Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Emigracja 2021 
Autor Wiadomość
Post Re: Emigracja 2021
Cytuj:
Wyjechał kwiat polskiej inteligencji.
https://wielkahistoria.pl/emigracja-196 ... naukowcow/

Obawiam się, że kwiat polskiej inteligencji został wywieziony na wschód i rozstrzelany bądź wymordowany w łagrach.
Masz rację, niektórym łatwo było o paszport i zwiedzanie imperialistycznej Europy w czasach PRL.
Szkoda tylko że Niemcy z NRD nie mogli sobie ot tak przeskoczyć muru, wyjechać do rodziny na zachód.

Prawda jest taka, że jedni wyjeżdżali za lepszym życiem, a drudzy wracali do domów z wojennej tułaczki. Zaliczam się do drugiej grupy. Mamy zgoła inne doświadczenia i inne punkty widzenia.


N lis 21, 2021 19:37

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Emigracja 2021
Nie pisze o wojnie Believing, tylko o okresie powojennym a moja rodzina swoje korzenie z obu stron miala na wschodnich terenach bylej Rzeczypospolitej, wiec nie jestem pewien czy nasze punkty widzenia tak bardzo sie roznia. Rozumiem ze zrodlo ktore podalem pisze o inteligencji ktora zostala w Polsce po wojnie z ktora wiazala sie eliminacja tej warstwy spoleczenstwa zarowno ze strony okupanta rosyjskiego jak niemieckiego.
Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego powojenna Zach. Europe nazywasz imperialistyczna?
Dla mnie o wiele wieksze zapedy imperialistyczne prezentowal owczesny ZSRR.


Pn lis 22, 2021 16:17
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
Trochę wybiegłam myślowo. Sam przyznasz, że skutki wojny miały wpływ na rzeczywistość powojenną. Jak myślisz, czy mogę powiedzieć że przeszłość ciągle odbija się w rzeczywistości? Czemu zachodnią Europę nazwałam imperialistyczną? To zasłyszana naleciałość bodajże z Cyrankiewicza, a może z Lenina. Co do byłej ZSSR a obecnej Rosji - zawsze miała i mieć będzie takie zapędy. Pozwalają jej na to zasoby naturalne i głód niepodzielnej władzy jej przywódców plus ślepa wiara poddanych. Wyjątkiem był Gorbaczow.


Pn lis 22, 2021 19:32

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Emigracja 2021
Aha, rozumiem.


Pn lis 22, 2021 22:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 01, 2021 19:30
Posty: 35
Post Re: Emigracja 2021
Jestem ciekaw waszego zdania, gdyby prawdziwie wierzący katolik miał objawienie (albo chociaż sen, jeżeli jest sceptyczny co do objawień) w kwestii owej sytuacji - czyli sytuacji migrantów na granicy pol-biał, to jaki byłby przekaz?

Przeczytawszy wątek nasuwa się kilka przekazów objawienia:
- budujta szybko mur, bo będzie gorzej i trza się bronić
- jesteśmy krajem gościnnym, ale trzeba to trzeba kulturalnie, ogolonym i pachnącym przejść przez legalne przejście graniczne
- to nie nasza wina, mówi się trudno, życie jest brutalne

Przekazu objawienia: głodnych nakarmić, nagich przyodziać, bezdomnym dać dach nad głową ... nie dopisuję do powyższej listy, bo ktoś mógłby potraktować moje przemyślenia po przeczytaniu tego wątku jako niepoważne (albo co najmniej nie na temat).

pozdrawiam


Śr gru 01, 2021 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
https://pch24.pl/o-dr-roman-laba-osppe- ... na-granic/ - O. dr Roman Laba OSPPE: Biblijni przybysze a kwestia migrantów. Między przyjęciem, gościnnością a obroną granic. Jeden z komentarzy pewnej czytelniczki pod tym artykułem:
Cytuj:
„Między przyjęciem, gościnnością a obroną granic”

– Przede wszystkim czy obecni muzułmańscy nachodźcy na chrześcijańską Europę są przyjaźnie nastawionymi przybyszami, którzy będą „działać na rzecz gospodarza i jego ojczyzny”? A może są „uchodźcami”, uciekinierami prześladowanymi w swoich ojczyznach?
Wszyscy doskonale wiemy, że – nie. W wojnie (Tak! To jest wojna) o zagładę cywilizacji europejskiej, chrześcijańskiej są oni nędznym narzędziem w ręku manipulantów z masońskiej międzynarodówki światowej. To są obcy, pod każdym względem, którzy nie integrują się, nie przyjmą wiary chrześcijańskiej, nie będą „działać na rzecz gospodarza i jego ojczyzny”. Nie ma co oszukiwać się.
A ci, co szturmują wschodnią granicę państwa polskiego nie są nawet ubodzy, biedni czy jak tam jeszcze nazywają ich biskupi, a za nimi – księża z papieżem na czele. Zatrzymywani, którym udało się przedrzeć do Polski mają przy sobie po kilkanaście tysięcy euro lub dolarów (tylko media o tym nie donoszą, bo rzekomo takowych nie ma).


https://pch24.pl/prawie-milion-zlotych- ... podatnika/ - Prawie milion złotych za leczenie nielegalnych imigrantów. Na koszt podatnika. Artykuł z witryny pch24.pl (Polonia Christiana).

To reżimy z Rosji i Białorusi powinni płacić za leczenie nielegalnych migrantów sprowadzanych jako broń w wojnie hybrydowej przeciwko Polsce i innym krajom UE, nie polscy podatnicy!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt gru 03, 2021 23:02
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
Jak to bylo?
Głodnych nakarmić. Spragnionych napoić. Nagich przyodziać. Podróżnych w dom przyjąć...

Dzwoni ci cos?

A moze tutaj?
Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie

Kto powinien placic to mozna dyskutowac po nakarmieniu, napojeniu i zabezpieczeniu zycia.
Samarytanin nie wypial sie na obrabowanego i nie powiedzial, zeby zlodzieje placili, albo sama ofiara, bo po co tam lazil.

Polski rzad wywala w bloto miliardy, klamie, kradnie, oszukuje chorych (nawet dzieci), napycha sobie i swoim krewnym i kumplom kieszenie i zyje tak, jakby w zadne sady i sprawiedliwosc nie wierzyl: ani ludzka, ani - tym bardziej - Boza. Ich wybor.

Kazdy z nas tez ma wybor: wierzysz w Jezusa Chrystusa i Chrystusowi, czy chcesz zachowac swoje zycie, choc nie jestes sam w stanie dodac do niego ani dnia ani godziny?

A kiedy to ty bedziesz moze uciekal, albo lezal pobity na ulicy? Tez wolisz tam umrzec bez pomocy, bo ktos sobie "wytlumaczy", ze to twoja wina - twoj problem?


So gru 04, 2021 4:49
Post Re: Emigracja 2021
Kael napisał(a):
Kto powinien placic to mozna dyskutowac po nakarmieniu, napojeniu i zabezpieczeniu zycia.


Kael rozdała wszystko co posiadała, celem nakarmienia, napojenia i zabezpieczenia życia emigrantów, a może nie wszystko ale połowę, 10%, lub 1% z tego co posiada i teraz chce podyskutować, kto powinien jej za to zapłacić, a może nic nie dała tylko tak sobie teoretyzuje?
Czy może chce pouczać samarytanina, w jaki sposób powinien postąpić, sama pozostając w cieniu?


So gru 04, 2021 7:19
Post Re: Emigracja 2021
A Samarytanin o sobie moze film dokumentalny zrobil? nolda widzial na Netflixie?

Ja pisze o wyborze, a nolda odwraca kota ogonem i mnie atakuje.
Uspokoilo to twoje sumienie? Juz nie musisz sie martwic o decyzje Jezusa na Sadzie Ostatecznym w twojej sprawie, bo bedziesz mial w zanadrzu: "sprawdz najpierw co Kael zrobila"?

No to spij spokojnie i ciesz sie na koledy za 3 tygodnie: " Nie bylo miejsca dla ciebie" np...


So gru 04, 2021 14:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Emigracja 2021
@nolda
Od jakiegoś czasu nie dyskutujesz, a jedynie czepiasz się słówek, zwrotów, poglądów itp. Tu mamy do czynienia z atakiem personalnym, dlatego ostrzeżenie.

@Kael
Rozumiem Twoją irytację atakiem, jednakże proszę tego typu odpowiedzi zamieszczać we wzajemnych uwagach.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 04, 2021 16:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Emigracja 2021
Nakarmić, napoić, ogrzać, dać dach nad głową oszukanych przez reżim białoruski migrantów - tak, ale NIE puścić ich luzem po Polsce i Europie! Niech muzułmanie idą do krajów islamskich, a nie do chrześcijańskiej (czy może już postchrześcijańskiej Europy), i tam żyją w przyzwoitych warunkach. Dlaczego ci migranci nie kierują się np. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich albo do Arabii Saudyjskiej, tylko idą do (zwłaszcza zachodniej) Europy? Obawiam się, że motywy tej migracji muzułmanów do Europy są RELIGIJNE, a nie "czysto materialne".

Łukaszenka (a może także czy nawet tym bardziej Putin) zrobili wielkie, za przeproszeniem, świństwo, sprowadzając za grube pieniądze od islamskich podróżnych muzułmanów na Białoruś, a następnie nasyłając muzułmańskich nielegalnych migrantów na polską granicę, wykorzystując ich jako broń w wojnie hybrydowej wobec Polski i innych krajów Europy. I wobec Polski, i wobec samych migrantów.

Moja "psychika" nienawidzi islamu i uważa go za jeszcze bardziej perfidną doktrynę od (bardzo zbrodniczego zresztą) nazizmu, bo nazizm (przy całej swej ohydzie) chociaż nie groził pośmiertnymi czy nawet nieskończonymi torturami, wiecznym potępieniem, za niezgadzanie się z nim, w przeciwieństwie do religii opartej na Koranie. Moja "psychika" po prostu uważa Koran za Arcydzieło Diabła, które przedstawia monoteistycznego Boga jako przerażającego i kapryśnego w swoich czynach, mającego złą wolę wobec istot nieskończenie słabszych od Siebie. I to w Koranie, a nawet nie w hadisach, sirze, fatwach czy innych pozakoranicznych źródłach religii muzułmanów, widzi "ona" największe zło islamu.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So gru 04, 2021 20:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Emigracja 2021
Uchodźcy to nie tylko muzułmanie. To także chrześcijanie. A i muzułmanin muzułamaninowi nierówny (tak jak chrześcijanin chrześcijaninowi, co widać po postawach wobec uchodźców, ale nie tylko).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N gru 05, 2021 7:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Emigracja 2021
Całkowite bezprawie (w nocy, bez nakazu, z długą bronią):
Cytuj:
W środę ok. godz. 21 przed domem w okolicach podlaskiego Gródka, z którego korzystają wolontariusze Klubu Inteligencji Katolickiej, pojawiło się kilkudziesięciu policjantów. Jak mówi nam prezes warszawskiego KIK Jakub Kiersnowski, funkcjonariusze przyjechali ok. 12 radiowozami i mieli ze sobą broń długą.

Po dwóch godzinach na miejsce dotarli prawnicy. Do godz. 5 rano w czwartek trwały przesłuchania wolontariuszy oraz przeszukanie ich domu i samochodów. Stojący na podwórku policjanci wcześniej w nocy nie wpuścili nas na do budynku, w którym KIK prowadzi punkt pomocy humanitarnej.

https://wiadomosci.onet.pl/bialystok/kr ... PfPnXS1MAw

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 16, 2021 8:26
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
Taki mamy klimat.
40 lat minelo, a bohater Kaczynski dalej slodko spi pod pierzynka.
Tyle, te teraz na jego rozkaz policja gnebi porzadnych ludzi.
A Duda zaraz bedzie cos wrzeszczal o zdrajcach itp...

Jak to bylo? Nowe przyslowie Polak sobie kupi, ze i przed szkoda i po szkodzie glupi.
Jedno trzeba nam przyznac: nie zmieniamy sie. Setki lat minelo, a my wciaz te same bledy robimy.


Cz gru 16, 2021 8:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Emigracja 2021
Ja się zastanawiam kto tu kłamie: Onet czy Wprost?
Onet pisze, ze nie było nakazu, czyli jak to Malgosiaa napisała jest to bezprawie. Wprost pisze, ze policja miała nakaz przeszukania.

https://www.wprost.pl/kryzys-na-granicy ... zenia.html
Mam podejrzenie, ze to co piszą niektóre media na ten temat zbliżone jest do tego co pisano niedawno o przerzucaniu ciężarnej kobiety ponad dwumetrowym ogrodzeniem, zagrzebywaniu zmarłych uchodźców w lesie patykami i płynięciu przez sześć dni w rzece, którą można przeskoczyć.
Życzę więcej pomyślunku a mniej emocji.
W każdym państwie służby graniczne, celne, policja itp. maja prawo kontrolować ludzi znajdujących się na terenach przygranicznych.

Kael napisał(a):
40 lat minelo, a bohater Kaczynski dalej slodko spi pod pierzynka.
Tyle, te teraz na jego rozkaz policja gnebi porzadnych ludzi.
A Duda zaraz bedzie cos wrzeszczal o zdrajcach itp...

To jest merytoryczny poziom dyskusji w wydaniu Kael :D

_________________
ksiądz


Cz gru 16, 2021 9:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL