naprawde nasza ojczyzna jest ... w niebie.

subadam to chyba jasne? My to katolicy, za wolnosc wasza i nasza, mesjasze narodow i ta iskra, co przygotuje swiat itd, itp.
Nam sie przyjecie z otwartymi ramionami po prostu nalezalo


Pn lis 15, 2021 16:40

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Kael napisał(a):
Musze ciebie, niewazny12 zmartwic: ty tez smierci nie ujdziesz.
A potem zobaczysz przed soba takie wielkie litery:
Byłem głodny ...
Byłem spragniony ...
Byłem przybyszem ...
Byłem nagi ...
Byłem chory i w więzieniu ...

Pomóc, dać godne warunki życia, wsparcie np. materialne - tak (najlepiej poza granicą Polski), ale nie przyjmować muzułmanów do siebie! Nie ma co ryzykować, że w Polsce pojawi się jakiś nożownik atakujący przypadkowych ludzi!!!

Nie bądźmy nieroztropnymi "frajerami"! Co się działo w takich krajach, jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania? Były tam zamachy terrorystyczne spowodowane przez muzułmanów, którzy byli migrantami do tych krajów!

Poza tym ci migranci są podstępnie ściągani samolotami za sprawą Putina i Łukaszenki, aby zostać użytymi jako broń przeciwko np. Polsce, a nie są uchodźcami...

Przyznaję, że bardzo nie chcę być surowo ukarany przez Boga!!! I nie życzę tego innym. Muzułmanom także nie życzę wiecznego potępienia.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn lis 15, 2021 16:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL