Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Emigracja 2021 
Autor Wiadomość
Post Re: Emigracja 2021
TS7 napisał(a):
bert04,

Cytuj:
Te pierwsze - w konstytucji. Artykuły 30 do 80. Te drugie - w kodeksie karnym. I cywilnym. Są one wprawdzie zakotwiczone w konstytucji przez art. 81 i w pewnym sensie 42, niemniej nie są tam wymieniane literalnie. Dlatego zakaz tortur (art 40 konstytucji) ma pierwszeństwo przed, przykładowo, zakazem morderstw (art 148 kk).


Może się potem wczytam w detale skoro dostaję odpowiedź wymagającą tyle czytania i zweryfikuję. Na razie mi się nie chce tego czytać.

Obywatel kraju nie tylko nie zna, ale i nie chce znac Konstytucji i chwali sie swoja ignorancja, krytykujac to, czego nie zna.
Korzystasz ze zdobyczy demokracji i nic o niej nie wiesz, tylko ci sie wydaje.
Moze zobaczysz roznice, kiedy ustroj sie zmieni. Przynajmniej w praktyce.
Juz teraz minister Ziobro krytykuje, ze "sedziowie zmieniaja decyzje innych sedziow".

TS7 napisał(a):
taryjel,

Cytuj:
Owszem. Ale w państwie demokratycznym prawo ma przede wszystkim ograniczać samowolę władzy. A dopiero potem – obywatela.


GSTPZ? (Gdzie są takie przepisy zapisane?)

Cytuj:
Generalnie obywatelowi „wszystko wolno, chyba że jest istotny powód, by to zakazać”.
Zaś w przypadku rządu – odwrotnie.


GSTPZ?

TS7 napisał(a):
Cytuj:
Ale to dygresja. Myślałem, że takie rzeczy sa oczywiste


Nie ma rzeczy oczywistych.

Sa. Dla ludzi, ktorzy skorzystali z szansy, jaka daje powszechny i bezplatny dostep do wyksztalcenia.

TS7 napisał(a):
,


Cytuj:
i kazac sobie udowadniac, ze biale jest biale.
Za moich czasow Konstytucje przerabialismy w szkole i podstawy roznych ustrojow tez byly omawiane.


Zajmowałem się innymi rzeczami. Które mogą dla Ciebie być bardzo trudne a dla mnie "oczywiste".

Ale pisac i czytac sie nauczyles. Wiec i podstawa funkcjonowania kraju, ktory umozliwia ci wiele nieoczywistych dla miliardow ludzi wygod powinna byc dla ciebie do przyswojenia.

Slowo Boze to nie mlot na czarownice.
Cytowanie jako argument fragmentow bo jedno zdanie ma zamknac usta wrogom to naduzycie.
Zapewne wiesz, ze sa tam rowniez teksty malo moralne i budujace. Ale moze to dla ciebie zbyt trudne...


Pt lis 19, 2021 8:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Emigracja 2021
niewazny12 napisał(a):
PiS-owskie władze Rzeczypospolitej między innymi bronią Polski i Europy przed możliwymi zbrodniami "uchodźców" i robią to zbyt ostro.

Oni bronią słupków poparcia, a nie Polski i Europy. Gdyby bronili Polski i Europuy, zwróciliby się do tej Europy o pomoc, jeśli sami nie daja rady. A jak Europa chce pomóc i działa, to się obrażają. Taka sytuacja jest im na rękę, bo przykrywa inflację i można niezauważenie przepchnąć kolejne ustawy napisane na kolanie, Polski (nie)ład, który jest dziurawy i już poprawiają itp.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 19, 2021 8:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Emigracja 2021
TS7 napisał(a):
bert04,

Cytuj:
Te pierwsze - w konstytucji. Artykuły 30 do 80. Te drugie - w kodeksie karnym. I cywilnym. Są one wprawdzie zakotwiczone w konstytucji przez art. 81 i w pewnym sensie 42, niemniej nie są tam wymieniane literalnie. Dlatego zakaz tortur (art 40 konstytucji) ma pierwszeństwo przed, przykładowo, zakazem morderstw (art 148 kk).


Może się potem wczytam w detale skoro dostaję odpowiedź wymagającą tyle czytania i zweryfikuję. Na razie mi się nie chce tego czytać.


Ignorancja to nie jest coś, czym należy się chwalić. Tutaj konkretnie dostałeś pytanie, konkretnie dostałeś odpowiedź, ale ty zawsze miałeś odpowiedź w głębokim poważaniu.

TS7 napisał(a):
Bardzo polecam zapoznanie się z tym wywiadem.
Na temat tego co się dzieje w temacie Muzułmanów w Wielkiej Brytanii.
Są napisy polskie.


Cytując klasyka: "Może się potem wczytam w detale (...). Na razie mi się nie chce tego czytać."

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt lis 19, 2021 9:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
robaczek2 napisał(a):
O ile nie przesadzal bym z muzulmanami ktorzy sa takimi samymi ludzmi jak my o tyle dziwie sie pogladom o wpuszczaniu i weryfikowaniu przybyszow.
Ale to nie są żadne poglądy. To jest prawo międzynarodowe. Nie można tak po prostu nie rozpatrzyć wniosku o azyl. Można go odrzucić i odesłać do kraju pochodzenia. Tutaj naprawdę nie są istotne Twoje osobiste poglądy.
Cytuj:
Moze czesc spoleczenstwa i wypowiadajacych sie tutaj zyje w swoim swiecie i nie sa w stanie zrozumiec ze latwy dostep do naszego kraju spowoduje masowy naplyw
Natomiast dotychczasowa polityka PiS-u temu zapobiegła? No nie. I tak masowo przyszła.
Cytuj:
wszelkiej masci uchodcow i nie ma skutecznego sposobu na weryfikacje czy to sa ludzie przesladowani
No jeśli uchodźcy, to znaczy, że prześladowani.
Cytuj:
Przeswiadczenie ze ci ktorym ne udzielono azylu pokornie wsiada w samoloty i pozwola sie odeslac wydaje mi sie dziecinne.
Alternatywą jest przeświadczenie, że ludzie uwięzieni między dwiema armiami po prostu się teleportują. Uważam, że dziecinna wiara w deportacje jest sensowniejsza.

Ale cóż. Wygląda na to, że temat jest zakończony. Pomoc, po którą mogła się udać Polska została udzielona Łukaszence. Politycy PiS nie wiedzą, czy się obrazić, czy też twierdzić, że to ich zasługa. Kolejne wielkie zwycięstwo wielkiego stratega!


Pt lis 19, 2021 9:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Emigracja 2021
taryjel napisał(a):
Ale to nie są żadne poglądy. To jest prawo międzynarodowe. Nie można tak po prostu nie rozpatrzyć wniosku o azyl. Można go odrzucić i odesłać do kraju pochodzenia. Tutaj naprawdę nie są istotne Twoje osobiste poglądy.


Ale bądźmy szczerzy, to prawo międzynarodowe bywa nagminnie nadużywane przez emigrantów różnej maści. Tak robili Polacy w PRL składający papiery o azyl za często wydumane prześladowania lub rzekomy udział w opozycji. Tak robią i dziś - niektórzy - emigranci z krajów bliskowschodnich lub afrykańskich. Na podstawie papierów trudno odróżnić prawdziwego i rzekomego uchodźcę, ba, ten drugi często będzie miał lepsze. Dylemat prawny staje się więc dylematem moralnym, czy w obliczu braku możliwości sprawdzenia wpuszczać więcej, żeby nikt po przymusowym powrocie nie został ukarany? Czy wpuszczać mniej, żeby nie zachęcać oszustów?

No ale Polska zdecydowała się na wariant zerowy, nie wpuszcza nikogo.

Cytuj:
Ale cóż. Wygląda na to, że temat jest zakończony. Pomoc, po którą mogła się udać Polska została udzielona Łukaszence. Politycy PiS nie wiedzą, czy się obrazić, czy też twierdzić, że to ich zasługa. Kolejne wielkie zwycięstwo wielkiego stratega!


Z tego co wiem, na razie dostanie białoruski Czerwony Krzyz. I trudno, żeby dostał kto inny, w końcu to tam jest większość tych Irakijczyków. Może coś skapnie Litwie, która w obozach trzyma ponoć parę tysięcy. Bardziej niż suma pieniężna liczy się tu jednak kwestia wizerunkowa, w której batiuszka zdaje się obecnie wygrywać nad prezessimusem. Jeżeli na tym stanie, to już na będzie serio porażka większa niż osławione 27:1.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt lis 19, 2021 9:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Emigracja 2021
Porażka? Jaka porażka! Toż to młyn na wodę PiSu. Już trąbią, że unia zdradziła i układa się z Łukaszenką i Putinem ponad głowami Polaków.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 19, 2021 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Emigracja 2021
[ciach... zbędny cytat. M.]
27:1 też było ogłoszone wielkim zwycięstwem. Ale ja nie mówię o tym, co polsko-zbawiciel swoim wyznawcom głosi, ale jak to na zewnątrz "horyzontu zdarzeń" tego zamkniętego kręgu widać. Klęska na własne życzenie, ponownie, ale tym razem na przekór wszelkim początkowym szansom.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt lis 19, 2021 10:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Emigracja 2021
PiS nie dba o zewnątrz, ale o słupki.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 19, 2021 10:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
bert04 napisał(a):
Dylemat prawny staje się więc dylematem moralnym, czy w obliczu braku możliwości sprawdzenia wpuszczać więcej, żeby nikt po przymusowym powrocie nie został ukarany? Czy wpuszczać mniej, żeby nie zachęcać oszustów?
Ale przecież to co zrobił rząd to nie jest ani jedno ani drugie. Gdyby zwinięto wszystkich i deportowano, to i tak byłoby to bardziej moralne, niż uwięzienie ludzi na granicy, aby umierali z wychłodzenia.
Cytuj:
Z tego co wiem, na razie dostanie białoruski Czerwony Krzyz.
To oczywiście dobra wieść. Dla białoruskiej opozycji i dla Zachodu. Ale tak czy siak – Kaczyński jest tutaj wielkim przegranym. Bachorem, który uparł się „ja siam” do tego stopnia, że trzeba było szukać rozwiązań nad jego głową.
Cytuj:
Bardziej niż suma pieniężna liczy się tu jednak kwestia wizerunkowa, w której batiuszka zdaje się obecnie wygrywać nad prezessimusem.
Oczywiście. Polskę byłoby przecież stać na deportowanie tych ludzi. Zaznaczyłem tylko, że nie musiało. A sygnały jakie idą w świat są jednoznaczne – Polska ma mniejszą wolność mediów, niż Białoruś; Polska jest mniej humanitarna w stosunku do uchodźców niż Białoruś.


Pt lis 19, 2021 10:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Emigracja 2021
No to dostali po nosie. Kaczyński się wścieknie. Sukces Merkel, tuska i Macrona: https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art1911 ... now-wyjade
Jutro leci następny, a na granicy nie widać uchodźców (przeczytane na profilu działacza pomagającego uchodźcom).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 19, 2021 11:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
Małgosiaa napisał(a):
No to dostali po nosie. Kaczyński się wścieknie.
Nie jestem pewien. Na pewno będą to przedstawiać jako swój sukces. Że wytrzymali i dzięki temu Łukaszenka się poddał. Czy jednak wyborcy to kupią? Wydaje mi się (utinam falsus vates sim) że nie należy przeceniać zdolności wyborców PiS-u do łykania propagandy.


Pt lis 19, 2021 11:33
Zobacz profil
Post Re: Emigracja 2021
A co zrobia te duze dzieci prezesa?
Cytuj:
Rozmowa Merkel-Łukaszenko. Prezydent Duda: Nie uznamy ustaleń podjętych ponad naszymi głowami

- Jesteśmy suwerennym państwem, które ma prawo samo decydować o sobie i będziemy to prawo egzekwowali w sposób bezwzględny - oświadczył prezydent Andrzej Duda. Przekazał, iż w rozmowie z prezydentem Niemiec nawiązał do rozmowy Angeli Merkel z Aleksandrem Łukaszenką i zadeklarował, że "nie będziemy wykonywali niczego, co jest podjęte poza nami".

https://www.rp.pl/polityka/art19111211- ... mi-glowami
Cytuj:

I co? Bedzie teraz tupal nozkami?

I kto jest blizej naczelnika?
Cytuj:
Decyzję Unii Europejskiej pochwalił szef MSWiA Mariusz Kamiński. "Z satysfakcją przyjąłem decyzję KE dot. przekazania 700 tys. euro dla organizacji międzynarodowych i humanitarnych na pomoc dla migrantów na granicy po stronie białoruskiej. Traktuję to jako odp. na apel MSW Polski, Austrii, Litwy, Łotwy i Estonii wzywający do podjęcia natychmiastowych działań przez te organizacje" - napisał na Twitterze.
W ocenie europosłanki Beaty Szydło, jest to działanie na rzecz Łukaszenki. "Przeznaczenie przez Komisję Europejską 700 tys. euro na pomoc dla sprowadzanych przez Białoruś migrantów jest działaniem na rzecz Łukaszenki. To gest zły i kompletnie bezmyślny, szczególnie w kontekście braku realnej pomocy KE dla setek więźniów politycznych na Białorusi" - skomentowała.


https://www.rp.pl/polityka/art19114851- ... lukaszenki
Poziom pani Beatki sie... nie zmienil.
Pozostal tak samo bezmyslny. Wielka polityka to nie dla tej pani.


Pt lis 19, 2021 12:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Emigracja 2021
taryjel napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
No to dostali po nosie. Kaczyński się wścieknie.
Nie jestem pewien. Na pewno będą to przedstawiać jako swój sukces. Że wytrzymali i dzięki temu Łukaszenka się poddał. Czy jednak wyborcy to kupią? Wydaje mi się (utinam falsus vates sim) że nie należy przeceniać zdolności wyborców PiS-u do łykania propagandy.


Dla przeciętnego wyborcy liczy się to:

Małgosiaa napisał(a):
na granicy nie widać uchodźców


I potem wystarczy narracja jak "niezłomna postawa", "twardo oparliśmy się presji", "od początku o to nam chodziło". Jak Kamiński w cytowanym przez Kael tekście. A Beatka równolegle dialektycznie dowali Unii.

A na Europę poszedł sygnał, że łatwiej dogadać się z baćką z Mińska niż z kawalerem z Nowogrodzkiej.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt lis 19, 2021 13:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Emigracja 2021
Kael napisał(a):
I co? Bedzie teraz tupal nozkami?
Właśnie nie wiem. Jakby był konsekwentny, to powinien dogonić te samoloty, zawrócić i kazać tym migrantom natychmiast przyjść z powrotem na granicę. Tak poważnie jednak – nie mam pojęcia, co miały znaczyć tamte słowa i jak można je potencjalnie wyegzekwować.


Pt lis 19, 2021 13:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Emigracja 2021
@bert04
Ty to masz nosa. Chylę czoła:
Cytuj:
Wiceminister MSWiA: Łukaszenka przegrał bitwę
W środę Straż Graniczna poinformowała, iż cudzoziemcy z obozowiska w pobliżu przejścia granicznego spakowali się i opuszczają to miejsce. "Przemieszczają się pod nadzorem białoruskich służb w nieznane miejsce" - podano. Opustoszało także samo przejście graniczne w Kuźnicy.

https://wiadomosci.wp.pl/kierownik-bied ... _term=post
No i propaganda TVPiS (mąż w tej chwili ogląda, a ja słyszę co nieco z innego pomieszczenia) też mówi, że wycofali się spod granicy, tyle że oni jeszcze mówią o tym, że wycofali się kilka km i sugerują, że po nabraniu sił będą szturmować.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 19, 2021 15:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL